Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 15
Кремиковци е вариант само, ако е за СДЯ, за да има после точка за градина.
В Слатина, във филялите на Слънчогледи, сигурно ще има места за 2-ро класиране за набор 2011, сега в 1 филял има 3 свободни места. Лошото е, че в тези филяли базата е стара.
Виж целия пост
# 16
Ние с баща му бяхме забравили (от недоглеждане) да впишем, че и двамата работим в района на градината. Не знам някой гледа ли го това и има ли значение.

Има значение, защото имате 0,1 т. повече ако работите в района на градината.
Виж целия пост
# 17
hetera, ти в кой район беше? Нещо ми се върти в главата за подсказка... Wink
blizna4e, каза, че работиш в болница, а не си ли с медицинско образование?
Виж целия пост
# 18
Здравейте, не сме приети за ясла.Това което искам да попитам имате ли представа от колко дечица се състой най-малката яслена група или във всяка ясла е различно.Питам защото сме трета резерва във желаната ясла, пък на първо класиране приеха само 10 дечица.
Виж целия пост
# 19
Здравейте момичета едно питане и от мен  Laughing Вчера пак питах ама никои не ми отговори  Crossing Arms
Малкия е приет в ДГ градина която не ми е най удобната.Ако го запиша в нея после имам ли право да го прехвърля в друга и сложна ли е цялата процедура ?

Да, можете да го прехвърлите, пак през системата, но тази година няма да можете да ползвате пълният набор от 3 точки за Първо желание, а ще бъдат 2 /доколкото знам/. 3-те точки се възстановяват за Генералните класирания догодина. Другият вариант е да намерите дете от набора на вашето, които да е прието в желаната от вас градина, и да иска преместване във вашата.

ymemansi, радвам се, че е всичко е минало без проблем.
Виж целия пост
# 20
Здравейте,
искам да попитам служебната бележка , която се дава за записване в детска градина , ако си в отпуск за гледане на дете трябва ли да пише адреса, булстат, длъжността и датата от , която съм назначена там ?
Виж целия пост
# 21
Здравейте, не сме приети за ясла.Това което искам да попитам имате ли представа от колко дечица се състой най-малката яслена група или във всяка ясла е различно.Питам защото сме трета резерва във желаната ясла, пък на първо класиране приеха само 10 дечица.

Няколкократно е коментирано, че яслените групи са смесени, т.е. не са само от един набор деца и това, че са обявени 10 места за вашия набор (за сравнение при нас са само 6 места), не означава малка група. Обикновено са по 25-28 деца по списък.

Гледахте ли по новините за многодетната майка, на която са й елиминирали кандидатстването поради "некоретно" предимство, само заради това, че едното й дете е от друг баща и не било с имената на другите й 2 деца и от системата са решили, че предимството е на името на баба/дядо  ooooh!
Виж целия пост
# 22
Като гледам какви глупави въпроси се задават тук, направо съм в потрес.  ooooh! То верно, че темата е за взаимопомощ, ама бива бива...
Виж целия пост
# 23
Здравейте, не сме приети за ясла.Това което искам да попитам имате ли представа от колко дечица се състой най-малката яслена група или във всяка ясла е различно.Питам защото сме трета резерва във желаната ясла, пък на първо класиране приеха само 10 дечица.

Няма "резерви", преди класиране могат да се появят деца преди вас или с равен на вашия бр. т.-и, когато подредбата е по азбучен ред за прегледност и всяко класиране си е само за себе си  Wink Нормативът е 18 деца за яслена гр. (няма малка-голяма, принципно са смесени), ама не знам някъде да се спазва (средно-дн. посещаемост и бля-бля  Rolling Eyes )...
Виж целия пост
# 24
Аз искам да попитам друго. Нали като се попълват данни за родителите и най-отдолу пише,че сме съгласни данните ни да бъдат проверени в НОИ - кога става тази проверка- при записването от самата директорка или?

Аз не съм давала съгласие за това. А и не ми е ясно как става това.

Не разбирам нападките ви към Eni4ka_KK. Голяма част от ясленчетата няма да тръгнат септември, а разсрочено във времето. Това е удобно не само за родителите, а и за персонала на яслата. А и ако си мислите, че детето ви тръгва на 15 септември и вие се връщате щастлив на работа, повярвайте ми, хич не е така.
catty m е напълно права - казвам го от личен опит! От октомври ходи на ясла, а нямаме платен цял месец посещение. Е до деца се и - но май всяко боледува - но едно по-малко, друго повече.
Виж целия пост
# 25
Благодаря -Дес-
Виж целия пост
# 26
hetera, ти в кой район беше? Нещо ми се върти в главата за подсказка... Wink
blizna4e, каза, че работиш в болница, а не си ли с медицинско образование?

Не, за съжаление съм с филологическо образование. В болницата съм секретарка.
Виж целия пост
# 27
Като гледам какви глупави въпроси се задават тук, направо съм в потрес.  ooooh! То верно, че темата е за взаимопомощ, ама бива бива...

А-а-а, а питаш ли ме мене, като ги чета (а и често още им отговарям) вече 7 гг., а и всяка г. някой/ и открива/ т топлата вода  Joy Преди 7 и тази г. ги чета заради моите деца, а иначе заради СНБМ...
Виж целия пост
# 28
Цеца, не всички деца боледуват толкова много.  Stop
Моето почти не е боледувало в яслата. Не стряскай тези, които тепърва им предстои да ходят на ясла.  Peace

Виж целия пост
# 29
Цеца, не всички деца боледуват толкова много.  Stop
Моето почти не е боледувало в яслата. Не стряскай тези, които тепърва им предстои да ходят на ясла.  Peace

Радвам се, че твоето дете е било от малкото изключения.
Не стряскам, само казвам какво съм забелязала не само с моето дете, та родителите да са подготвени и да имат алтернатива.
Понеже аз не съм лежала на кълката "не всички деца боледуват толкова много" има уговорена жена за гледане на детето и не съм изпадала в ситуация - водя си детето болно на ясла.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия