Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 645
в яслите няма разделение по възраст в групите - в  една група са от 10м до 3г и повече...

Има, има Wink Ние може би сме едни от малкото, където децата са по набори. Става дума за ОДЗ де и групите са 2 - по една за всеки яслен набор.
Може и в яслата на rumipet2 да е такова разделението.

Но то и много зависи по кое време е била там. Те и ясленчетата си имат 5-минутни уроци. Както каза педагожката в яслата ни - не си мислете, че стоим със скръстени ръце по цял ден.
Виж целия пост
# 646
Момичета, опитах се да намеря в сайта на системата класирания от минали години, но нещо не постигнах успех. Дали има някъде такава статистика?
Виж целия пост
# 647
Гледам много незаписали се дечица сигурно се чака последната седмица.
  
Ако сега някой е приет по първо желание примерно с 8,2 т., но е написал това желание като първо без да предпочита тази градина, а по принуда заради мястото. Ако се запише в тази дг, знам че тези 8,2 т стават 7,2 ЗА трето класиране.
Имам три питанки:
1.Ако  майка отиде да откаже мястото при диракторката в системата възстановяват ли се първоначалните 8,2 т.за трето класиране и това автоматично ли става?
2.Ако не се запише в дг в системата възстановяват ли се първоначалните 8,2 т. за трето класиране или стават 7.2?
3.Ако му откаже директорката записване заради документи в дг в системата възстановяват ли се първоначалните 8,2 т. за трето класиране или стават 7.2 и това автоматично ли става или трябва да се сигнализира в системата?

Или щом детето е прието по първо желание не му се вазстановяват 8.2 дори и при отказ от записване и незаписване?
Виж целия пост
# 648
Здравейте! Знаете ли защо в системата не мога да видя списъците на класираните деца на някои градини, а на други се виждат?! Може би мама САННЯ ще е наясно newsm78 Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 649
Гледам много незаписали се дечица сигурно се чака последната седмица.
  
Ако сега някой е приет по първо желание примерно с 8,2 т., но е написал това желание като първо без да предпочита тази градина, а по принуда заради мястото. Ако се запише в тази дг, знам че тези 8,2 т стават 7,2 ЗА трето класиране.
Имам три питанки:
1.Ако  майка отиде да откаже мястото при диракторката в системата възстановяват ли се първоначалните 8,2 т.за трето класиране и това автоматично ли става?
2.Ако не се запише в дг в системата възстановяват ли се първоначалните 8,2 т. за трето класиране или стават 7.2?
3.Ако му откаже директорката записване заради документи в дг в системата възстановяват ли се първоначалните 8,2 т. за трето класиране или стават 7.2 и това автоматично ли става или трябва да се сигнализира в системата?

Или щом детето е прието по първо желание не му се вазстановяват 8.2 дори и при отказ от записване и незаписване?


Здравей аз водя кореспонденция по темата с общината ии това, което ми цитират постоянно е в секция Въпроси и отговори в системата точки 12 и 13. Доколкото разбрах, ако се отпишеш от ДЗ автоматично с отписването ти връщат точките, както и ако директорката ти върне документите. Ако не го запишеш обаче не ти ги връщат за непосредственото класиране.
Прочети си и ти тези точки, за да не те подведа........
Виж целия пост
# 650
в яслите няма разделение по възраст в групите - в  една група са от 10м до 3г и повече...

Има, има Wink Ние може би сме едни от малкото, където децата са по набори. Става дума за ОДЗ де и групите са 2 - по една за всеки яслен набор.
Може и в яслата на rumipet2 да е такова разделението.

Но то и много зависи по кое време е била там. Те и ясленчетата си имат 5-минутни уроци. Както каза педагожката в яслата ни - не си мислете, че стоим със скръстени ръце по цял ден.

Наистина ли имат уроци Simple Smile Simple Smile Simple Smile Сладурчетата малки! Много бих искала да присъствам на открит урок!

Има логика да си смесват групите за да има и по-големи дечица и да се уча от тях малките а и за персонала сигурно би било по-лесно, но имам спомен от моята ясла, че си вървахме наборчетата до училище заедно............ Може би е индивидуално решението за всяка ясла.........
Виж целия пост
# 651
Здравейте! Знаете ли защо в системата не мога да видя списъците на класираните деца на някои градини, а на други се виждат?! Може би мама САННЯ ще е наясно newsm78 Предварително благодаря!
НЕ, не съм наясно.
Виж целия пост
# 652
Здравейте! Знаете ли защо в системата не мога да видя списъците на класираните деца на някои градини, а на други се виждат?! Може би мама САННЯ ще е наясно newsm78 Предварително благодаря!

Единственото, което ми хрумва и което съм виждала, е когато в ДЗ има 0 места, и като се кликне списъкът с класирани на еди коя си дата, е празен.
Виж целия пост
# 653
Да се уточни за кое заведение ства дума или линк да даде питащата?
Виж целия пост
# 654
Гледам много незаписали се дечица сигурно се чака последната седмица.
  
Ако сега някой е приет по първо желание примерно с 8,2 т., но е написал това желание като първо без да предпочита тази градина, а по принуда заради мястото. Ако се запише в тази дг, знам че тези 8,2 т стават 7,2 ЗА трето класиране.
Имам три питанки:
1.Ако  майка отиде да откаже мястото при диракторката в системата възстановяват ли се първоначалните 8,2 т.за трето класиране и това автоматично ли става?
2.Ако не се запише в дг в системата възстановяват ли се първоначалните 8,2 т. за трето класиране или стават 7.2?
3.Ако му откаже директорката записване заради документи в дг в системата възстановяват ли се първоначалните 8,2 т. за трето класиране или стават 7.2 и това автоматично ли става или трябва да се сигнализира в системата?

Или щом детето е прието по първо желание не му се вазстановяват 8.2 дори и при отказ от записване и незаписване?


На въпроси 1 и 3  - ДА, точките се възстановяват още за следващото класиране и да, става автоматично. До колкото знам, трябва да получиш мейл, в който да те уведомят, че сте отказали/отказано ви е мястото в ДЗ и би трябвало веднага в системата да можеш да си пренареждаш желанията и точките за поредност да ги видиш в пълен брой.
на въпрос 2 - използваните точки не се възстановяват за следващото класиране, а за последващото.
Виж целия пост
# 655
viola2003, ако на място откажеш записването или директорката върне документите - възстановяват се веднага 3-те точки. Ако обаче не заявиш отказа и системата автоматично прехвърли място като свободно - точките ще се възстановят за по-следващото класиране.
Т.е. както ти е отговорила Анчето.

rumipet2, имат си някакви урочета малките. На открит урок аз не съм била - много плачели. Но са ми давали рисунки - личи си е къде детето е минало с молива и къде учителката е помогнала. При зълва ми - имали са нещо като тържество с повече песнички в яслата, но това вече си е на ниво 'конкретна ясла'. Има тема за яслените вълнения, погледни там какво споделят другите.
Виж целия пост
# 656
Момичета, нали срока за записване със сигурност е до 6 юни, не до днес, че при нас директорката леко се беше объркала и ми е малко неспокойно? Преди било по една седмица след първото класиране.....
Виж целия пост
# 657
На мен ми каза до 6 юни. Утре дали ще има записване след като е официален работен ден? Няма кой да ми гледа детето днес и съм решила утре да ходя.
Виж целия пост
# 658
Записването е до 17.00 часа на 6 юни включително, пише го и в системата.
Виж целия пост
# 659
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2014/05/30 … /?sp=0#storystart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия