Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 60
Здравейте,
Моля ви за инфо за следното:
- Ако не успеем да запишем детето на градина, за второ класиране колко точки ще ни даде системата? За първо имахме 9.2 - от яслата 1 точка; 0.1 за местоживеене и 0.1 за адрес на месторабота на единия родител;
- За второ класиране можем ли да подредим различни първо, второ и т.н. желания или остават тези от първо класиране?
Мерси.


За да ползвате отново трите точки по първо желание, е необходимо директорката да ви откаже записване, за да се освободят точките и да добавите наново кандидатура преди второто класиране. В противен случай, ако оставите сама да се елиминира кандидатурата, точките ще се възстановят за трето класиране.

ПП Съветът ми е, в случай че съм разбрала правилно, и сте класиране, но не сте сигурни дали ще успеете да се запишете в рамките на срока.
Виж целия пост
# 61
Мерси за отговора.
Да, правилно си разбрала, класирано е детето, но има риск да ни откажат записване, защото от 8 май започнах нова работа, а в системата остана за класирането стария ми работодател. Сега директорката не приема бележката от новия работодател, иска си документ от предишния...
Виж целия пост
# 62
Мерси за отговора.
Да, правилно си разбрала, класирано е детето, но има риск да ни откажат записване, защото от 8 май започнах нова работа, а в системата остана за класирането стария ми работодател. Сега директорката не приема бележката от новия работодател, иска си документ от предишния...


Старият ти работодател дава ли ти подточка за месторабота? Ако не - вдигни пушилка, пиши в обратна връзка, звъни в общината и пр. докато ти запише детето. Точката за работещ родител си е все една, без значение от работодателя.

Виж целия пост
# 63
Подточката е от съпругата ми, не от мен.
Аз просто доказвам, че работя, но директорката си кара по списъка и държи на бележка от работодателя, който е в системата.
Виж целия пост
# 64
Здравейте!
Днес записах малкия за първа яслена група в ОДЗ от септември. Сега съм в пълно недоумение...
Директорката ме прие, взе документите, провери ги и каза, че всичко е наред. След това се разви следният разговор:
Д: Ние всъщност нямаме никакви условия, както в самостоятелните ясли, нямаме възможност да обръщаме специално внимание на най-малките, нямаме достатъчно персонал за това...
Аз: Но нали това е заложено в системата и във вашето учебно заведение
Д: Така е, но тук нямаме кошарки и бебешки легла. Децата от II ясла спят по веднъж на ден, а вашето поне по два пъти. В тези случаи то трябва да спи на земята
АЗ: ?!?!?!
Д: А  и храната - вие ядете ли вече всичко?
АЗ: (все по-притеснено) ами...имаме проблем с жълтъка, реагира при вкарването...
Д: о, то да е само жълтъка... днес например имаме "Кюфтета по чирпански" - то ще може ли да яде кюфтета по чирпански???
АЗ: Ами, кога е оптималният момент за започване на яслата, според вас?
Д: Опитът ми показва, че това е възможно след навършване на година и половина.
АЗ: (отчаяно) Ами тогава да направим възможното да го отложим дотогава...
Д: Аа, то трябва да тръгне, иначе губите мястото. Вие сами ще се убедите че е невъзможно!!!
АЗ: Но аз ще трябва да си прекъсна майчинството
Д: Няма опция да ви пазя мястото толкова дълго без да започнете... Всички започват, после се отказват, отписват...
и т.н., и т.н...

Само аз ли съзирам абсурд в тази ситуация? Няма ли законов начин детето да се отложи докато е способно да бъде гледано в предлаганите от ОДЗ условия без да губи правото на това, според установеното класиране?
Виж целия пост
# 65
Все повече се навивам да направя сайт с име бг абсурд точка ком. Случаи като моя и като този на pinki заслужават да са на първо място там.
Е* ати и шоуто...
Виж целия пост
# 66
Подточката е от съпругата ми, не от мен.
Аз просто доказвам, че работя, но директорката си кара по списъка и държи на бележка от работодателя, който е в системата.

Не може ли да вземеш бележка и от бившия работодател, че до еди-кога-си си бил на работа там и с другата бележка доказваш, че си от нея дата си на друга работа, т.е. нямаш прекъсване. ОПределено вдигни пушилка, детето си е прието съвсем редовно и е грехота да ис загубите шанса.

Pinki_81 , сама по себе си българската система за гледане на бебета до 3 г. е абсурдна за мен. Децата ядат едно и също от 10 м. до 7 г. в ОДЗ, което за мен е крайно неуместно, както и 2 души се грижат за 25+ бебета. От една страна диркеторката ви е права, от друга ви извива ръцете да се откажете. Варианта е да го запишеш сега, наесен ще е вече на 1 г., отлагаш пускането му, доколко разрешава диркеторката (май масово е до декември), сле дкоето го пускаш официално, но реално не ходи и извиняваш с мед. бележка. НО ти се прекъсва майчинството, т.е. трябва някой да го гледа във вас.
Виж целия пост
# 67
catty m
там е проблемът... тя каза от 01.09 до 15.09. Нямало опция за отлагане...
Виж целия пост
# 68
catty m
там е проблемът... тя каза от 01.09 до 15.09. Нямало опция за отлагане...

Ха... В нашето ОДЗ (на голямото ми дете) от 1 до 15 септември са винаги сборни групи и никога не са искали новите деца, особено в яслата, да тръгват тогава. Даже ги искат поетапно. Според мен прави всичко възможно да ви откаже да се запишете.

Форумът е отвратителен, едвам цикли, адски е изнервящо.
Виж целия пост
# 69
Подточката е от съпругата ми, не от мен.
Аз просто доказвам, че работя, но директорката си кара по списъка и държи на бележка от работодателя, който е в системата.

Не може ли да вземеш бележка и от бившия работодател, че до еди-кога-си си бил на работа там и с другата бележка доказваш, че си от нея дата си на друга работа, т.е. нямаш прекъсване. ОПределено вдигни пушилка, детето си е прието съвсем редовно и е грехота да ис загубите шанса.
...
Да, взех вече. Но не е служебна бележка, а удостоверение, че до 8 съм работил там. Няма как да ми издадат бележка, защото не работя там, но хората бяха достатъчно мили и откликнаха веднага - всичко си има - ЕИК, изх. номер, мокър печат.
Питах тук за второто класиране, точките и подребата на желанията, защото не знам дали пак няма да се заяде, а и вече не съм сигурен даже, че искам да поверя детето на тази директорка..
Виж целия пост
# 70
catty m
извинявай, че досаждам, ние вече го записахме (днес)
но ако до 15.09. не си заведа детето, защото според собствените думи на Директорката, повереното й заведение няма условия да приеме моето дете, тя може ли да ни "изхвърли" от ОДЗ-то?
Освен това аз не разбирам - какъв й е смисълът да ни откаже и след това да дойде друго дете, на което да обясни, че няма условие да гледа??? Няма смисъл!
Някой има ли информация и впечатления?
Виж целия пост
# 71
Направо се хващам за главата като чета за какви дирукторки става въпрос  ooooh!.
Пинки, от мама, която днес е записала детето си имам друга информация. То явно си зависи и от директорите. Та въпросната директорка и е казала, че може да си запише детето когато сметне за добре и че колкото повече си го гледа тя, толкова по-добре както за детето, така и за всички. Тя казала, че няма право да отписва детето на своя глава само поради причина, че детето не е започнало заедно с другите.
В твоят случай и този на pronobis, очевидно директорките се чудят как да не запишат децата и да се заяждат с родителите. И аз бих се замислила дали да оставя детето си на такива хора  Rolling Eyes. Ужас просто! Пожелавам ви успех! Дано нещата да се развият по най-добрият начин за вас и дечицата.
Виж целия пост
# 72
Подточката е от съпругата ми, не от мен.
Аз просто доказвам, че работя, но директорката си кара по списъка и държи на бележка от работодателя, който е в системата.

Не може ли да вземеш бележка и от бившия работодател, че до еди-кога-си си бил на работа там и с другата бележка доказваш, че си от нея дата си на друга работа, т.е. нямаш прекъсване. ОПределено вдигни пушилка, детето си е прието съвсем редовно и е грехота да ис загубите шанса.
...
Да, взех вече. Но не е служебна бележка, а удостоверение, че до 8 съм работил там. Няма как да ми издадат бележка, защото не работя там, но хората бяха достатъчно мили и откликнаха веднага - всичко си има - ЕИК, изх. номер, мокър печат.
Питах тук за второто класиране, точките и подребата на желанията, защото не знам дали пак няма да се заяде, а и вече не съм сигурен даже, че искам да поверя детето на тази директорка..

Не знам дали ако не се запишите няма да загубите 3-те точки за първо желание. Дано се включи някой по-компетентен.

catty m
извинявай, че досаждам, ние вече го записахме (днес)
но ако до 15.09. не си заведа детето, защото според собствените думи на Директорката, повереното й заведение няма условия да приеме моето дете, тя може ли да ни "изхвърли" от ОДЗ-то?
Някой има ли информация и впечатления?

Не мисля, че може да ви изхвърли току така, но трябва да се разберете за тръгването. Нея я интересува да се води официално тръгнало, дори и да не посещава реално. Ох, направо не е истина. Не мога да повярвам на какви маймуни ни правят директорите.
Виж целия пост
# 73
Пинки, направо без думи останах, след като прочетох "разговора" ви с директорката. Няма право да ви отпише на основание, че няма условия за гледане на детето. Друг е въпроса колко ти ще си спокойна да оставиш детето си на техните грижи....МОжеш да отлагаш до декември, но само ако директорката е съгласна. Иначе трябва да тръгнете от септември.
Виж целия пост
# 74
Pinki_81 щом детето ти вече е записано, няма от какво да се притесняваш. Не могат да ви отпишат, без да имат подадена молба от родител, че желае отписване.  Peace Плаши гаргите тази директорка, пък ако някой откаже записването, най-добре за нея - още една място за дете по т. 2.2.4. Знайте си правата, момичета, и без това местата са кът. Тези детски градини не са им бащиния, нищо, че те се опитват да се държат точно така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия