Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 75
Все пак нямаше ли право след определен срок, в който детето не тръгне реално, да го отпише? Ох, обърках се от това, което обсъждахме за промени и как е на практика.

Друг вариант е с бележка от ЛЛ за липса на ваксинация за тази възраст да се отложи малко тръгването.
Виж целия пост
# 76
Пинки Недей оставя нещата така. Определено се опитва да те откаже от записване. За това място може да си има някое дете впредвид или да го пусне за по големия набор. Като нямат база за толкова малки деца, да не пускат свободни места - кажи й че ще пуснеш сигнал и ще дойдат да проверят дали това е така наистина. Не може на своя глава да отпише детето. Ако на 15.09 (примерно) се разболее как ще тръгне? Даже мисля че имаше вариант да се пуснат болнични преди да има реално постъпване и така да си запазиш майчинството за по дълго.
Аман от отвратителни служители по общински/държавни учреждения ooooh!
Виж целия пост
# 77
...
Аман от отвратителни служители по държавните учреждения ooooh!

Общински.
Виж целия пост
# 78
Относно казуса на Пронобис - вземай документите, които имаш от 2-те ти работни места, отивай при директорката и й кажи - или го записвате, или ми отказвате писмено. Нека да пише основанието за отказ, пък после може да я поосъдиш. Губиш 3-те точки по 1-во желание за 2-рото класиране.

По казуса на Пинки - детето ти е прието и записано, в датите на постъпване си започнете яслата. Всичко зависи от учителките, не от директорката. Ходете за по час-два в началото, колкото да се води посещаващо. Спокойно, директорката плаши гаргите. Септември си направете изследванията и започнете яслата. Peace
Виж целия пост
# 79
...
Аман от отвратителни служители по държавните учреждения ooooh!

Общински.
Е добре, моя грешка Peace За мен всички са еднакви от доста време насам
Виж целия пост
# 80
amy_lee
Няма да ги оставя, вече съм съставила план (мъжът ми, де - добре, че е той  Praynig )
Но явно Директорката ни има зъб, това е лично отношение, наследено от минали разправии покрай баткото, който е в същото ОДЗ...
Виж целия пост
# 81
Направо ме отвращават такива директорки  ooooh!! То пък да ти се отще да си оставиш детето на такива. Нямат срам! А и в случая на Пинки ми се струва, че тази се опитва да си набута някое детенце или с плащане, или просто да си намали бройката на реално посещаващите (като прави всичко възможно да стресира и откаже родителите). Не й се давайте! Като е толкова отворена, наистина я заплаши както те е посъветвала и amy_lee. Нека да видим тогава дали ще е толкова сигурна в думите си, или ще смени бързо тона. И какво толкова пък ще има лично отношение към вас, заради баткото  newsm78? Та те са сложени там да гледат деца бе, не да си избиват комплексите или да плетат интриги на гърба на родителите  #Cussing out. Ужас просто!
Виж целия пост
# 82
Здравейте,
чудя се аз за следния случай,
на първо място класират едно дете с 8.3 точки, то официално
отказва мястото, връщат му точките , пише че има 1 свободно място
за второ класиране, но същото дете отново чака в чакащи и вместо
това място да се врътне при децата с 8.1, те пак него ще класират???
Ето това е яслата : https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/waiting/1936
Ето класираните: https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/rated/166/1936

Чудя се дали родителите са забравили да му махнат кандидатурата или
са размислили ? newsm78
Виж целия пост
# 83
Хм, и при нас има такава ситуация за набор 2012, с тази разлика, че детето е по социални критерии. Има го списъка с приетите, а сега е в списъка с чакащите с всичките си точки, че и по второ желание го има при чакащите в друга ясла....
Виж целия пост
# 84
ох, масово я има тази ситуация с класираните деца и отново подредени на опашката... Не мога да повярвам или по-скоро не мога да си го обясня ... неможе да е грешка/забравяне от страна на родителя, защото след като е прието по първо желание системата трие всичко кандидатури назад, .т.е. не остава нищо. Откачена работа, а най-лошото е ,че това са все деца със социални критерии , които се подреждат пак отгоре дори и с 2т по първо желание. Незнам.

Pinki_81, колкото до случая с директорката и детето ти ,което трябва да спи на земята  Crazy Shocked ooooh! това е пълен абсурд.... детенцето септември ще е на годинка, спокойно може да се отложи тръгането му тъй като не ходи добре само Wink примерно, ако трябва и в писмен вид молба. След това може да се замотаят изследвания, после хоп хремаво , после нещо друго и реално може да се проточи поне още 2 месеца... по натам вече си е въпрос на договорка, но в краен случай се пускат изследванията и след това с бележка от ЛЛ. Ако е толкова наложащо да се отлага тръгването. Изщобщо не се впрягай, дишай спокойно пък септември наново ходи да говорите. Може да не е била на кеф директорката точно в деня на записването ви. Освен това тя няма да го гледа, а си има сестри/лелки / учителки ... каквото са там. важното е те да са читави и позитивно настрояни. Твойто няма да е първото нито последното дете тръгнало на ясла на годинка, така че не се тревожи предварително. Щом има яслена група ,значи трябват условия. В краен случай подавай жалби и пиши да проверят ДЗ , защо е ОДЗ като няма необходите условия за най-малките ...

След класирането се обсъжда много системата, грешките и проверката на критериите .... това видяхте ли го : http://novanews.bg/news/view/2014/05/15/75328/%D0%BE%D1%82-%D0%B … 0%B8%D0%BD%D0%B0/ просто безумие... било грешка, грешка ако не е твоето дете, а иначе може да е пълна безизходица  ooooh! Извинявам се ако сте го обсъдили , но не се сдържах да не го споделя.
Виж целия пост
# 85
hetera, ти в кой район беше? Нещо ми се върти в главата за подсказка... Wink
blizna4e, каза, че работиш в болница, а не си ли с медицинско образование?

Манастирски ливади, с опция за кандидатстване и в район Витоша/стар адрес/ - ама нъцки навсякъде.

А за адаптацията и колко често ходят,не се навивайте,че ще е трудно/е не се навивайте и че ще е песен/.
Всички дечица са различни,вярно,че ходеше на частна градина,но синът ми от първия ден остана там да спи,тръгна на година и 7 месеца,не е плакал нито ден,боледуваше,но слава богу не е било нещо сериозно и да отсъствам прекалено много от работа.А и с баща му се редувахме за болничните,все пак и той е родител.
Виж целия пост
# 86
Момичета видях че в 8 ОДЗ не са приели точки за месторабота и местоживеене за яслста. Казвам го за деца които в техните райони нр стигат до томбола. Тук ще стигнете почти до томбола, стига да ви е удобно мястото. На мен ми е доста далече.
Виж целия пост
# 87
8 ОДЗ , то хубаво гранична група ама знаеш ли каква е граничната група ... от над 100 деца . Не си струва. Това е едно от ОДЗ-тата в Красно село където с мъка се влиза Wink А пък се съмнявам да останат незаписани ... или ще са 1-2 бройки ...
Хетера, вие за ясла ли се гласите ... гледай 16ЦДГ , ще пускат новата сграда от септември ,а за там знам ,че е предвидено да има яслена група ,т.е. сигурно ще стане ОДЗ и ще се пусне цяла нова група на някое от класиранията - това е р-н Витоша Simple Smile  
Виж целия пост
# 88
Здравейте!
Днес записах малкия за първа яслена група в ОДЗ от септември. Сега съм в пълно недоумение...
Директорката ме прие, взе документите, провери ги и каза, че всичко е наред. След това се разви следният разговор:
Д: Ние всъщност нямаме никакви условия, както в самостоятелните ясли, нямаме възможност да обръщаме специално внимание на най-малките, нямаме достатъчно персонал за това...
Аз: Но нали това е заложено в системата и във вашето учебно заведение
Д: Така е, но тук нямаме кошарки и бебешки легла. Децата от II ясла спят по веднъж на ден, а вашето поне по два пъти. В тези случаи то трябва да спи на земята
АЗ: ?!?!?!
Д: А  и храната - вие ядете ли вече всичко?
АЗ: (все по-притеснено) ами...имаме проблем с жълтъка, реагира при вкарването...
Д: о, то да е само жълтъка... днес например имаме "Кюфтета по чирпански" - то ще може ли да яде кюфтета по чирпански???
АЗ: Ами, кога е оптималният момент за започване на яслата, според вас?
Д: Опитът ми показва, че това е възможно след навършване на година и половина.
АЗ: (отчаяно) Ами тогава да направим възможното да го отложим дотогава...
Д: Аа, то трябва да тръгне, иначе губите мястото. Вие сами ще се убедите че е невъзможно!!!
АЗ: Но аз ще трябва да си прекъсна майчинството
Д: Няма опция да ви пазя мястото толкова дълго без да започнете... Всички започват, после се отказват, отписват...
и т.н., и т.н...

Само аз ли съзирам абсурд в тази ситуация? Няма ли законов начин детето да се отложи докато е способно да бъде гледано в предлаганите от ОДЗ условия без да губи правото на това, според установеното класиране?
Били споделила кое е ОДЗто? Колкото до спането не знам твоето на колко е, но моя тръгна на ясла на 1г. и 9месеца. Беше в отделна ясла-не спят в кошедки,а на легълца, дори се притеснявах дали няма да пада защото много се върти докато спи. Обясниха ми, че подпъхвали юрганчето накрая, а дори и да паднело легълцата не са високи, и наистина не са високи. Кошедки може и да имат за по-малките но не сами казвали. Може да го запишеш да тръгне, но да не ходи и да си намираш бележки от личния. Така една майка познавам, която записа детето си на ясла, но от страх да не се разболява го пусна след може би 5-6 месеца и каза,че си намерила бележки. Но явно зависи и от градината,т.е. колко разбрана е директорката, при някой дори те ти предлагат да го запишат,но да отложат самото тръгване.
Виж целия пост
# 89
Здравейте!
Днес записах малкия за първа яслена група в ОДЗ от септември. Сега съм в пълно недоумение...
Директорката ме прие, взе документите, провери ги и каза, че всичко е наред. След това се разви следният разговор:
Д: Ние всъщност нямаме никакви условия, както в самостоятелните ясли, нямаме възможност да обръщаме специално внимание на най-малките, нямаме достатъчно персонал за това...
Аз: Но нали това е заложено в системата и във вашето учебно заведение
Д: Така е, но тук нямаме кошарки и бебешки легла. Децата от II ясла спят по веднъж на ден, а вашето поне по два пъти. В тези случаи то трябва да спи на земята
АЗ: ?!?!?!
Д: А  и храната - вие ядете ли вече всичко?
АЗ: (все по-притеснено) ами...имаме проблем с жълтъка, реагира при вкарването...
Д: о, то да е само жълтъка... днес например имаме "Кюфтета по чирпански" - то ще може ли да яде кюфтета по чирпански???
АЗ: Ами, кога е оптималният момент за започване на яслата, според вас?
Д: Опитът ми показва, че това е възможно след навършване на година и половина.
АЗ: (отчаяно) Ами тогава да направим възможното да го отложим дотогава...
Д: Аа, то трябва да тръгне, иначе губите мястото. Вие сами ще се убедите че е невъзможно!!!
АЗ: Но аз ще трябва да си прекъсна майчинството
Д: Няма опция да ви пазя мястото толкова дълго без да започнете... Всички започват, после се отказват, отписват...
и т.н., и т.н...

Само аз ли съзирам абсурд в тази ситуация? Няма ли законов начин детето да се отложи докато е способно да бъде гледано в предлаганите от ОДЗ условия без да губи правото на това, според установеното класиране?

Аз бях в подобна ситуация преди да излезнат местата през февруари. Обадих се на директорката в яслата за която кандидатствахме и я попитах какви са документите и критериите за деца с хронични заболявания и и обясних какъв ни е случая, при което тя супер троснато ми обясни, че след като детето ми има такъв проблем няма как да тръгне на ясла защото нямало кой да се съобразява с нейното ядене. И било по добре да си я гледам вкъщи  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Е сега разбира се малко се по промениха нещата с яденето и, но пак има проблем, но ще видим какво ще стане след като излезнат резултатите от теста за алергии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия