Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 90
Pinki_81 щом детето ти вече е записано, няма от какво да се притесняваш. Не могат да ви отпишат, без да имат подадена молба от родител, че желае отписване.  Peace Плаши гаргите тази директорка, пък ако някой откаже записването, най-добре за нея - още една място за дете по т. 2.2.4. Знайте си правата, момичета, и без това местата са кът. Тези детски градини не са им бащиния, нищо, че те се опитват да се държат точно така.
+ Права е! Плашат гарги, и който се хване по-добре за тях! Идруго забравих да ти напиша - в яслата да не мислиш,че се грижат 5 лелки и госпожи. Имат една госпожа и една леличка!
Виж целия пост
# 91
Pinki_81,  не се връзвай на дир-ката. Към момента, от това което е обсъждано в РГ - има предложение да се помисли за срок, в който да могат да отпишат едно вид служебно непосещаващи деца. Но това е само предложение, нищо не е решено.
И засега отписването може да стане, само ако родител подаде молба. Дир-ката не може ей така да отпише дете.

Моето едното е септемврийче. Тръгна началото на октомври, само 2 седмици отлагане му 'разрешиха'. Ползвах натрупания платен и неплатен отпуск.
Детето и легло си имаша, когато започна да спи там. И му помагаха с храната. Сестрите и лелите му я правеха на по-малки парчета . Те ще ти гледат детето, не директорката.

Виж целия пост
# 92
 kroki_kk,
Скрит текст:
Били споделила кое е ОДЗто? Колкото до спането не знам твоето на колко е, но моя тръгна на ясла на 1г. и 9месеца. Беше в отделна ясла-не спят в кошедки,а на легълца, дори се притеснявах дали няма да пада защото много се върти докато спи. Обясниха ми, че подпъхвали юрганчето накрая, а дори и да паднело легълцата не са високи, и наистина не са високи. Кошедки може и да имат за по-малките но не сами казвали. Може да го запишеш да тръгне, но да не ходи и да си намираш бележки от личния. Така една майка познавам, която записа детето си на ясла, но от страх да не се разболява го пусна след може би 5-6 месеца и каза,че си намерила бележки. Но явно зависи и от градината,т.е. колко разбрана е директорката, при някой дори те ти предлагат да го запишат,но да отложат самото тръгване.
Възможно ли е два пъти да напишеш една и съща дума от 7 букви, с две правописни грешки?  

Пинки, мисля, че директорката не е била в настроение. Опитай през мес.Септември пак да говориш с нея за отлагане на реалното постъпване в ясла. Обичайната практика /както вече са написали и другите/, е етапно тръгване на децата в яслените групи. Обикновено до мес.Декември, повечето са постъпили, но на места правят компромис, и допускат тръгване и след Нова година.
Виж целия пост
# 93
kroki_kk,
Скрит текст:
Били споделила кое е ОДЗто? Колкото до спането не знам твоето на колко е, но моя тръгна на ясла на 1г. и 9месеца. Беше в отделна ясла-не спят в кошедки,а на легълца, дори се притеснявах дали няма да пада защото много се върти докато спи. Обясниха ми, че подпъхвали юрганчето накрая, а дори и да паднело легълцата не са високи, и наистина не са високи. Кошедки може и да имат за по-малките но не сами казвали. Може да го запишеш да тръгне, но да не ходи и да си намираш бележки от личния. Така една майка познавам, която записа детето си на ясла, но от страх да не се разболява го пусна след може би 5-6 месеца и каза,че си намерила бележки. Но явно зависи и от градината,т.е. колко разбрана е директорката, при някой дори те ти предлагат да го запишат,но да отложат самото тръгване.
[/quote
Възможно ли е два пъти да напишеш една и съща дума от 7 букви, с две правописни грешки?  
Да възможно е! Просто съм бързала и не съм погледнала какво съм написала- не стига, че давам коментари от личен опит и помагам на някои майки,а сега и за една дума се заяждат! Навсякъде ги има такива като теб! Който е искал разбрал ме е!!!!!!!!!!!!!! И по добре не пълни темата с глупости!
Виж целия пост
# 94
kroki_kk,
Скрит текст:
Били споделила кое е ОДЗто? Колкото до спането не знам твоето на колко е, но моя тръгна на ясла на 1г. и 9месеца. Беше в отделна ясла-не спят в кошедки,а на легълца, дори се притеснявах дали няма да пада защото много се върти докато спи. Обясниха ми, че подпъхвали юрганчето накрая, а дори и да паднело легълцата не са високи, и наистина не са високи. Кошедки може и да имат за по-малките но не сами казвали. Може да го запишеш да тръгне, но да не ходи и да си намираш бележки от личния. Така една майка познавам, която записа детето си на ясла, но от страх да не се разболява го пусна след може би 5-6 месеца и каза,че си намерила бележки. Но явно зависи и от градината,т.е. колко разбрана е директорката, при някой дори те ти предлагат да го запишат,но да отложат самото тръгване.
[/quote
Възможно ли е два пъти да напишеш една и съща дума от 7 букви, с две правописни грешки?  
Да възможно е! Просто съм бързала и не съм погледнала какво съм написала- не стига, че давам коментари от личен опит и помагам на някои майки,а сега и за една дума се заяждат! Навсякъде ги има такива като теб! Който е искал разбрал ме е!!!!!!!!!!!!!! И по добре не пълни темата с глупости!
Щом е така няма да пиша коментари само, ще четааааа! Като допускам грешки в бързината да отговоря, че имам и други задължения-не ми само форума и да проверявам грешки!
Виж целия пост
# 95
Благодаря, момичета Hug

Аз се успокоих вече Simple Smile Има варианти , ще ги мислим до септември, но няма да се откажа така лесно от мястото в яслата, както явно иска директорката Naughty
 
Виж целия пост
# 96
Pinki_81, пускаш си детето когато стане време на ясла. Не е задължително да ходи по цял ден.
Може да го водиш сутрин и на обяд да го вземат до когато искаш, може след закуска да го водиш и да го вземаш преди обяда.
В яслите не приемат деца по времето когато е закуска, обяд и следобеден сън. През останалото време спокойно приемат деца.
Виж целия пост
# 97
 Simple Smile
Виж целия пост
# 98
Момичета, знаете ли дали удостоверението за настоящ адрес има определен срок на годност?
Моето е извадено преди 3 години май. Но си живея на този адрес
Виж целия пост
# 99
Няма срок
Виж целия пост
# 100
Момичета, знаете ли дали удостоверението за настоящ адрес има определен срок на годност?
Моето е извадено преди 3 години май. Но си живея на този адрес
Мисля, че няма!Ако все пак ти искат бележка с по-нова дата може да отидеш до съответната община и ще ти дадат. На нас трябваше дори удостоверението за настоящ адрес задължително да е с дата преди датата на класиране.
Виж целия пост
# 101
  bouquet
Виж целия пост
# 102
Анчето, Витлеемска звезда - напълно възможно е ние да попаднем в подобна ситуация, ако ни откажат записване - тъй като се получи така, че и моята фирма, и тази на мъжа ми, са с различно наименование от това в профила. Името на фирмата на мъжа ми е просто леко съкратено и си личи, че е същата фирма. Името на фирмата, в която работя аз, е тотално променено и уж си извадих удостоверение от Търговския регистър с вписванията, където фигурират и двете имена, но не знам дали ще ни приемат документите. За името на фирмата на мъжа ми съм виновна - знаех, че е променено, но за моята фирма - никой не беше счел за необходимо да ме уведоми - реално разбрах от служебната бележка.  ooooh!

Т.е. ако ни откажат записване и ни възстановят точките, ще се наредим отново най-вероятно за същата градина (ако директорката пусне мястото - тъй като по социални класираха едно дете повече - близнаци, та може и да не го пусне newsm78).
Виж целия пост
# 103
Здравейте,
Една разочарована майка от системата за прем в детски заведения в София - има ли и други такива? И ако има някой юрист - да поговдорим дали критериите за прием са честни!!!
Виж целия пост
# 104
kroki_kk,
Скрит текст:
Били споделила кое е ОДЗто? Колкото до спането не знам твоето на колко е, но моя тръгна на ясла на 1г. и 9месеца. Беше в отделна ясла-не спят в кошедки,а на легълца, дори се притеснявах дали няма да пада защото много се върти докато спи. Обясниха ми, че подпъхвали юрганчето накрая, а дори и да паднело легълцата не са високи, и наистина не са високи. Кошедки може и да имат за по-малките но не сами казвали. Може да го запишеш да тръгне, но да не ходи и да си намираш бележки от личния. Така една майка познавам, която записа детето си на ясла, но от страх да не се разболява го пусна след може би 5-6 месеца и каза,че си намерила бележки. Но явно зависи и от градината,т.е. колко разбрана е директорката, при някой дори те ти предлагат да го запишат,но да отложат самото тръгване.
[/quote
Възможно ли е два пъти да напишеш една и съща дума от 7 букви, с две правописни грешки?  
Да възможно е! Просто съм бързала и не съм погледнала какво съм написала- не стига, че давам коментари от личен опит и помагам на някои майки,а сега и за една дума се заяждат! Навсякъде ги има такива като теб! Който е искал разбрал ме е!!!!!!!!!!!!!! И по добре не пълни темата с глупости!
Щом е така няма да пиша коментари само, ще четааааа! Като допускам грешки в бързината да отговоря, че имам и други задължения-не ми само форума и да проверявам грешки!
Може ли по-спокойно? Всички имаме и други задължения, форумът не ни е основно занимание.
Аз също се зачудих каква е тази дума.

Леглата в яслата, която посещаваше синът ми бяха стандартни, с табла от трите страни. Спомням си, че имаше няколко кошарки само.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия