Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 105
Пак съм изпуснала новата тема.
Виж целия пост
# 106
Анчето, Витлеемска звезда - напълно възможно е ние да попаднем в подобна ситуация, ако ни откажат записване - тъй като се получи така, че и моята фирма, и тази на мъжа ми, са с различно наименование от това в профила. Името на фирмата на мъжа ми е просто леко съкратено и си личи, че е същата фирма. Името на фирмата, в която работя аз, е тотално променено и уж си извадих удостоверение от Търговския регистър с вписванията, където фигурират и двете имена, но не знам дали ще ни приемат документите. За името на фирмата на мъжа ми съм виновна - знаех, че е променено, но за моята фирма - никой не беше счел за необходимо да ме уведоми - реално разбрах от служебната бележка.  ooooh!

Т.е. ако ни откажат записване и ни възстановят точките, ще се наредим отново най-вероятно за същата градина (ако директорката пусне мястото - тъй като по социални класираха едно дете повече - близнаци, та може и да не го пусне newsm78).


Предполагам, че и в споменатия от мен случай е подобен проблема, но възниква въпроса - какво ще се промени за следващото записване, че този път да приемат документите и да запишат детето?!
Както и да е, ще се разбере след една седмица Simple Smile едно място няма да реши проблема, но за някого може да е щастливото място.
Виж целия пост
# 107
Здравейте,
чудя се аз за следния случай,
на първо място класират едно дете с 8.3 точки, то официално
отказва мястото, връщат му точките , пише че има 1 свободно място
за второ класиране, но същото дете отново чака в чакащи и вместо
това място да се врътне при децата с 8.1, те пак него ще класират???
Ето това е яслата : https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/waiting/1936
Ето класираните: https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/rated/166/1936

Чудя се дали родителите са забравили да му махнат кандидатурата или
са размислили ? newsm78

И мен ме интересува тази ясла.
На какво може да се дължи това? Това дете пак то ще се класира и на 2 класиране  ooooh! Безумие.
Виж целия пост
# 108
Момичета, ако запиша дъщеря си на ясла първа група в ОДЗ и догодина септември реша да кандидатствам наново в друго ОДЗ за ясла втора група, дали ще ми донесе точка това, че е посещавала ОДЗ тази година?
Виж целия пост
# 109
За документа за настоящ адрес - според мен има срок, ако в него е заявен срок на пребиваване.
Ако е "срок - постоянно или непоказано", тогава няма проблем
ето например един формуляр
http://www.svoge.bg/wp-content/uploads/2012/02/Adresna_kniga.doc
Виж целия пост
# 110
Момичета, ако запиша дъщеря си на ясла първа група в ОДЗ и догодина септември реша да кандидатствам наново в друго ОДЗ за ясла втора група, дали ще ми донесе точка това, че е посещавала ОДЗ тази година?
Не
Точка се дава за посещение на 2-ра група в СДЯ при кандидатстване за 1 градинска група
Виж целия пост
# 111
Момичета, ако запиша дъщеря си на ясла първа група в ОДЗ и догодина септември реша да кандидатствам наново в друго ОДЗ за ясла втора група, дали ще ми донесе точка това, че е посещавала ОДЗ тази година?

Не. Важи само от СДЯ в ОДЗ и то за първа градинска група.
Виж целия пост
# 112
Благодаря за бързия отговор.
Виж целия пост
# 113
Момичета, ако запиша дъщеря си на ясла първа група в ОДЗ и догодина септември реша да кандидатствам наново в друго ОДЗ за ясла втора група, дали ще ми донесе точка това, че е посещавала ОДЗ тази година?
Не. Моя ходи на ясла първа група и исках тази година да кандидатстваме в ОДЗ за втора яслена и не ни дадоха точка. Точката се дава само при кандидатстване за първа градинска група. Но дори и без тази точка пробвах и взеха, че ни приеха.
Виж целия пост
# 114
Здравейте,
чудя се аз за следния случай,
на първо място класират едно дете с 8.3 точки, то официално
отказва мястото, връщат му точките , пише че има 1 свободно място
за второ класиране, но същото дете отново чака в чакащи и вместо
това място да се врътне при децата с 8.1, те пак него ще класират???
Ето това е яслата : https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/waiting/1936
Ето класираните: https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/rated/166/1936

Чудя се дали родителите са забравили да му махнат кандидатурата или
са размислили ? newsm78

И мен ме интересува тази ясла.
На какво може да се дължи това? Това дете пак то ще се класира и на 2 класиране  ooooh! Безумие.


Най-вероятно им е отказано записване заради документите, но това не им пречи да си направят нови кандидатури за следващото класиране.
Виж целия пост
# 115
8 ОДЗ , то хубаво гранична група ама знаеш ли каква е граничната група ... от над 100 деца . Не си струва. Това е едно от ОДЗ-тата в Красно село където с мъка се влиза Wink А пък се съмнявам да останат незаписани ... или ще са 1-2 бройки ...
Хетера, вие за ясла ли се гласите ... гледай 16ЦДГ , ще пускат новата сграда от септември ,а за там знам ,че е предвидено да има яслена група ,т.е. сигурно ще стане ОДЗ и ще се пусне цяла нова група на някое от класиранията - това е р-н Витоша Simple Smile  

Попитах директорката,каза,че няма да стават ОДЗ и да имат яслени групи,а ще преместят децата от блоковете в новата сграда.
Реално не е както казваше заместник кметът "нова градина в район Витоша" , само облагородяват вече същаствуваща градина.
Бясна съм за лицемерието на тези хора,а като минеш от там и си викаш ето строят нова градина,да ама неееее
Виж целия пост
# 116
По повод район Витоша, аз да си задам пак въпроса от предишната тема: Знаете ли какво става с ремонта и преструктурирането на старото училище към Боянската черква в детска градина?...аз всъщност знам, че ремонт реално няма и мястото си е все такава джунгла, но все пак е обявено начало на преструктурирането за 2013г.!!!  Shocked
Благодаря на всеки, който се включи с някаква информация!
Виж целия пост
# 117
Хм, онзи ден 65ОДЗ беше пуснало 1 място, а днес го няма. Thinking
Как става така?
Виж целия пост
# 118
възможно е да са отказали записване и мястото отива в свободни, после директорката решава друго и го маха от там
Виж целия пост
# 119
В това ОДЗ имаше 0 места за набор 2011. Онзи ден беше пуснато 1 място, а сега го няма. Mr. Green

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия