Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 180
С нищо не променя.
Погледни сега новината с новодобавените свободни места, виж за кои набори са. За актуалните набори 2013 и 2012 няма почти нищо. Т.е. родителите на неприетите чакаме тези на приетите да благоволят да ги запишат, за да видим дали случайно някъде няма да се освободи място, че да можем за 30 минути да преценим как да си прередим желенията, че да увеличим с 0,1% шанса ни за прием тази година.

Няма да ме разбереш, вярвам.
Виж целия пост
# 181
Мисля, че дори да останат места от незаписали се деца, голяма част от тях ще бъдат "изтъргувани" и чакащите за второ класиране няма и да ги видят в системата.
Виж целия пост
# 182
Момичета, искам да попитам имате ли идея кои са тези 9 нови сгради, които се строят и ще станат готови до края на 2014 година. И примерно ако живея в Младост 1, ще ме информират ли ако има готова сграда в Младост 4 или трябва сама да следя новините нон стоп?
Виж целия пост
# 183
За цял Люлин има обявени 2 свободни места, като едното е освободено от многоточковец, който пак се е наредил за него  Rolling Eyes

Иначе незаписани са близо половината приети, така като гледам... Дебненето продължава.
Виж целия пост
# 184
Момичета, искам да попитам имате ли идея кои са тези 9 нови сгради, които се строят и ще станат готови до края на 2014 година. И примерно ако живея в Младост 1, ще ме информират ли ако има готова сграда в Младост 4 или трябва сама да следя новините нон стоп?

Никой няма да те информира, сама ще трябва да следиш. Като че ли по ТВ по-бързо отразяват новините, отколкото в сайта. Премахнаха секцията за Ремонт..

Иначе незаписани са близо половината приети, така като гледам... Дебненето продължава.

Аз щях да ходя миналата седмица до фирмата за сл.бел., но в тези порои се отказах. За днес пък те ме помолиха да не идвам, че било натоварено и т.н. И остава да отида чак в сряда за записване и то без сл.бел. за таткото, работещ в ЕС, защото днес разбирам, че пратката се бавела 10 дни. ooooh!
Виж целия пост
# 185
jijip, той срокът си е срок, за да се ползва докрай  Grinning Ясно ми е, че всеки може да има причина още да не се е записал  Peace Още повече, че някой коментира назад за директорки, които веднъж на няколко дни отразяват записванията...

Просто споделям и аз своите трепети  Mr. Green пък и при толкова много незаписани дано остане някое местенце и за нас.
Виж целия пост
# 186
[...Още повече, че някой коментира назад за директорки, които веднъж на няколко дни отразяват записванията...
Просто споделям и аз своите трепети  Mr. Green пък и при толкова много незаписани дано остане някое местенце и за нас.

И ние се молим за същото!  Praynig
Вчера упътих една майка до яслата, за която чакаме, за да откаже записване на детето си.
Имали шанс в по-удобната градина на второ класиране, но не знаеше какъв е реда.
Всъщност, както се разбира не знаеше къде се намира и яслата.
По пътя сподели, че сега още повече се радва, тъй като не е знаела колко ѝ е далеко.
А аз само дето не подскачах, мислейки си за евентуалното ново местенце!  Crazy
Да, ама в системата не е отразена промяна!
Дано има още няколко свободни, които да бъдат въведени накуп!  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 187
Абе, следя си аз едно ОДЗ - 127. Преди първо класиране за набор 2011 имаше 1 свободно място. Много хора чакаха. Естествено влезе този с най-многото точки. И сега това място стои като свободно, т.е. не на незаписани, а на свободни места за следващо класиране - отказали са записване. Чудя се какво е това извращение.

Знам, че е въпрос на времева възможност да запишеш детето си. Аз лично го записах в първия ден - 12 май. И ако искайте ми вярвайте, направих го заради чакащите. 2 години подред и аз се ядосвах, че до последно се записваха. Вярно е, че моето е капка в морето, но мисля че всеки може да направи нещо подобно за другия.
Специално в Триадица и набор 2011, виждам доста свободни места. Който се бори в Триадица - въпрос на добър избор между ДЗ ще бъде. Доста деца имат шанс
Виж целия пост
# 188
Знам от предишните кампании колко е кофти да гледаш списъците и да се надяваш, но понякога няма какво да се направи.  Peace
Днес от счетоводството ме отсвириха за 22.05 за сл. бележка, миналата седмица им беше натоварено заради ДДС-то, сега нещо друго, а и аз си треперя докато не видя малкия в графа записани. Моля се само като отида в детската на 23-ти сутринта всички документи да са ОК, ако ме върнат за нещо не знам как ще се вместя в срока ooooh!.
Виж целия пост
# 189
Може би се намесвам неправомерно - но защо не напишете служебната бележка (удостоверение) вие, да предадете файла на който трябва, да го разгледа (става за 20 сек.), подпис, печат и готово  Hug. Аз така съм правила - иначе все нещо се пропуска, на никой не му се пише свободен текст, настъпва драма, все друга важна работа изниква...А накрая може да стигнете до проблем.
Виж целия пост
# 190
Абе, следя си аз едно ОДЗ - 127. ...
Ох и аз го следя , не е истина това ... Въпросното дете не само ,че е освободило мястото ами се е подредило за второ класиране в друго ДЗ (167) с 2т за първо желание . Явно само е отказало мястото ,знам ли . Не разбирам понякога какви ги вършат някои хора  ooooh!
Някои директорки наистина не отразяват заетите места веднага. Споменатата 167ЦДГ до петък нямаше нито едно записано дете, от вчера повече от половината. Некоректно ,но като няма подаден сигнал няма какво да се направи. Аз вчера записах моя син ( специално отпуска си пуснах ) и може би 1 час след това получих мейл. Така че явно може , но е въпрос на директор. Стискам палци да се появят все пак някакви места за 2ро класиране, защото поне ще донесат малко надежда на чакащите ... 
Виж целия пост
# 191
Ха, открили са цяла група за набор 2010 в Лозенец, 93ЦДГ. Явно след първо класиране е станало.

Интересното в тази градина е, че няма допълнителни критерии местожителство и месторабота!
Виж целия пост
# 192
Искам само да се оплача, туко виж ми олекне малко....Вчера в градината, за която се борим обявиха едно свободно място и се зарадвах, следва томбола, туко виж ни излезнал късмета, да ама не, днес сутринта гледам на първо място едно дете с 10т...та ми стана мъчничко
Виж целия пост
# 193
Абе, следя си аз едно ОДЗ - 127. ...
Ох и аз го следя , не е истина това ... Въпросното дете не само ,че е освободило мястото ами се е подредило за второ класиране в друго ДЗ (167) с 2т за първо желание . Явно само е отказало мястото ,знам ли . Не разбирам понякога какви ги вършат някои хора  ooooh!
Някои директорки наистина не отразяват заетите места веднага. Споменатата 167ЦДГ до петък нямаше нито едно записано дете, от вчера повече от половината. Некоректно ,но като няма подаден сигнал няма какво да се направи. Аз вчера записах моя син ( специално отпуска си пуснах ) и може би 1 час след това получих мейл. Така че явно може , но е въпрос на директор. Стискам палци да се появят все пак някакви места за 2ро класиране, защото поне ще донесат малко надежда на чакащите ... 

Ива, да не би детенцето ти да е в 167? Ще станем вече три мами там Simple Smile
Права си за отразяване на информацията. Аз записах дъщеря ми в 167 в понеделник на 12ти. Получих имейл, че е записана и отразена в системата на 19ти. Аз си мисля, че директорките го правят веднъж седмично.

Искам само да се оплача, туко виж ми олекне малко....Вчера в градината, за която се борим обявиха едно свободно място и се зарадвах, следва томбола, туко виж ни излезнал късмета, да ама не, днес сутринта гледам на първо място едно дете с 10т...та ми стана мъчничко
Вики, давай набор и район и да помагаме?
Виж целия пост
# 194
Може би се намесвам неправомерно - но защо не напишете служебната бележка (удостоверение) вие, да предадете файла на който трябва, да го разгледа (става за 20 сек.), подпис, печат и готово  Hug. Аз така съм правила - иначе все нещо се пропуска, на никой не му се пише свободен текст, настъпва драма, все друга важна работа изниква...А накрая може да стигнете до проблем.

 Peace Напълно подкрепям това мнение.
Вместо да чакате и да треперите дали ще е правилно написана бележката, вземете си я напишете сами. Не е толкова сложно. Наистина е работа за 5 мин. А и аз не бих разчитала на подаване на документи в последният ден. Винаги може да те върнат за нещо. Представи си, че в бележката има някаква грешка, която може да се коригира, какво правиш тогава?! Не можеш да отидеш до работата, после пак да тичаш до ДГ .... то времето за прием ще е изтекло. Вие си знаете де! Аз щях да се побъркам да чакам последният момент  Rolling Eyes.

А за приетите, но незаписани деца - направо нямам думи. Аз така и не вярвах, че има родители, които си записват децата за класиране, без да искат те да бъдат приети. Все си мислих, че такива родители няма. Докато нагледно не се случи пред очите ми  Shocked. Моя приятелка се оказа с прието дете. Думите и бяха - "Аз не вярвах, че ще го приемат! Ма как ще го пусна? Той ще е много малък!". Вчера като и се обадих да я питам какво е станало, ми каза, че са се отказали да го записват и щели да кандидатстват до година пак  Shocked Thinking ooooh!. Просто съм изумена! Защо аджеба си регистрирате децата щом няма да ги пускате?! Само да заемат място ли? Или чисто за спорта?
Успех на всички! И ние треперим за събота  Rolling Eyes. Дано да имаме късмет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия