Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 210
И аз видях едно дете, което е прието на 1-во класиране, сега да се реди на 2-ро пак със същите точки, пак там.
Не знам какво става.
СПИСЪК НА КЛАСИРАНИТЕ ПО СОЦИАЛНИ КРИТЕРИИ НА 10.05.2014
2.   Крис Бориславов Цоловски   10+

Списък чакащи за 3 места
1. Крис Бориславов Цоловски   10+   3т. / (1-во желание)

Какво беше правилото с приемане и незаписване? Има ли правило с приемане, отписване и пак нареждане за записване?

/понякога си мисля, че има деца със соц точки, които са подставени, за да вземат местата. Crossing Arms
Има и едно момиченце пак за същата градина, набор на моето дете, което 3-та година стои в списъците по соц критерии, все се класира и после пак е в списъка за следващото класиране./

В същото ОДЗ за набор 2012 същата работа:
СПИСЪК НА КЛАСИРАНИТЕ ПО СОЦИАЛНИ КРИТЕРИИ НА 10.05.2014
6.   Марина Емилова Горанова   10.1   54852509

8.   Йоана Емилова Горанова   10.1   69366666

Списък чакащи за 1 място
1. Йоана Емилова Горанова   10.1   3т. / (1-во желание)
2. Марина Емилова Горанова   10.1   3т. / (1-во желание)
Виж целия пост
# 211

Искам само да се оплача, туко виж ми олекне малко....Вчера в градината, за която се борим обявиха едно свободно място и се зарадвах, следва томбола, туко виж ни излезнал късмета, да ама не, днес сутринта гледам на първо място едно дете с 10т...та ми стана мъчничко
Вики, давай набор и район и да помагаме?

 Hug 2013, Младост. Поразгледах ги, ама нещо май нямаме хич шанс и все пак огромно благодаря за помоща   bouquet
[/quote]

С 8,1 ли сте?
36то ОДЗ има 3 места, две от тях ще са за гранична група с 8,1т.

Виж целия пост
# 212
Привет и от мен Simple Smile
Мамчета нека да ви питам нещо...за този пуст прием по документи по т.2.2.4. всяко градина по различно време ли приема документи или си има регламентиран срок за това и е еднакъв за всички?
Ще се побъркам вече...

От нашата ясла директорката ми каза, че ще има евентуално прием чак след септември месец.
Виж целия пост
# 213
violenzaa благодаря ти за отделеното за нас време  bouquet . Сега проверих и за съжаление в 36 одз сме с 8.0т, та там със сигурност няма да ни се получи. Нищо де Simple Smile ще се надяваме някъде да се появи свободно местенце Praynig
Виж целия пост
# 214
Искам да попитам , когато местоработата в района на детската градина носи предимство , някой проверява ли истинността на служебната бележка т.е дали действителност фирмата се намира на този адрес.
Виж целия пост
# 215
Искам да попитам , когато местоработата в района на детската градина носи предимство , някой проверява ли истинността на служебната бележка т.е дали действителност фирмата се намира на този адрес.

Ужас, трудно ми е да коментирам подобен въпрос! ooooh!

Скрит текст:
И аз видях едно дете, което е прието на 1-во класиране, сега да се реди на 2-ро пак със същите точки, пак там.
Не знам какво става.
СПИСЪК НА КЛАСИРАНИТЕ ПО СОЦИАЛНИ КРИТЕРИИ НА 10.05.2014
2.   Крис Бориславов Цоловски   10+

Списък чакащи за 3 места
1. Крис Бориславов Цоловски   10+   3т. / (1-во желание)

Какво беше правилото с приемане и незаписване? Има ли правило с приемане, отписване и пак нареждане за записване?

/понякога си мисля, че има деца със соц точки, които са подставени, за да вземат местата. Crossing Arms
Има и едно момиченце пак за същата градина, набор на моето дете, което 3-та година стои в списъците по соц критерии, все се класира и после пак е в списъка за следващото класиране./

В същото ОДЗ за набор 2012 същата работа:
СПИСЪК НА КЛАСИРАНИТЕ ПО СОЦИАЛНИ КРИТЕРИИ НА 10.05.2014
6.   Марина Емилова Горанова   10.1   54852509

8.   Йоана Емилова Горанова   10.1   69366666

Списък чакащи за 1 място
1. Йоана Емилова Горанова   10.1   3т. / (1-во желание)
2. Марина Емилова Горанова   10.1   3т. / (1-во желание)

И на мен това ми е интересно как става и защо става така. Освен поради някаква нередност в документите да са им отказали записване сега...
Виж целия пост
# 216
Привет и от мен Simple Smile
Мамчета нека да ви питам нещо...за този пуст прием по документи по т.2.2.4. всяко градина по различно време ли приема документи или си има регламентиран срок за това и е еднакъв за всички?
Ще се побъркам вече...

От нашата ясла директорката ми каза, че ще има евентуално прием чак след септември месец.
Да и на мен една от няколкото с които говорих, така ми каза.... но от позната разбирам съвсем друго.... вече незная какво да предприема
Явно наистина не става така  Sad
Виж целия пост
# 217
Искам да попитам , когато местоработата в района на детската градина носи предимство , някой проверява ли истинността на служебната бележка т.е дали действителност фирмата се намира на този адрес.

това къде работиш в действителност и къде е седалището на фирмата са две различни неща и заради това се гледа написаното в бележката.
Виж целия пост
# 218
Искам да попитам , когато местоработата в района на детската градина носи предимство , някой проверява ли истинността на служебната бележка т.е дали действителност фирмата се намира на този адрес.

Ако решат, ще проверят.
При проверка или сигнал, примерно.

Отговорността е на този, който се е подписал под данните.
Виж целия пост
# 219

"Какво беше правилото с приемане и незаписване? Има ли правило с приемане, отписване и пак нареждане за записване?"

Към настоящия момент, при приемане и отказване на записване на място в ДЗ, 3т. по първо желание не се губят, т.е. детето се нарежда отново на опашката със същите точки. Надявам се, след следващата РГ това да се промени = по-сериозни санкции за класирани и незаписани.
Виж целия пост
# 220
Дали пък е възможна такава ситуация /аз пак разсъждения от сферата на фантастиката Grinning/: Родителя заявява фалшиво предимство, което му дава общо т.10+. Класира се, но отказва записване и мястото отива за второ класиране. Съответно ползваните 3 т.за първо желание се връщат, а детето пак се явява чакащо на опашката. Тази процедура се повтаря, докато предимството стане факт. Идеята е примерно, родител да си почти гарантира прием, ако очаква в бъдеще действително ползване на предимство. Такова например е ТЕЛК, което се очаква да бъде издадено на член на семейството или раждане на трето дете.
Виж целия пост
# 221
Дали пък е възможна такава ситуация /аз пак разсъждения от сферата на фантастиката Grinning/: Родителя заявява фалшиво предимство, което му дава общо т.10+. Класира се, но отказва записване и мястото отива за второ класиране. Съответно ползваните 3 т.за първо желание се връщат, а детето пак се явява чакащо на опашката. Тази процедура се повтаря, докато предимството стане факт. Идеята е примерно, родител да си почти гарантира прием, ако очаква в бъдеще действително ползване на предимство. Такова например е ТЕЛК, което се очаква да бъде издадено на член на семейството или раждане на трето дете.

Не знам как се сещаш за такива неща (аз не бих), но звучи логично.
Виж целия пост
# 222
За трето дете не знам дали би се получило - не трябва ли да фигурира в профила на родителите си с трите имена и ЕГН-то?За другите, наистина звучи логично. По принцип за всяко нещо си има врътка, а и хората доста са се изхитрили последно време. Вече нищо не ме учудва Flutter
Виж целия пост
# 223
Не знам как се сещаш за такива неща (аз не бих), но звучи логично.


Богато въображениеlol: Като чета ситуациите, които пораждат въпроси се замислям какво може да е като причина. И почвам да го въртя и суча... Добре, че детето ми е сред приетите, та не се налага да използвам някоя идейка.  Mr. Green  За ЕГН-то на трето дете май не се прави проверка от системата , та не пречи да се сложи това на племенник например  Crazy
Виж целия пост
# 224
Винаги го има рискът да се появи друго дете с повече или равен брой точки и приемът да се окаже, че не е съвсем гарантиран. Освен това ТЕЛК-ово решение не знам дали се вади толкова лесно, не съм запозната с процедурата. За сметка на това, обаче, документ от ЛКК не съм решила, не съм извадила /ако ми го позволяваше моралът, де/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия