Страсти- градините в София, кампания 2014/ 2015г.

  • 30 877
  • 782
# 360
Ето обяснението на ИСОДЗ:

"22.05.2014 Важно !!!
Във връзка с внедряване на нова версия на системата, свързана с преместване на дете от едно детско заведение в друго, временно се промени броя на свободните места.

Извиняваме се за причиненото неудобство.
Столична община"

 ooooh!! Нямам коментар просто. Че ни правят на маймуни си е факт.

Vrabcho_ , нещо не те разбрах. Защо да го нямаме този 1 час между 17 и 18ч?
Виж целия пост
# 361
Има деца, които действително фигурират с високите си точки на второ желание или трето желание, а кандидатурата им за първо желание е неоткриваема Wink

Т.Е тези деца имат само второ желание/важно е да влезе някъде/, а точките за първо желание си ги пазят явно да се наредят отново някъде на следващо класиране


Имам въпрос!!!!
Приели са едно дете , но гледам, че пак се е наредило с пълния си набор точки 8,1 на първо желание за друга градина.Т.е. прието е на първо с 8.1 и сега на второ пак си стои с 8,1


Когато това дете се запише най-после в градината, в което е прието, точките му за второ класиране ще станат ли 7,1?
Виж целия пост
# 362
Да попитам, ако някой може да ми помогне. Имам колебания между 61ОДЗ И 65ОДЗ и двете са в Слатина. За момента дъщеря ми има шанс и за двете градини, ако не изчезнат пак местата, разбира се Simple Smile Някой с препоръки?  Hug
Виж целия пост
# 363


Vrabcho_ , нещо не те разбрах. Защо да го нямаме този 1 час между 17 и 18ч?

Имаме го, аз съм се подвела от предишни постове, извинете за объркването..  bouquet
Виж целия пост
# 364
Има деца, които действително фигурират с високите си точки на второ желание или трето желание, а кандидатурата им за първо желание е неоткриваема Wink

Т.Е тези деца имат само второ желание/важно е да влезе някъде/, а точките за първо желание си ги пазят явно да се наредят отново някъде на следващо класиране


Имам въпрос!!!!
Приели са едно дете , но гледам, че пак се е наредило с пълния си набор точки 8,1 на първо желание за друга градина.Т.е. прието е на първо с 8.1 и сега на второ пак си стои с 8,1


Когато това дете се запише най-после в градината, в което е прието, точките му за второ класиране ще станат ли 7,1?

Може и да са се записали по първо желание и после да са си пуснали кандидатури по второ и трето (те се трият автоматично, но имаш право да си ги активираш ръчно)   Peace
Виж целия пост
# 365


Имам въпрос!!!!
Приели са едно дете , но гледам, че пак се е наредило с пълния си набор точки 8,1 на първо желание за друга градина.Т.е. прието е на първо с 8.1 и сега на второ пак си стои с 8,1


Когато това дете се запише най-после в градината, в което е прието, точките му за второ класиране ще станат ли 7,1?

Да.
Най-вероятно не се е записало в градината, в която е било прието на 10.05. и сега кандидатства наново по първо желание.
Виж целия пост
# 366
Спящата, т.е детето  вече е записано, но сега отново ще бъде прието нищо, че е на второ желание, а вече като реши да се запише във втората дг местото му в първата ще бъде освободено/ако не го скрият директорите/ за трето класиране
Виж целия пост
# 367
И аз се чудя за нещо, ако едно дете е прието и записано по второ желание и сега на второ класиране влезе по първо, тогава освободеното от него място още на второ класиране ли се заема или ще чака трето  ooooh!

Защото при нас общо взето ако не оттам не виждам откъде места, няма обявени нови и само 4-ма са незаписали се към момента.
Виж целия пост
# 368
Въпрос

 Здравейте, след първото класиране за прием през септември, проведено на 10-ти май, в 17 ОДЗ "Мечо Пух", район Младост беше обявено едно свободно място за набор 2009, което до преди два дни, т.е. 20-ти май 2014 г. беше налично. Днес, 22 май, това място липсва! Класирането е на 24 май. Как мястото изведнъж стана заето и вече липсва в системата?

Отговор

На страницата на детското заведение, преди класирането на 10 май няма обявени свободни места в 17 ОДЗ.



Сега стана ли ви ясно с кого си пишете?  ooooh!

То наистина в списъка преди класирането на 10.05 няма място за набор 2009, има 1, но в набор 2008  newsm78
Виж целия пост
# 369
Ето го и отговора, които ми пратиха на мен:

Уважаеми господин/госпожо,

На 22.05.2014г. получихме запитване със следното съдържание:
Здравейте!
След като дъщеря ми не беше приета на първо класиране (10.05.2014) редовно следя за свободните места в ОДЗ-тата. Може ли да ми обясните каква е причината веднъж обявени свободни места за следващото класиране, да изчезват дни преди то да се състой? Мога да ви дам и конкретни примери:
63 ОДЗ Слънчице (район Сердика)до вчера бяха обявени 8 свободни места, днес са вече 3 места
115 ОДЗ Осми март - филиал л. 8 март 15 (район Надежда) - обявено 1 свободно място, което мистериозно изчезва
90 ОДЗ Веса Паспалеева - филиал ул. Бял люляк 19 - отново 1 свободно място изчезва.
Имам още много такива примери както в тези, така и в други райони. Места обявени за свободни след класирането на 10.05. 2014, изчезват преди да се е състояло следващото класиране на 24.05 2014. Каква е причината за това?

Благодаря предварително за отделеното време!

Нашият отговор:
Във връзка с внедряване на нова версия на системата, свързана с преместване на дете от едно детско заведение в друго, временно се промени броя на свободните места. Вече са възстановени. Извиняваме се за причиненото неудобство. Столична община

Поздрави,
Екип за обслужване на ИСОДЗ към Столична община
Виж целия пост
# 370
Местата се върнаха във вида, в който бяха вчера. Утре какво да очакваме, стана ясно. Няма да се учудя от нищо вече. Не знам как намирате за някое дете какво му е 1 во желание, но ако можете да ме ориентирате за близнаците от тази ясла с 9,1 точки ще е супер.    https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/waiting/1536

Виж отговора на "спящата". Тези близнаци са класирани на първо класиране в http://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/rated/166/2183
Цитат
Може и да са се записали по първо желание и после да са си пуснали кандидатури по второ и трето (те се трият автоматично, но имаш право да си ги активираш ръчно) 
Виж целия пост
# 371
Ето и моя въпрос и отговор от информационната система:
Въпрос:Здравейте, Въпросът ми е следния. След като в 179 ОДЗ Синчец се обявяват свободни места за следващо класиране (второ класиране) - 6, и текущо не записани - 4, защо днес на 22.05.2014 г. в сутришните часове на деня свободните места за второ класиране вече са 0, а текущите не записани са все още 4? Това ме навява не мисълта, че се е провело следващо класиране, без да разбере никой и без да е отразено в системата. Второ класиране е на 24.05.2014 г. Много родители се оплакват от същия проблем в различно детски заведения в района на Столична Община. Надявам се, че ще получа адекватен отговор. Предварително благодаря за съдействието. Успешен ден. 

Отговор: В секция "Новини" на сайта на ИСОДЗ е публикувана информация от 22.05.2014 Важно !!!. За второ класиране на 24.05.2014 г. системата ще бъде заключена на 23.05.2014 г. в 18.00 часа. Директорите ще преустановят записване на децата класирани на 09.05.2014 г. на 23.05.2014 г. в 17.00 часа, незаетите места ще бъдат обявени в колоната "Свободни места за следващо класиране". Родителите ще имат 1 час между 17 и 18 часа да прегледат свободните места за второ класиране и да пренаредят кандидатурите на децата си за класирането на 24.05.2014 г. 
Виж целия пост
# 372
Те едно си знаят, едно си баят тия...
Ето и моя въпрос и отговор от информационната система:
Въпрос:Здравейте, Въпросът ми е следния. След като в 179 ОДЗ Синчец се обявяват свободни места за следващо класиране (второ класиране) - 6, и текущо не записани - 4, защо днес на 22.05.2014 г. в сутришните часове на деня свободните места за второ класиране вече са 0, а текущите не записани са все още 4? Това ме навява не мисълта, че се е провело следващо класиране, без да разбере никой и без да е отразено в системата. Второ класиране е на 24.05.2014 г. Много родители се оплакват от същия проблем в различно детски заведения в района на Столична Община. Надявам се, че ще получа адекватен отговор. Предварително благодаря за съдействието. Успешен ден. 

Отговор: В секция "Новини" на сайта на ИСОДЗ е публикувана информация от 22.05.2014 Важно !!!. За второ класиране на 24.05.2014 г. системата ще бъде заключена на 23.05.2014 г. в 18.00 часа. Директорите ще преустановят записване на децата класирани на 09.05.2014 г. на 23.05.2014 г. в 17.00 часа, незаетите места ще бъдат обявени в колоната "Свободни места за следващо класиране". Родителите ще имат 1 час между 17 и 18 часа да прегледат свободните места за второ класиране и да пренаредят кандидатурите на децата си за класирането на 24.05.2014 г. 

Виж целия пост
# 373
A мислите ли, че утре между 17 и 18 чaсa системaтa ще функционирa aдеквaтно? Почти съм сигурнa, че ще имa срив и сървърa ще блокирa, когaто всички ще влезем зa този един чaс дa огледaме възможностите и дa си подредим желaниятa...
Виж целия пост
# 374
Те едно си знаят, едно си баят тия... 
"Тия" с отговорите са същите лели, дето лично ги видя да натискат бутона Старт на голямото класиране.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия