Епилепсия - ТЕМА 20

  • 65 514
  • 752
# 570
"Нова" съм по отношение на епилепсията и само слушам какво коментират другите майки. Това за хомеопатията ми го каза една от майките, с която бяхме в една стая. И беше много убедена в правотата си. И на мен ми стана чудно защо да не може, като те са естествени, на билкова основа. По принцип съм човек, който не се води "на сляпо" и не слушам щуротии, но Е. е нещо ново за мен и тепърва ще я опознавам. От вас научих, че при пристъп се дава диазепам. Аз като попитах лекуващата какво да правя ако направи гърч, тя ми отговори: "няма да направи, нали пие лекарства". Аз обаче пак настоях, все пак не е дясната ръка на Господ, та да ми гарантира и тя с досада отвърна: "ще извикате бърза помощ". С това цялата й информация се изчерпа. Та, в тази връзка, Романол, нашата беше д-р Тютюнджиева.  Whistling
Благодаря ви за отговорите, много сте отзивчиви. Сега ще му дам и на него една лъжица, това е добре и за имунната система. От няколко години (поне четири) им давах много редовно прясно мляко (донасят ми домашно, да знам какво пият) с мед. И не са ми боледували от вирусни заболявания, както и от летни вируси (с изключение на ангината, която ми направи малкия през юли месец). Но от три месеца не са пили (много не го искаха, вероятно го "препиха" и ги оставих да почиват) и от сряда, като ми донесат започвам пак да им давам. Поне от него баткото ни си е набавял протеини. Може и да си внушавам, че от него не боледуват, но е факт, че докторката не ни е виждала и сигурно си мисли, че ходим при друга. Mr. Green
Лека от мен момичета, много съм подробна, не трябва да ми давате думата. Crazy
Виж целия пост
# 571
Dara88 Ох мани я тая шматка, беше в стаята като Вики направи единия пристъп и аз три пъти я повиках (тя говореше с нейната си пациентка ) и накрая като се обърна й казах за пристъпа и тя каза "А не го видях" #Crazy
Виж целия пост
# 572
О, значи, освен че не говори и не вижда.  Joy Както казах на други две майки "такъв ни е късметът, изтеглили сме късата клечка". Sick Доволна съм, че не тя разчита ЕЕГ-та, иначе по-добре да се  #2gunfire.
Виж целия пост
# 573
Мами някой би ли ми казал дали бих могла да давам на дъщеря ми кленова тинктура,а вие какво давате на вашите дечица за имунната система?
Виж целия пост
# 574
Романол, благодаря, че допълни за люлките, че забравих да го пиша - в никакъв случай люлеене продължително и силно на люлките! Ако може да го напишете в началото на темата за деца до 3-години с епилепсия да се внимава на детските площадки с люлките и въртележките, че провокират пристъпи! (според мен е доста важно, лично ако знаех това, поне щях да съм предупредена...) А, също и предупреждненията на Гала са важни - ако може и те да се включат в първия пост на първа страница...
За имунната система бебо сега пие Саностол мултивинаминния сироп (витаминен комплекс-5 мл.) и Биозин за деца (коластра, цинк и винамин Д - 5мл.) - и двете му действат страхотно, така че ви ги препоръчвам.
Казват, че когато се приемат конвенционални медикаменти (а, нашите деца са на постоянни такива), тогава не се приемат хомеопатични за да не се конфронтират, но мненията са противоречиви...
От всички невролози, които сме посетили, съм най-доволна от лекуващият ни невролог по местоживеене, от проф. Божинова и от доц. Димова в Свети Наум.
Кленов сироп слагах в киселото мляко, когато захранвах бебо с него, защото натурално му беше много кисело, а чистата захар трудно се хомогенизираше в киселото мляко и стоеше на зрънца вътре, докато с кленовия сироп нямах такива проблеми.
Клеевата тинктура я разреждам с водичка и със спринцовката я давам на бебо.
Лично, кой знае какъв ефект от кленовия сироп и клеевата тинктура не съм видяла, докато от Саностол-а и Биозин-а определено има.
Виж целия пост
# 575
И още за лекарствата, макролидните антибиотици трябва да се избягват, може да предизвикат пристъп
Виж целия пост
# 576
Здравейте мамчета. След гърча който направи Ники миналия четвъртък в градината, тази вечер когато мъжът ми е взимал от там по-голямото ни детенце медицинската сестра му е направила изречени, защо ще я пускаме на градина...ами ако стане нещо? Тях щели да съдят и куп други глупости. Явно сега, ще се опитат да я спрат от градина, а аз не искам да я изолирам вкъщи. От миналия четвъртък не съм я пускала и мислех утре да я пусна но там явно са на друго мнение...
Виж целия пост
# 577
мама Аби Нямат право да ви спират да пускате детето на градина, потърси си правата в закрила на детето.  Peace
Мойта щерка е правила 2 пристъпа в градината.
Виж целия пост
# 578
Смяна в плановете.
Утре ни приемат в Св.Иван Рилски, за 24 часовото ЕЕГ. #Crazy
Стиснете едни палци всичко да мине ОК.  Praynig
Виж целия пост
# 579
Смяна в плановете.
Утре ни приемат в Св.Иван Рилски, за 24 часовото ЕЕГ. #Crazy
Стиснете едни палци всичко да мине ОК.  Praynig

Стискам палци! Praynig
Виж целия пост
# 580
Успех!!!
Виж целия пост
# 581
 Big UpsДано всичко е наред! Hug
Виж целия пост
# 582
Стискам ви палци, Романол
Виж целия пост
# 583
Стискам палци всичко да мине добре и да стане ясно от какво има нужда детенце.  Hug
Виж целия пост
# 584
Благодаря момичета  Heart Eyes

Ние след малко тръгваме ще пиша когато мога.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия