АВГУСТинки засмени разхождаме вече тумбита големи!

  • 31 139
  • 729
# 255
silver_f , честит рожден ден! Пожелавам ти здраво и сладурско бебче с което после цял живот да се гордееш!
Честит имен ден и на имениците! Бъдете здрави и много усмихнати!

Снощи, придружено със силни контракции, се случи нещо много странно- май бебетата се завъртяха. Първо започнаха едни по-особени усещания, които ми е трудно да опиша, започнаха болки и в един момент коремът ми започна да се движи и да се появяват огромни издутини. Те преди това бяха леко по диагонал с крака към левия ми крак. Постепенно нещо се изду напречно на корема ми, точно под слънчевия сплит, след това започна да слиза на дясно. Болките ми свършиха в един момент, в който видимо коремът ми се беше пак "нормален". Днес ги усещам да ме ритат на съвсем други места  и съм сигурна, че точно това се случи снощи и вече нямам търпение да ги видя в петък. Отивам да чета по другите теми инфо по въпроса, че нямам спомен да съм усетила дъщеря ми като се беше завъртяла.

Иначе днес съм сама и май ще сортирам едно-две кашончета с играчки докато я няма малката( голямата  Crazy).
Виж целия пост
# 256
Честит празник на всички именички и рожденички  newsm51
Аз съм отдавна регистрирана във форума, но досега съм го ползвала само когато съм търсила отговор на конкретен въпрос. За първи път започнах да следя тази тема, но тъй като ми е първа бременност и не бях много запозната с нещата, не бях писала до миналия ден, когато си казах защо пък просто да не се включа, дори и да нямам какъв съвет да дам Grinning

Относно хигиенния комплект на Томи Типи - аз също мислех да го поръчвам от Амазон, но докато се наканя и вдигнаха цената. Сега мисля да го поръчам от продавалника, там го има нов за 32 лв, сравнено със сегашната цена в Амазон разликата е минимална, но пък ще дойде по бързо.

А пък аз моето бебе противно на всичко, което ми казваха, започнах да го усещам много рано, мисля, че беше в 16 седмица. Сега почти всеки ден усещам едно яко разместване, постоянно имам движещи се издутини по корема и едно подобно на опъване усещане. Някой път чак се чудя дали е нормално да бъде толкова активно бебето...
Виж целия пост
# 257
Здравейте момичета Simple Smile
Честит празник на всички празнуващи именни и рожденни дни! Здраве и пухкави бебета ви желая! Simple Smile
Много теми сте обсъдили. Аз не знам точно къде бих могла да се включа. За МБ секрет, на мен са ми взимали два пъти до сега.
Това което ми стана интересно е, че забелязах, че мамите, които вече са раждали май по често споменават, че хи хваща шубето вече за раждането. Май ние, които не знаем какво ми чака сме по-спокойни. Това не знам до колко е добре. Аз вече и сз се замислям за раждането. Филм ще е при всички случаи, но гледам да не се паникьосвай от сега. То при мен май се очертава секцио, не знам повече ли да ме е страх или по-малко.

Хубав ден ви желая! Simple Smile
Виж целия пост
# 258
Имам въпросче, от вчера сутрин като вървя по улицата усещам тъпа болка много, много ниско, ама направо все едно е отдолу, малко се усеща все едно съм карала колело с часове и е натъртено там или нещо подобно. Не знам, мисля си, че може да е понеже бебата е по-голяма вече, но все пак ми е малко притеснено, като седна ми минава.

Иначе за главоболие - само парацетамол, не бих пила друго.

Снощи и моята беба се беше надупила много сладко и целия ми корем се беше преместил надясно и имах една издутина, много беше чаровно
Виж целия пост
# 259
Сетих се какво щях да ви пиша.
И мен от вчера леко ме наболява главата и ми е едно такова странно чат пат и даже се притесних да не съм вдигнала кръвно, въпреки че ми е ниско по принцип. Сутринта го измерих, ниско е и явно от друго ме стяга главата. Може наистина тези магнитни бури да влиаят.
Виж целия пост
# 260
Фиона, как ме разсмя с твоя разказ, и аз усещам как се мести бебето, направо имам чувството,че ми се преобръщат всички органи ...боли си чак. Така, че вероятно това си усетила и ти  Laughing

Веси, самата кост ли те боли, срамната? Мен ме боли като походя повече/ под повече разбирай 30 мин, повече не мога  Laughing / , понякога така ме боли,че не мога да си повдигна краката да си събуя обувките... Другият вариант е да усещаш над срамната кост болка, в самия корем, може да притиска нещо бебето там...

Мен не ме е страх от раждането вече- бях се паникьосала преди 2-3 седмици, ама понеже имам много хубав спомен от първото ми раждане, а сега ММ ще е с мен и направо чак ми е въодушевено , честно казано...Нямам търпение да минат тези последни месеци и да се ражда вече!
Според мен трябва да се настроим положително- че всичко ще е наред и ще мине леко, и тогава наистина ще е така...А и да ви кажа, като отидох в болницата с контракциите и се мобилизирах и изобщо всякакъв страх изчезна...Нямах търпение да си видя бебето... Heart Eyes
Виж целия пост
# 261
Здравейте  Heart Eyes
Първо да честитя на всички имащи повод за празнуване  - много здраве, щастие и  txtloves
 Благодаря на всички , които се включиха  за главоболието - май и на мен като на Leyaa  вчера ми беше паднало кръвното и се наливах с вода и малко кола и се оправих след около 4 ч. По принцип много рядко ме боли глава и от наличните хапчета нищо не ставаше за пиене - вскичките можело да ги пия до 6 м.
fiona и аз преди няколко дни бях така - чак не можех да дишам , но явно си се наместиха - ние бяхме напречно разположени , а сега май са от двете ми страни. Смятам скоро да ходя на преглед / не по ЗК  #2gunfire / и доки ще каже със сигурност.
Shaktigirl и аз съм вече като огромен пингвин / + 18 кг Blush / и всички се забавляват около мен. Добре , че идва лято , че не мога да си обуя чорап вече, а на  маратонките връзките са отдавна навътре само да не ги връзвам и отвързвам .
  Pelteshka всяко зло за добро , според мен ще ти е по - спокойно така.  Hug
Виж целия пост
# 262
Една от виртуална поверпка и от мен! Няма да слагам снимки, че някой да не бяга до магазина, както аз редовно правя  Laughing
Честит празник и на другите празнуващи!
Виж целия пост
# 263
Shaktigirl, да точно коста си ме боли сега като се замисля, само дето не е като вървя 30 мин, а като вървя 5 минути Wink
Виж целия пост
# 264
Честито на празнуващите от мен!  bouquet
С тази микробиология ме вкарахте в размисъл. При 3-ма лекари ходя, със серклаж съм и до сега имам 2 микробиологии-едната, която се полага по ЗК в началото и една изпросена след серклажа. Даже в болницата преди него не ми взеха читава такава. После едва си изпросих от единия доктор да ми вземе, а другия, като го попитах и той "И какво, пак да пиеш антибиотици"Ами ще пия, ако трябва!!! мисля, че го е страх да пипа, за да не предизвика нещо. newsm78.
Беба си прави вълнички постоянно , понякога и на мен ми се струва, че се върти, но няма как да съм сигурна. Все пак много ме радва, като я усещам. Иначе просто си прави едни издутини. Simple Smile
И карам 30-а седмица  Rolling Eyesмного ми е странно!
Виж целия пост
# 265
Здравейте , отдавна не писах бях при моите родители на гости  Rolling Eyes
Докато ви изчета бая време мина,много неща са се случили  Joy дано има само хубави новини!!
Ели за еднократните гащи ,взех си от бебо депо на колхозния 5 броя хл размер +еднократни чаршафи 10бр и лигнин половин кг =10лв всичко.Ходи ми се на разходка в морската на хладно ,но с това ниско кръвно нищо не помага.Моя мъж на 24 ще работи и се чудя какво да правя... newsm78
Микробиология ми пуснаха в началото,трябва ли пак освен в края?
Щастливка много се радвам браво и за прегледа,но и аз се чудя за това раждане...   bouquet
Фиона съгласна съм с теб,тук не само се подкрепяме и споделяме и сме заедно...
Май на всички ни прилошава вече #2gunfire
Фаима аз също пиех мляко ,уж заради изоставането ,но вече е напред и го понамалих,сега по скоро съм на кисело ,но заради кръвното...
Пелтешка разбирам те и при мен стана нещо подобно и затова сме на квартира сега...
честит имен ден на всички
Силвър Ф  nbirthday
И аз имам някаква болка ниско долу много ниско ,но няма какво да се направи ..Точно както описа шактигърл същата кост,..
Виж целия пост
# 266
Аз открих една нова екстра от бременността- понякога сутрин или нощем ми се стяга мускул на прасеца. Мнооого боли, толкова, че не можах дори да извикам, просто онемях. После обаче минава, куцам известно време и еок. Четох, че било нормално при бременни и се оправя с магнезий и поднових витамините. Другата седмица ще питам и при АГто.

На мен са ми взимали само 1 път микробиология, май в 4ти месец като се регистрирах на ЖК.

Доки каза, че като си взема 45 дневния болничен май се прави пак. Интересно ми е кога се започва записът на тонове. Струва ми се много досадно ако е често, лежиш като кит дълго време, миналия път имаше една жена така в кабинета и ми се стори измъчена. Ама няколко пъти ще трябва де.

Една позната много се е шашнала, че на първите тонове са били към 120. Лекарката казала, че е предпоставка за проблем и нищо повече. Горките родители  бяха като побъркани вчера, според мен трябва да идат на друг лекар за успокоение, 120 май си е в граници и може да зависи от много неща...
Виж целия пост
# 267
Shaktigirl, да точно коста си ме боли сега като се замисля, само дето не е като вървя 30 мин, а като вървя 5 минути Wink

А, аз си мислех,че съм трагичен случай! Laughing Hug Не помня предната бременност така да ме е боляло,ама аз тогава и лежах нон стоп и не съм усещала.

Пипи, това са т.нар крампи, от липсата на магнезий. Сигурно ще ти изпише док магнезий да пиеш . Аз съм другата крайност- от толкова много конски дози магнерот са ми омекнали мускулите, като желенце съм просто....
Днес съм особено активна, ще прощавате, ако ви писна да ме четете   bouquet

 eli70o0 , честит празник и на теб   bouquet   bouquet   bouquet
Виж целия пост
# 268
Хм на мен изобщо не ми е пускана микробиология, сега като си я поискам ще ми я пуснат ли? Ако трябва ще си я платя, ако е толкова проблем, че не съм нито в началото, нито в края....  Rolling Eyes
Да не би е да е опасно да се взима в този период?  newsm78
Виж целия пост
# 269
Леле аз вчера до обед бях много активна и после нали излязох и днес докато ви изчета два часа минаха.
Честито на всички празнуващи именни и рождени дни Simple Smile   bouquet  bouquet  bouquet

Еднократни гащи съм виждала и в ДМ. Но се чудя с размера как да го решим проблема. Трябва да започна да правя списък за болницата.  newsm78 newsm78 newsm78

Ох надявам се никой да не се отказва да пише във форума, заради недоразумения. Честно казано сме много хубава тема, в други много често се карат и спорят, та направо трябва да сме доволни Simple Smile

Ох много хубаво време днес......тъпото е че аз хич не обичам да се разхождам сама, а мъжо като се прибере вече не е толкова хубаво времето или аз вече съм уморена за излизане тепърва. Трябва да се наканя поне да отида да се подстрижа, че гледам, че косата взе пак да ми пада повечко и по-добре да я скъся, че да не стане по-зле после.

За МБ ми е пускана веднъж в началото и почти веднага, като лежах в болницата, но там е задължително. Утре уж пак трябва да ми вземат, но да видим дали няма да има промяна.

Хубав ден на всички.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия