Valar morghulis - GoT - Тема 10

  • 40 594
  • 729
# 255
Нищо не разбрах от коментарите  Laughing добре, че спрях да чета книгите, иначе каквато съм придирчива, всяка гънка на роклите щях да сравнявам  Mr. Green
Виж целия пост
# 256
И аз не разбирам повечето коментари Simple Smile Но пък ми е интересно. най-вероятно няма да се сдържа и ще започна книгите.

Болтън - те ли използват розово? Как сега ми човъркате любопитството с тази розова сватба Simple Smile
 Представям си, само си представям как е описан образът на Рамзи в книгата. Този болен мозък...не харесвам Теон, но това, което му причини този изрод е нечовешко, ужасно, направо ми се догаждаше от сцените.
Така де, сериала не е за хора със слаби сърца, нежни души и твърде големи моралисти, знам. Но аз си се възмущавам, страдам и въобще много емоционално го гледам този сериал.

На битката между Оберин и Планината, когато принцът го повали, взех да пляскам с ръце като полудяла, стреснах детето и после пак я стреснах, защото откачих от яд.
Виж целия пост
# 257
И аз ще почна 4 и 5 книга, ама след сериала, че иначе се нервя.  Laughing После ще ходя да досаждам на темата за книгите  Mr. Green
Виж целия пост
# 258
Болтън - те ли използват розово? Как сега ми човъркате любопитството с тази розова сватба Simple Smile
 Представям си, само си представям как е описан образът на Рамзи в книгата. Този болен мозък...не харесвам Теон, но това, което му причини този изрод е нечовешко, ужасно, направо ми се догаждаше от сцените.

То „най-доброто“ за Теон тепърва предстои нататък.

ВНИМАНИЕ! Голям спойлер от книгите, не цъкай!

Скрит текст:
... на Розовата сватба, когато Рамзи се жени за... Аря Outta Joint
Виж целия пост
# 259
Представям си, само си представям как е описан образът на Рамзи в книгата. Този болен мозък...не харесвам Теон, но това, което му причини този изрод е нечовешко, ужасно, направо ми се догаждаше от сцените.
Историята около Рамзи, Теон и Смрад в книгите е много по-добре замислена. В сериала е представено доста по-опростено, за да спестят време. А главите на Теон, след като се превръща в Смрад, чисто литературно, са едно от най-добрите неща в поредицата и твърдо най-доброто в последната пета книга. В сериала Рамзи на моменти изглежда комично и лековато, пък и актьора е симпатяга. В книгата си е част ужас. Grinning
Виж целия пост
# 260
Болтън - те ли използват розово? Как сега ми човъркате любопитството с тази розова сватба Simple Smile
 Представям си, само си представям как е описан образът на Рамзи в книгата. Този болен мозък...не харесвам Теон, но това, което му причини този изрод е нечовешко, ужасно, направо ми се догаждаше от сцените.

То „най-доброто“ за Теон тепърва предстои нататък.

ВНИМАНИЕ! Голям спойлер от книгите, не цъкай!

Скрит текст:
... на Розовата сватба, когато Рамзи се жени за... Аря Outta Joint

 Shocked
Виж целия пост
# 261
Абе, хич не ми е комичен и лековат Рамзи, дори и на моменти. Винаги, когато го дават, се усещам, че съм настръхнала от напрежение, защото във всеки момент очаквам тая откачалка да извърши поредния си брутализъм. И актьорът много добре пресъздава лудостта в погледа и изражението.
Виж целия пост
# 262
Аз за пореден път се улавям,че доста неща не помня дори от последната книга,а я завърших миналата година.
И като казват някои че не разбират коментарите.......май и аз на моменти.
Направо имам чувството че някои от вас са пили с Мартин по едно Wink Много критичен и задълбочен поглед хвърляте върху някои сюжетни линии.Никога не съм се замисляла докато четях и сега се чувствам откровено тъпа че не хващам и половината от казаното.Това с намигване и нито една лоша мисъл.  Peace


Но да....определено в сериала са спестени и по този начин изглеждат другояче доста неща. Който се чудеше от коя книга да започне направо да зарязва сериала и да си изчете всичко сначален Wink
А обещавам да съм особено щастлива ако филмират предисторията.Много искам да видя Регар,Лиана,целия бунт на Робърт.....а бе има какво.Ще съм още по признателна ако го прочета,но май се оливам  Crazy
Виж целия пост
# 263
И на мен много ми се гледа/чете за бунта на Робърт, но там ще изникнат някои спойлери, та това може да стане като се довърши сериала/поредицата. Единственото леко неудобство на екран би било, че за повечето роли ще трябват нови актьори, по-млади.
Виж целия пост
# 264
Ех, този Оберин  Blush Бях подготвена от книгите, ама до последно му стисках палци   Praynig Много го харесах Педро Паскал в ролята  Heart Eyes
Виж целия пост
# 265
Цитат
Представям си, само си представям как е описан образът на Рамзи в книгата.
Трябва да прочетеш. В книгите не само Рамзи, всички останали и изобщо всичко е описано по уникално добър, интересен начин. Тези, които са гледаи само сериала  не могат да навлязат в дълбочината на събитията, образите на героите.Просто много е различно. А в книгата е толкова по-ярко. В сериала всичко е нахвръляно повърхностно,разпръснато и отгоре-отгоре.
Дори няма синхрон във време, място, свързаност със сюжета. Голямо разочарование ми е на мен и въпреки това гледам и поне визуално си представям нещата. Друго щеше да е ако не ги бях чела. Тогава сериала щеше да ми се стори много-добър.Не, че и сега не ми харесва.
Много по-интересно и вълнуващо е обаче да гледаш нещо когато не знаеш какво ще се случи.  Simple Smile
И тези, които са чели книгата съпреживяват много повече от тези, които не са.Така поне си мисля. Това е така, защото сериозно са се запознали с подробностите. Но няма как да се сравни книга със сериал. Мене даже малко ме е яд,че съм чела книгите.Защото просто не мога да се насладя на сериала сега. Но пък книгите са невероятни.
Оберин е страхотен Heart EyesА погледите на Кутрето втази серия бяха направо  Shocked
Виж целия пост
# 266
Ме друго ми е интересно - в книгите много се разказва и преразказва за миналото, най-вече за последните от рода Таргериен, т.е очевидно ще играе ключова роля да разбереш мотивите на всички действащи лица, но тотално липсват в сериала. Как ще се справят не знам.  ooooh!
Виж целия пост
# 267
Ме друго ми е интересно - в книгите много се разказва и преразказва за миналото, най-вече за последните от рода Таргериен, т.е очевидно ще играе ключова роля да разбереш мотивите на всички действащи лица, но тотално липсват в сериала. Как ще се справят не знам.  ooooh!

Кое имаш предвид?  newsm78
Какво трябва да включат? Нали са мъртви?
Виж целия пост
# 268
Хексе
Скрит текст:
във всяко добро фентъзи /според Толкин/ част от очарованието е да попаднеш в свят с много древна история, от която виждаш само малка част и те кара да се чудиш "какво ли е било". В книгата има такива моменти с някоя древна статуя, на която попадат, но в книгата обясняват - това е харпията на еди-кое-си,това е статуя на един от последните крале на Riverrrun, помага за атмосферата. Но има няколко момента, които в книгите се обясняват подробно и напомнят периодично, защото имат отношение към сюжета, а в сериала отсъстват:
- построяването на стената с магия (как ще въведат рога?)
- Историята на Лиана (не се споменава от първи сезон, ако очакват някой да се сети, когато на един етап се разбира произходът на Джон, в книгата се споменава постоянно с нови и нови детайли, които навързваш). Въобще, въпросът "Коя е майката на Джон?" с който Мартин тествал сценаристите дали стават, отсъства в сериала, а явно и за Мартин е важен.
- горските чеда - не съм стигнала до там, но доколкото знам Бран ги среща. А кои са, какви са - нито дума, може и да е имало реплика две покрай откриването на способностите му, но ако очакват някой да помни...
Сигурно има и други, но за тези се сещам на прима виста. Въобще, с риск да си спечеля някой друг добропожелател, сценаристите на Властелина се справиха по-добре с предаването на атмосферата и историята на света. Най-големите фенове знаят всяка подробност, а тези, които само са гледали филмите усещат, че има някаква древна история някъде там. Всички щастливи.
Виж целия пост
# 269
Естлар, четящите от 20 години си блъскаме главите над истинските истории, спорим и привеждаме аргументи, смяташ, че просто така биха филмирали кои са родителите на Джон Сняг и отвлякъл ли е Регар Лиана. Laughing


Относно горските чеда и Вала в книгите не са тайна, предполагам ще се представят подобаващо в сериала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия