Студенти в Холандия/Нидерландия

  • 171 588
  • 738
# 270
мерси много
Виж целия пост
# 271
Здравейте! Във всички университети ли искат определен хорариум от часове по предмет (математика, език и тн.) или е само за отделни университети?
Виж целия пост
# 272
HeHe не знам дали някой ще може да ти даде така обобщена информация. Може би трябва да провериш в сайтовете на конкретните университети, към които имаш интерес и ако там не откриеш информация да им пишеш, сигурно ще ти отговорят.

От университета на сина ми поискаха заедно с мотивационното писмо и сертификатите, преведена академична справка, в която може би точно това са гледали. А може и оценките да са ги интересували, не знам. Явно е отговарял на изискванията им, приеха я. Става дума за NHTV.

Голяма истерия сега пада по повод новата учебна програма, аз също бях потресена от гръмките заглавия и журналистически интерпретации, но не мисля, че промените могат толкова безумно драстично да отрежат възможностите на децата ни да учат в чужди университети. Струва ми се прекалено, но знам ли...
Виж целия пост
# 273
Да, и според мен са само напразни истерии. И без това никой не разчита на изучаване на език само в училище (а не трябва да е така), а всички кандидатстващи в чужбина ходят на допълнителни уроци. Едва ли нещо ще се промени, а и английския децата го учат от филми, музика, сериали и всичко каквото се сетиш, освен от училище  Sad
Виж целия пост
# 274
Аз се чудя за холандския език обаче - защо не се изучава задължително в университета. В Германия всички учат немски, независимо, че и обучението им е на немски език и са влезнали в университета със сертификат.

А в Холандия за международните програми се иска сертификат по английски (или немски) и после се изучава по програма, а местният език е само по желание и само платено отделно. Също и спортовете - няма спорт в задължителната програма.

Според мен холандският език и спортът трябва да бъдат включени в основната програма. И то не толкова заради парите, колкото до времето - не остава време за допълнителни занимания.
Виж целия пост
# 275
В Утрехт в UCU първата година задължително се държеше английски, макар профилът на програмите, преподаването е на английски. После от втората се искаше втори език, имаше избор - немски, френски, испански, холандски, като само за холандски и испански имаше възможност да се започне от нулата, за другите се искаше поне А2 ниво.
Говоря за хуманитарен профил.
Така че, вероятно зависи от вида университат, не зная в хохитата дали е задължителе езика.
И не, никой не е искал допълнителни пари , беше си част от програмата.
Нещо повече, стига да имаш желание, има куп възможности да научиш или поне учиш холандски безплатно. И ако някой свързва плановете си за бъдещето с оставане там, без езика им е немислимо...
А ако си с английски и имаш късмет да поназнайваш немски, (учил си като втори език) не е и особено трудно (холандският е амалгама от двата), но това вече е до индивидуални възможности за учене на езици...
Виж целия пост
# 276
И аз се записвам да следя темата, че дъщеря ми има огромно желание да кандидатства в Холандия в Бреда чрез Unify NHTV
Специалност хотелски мениджмънт. Ще се радвам да намеря и други кандидат студенти
За този университет. Все още не сме си подали документите, но действаме.Тя има
Огромно желание и силно се надявам да я приемат.
Виж целия пост
# 277
Чудесно е че е мотивирана, защото обикновено приемът не е проблем, проблем е успешното завършване, а без мотивация няма как да се получи. Просто се учи и който не учи отпада... Елементарно, но работи!
Успех!
Виж целия пост
# 278
ДА, определено е много амбициозна, дано да успее.Децата ни заслужават по-добър живот!
Виж целия пост
# 279
Здравейте! Не е особено по темата... Имам племенница,която учи в Холандия и искам да и направя подарък за РД. От кой сайт мога да поръчам нещо с доставка до Холандия,че колетите са доста скъпи?
Виж целия пост
# 280
Здравейте! Не е особено по темата... Имам племенница,която учи в Холандия и искам да и направя подарък за РД. От кой сайт мога да поръчам нещо с доставка до Холандия,че колетите са доста скъпи?

http://www.mediamarkt.nl
http://www.madeleine-fashion.nl/sale/
Виж целия пост
# 281
Здравейте! Не е особено по темата... Имам племенница,която учи в Холандия и искам да и направя подарък за РД. От кой сайт мога да поръчам нещо с доставка до Холандия,че колетите са доста скъпи?

http://www.mediamarkt.nl
http://www.madeleine-fashion.nl/sale/
http://www.peterhahn.nl/?empid=criteo&empcode=25575&empc … retargeting/aktiv
Виж целия пост
# 282
Здравейте,
Записвам се и аз да следя темата. С племеника ми също ще борим университета в Бреда.
Виж целия пост
# 283
СУПЕР,  УСПЕХ И НА ВАС!
Виж целия пост
# 284
Привет на всички майчета в тази страхотна тема!
От месец и аз съм горда майка на кандидат-студент в Холандия. Вече сме подали документи в Ханзе и Саксион. Дали някой може да ме ориентира горе-долу след колко време се получават някакви отговори......засега само му дадоха линк където трябваше да си качи снимката и до там......а май аз съм по-притеснена кога ще има някакъв резултат:-)  Та ако не се получи в началото на 2016 да пробваме и Дания, макар, че му е като втора опция, нямат точно неговата специалност......
Наистина ще съм благодарна за някой отговор........Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия