БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-35

  • 30 446
  • 805
# 165
Едно въпросче и от мен: случвало ли ви се е бебчо да направи алергия от картоф? Давам за втори път, първият беше картоф, примесен с кърма, сега - тиква с картоф на Хип, резултатът и в двата случая ужасен. Един страхотен обрив по лицето и гушката, където се е лепнало пюрето, гледам тоя път, че чак до клепачите е отишъл. Първият път мина след 2-3 дни, сега още не е спаднало и очаквам същото. И с каша и други пюрета става така (обрив), но минава за час-два, та допускам, че това е от кожата, но картофът нещо обърка работата.

Така, де, случвало ли ви се е нещо подобно? Бебка е почти на 7 месеца, преди 3 седмици почнахме захранването.
Пита ли педиатъра за тези обриви? Казваш, че от всичко се появяват, нужна ти е консултация според мен.
Виж целия пост
# 166
Нашата педиатърка в началото ни предписа кортикостероиди за нещо, което, както очаквах, отшумя с времето. И за този обрив не можа да ми каже нищо по-компетентно, освен да не давам картоф, и че кръвен тест за алергии се прави след 7-мата година. Неща, които и аз знам.

Ако някой все пак се е сблъсквал с алергия към картоф, моля да сподели и, евентуално, кога е отшумяла. Другото го отдавам на нежната бебешка кожа, понеже се появява само там, където попадне храната.
Виж целия пост
# 167
Моето получаваше до 7-и месец обрив, където е попаднала слюнка. Ако бебето изплюва пюрето и се цапа много, може да е от това. Обаче и аз не съм чувала за алергия от картоф. Може би трябва да идете на дерматолог да види обрива.
Виж целия пост
# 168
Не мисля,че е алергия.Ако беше,щеше да се появи и н а други места.Не само по лицето и по-специално където е паднала храна.Най-вероятно детето е с по-чувствителна кожа и това се получава обривът.Ще привикне с времето.Не се притеснявай.Опитай просто да го храниш възможно най-чисто.Знам,че е трудно при малките бебета.Все мърдат..бутат  ти ръката..Но стреми се да слагаш храна само в устата.Ако тогава пак се получи обрив,вече ще може да говорим за алергии.Макар да не съм чувала за алергия от картофи Thinking
Виж целия пост
# 169
Аз съм чела за алергия от картоф и ориз. В темата за алергия към белтъка на кравето мляко, едно детенце прави реакция и към двете, а други само към картоф. Морковите също са възможни алергени, btw.
Виж целия пост
# 170
Морковът е алерген.При това силен.За картофът не бях чувала,но е възможно
Виж целия пост
# 171
Морковът е потенциален алерген, но в никакъв случай не силен алерген.
Към ориз и картофи е напълно възможна алергия, рядко срещана за щастие.
Виж целия пост
# 172
След десетина дни се връщам на работа. Още кърмя, мъничето е доста злоядо и често през деня като откаже пюре или каша, се кърмим. Като започна работа ще кърмя само сутрин и вечер, и през нощта. Досега следобедните каши приготвям само с вода и обикновено добавям плод. Чудя се обаче, ако няма да ме има цял ден дали не е по-добре кашите да се приготвят с някакво мляко. Прясно мляко не съм давала досега, кисело предлагах миналата седмица, но не се прие. АМ не съм давала никакво. Четох за някакво био мляко на Холе (4). Мислите ли, че е подходящо?

И още едно питане - бях писала и преди време, но не получих отговор, затова повтарям - как давате амарант?
Виж целия пост
# 173
Хоче е добро мляко, но има и много други био млека- лактана, на бейбилов.
Амарант се дава като всички останали зърна... Киснеш, вариш итн
Виж целия пост
# 174
Вчера дадох суров морков на малката да си гризка на лентички и днес има лек обрив на лявата бузка състоящ се от няколко зачервени точици. Моркова е един сред първите й зеленчуци, но вчера за пръв път го яде суров. Възможно ли обривът да е реакция?
Виж целия пост
# 175
Едва ли е от моркова.
Виж целия пост
# 176
Не, просто е раздразнена кожата от нещо си.
Кожите им са толкова нежни, че реагират на всичко.
Виж целия пост
# 177
Да, вероятно е така - гледам го вече почти го няма този обрив.

Друго да попитам аз - кога отпада сутришното мляко на бебчовците - моето дете вече втора сутрин проспива сутришното си мляко и направо започва деня с кус кус или друга закуска.

И още един въпрос - от около 3 седмици отказва ми всичко на обяд - моите манджи, готови пюрета, държавна кухня, частна кухня  smile3511 Кара я само на каши, плодове и мляко. Супер гадно е да я гледам такава, а и да хвърлям тази храна ми е жал. Sad Искам си ящното човече, което омиташе 180-190 гр. за обяд. Кога пак ще яде, ще прояде ли някога пак всъщност се питам.
Виж целия пост
# 178


Друго да попитам аз - кога отпада сутришното мляко на бебчовците - моето дете вече втора сутрин проспива сутришното си мляко и направо започва деня с кус кус или друга закуска.
 
Когато реши детето..В смисъл ако не изяжда достатъчно от закуската си,предлагай му млякото.Моето дете си караше на АМ до 1,3г.сутрин+закуска

И още един въпрос - от около 3 седмици отказва ми всичко на обяд - моите манджи, готови пюрета, държавна кухня, частна кухня  smile3511 Кара я само на каши, плодове и мляко. Супер гадно е да я гледам такава, а и да хвърлям тази храна ми е жал. Sad Искам си ящното човече, което омиташе 180-190 гр. за обяд. Кога пак ще яде, ще прояде ли някога пак всъщност се питам.

Период е явно...Бих спряла кашите и търпеливо изчаквам с пюретата.Колкото хапне,после мляко задължително.

Виж целия пост
# 179
DramaQueen, давай сутрешното мляко докато иска детето, щом го проспива и яде направо закуската гледай в нея да има нещо млечно. Дъщеря ми спря сутрешното мляко към годинката заедно с отбиването.
Това, че не иска да яде вероятно е период. И при нас се случва често. Както яде всичко което види изведнъж не иска да яде нищо с дни. Предлагаш, като не иска даваш мляко и чакаш търпеливо да прояде отново. Не се ядосвай, детето няма да умре от глад Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия