БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-35

  • 30 443
  • 805
# 795
Здравейте, Мами! Детенце е на 7 месеца и половина. Кърмим се. До сега от кашите е хапвал оризова и елда безмлечни. Мисля да започвам да въвеждам глутен. Въпросът ми е овесената каша да бъде отново безмлечна или мога да купя млечна? Предварително благодаря.Simple Smile
Виж целия пост
# 796
Щом се кърмите,зaщо трябвa дa е млечнa? Нямa ли дa е по хубaво с кърмaтa дa си я приготвиш. Aз във всякa кaшa освен в просото слaгaм мляко, че при нaс имa откaз от мляко и гледaм дa пробутaм нa всичко.
Виж целия пост
# 797
Здравейте, Мами! Детенце е на 7 месеца и половина. Кърмим се. До сега от кашите е хапвал оризова и елда безмлечни. Мисля да започвам да въвеждам глутен. Въпросът ми е овесената каша да бъде отново безмлечна или мога да купя млечна? Предварително благодаря.Simple Smile
ако детето не е пило АМ,и аз бих те посъветвала да започнеш с безмлечна каша.нали знаеш, че когато приготвяш кашата с кърма ,много бързо се втечнява.
Виж целия пост
# 798
Ако искаш да намаляш кърменията и да заместиш кърмене, вземи млечна, ако не - можеш да приготвиш кашата с кърма, а ако не ти се цеди, може и да я направиш с вода и първо да кърмиш, после да дадеш кашата.
Виж целия пост
# 799
Валлл, щом кърмиш, по-добре безмлечна.
Виж целия пост
# 800
Скоро мисля да давам попара на малката.
Храненията й са:
Първо- АМ
Второ- каша и дохранвам с АМ
Трето- зеленчуково или месно- зеленчуково пюре
Четвърто и пето- АМ.
Въпросът ми е попарата на второ хранене ли за деня да я давам, като с нея ще заменя кашата?
Не е първото, нали? Първото си остава мляко.
Виж целия пост
# 801
Аз давах по следния начин
АМ
Попара
Пюре
Каша
АМ

Като след кашата и попарата до много късно пиехме и АМ
Виж целия пост
# 802
Благодаря ти, Малиш!
Виж целия пост
# 803
Благодаря Ви,момичета! Simple Smile Правила съм кашите с кърма,но мн бързо се втечнява. След всяко хранене предлагам кърма,но от няколко дена нещо кърмата понамаля. За това се чудех дали е време за млечна каша.
Виж целия пост
# 804
Валлл, нормално е да понамалее, ако първо даваш твърдата храна, после дохранваш от гърда. Така детето е вече почти нахранено и не суче ефективно. Пробвай няколко дни обратния вариант - като огладнее първо кърми, после след 15-20 мин предложи пюрето/кашата. Така се препоръчва за бебета на кърма да се случва храненето.
Виж целия пост
# 805
Новата тема: БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-36
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия