Всякакви въпроси относно съдомиялните - 15

  • 76 875
  • 896
# 300
До сега като миеше на ръка по-малко време ли ти отнемаше от това да ги прибереш Simple Smile
Разбира се че ги прибирам макар и не веднага като измие. Като се прибера прибирам и почвам да слагам мръсните или друг ги прибира, който е свободен - ММ, щерката.
Със сол без сол - продължава това гадно прахообразно замърсяване - все едно е утайка от кафе. Някой има ли идея как може да се почистят тръбите - мисля си, че може би не успява да изсмуче мръсната вода достатъчно бързо и почва да върти при плакненето освен чиста и мръсна вода.
Виж целия пост
# 301
Тези които си ползвам ежедневно си ги слагам на сушилника, другите, които по-рядко или просто са повече като брой си ги прибирам в шкафа, не държа в сушилнята  чисти, не ми е удобно, не ми е и практично. Аз принципно си я редя така че в горната кошница са чаши, в долна чинии и вече разни други неща около тях, няма как да метна мръсна чаша, над чистите чинии...
Прибирането им отнема има-няма 2-3 минути,  не ми е велика загуба на време.
Виж целия пост
# 302
Еее, то пък няма такъв мързел, че чак и да не си извадиш и подредиш съдовете от миялната. Laughing Подреждам ги за не повече от 3-4 минути. Правя го сутрин, преди работа или веднага след като е спряла, ако е през деня и съм вкъщи.
Всяко нещо си има определено място у дома и не ми отнема много време да го сложа там. Нямам сушилник и ми е грозно да седят там накачулени безразборно съдове.

Не се мият само алуминиевите тенджери под налягане, останалите- няма проблем. Моята става и я мия в миялната. Единствено капакът не може да се слага там.
Виж целия пост
# 303
То реално като се храните вечер, може да ги прибираш чиниите и след работа по шкафовете, в деня преди да имате мръсни нови съдове, да си стоят в нея. Просто оставяй открехната вратата след като свърши.

За тенджера под налягане ли питаш... ако да - нашата си я мием какъв да е проблема точно не схващам?
Виж целия пост
# 304


За тенджера под налягане ли питаш... ако да - нашата си я мием какъв да е проблема точно не схващам?

Проблемът е, че има едни стари, руски, алуминиеви- те не бива да се мият в миялна в никакъв случай.
Виж целия пост
# 305
аха, ясно в такъв случай, не заради тенджерата, а заради материала Wink Аз така си пуснах една пресичка за чесън, която се оказа алуминиева и почерня едно хубаво Simple Smile
Виж целия пост
# 306
 Simple Smile Да сега като се замисля явно ще ги подреждам, след като се приберем следобеда, не се бях замисля  все си го представях сутрин веднага след като е измила. 

Вратичката през деня докато ни няма отворена леко да си я държа нали?

Иначе мисля, да си накупя някои неща, които ползвам всеки ден като например дъски за рязане. Не, ама наистина ми се  ще да сведа до минимум миенето на ръка и... вече се надявам да си лакирам ноктите  и те да изкарат повече от 2 дена  Simple Smile

Днес ще си купя и препарати, това което съм решила е сол на Лидл, прах на КК и гел на Сомат, гланц ще хпдя да търся ГГ, дано открия че нямам алтернатива за него. Все пак ми се щеше всичко да е от една марка, но като чета различните продукти на различни марки са различно добри...

Нямам търпение да ми я докарат, направо ще лудна от еуфория  Party
Виж целия пост
# 307
Беба, дъската за рязане ако е дървена не бива да се мие в миялната, не е полезно. Тя и всички дървени неща се мият отделно.
Виж целия пост
# 308
Беба, дъската за рязане ако е дървена не бива да се мие в миялната, не е полезно. Тя и всички дървени неща се мият отделно.


Да, аз за дървените прочетох. Имам една пластмасова, но да кажем, че е от левчето и се чудя дали да я пускам вътре, всъщност ако проблемът е само да ми се развали дъската ще пробвам да я пусна, мен ме е страх да не си прецакам машинката  newsm78 Решила съм де да си купя поне една/две нови такива, които да са подходящи, понеже всяка вечер ползвам дъска за салата, а не ми се ще дори нея да мия. И сортирах вече всякакви съмнителни пластмаси, които няма да пускам вътре, а на ръка отказвам да мия повече, така де нали затова я купувам миялната  Grinning

Снощи до 02.30 съм чела и изгледала къде що има клипчета кое къде се реди какво можеи какво не...абе само да дойде и дано да няма проблеми.
Виж целия пост
# 309
Никакъв проблем не съм имала с евтините пластмаси - пускай ги на принципа "каквото оцелее" (естествено не на най-високите температури) - нищо няма да й стане на машината.
Ние също ползваме малко съдове, особено лятото, затова много си уважавам и ползвам функцията за половин зареждане. Предпочитам така, вместо да държа мръсни съдове вътре и да рискувам да замирише. Миялната я пускаме вечер, сутрин леко открехваме вратичката и вечер прибираме съдовете като се приберем и почваме да пълним с мръсните. Wink Когато детето е вкъщи, я разтоварвам преди работа - въпрос на минути е да прибера нещата по шкафовете, така или иначе най-често ползваните са и на най-достъпните места.
Виж целия пост
# 310
Никакъв проблем не съм имала с евтините пластмаси - пускай ги на принципа "каквото оцелее" (естествено не на най-високите температури) - нищо няма да й стане на машината.
Ние също ползваме малко съдове, особено лятото, затова много си уважавам и ползвам функцията за половин зареждане. Предпочитам така, вместо да държа мръсни съдове вътре и да рискувам да замирише. Миялната я пускаме вечер, сутрин леко открехваме вратичката и вечер прибираме съдовете като се приберем и почваме да пълним с мръсните. Wink Когато детето е вкъщи, я разтоварвам преди работа - въпрос на минути е да прибера нещата по шкафовете, така или иначе най-често ползваните са и на най-достъпните места.
Виж целия пост
# 311
Така.. направих и първо ползване Simple Smile
Като цяло съм доволна от измиването. Имам обаче няколко чуденки

КОгато натиснах индикаторът за таблетка /аз ползвах комбинирана таблетка/ времето на програмата която си бях избрала от 58 мин. скочи само на 1.15 мин  newsm78  Нормално ли е да е така, и с всички програми ли така ще си увеличава времето?
МОга ли да мия с таблетка без да включвам индикаторът за таблетка?

Стъкларията и приборите бяха сухи, а  пластмасовите ми съдове бяха мокри,  по самата вратична на машината също имаше капки.

Другото не е проблем ми по скоро неумение да си я наредя много добре, но се надявам  да посвикна.

Иначе ги извади чисти, по две лъжици имаше следи от препарат, и ги оставих за следващо миене /всъщност тя вече мие  второто зареждане  Grinning/

На кошничката ме хванаха лудите да бутам приборите в дупките и сега махнах горната част и ги пуснах просто в самата кошница, незнам така правил ли се ? То ще си покаже де след час Simple Smile

Да кажа с Беко съм  6833
Виж целия пост
# 312
Така.. направих и първо ползване Simple Smile
Като цяло съм доволна от измиването. Имам обаче няколко чуденки

КОгато натиснах индикаторът за таблетка /аз ползвах комбинирана таблетка/ времето на програмата която си бях избрала от 58 мин. скочи само на 1.15 мин  newsm78  Нормално ли е да е така, и с всички програми ли така ще си увеличава времето?
МОга ли да мия с таблетка без да включвам индикаторът за таблетка?

Стъкларията и приборите бяха сухи, а  пластмасовите ми съдове бяха мокри,  по самата вратична на машината също имаше капки.

Другото не е проблем ми по скоро неумение да си я наредя много добре, но се надявам  да посвикна.

Иначе ги извади чисти, по две лъжици имаше следи от препарат, и ги оставих за следващо миене /всъщност тя вече мие  второто зареждане  Grinning/

На кошничката ме хванаха лудите да бутам приборите в дупките и сега махнах горната част и ги пуснах просто в самата кошница, незнам така правил ли се ? То ще си покаже де след час Simple Smile

Да кажа с Беко съм  6833
Аз съм със същата съдомиялна. И Аз като натискам копчето за табл. се удължава времето. Мисля, че за всички програми ще е така. Една съфорумка писа, че е свърано с това, че табл. има нужда от повечче време за разграждане. Не мисля, че има проблем ако не включваш индикатора.
Аз също съм махнала на кошницата мрежичките- не съм имала проблем с измиването.
Моите пластмасови прибори също са мокри май.

Аз да попитам - последните 2-3 пъти като вадя съдовете, по някои от тях има като кафяви песечинки/боклучета. Това нормално ли е? newsm78 Събира се и по вдлъбнатините на съдовете.
Виж целия пост
# 313
До сега като миеше на ръка по-малко време ли ти отнемаше от това да ги прибереш Simple Smile
Разбира се че ги прибирам макар и не веднага като измие. Като се прибера прибирам и почвам да слагам мръсните или друг ги прибира, който е свободен - ММ, щерката.
Със сол без сол - продължава това гадно прахообразно замърсяване - все едно е утайка от кафе. Някой има ли идея как може да се почистят тръбите - мисля си, че може би не успява да изсмуче мръсната вода достатъчно бързо и почва да върти при плакненето освен чиста и мръсна вода.

elan
И при мен се получи  два пъти такъв прахообразен налеп по съдовете и по самата (почти нова )миялна.
Единият път помогна чистене на филтъра и сваляне и основно почистване на двете перки. Едната беше с една запушена дупка.
Вторият път и това не помогна, затова пробвах с нагласата на солта. Сложих я на най-висока степен,
освен това ползувам таблетките на Сомат, които също имат сол. Проблемът се оправи.
Преди това почти месец бях ползувала еко-таблетки на сонет и от тях се получи втория налеп. Затова, колкото и да не ми харесва силната химия на сомат, се върнах  към него.
Виж целия пост
# 314
Обаче, аз сега друго се сетих, ние  сложихме вода литър и сол, пое 1.5 кг

Тази тази сол от къде се наглася колко да пуска? В упътването нищо не пише, а от прочетеното тук разбрах, че трябва да се нагласи в зависимост от твърдостта  на водата.

Пловдив гледам го дават средно твърда, но на пробата излезе мн твърда newsm78

Къде да врътна за да наглася?

Втората проба идеално чисти излезнаха, дори една идея по-сухи, но този  път не бях така нетърпелива да ги видя, и изчаках повечко време след като приключи програмата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия