Слънчо усмихнат вънка пече, ОКТОМВРИйче в коремче расте ли расте - ТЕМА 8

  • 27 237
  • 743
# 105
Здравейте на всички, желая и аз да се включа във вашата групичка Simple Smile . За първата страничка - на 23 години съм , от Ямбол , първа бременност .Термина ми е на 19.10    Simple Smile
Виж целия пост
# 106
а има ли значение каква марка ти е стерилизатора и марката на шишетата?
В стерилизатора на Чико съм стерилизирала биберони -залъгалки и шишета на Авент пластмасови,пластмасови лъжички.Никога не съм имала проблем.Даже и не съм се замисляла като са различни марки дали ще има проблем.
Виж целия пост
# 107
а има ли значение каква марка ти е стерилизатора и марката на шишетата?
В стерилизатора на Чико съм стерилизирала биберони -залъгалки и шишета на Авент пластмасови,пластмасови лъжички.Никога не съм имала проблем.Даже и не съм се замисляла като са различни марки дали ще има проблем.

 
Нямат значение марките.В стерилизатор на Чико аз пък стерилизирах шишетата, бибероните и залъгалките на Нук,също пластмасови. Шишетата им са по-широки, но спокойно събирах 2 шишета + лъжици,биберони ..
Виж целия пост
# 108
да се запиша и аз, че ще ви чета после Simple Smile
Виж целия пост
# 109
 Здравейтееее newsm51 да се запиша и аз в новата тема  Wink
Иии моля да ми сложите stork-boy Нямам търпение вече да си видя и да си гушна момченцето  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Четох доста теми и форуми за стволовите клетки. В началото бях доста отрицателно настроена, но всъщност няма нищо лошо. Започваме да обмисляме варианта и може би живот и здраве ще си запазим стволови клетки. Парите са наистина много, дано на никого не се налага да си търси после нещо в замяна.
Колкото до нещата и покупките за бебока...  newsm12 започнах да си правя списъци. За сега нищо не сме купували и искам да знам какво е вашето мнение за това?! Рано е още всичко да се взема, но мисля юли, август да започваме с големите покупки  Grinning
Виж целия пост
# 110
Аз само чакам да видя пола и започвам да купувам. От сега ще си разпределям нещата, защото на куп ще ми дойде в повече като пари.
Виж целия пост
# 111
Добре дошли на новите мами леко и безпроблемно бременеене.
tuci и аз много искам да кърмя и дано се получи този път но си взех шишенцето заради помпата за кърма пък и ще ми трябва за вода макар че доколкото разбирам вече не се давало вода на кърмачетата но ще имат да взимат няма да си оставям детето жадно Rolling Eyes
Здравейтееее newsm51 да се запиша и аз в новата тема  Wink
Иии моля да ми сложите stork-boy Нямам търпение вече да си видя и да си гушна момченцето  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Четох доста теми и форуми за стволовите клетки. В началото бях доста отрицателно настроена, но всъщност няма нищо лошо. Започваме да обмисляме варианта и може би живот и здраве ще си запазим стволови клетки. Парите са наистина много, дано на никого не се налага да си търси после нещо в замяна.
Колкото до нещата и покупките за бебока...  newsm12 започнах да си правя списъци. За сега нищо не сме купували и искам да знам какво е вашето мнение за това?! Рано е още всичко да се взема, но мисля юли, август да започваме с големите покупки  Grinning
White*Swan аз си купувам дрехи на бебока още откакто разбрах че съм бременна защото нямам нищо и немога наведнъж да купувам всичко.Вече имам доста дрежки с всякакви размери от най-малкия до годинката.Каквото видя хубаво и изгодно взимам.Количката и креватчето ще ги взема август месец.
Виж целия пост
# 112
Аз да попитам нещо-вие ще ползвате ли такива възглавнички за бебета,които ограничават движението на бебето.Доколко са необходими тези възглавнички?
Виж целия пост
# 113
Добре дошли на новите мами леко и безпроблемно бременеене.
tuci и аз много искам да кърмя и дано се получи този път но си взех шишенцето заради помпата за кърма пък и ще ми трябва за вода макар че доколкото разбирам вече не се давало вода на кърмачетата но ще имат да взимат няма да си оставям детето жадно Rolling Eyes

 newsm10 На абсолютно същото мнение съм! Разбира се, че трябва да се дава вода на детето, как ще се държи жадно?!?! Идеята е да не се дава вода преди ядене, че ще му се напълни коремчето. Но след това като иска да пие - ще пие, ако не е жадно - няма да пие. Тези лекарки, които го казват, искам да изкарат на истинско пълномаслено мляко (тъй като то е леко сладко) 1 година, без да пият вода! Да ги видя тогава.  Thinking

taniahy, идеята на тези възглавнички е да не се обърне, докато е съвсем малко и да се задави. Според мен са необходими, но не е задължително да е специално предназначена за това, всяка възглавница става.  Flutter
Виж целия пост
# 114
Ох, това да не се дава вода на бебета на кърма е най-голямата глупост за мен. С Рая още от начало й давах кърма и вода. Ми тя в началото кърмата ми беше доста гъста, мазна и няма да ти казвам какъв каймак образуваше. Еми нали трябва да си изплакне устата това бебче. Еми лятото на тия 30+ градуса, как се издържа без вода. И на това ще давам вода, няма нищо по-хубаво от водата. А тоя умник дето я е измислил тая теория да си я вземе и да си я отнесе някъде.... Пълно безумие.

За покупките - с Рая още в 5-ия месец почнах да си купувам разни неща. Казаха пола и почнах. Количка, креватче, дрешки, шишета. По етапно по лесно става. Ако имаш готови пари и вярваш на суеверия можеш да си капарираш по-големите покупки и после като се роди беб мъжо да ги доплати и да ги вземе.
Аз за момента трябва да извадя дрехите от Рая и да ги прегледам. Освен това чакам дрешки и от племенника. За момента единствено трябва да си взема комплекта за изписване.

taniahy с Рая не съм ползвала такава възглавница и за момента и за момъка няма да купувам. Не мога да кажа има ли полза от тях. Просто използвам наличните неща вкъщи и ги пригаждам.
Виж целия пост
# 115
Моето дете започна да пие вода, когато го захраних на 5м. и половина. Аз съм на мнение че вода на бебе, което е изцяло на кърма, не е необходима. Достатъчно има писано по темата, всеки може да прочете и сам да направи извод за себе си.
Виж целия пост
# 116
Я дайте линк за тази възглавница...че нещо не се сещам
Виж целия пост
# 117
Виж целия пост
# 118
Дам хубава е, аз мислих че се слага само на  гръбчето да не обръща по гръб ама като се замисля може и по корем дя се абърне, я ама можеш и сам в домашни условия с две оделца навити на руло
Виж целия пост
# 119
За възглавницата ...една позната бебчето й се беше задавило по гръб и задължително ще си взема такава  Peace
За шишетата-педиатърка ми каза ''Не взимай много скъпи шишета,няма смисъл.Вземи си тея на Камера''.Съвсем обикновени са около 2лв мисля ,че бяха.А за Нук ми каза акушерката тогава,че били нещо като ортопедични,за деца с проблеми в челюстта. Shocked newsm78
А днес без час и планиран преглед си видях бебока...отидох с една позната да й йизпишат рецепта и си казах,чакай иа з да отида да си видя резултатите...И доки ме прегледа.Взе ми микробиология,видяхме бебо.Каза,че е заел много странна поза и си е скрил лицето  Laughing Laughing Heart Eyes И с килцата стабилно си наддавам  Confused Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия