Слънчо усмихнат вънка пече, ОКТОМВРИйче в коремче расте ли расте - ТЕМА 8

  • 27 235
  • 743
# 645
petynapetyna, напълно съм съгласна с теб за казаното... И аз понякога не го разбирам таткото... Но винаги съм казвала "С теле-юрист" не ми се спори... Нямам нищо против каквото не е нужно на кака, да ни го прехвърли на нас. За съжаление ще си копуваме дрешките, защото всичките ни познати и роднини са със женски бебета. Ноооо беше време да прекъснем нишката... Wink А относно погачата... ами не е кой знае какво и надали е болка за умиране, ако не се направи, както е по-вероятно в моят случай... Утре заминаваме към моят край и ще питам баба и мама въобще минавали ли са по този път... А и в Северна България, не всички обичаи се спазват и следват реда, както в Южна... Но какво пък... Само всичко да е наред с бебока, пък другото е без значение... А колкото до коша за кола, че ще купуваме този комбинирания, ще купуваме, но както слушам мъжат ми ще е едва към 4 - 5 месец. Да, знаем, че не защитен коша за новородено, но първо зимата освен ако не ни се налага... няма да возим детето където и да било... и второ и кака и жената от магазина имаха неблагоразумието да ни кажат, че коша повечето хора го използвали при превоз вместо кошчето... и моят това и чакаше...
Виж целия пост
# 646
MProdanova, това за Северна и Южна България не е точно така...точно напротив всички имат обичаи, но са различни за различните краища Simple Smile
Виж целия пост
# 647
MProdanova разбирам че искате да спестите от някоя покупка но бебето така не е защитено а нали това е целта.Когато сина ми беше бебе нямаше кошчета за кола или по скоро не бяха задължителни и си държахме бебето на ръце.Но недай се боже да стане инцидент това бебе хвърчи и нищо не го защитава.Пак казвам да не дава господ да се случва но според мен го склони поне на първо време да вземете кощчето за кола.А има къде да излизате с бебето вярвай ми дори зимата.Моя син съм го мъкнала на ръце до болницата на първи януари в сняг до колене с неразчистени улици за да му бият инжекция че беше болен и там нямаше дежурен че се върнах и му я бих сама колкото и ужасно да ми беше Confused
А и ти неможеш да седиш шест месеца затворена та ти ще откачищ newsm78
Виж целия пост
# 648
А за северна и южна България има мореееее разлика просто различен свят.Аз съм от северна мъжа ми е от южна и като се почне от говора аз говора на Ъ и Е като млеко хлеб тавъ тръбъ а той говори меко и използва думи които не съм чувала като търмък цедаче и много още като минем през храната и как се наричат отделните ястия.Според свекърва ми киселите краставички не са кисели ами мариновани и нямало такова нещо като чушлета хем да са печени опукани хем кисели те или са кисели или печени Joy и което ме изуми и в нашия край е като деликатес те не са и чували че чушки се сушат и се пълнят за бъдни вечер с ориз.
Като минем и през народните танци дето тамошните нямат нищо общо с тукашните а за обичаите просто не съм и чувала за повечето но това го отдавам на това че съм коренячка плевенчанка и нямам село и няма откъде да ги науча.
А да не говорим за хората в неговия край са коренно различни сплутени работливи отзивчиви докато в нашия край са доста студени и надути и да се чудиш на какво основание но е така newsm78
Виж целия пост
# 649
Здравейте, мами!
Не мога да смогна да ви чета. Много сте изписали!
Аз искам да си измрънкам, че ме перат хормоние, ама яко. Вчера се прибрах от работа и си пуснах някакъв филм. Сам по себе си филма не беше кой знае какво, но аз се съдрах от реване... По принцип не съм ревла, но от няколко дни усещах като бучка, заседнала в гърлото ми и явно вчера ме е избило. Кучетата вкъщи се притесниха и идваха едно след друго да ме близкат, че да ме успокоят. А аз си рева и си мисля "епа ся шо рева?". Много странна работа. Оплаках се на ММ, като се прибра ме успокои и разсея. Но днес отново съм в това мрачно настроение.
Има ли мами, които се усещат по-лабилни от преди?
Виж целия пост
# 650
Сигурно ви писна от мен да четете само мен но си седя вкъщи и чакам да дойде неделя да се прибера в БГ и друга работа нямам освен да се ровя в компа така че ще ме изтърпите още малко Grinning
MiSsKisS не се притеснявай не си само ти аз съм така от две седмици даже се разделих с мъжа си че ме изнервя Grinning.Горкия днес пак ми се обади да ме пита данеби да съм изпаднала в предродилна депресия и аз пак го увиках  Laughing
Незнам има ли такава предродилна депресия но после много се смях.Но е факт че постоянно или рева или се смея и немога да спра.Рева на всички филми дори ако ще предаването бразди да гледам.С предната бременност бях пак така просто имаше хора които не мога да търпя.Сама си предизвиквам скандали за да се навикам а сега няма вече и на кого да викам много кофти Laughing
Виж целия пост
# 651
здравейте,
Днес правих 4то изследване на урина от началото на бременността и за първи път имам слуз.
Случвало ли ви се е?
Трябва ли да се повтори?
Виж целия пост
# 652
Благодаря на всички за отговорите!
MProdanova, това за Северна и Южна България не е точно така...точно напротив всички имат обичаи, но са различни за различните краища Simple Smile
Не казвам, че тук в Северна България нямат обичаи или традиции... Казвам само, че това, което ние имаме в Южна, една част в Северна го нямат... <"А и в Северна България, не всички обичаи се спазват и следват реда, както в Южна..."> Това може и да е просто от роднините на мъжа ми, но оглеждайки се - се виждат разлики... Затова и казах, че след като утре се прибера до Пазарджик ще говоря с баба ми и майка ми... да разкажат и да споделят какво е при нас. Все пак за първи път в живота ми съм бременна и ще раждам... А и повечето ми съученици и приятели още са на етап кариера... камо ли деца...
petynapetyna колкото до спестяването... Напротив... Каквото е необходимо ще закупим независимо на каква цена, стига да е наложително. И пак казвам... аз също съм против това, да не се използва кошче за кола от самото раждане. Колкото и да е спокоен шофьор мъжа ми, не зная кой кара срещу нас. То белята става за секунди. Все пак мъжа ми е в системата и всеки ден се наглежда на какво ли не... Просто това, което не трябваше да чуе, по закона на Мърфи го чу... Все пак смятам да взема на своя глава от кака ми кошчето, както и други неща, които ми е приготвила. Пък моя да си пее колкото си иска...
Виж целия пост
# 653
много пишете Simple Smile
да се изкажа и аз за шишетата - истина е, че най-безопасните са стъклените..ама да ви дам следния пример: детето е на АМ или на кърма, но от шише - съответно това мляко трябва да се затопли с шишето - колко време ще трябва да чака ревящо и гладно бебе, за да поизстине кърмата вътре/няма как всеки път да уцелвате точната температура/ и съответно да поизстине шишето, за да може да го държите?
дъщеря ми беше с Авент, обикновените шишета, вчера купих новия дизайн, за да са различни за второто бебче. В момента има намаление на скъпия комплект на 49лв в Айко.
За помпата за кърма - ако ще купувате по-добре изчакайте, защото те така или иначе имат гаранция и няма смисъл 3м да си я губите преди да се е родило бебето Simple Smile
На бертони най-обикновеното кошче за кола е 50-60лв за новородено - не е толкова голяма инвестиция, а си е спокойствие!
Виж целия пост
# 654
много пишете Simple Smile
да се изкажа и аз за шишетата - истина е, че най-безопасните са стъклените..ама да ви дам следния пример: детето е на АМ или на кърма, но от шише - съответно това мляко трябва да се затопли с шишето - колко време ще трябва да чака ревящо и гладно бебе, за да поизстине кърмата вътре/няма как всеки път да уцелвате точната температура/ и съответно да поизстине шишето, за да може да го държите?
дъщеря ми беше с Авент, обикновените шишета, вчера купих новия дизайн, за да са различни за второто бебче. В момента има намаление на скъпия комплект на 49лв в Айко.
За помпата за кърма - ако ще купувате по-добре изчакайте, защото те така или иначе имат гаранция и няма смисъл 3м да си я губите преди да се е родило бебето Simple Smile
На бертони най-обикновеното кошче за кола е 50-60лв за новородено - не е толкова голяма инвестиция, а си е спокойствие!

И аз ги гледах тези шишета .... ама знам ли , нали има и антиколик пак на авент и се чудя каква е разликата .... и дали поръчам тези или да взема антиколик , не знам, някой да каже моляяяя  smile3511
Виж целия пост
# 655
Здравейте момичета  Hug
Позволете на една млада баба да си каже мнението относно някои покупки  Wink

Разбирам желанието ви всичко да е ново, но идва един момент, като това кошче за кола което вече няма да ви върши работа и се чудите какво да го правите и къде да го приберете. Така ще е и с коша за новородено - а мястото което искат никак не е малко.
Сега се чудим какво да я правим количка, а е 2 в 1. Не си мислете че като я пуснете след извастно време за продажба и ще я грабнат от раз  Sad
Така, че ако може възползвайте се -толкова рядко се слага бебето вътре/кошчето за кола/, че една ли е протрито и какво като цвета не е подходящ примерно  ooooh!

Ще си позволявам да давам мнения понякога, че ще съм баба на едно от бебета тук  Wink
И в този ред на мисли, нашата бъдеща  4470 ще носи дрехите не само на кака, но и тия които е носела майка й и леля й....като няколко роклички например  Wink Тя и в какината количка щеше да се "вози", но асансьора се оказа малък за нея   #2gunfire

known, радвам се че "засичаме"  и тук след ноемврийската тема 2012   bouquet
Виж целия пост
# 656
Здравейте момичета  Hug
Позволете на една млада баба да си каже мнението относно някои покупки  Wink

Разбирам желанието ви всичко да е ново, но идва един момент, като това кошче за кола което вече няма да ви върши работа и се чудите какво да го правите и къде да го приберете. Така ще е и с коша за новородено - а мястото което искат никак не е малко.
Сега се чудим какво да я правим количка, а е 2 в 1. Не си мислете че като я пуснете след извастно време за продажба и ще я грабнат от раз  Sad
Така, че ако може възползвайте се -толкова рядко се слага бебето вътре/кошчето за кола/, че една ли е протрито и какво като цвета не е подходящ примерно  ooooh!

Ще си позволявам да давам мнения понякога, че ще съм баба на едно от бебета тук  Wink
И в този ред на мисли, нашата бъдеща  4470 ще носи дрехите не само на кака, но и тия които е носела майка й и леля й....като няколко роклички например  Wink Тя и в какината количка щеше да се "вози", но асансьора се оказа малък за нея   #2gunfire

known, радвам се че "засичаме"  и тук след ноемврийската тема 2012   bouquet

Благодаря за хубавите съвети. Съгласявам се с вас. Само с няколко думи ще опиша какво е положенито при мен и защо се стигна въобще до там да повдигна въпроса за кошчето за кола. Целият ми род е съсредоточен в Пазарджик и София... А аз - по стечение на обстоятелствата съм в един малък град, известен по-скоро в шеги и вицове, отколкото с факти и история - гр. Каспичан. Малък, тих, спокоен, но ако ти потрябва нещо единственият вариант е да се качиш на колата и да тичаш към Шумен. Колкото до покупките както вече казах всички около мен са с момичета... Но не там е въпроса. Работата е, че по едно и също време в рода сме бременни няколко жени... И всички се комбинираха, докато ние както сме и по на страна... остана да набавяме всичко сами... Желанието ми е да не остана само с едно дете, живи и здрави, тъй като аз самата съм едно дете и е ужасно чувството да си нямаш дружинка... А колкото до кака ми, и те мислят за  второ дете. Количката и не става за нищо, освен кошчето за кола и тя с радост ми го дава. За цвят - подхожда идеално, защото ние сме на принципа неутрални цветове, а не... ако е момиче - розово, ако е момче - синьо... Старата максима... Слава Богу нямаме проблеми и с мястото за съхранение, тъй като сме 2-ма човека и едно куче в двуетажна къща и се чудим с какво по-напред да я запълним... Но както и да е... Че ще купуваме кошче/стол/ за кола, ще купуваме. Въпроса е заслужава ли си този комбиинираният, който ни предложиха от магазина, или да си минем през всички етапи по възраст... Не отричам, че безопасността е най-важната, ставайки дума за детето ми... Просто питах, кой е най-удачният вариант... от 0 до 3 години или първо кошче, а после по-голям стол? Благодаря ви за отзивчивостта!
Виж целия пост
# 657
tuci, а по какво разбра че имаш гъбички по кожата на триъгълника  newsm78

Появи ми се идно червено петно, което се разширяваше и много ме сърбеше. Отидох на кожен и от там ми казаха, че са гъбички.
MProdanova в твоя случай наистина не можеш да разчиташ на подаръци. То и не е точно разчитане. Просто с Рая когато й правих погачата всеки ме питаше какво да купува - разбира се не говоря за крупни покупки - по-скоро активна гимнастика, люлка или шезлонг (това е ако повече от един човек се комбинират), играчка за над леглото и т.н. Такива неща. Когато обаче нямаш вариант за посрещане на гости и организиране на такива мероприятия вече е друго.
За шишетата - незнам колко работа вършат тия дето са против колики. Те уж и на Авент обикновените шишета са против колики, ама колко действат е друг въпрос.
Виж целия пост
# 658
mama iasi здравей отново Simple Smile много хубави съвети си дала и ти, то по-добре да се дават, че иначе всички ще накупуват безброй ненужни неща Simple Smile
Да кажа за столчето за кола - както споменах, Бертони са с евтино кошче - нашето е такова 0-9кг. Когато прецених, че стана малко купихме до 18кг на малката - много й е удобно и й харесва вътре.. да обаче свекърва ми на своя глава бързаше да купи и за тяхната кола и вместо да вземе до 18кг, купила директно до 36кг. Разбирам я жената, ама сега това дете като заспи в кошчето и от кръста нагоре е виснала напред.. следователно не се вози много много в тяхната кола..
а относно нещата нови или втора употреба - да не кажа, че почти всички дрешки на дъщеря ми бяха от едно приятелско семейство с момченце - в началото се оплаквах, че детето няма нищо купено от мен.. е, като почнат да растат и това се променя Simple Smile
Количката искахме да е нова, но ни подариха такава, изгледала преди това 2 деца - свекърва ми още я бута малката с нея.. сега поради малката разлика пак няма да купя нова количка за породени деца, а ще си взема от ибей - нищо, че не се очертават толкова големи разходи, защото децата ще са с 1 месец разлика родени /каката е ноември/ и всички дрехи ще отидат за малката беба.. просто виждам, че наистина няма смисъл от повечето прехвалени неща..
За шишетата - старите на авент наистина се водят с анти колики система, но да си призная дъщеря ми имаше много колики, а в началото не пиеше тлкова много вода, а и се кърмехме.. та взех от другите просто за да не са като на каката Simple Smile на томи типи като захват на мен не ми изглеждат удобни - едно майче имаше и малкия непрекъснато го изтърваше шишето...ама то разни хора, разни идеали де Simple Smile
ох спирам Wink
Виж целия пост
# 659
   Здравейте, уууфф днес много сте изписали, добре че съм си в къщи и имам време, та ви изчетох на един дъх  Wink
 
  MProdanova гледам че си писала че "С теле - юрист не се спори"  Laughing и държи нещата да са си новички. Моят мъж пък е финансист и всичко е изчислено до последно, кое ще се купува, до колко пари трябва да е за да се вмъкнем в семейния бюджет, как това което купуваме трябва да може да се използва възможно най-дълго време  Crazy. Кошарата и количката ще си ги купим, понеже няма кой да ни даде кошарка, а количката от сестра ми не се побира в асансьора  ooooh!. Разбира се и други неща ще се наложи да си купуваме, но както казах всичко е изчислено по последната стотинка  Party.Аз и за това съм спокойна, просто той ми помага много. В началото му беше малко трудно на милия, но вече навлезе в материята с моя помощ.   Blush


   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия