С усмивка грее ОКТОМВРИйското лице, топлото лято вече дойде!

  • 54 902
  • 552
# 210
здравейте
два дни вече Дени е на градина ,давам инфлуцид ,записахме го на английски,нищо ,че не говори български  Whistling  Laughing
Виж целия пост
# 211
Mishanche, хех, към името имахме толкова спешъл изисквания, че... Laughing. Най-важното е да не съдържа едни определени букви с нехарактерно звучене за българския, за да е лесно за произнасяне от българи. За първата буква, дължината на името и дали да има галено отпаднаха претенциите. Лично мен е достатъчно да ме грабне и да ми хареса от пръв поглед дето се казва, само че това не се случва... newsm78 Имаме около 2 седмици да решим със съпружето, ако не - ще опрем до жребий.
мириамс, и аз започнах да давам инфлуцид, че нашата група вече не е сборна, а две от децата са вечно болни. На вас хомеопат ли ви го препоръча? Много съм доволна и от шуслеровите соли 3. Даже мисля, че големите им опаковки излизат по-евтинко и през зимата сигурно на тях ще заложа.

В нашата градина още не са обявили родителска среща и никой не ни е осведомявал какви допълнителни занимания ще имат децата. За първата година нямаха нищо, казаха че били малки.. Единствено са поискали от родителите играчки за пясъчника, че половината били изчезнали, другата - изхабени и за идната година не останало нищо. Не виждам смисъл това да става сега, след като не ги изкарват през зимата и тези играчки ще стоят в кашони в избата им до следващото лято  newsm78
Виж целия пост
# 212
Здравейте момичета,

Буболече, да изберете най-красивото име за прекрасната госпожица!  Peace Аз пък си имам вариант за имена и за момче, и за момиче. Момчето вече го използвахме, остава да оползотворим и женското име (които всъщност са две и не мога да реша кое от двете - не че трябва сега точно де... Simple Smile ).

Успешен старт на всички градинчета и ясленчета!!! Мишанка, дано да й хареса на Жаки и бързо да се адаптира!  Hug

Ние ще имаме родителска среща следващата сряда. Вече са пуснали списъци за допълнителни занимания и тази година реших да го запиша на всичко, което предлагат. Да не си помислите, че списъкът е безкраен. Simple Smile В нашата градина има само плуване и английски. От миналата година останах доволна от часовете по плуване и видях резултата тази година на морето.  Whistling Та, затова продължаваме. А за английския младежът прояви интерес, а и също го видях как "попива" от децата, които ходеха миналата година. Та, така.

Стискам плаци на всички - малки и големи - тази година да бъде по-здрава и по-спокойна! Болестите далеч от нас!  Praynig Peace

Хубав петък, момичета!!!   bouquet
Виж целия пост
# 213
Здравейте!  Hug
Още не сме тръгнали в логопедичната градина. Бяхме за няколко дни на море (в Черноморец  Heart Eyes), вчера ходихме да му направят изследванията. Платихме си ги, личната лекарка нямала направления, миналия месец я глобили с 500 лв, защото давала направления над лимита...

Добре сме, Борис си заеква душичката, ама какво да се прави. Дано там да потръгне добре.

Аз отново започвам да търся работа, засега на половин ден, за да мога да го взимам наобед. Макар че свекърва ми предложи тя да го взима, а аз да си намеря хубава работа...

Започнах да ходя на йога на смеха.  Crazy Много ми помага и ме разтоварва.

Каката тръгна отново на училище, дано да й е спокойна тази учебна година. Много иска да я запишем на китара, ще проверя в читалището, нямаме китара вкъщи , ще трябва да се купи.
Виж целия пост
# 214
Хихихи, Ани, аз пък никога през живота си не си бях мислила като имам деца как ще ги кръстя; Освен това забавянето с определянето на пола този път някак ни уби мерака да мислим за име.

На нас пък дори не ни казаха, че щяло да има официално празненство на 15. септември в градинката! Миналата година нямаше, за по-миналата - яслена - не съм се интересувала, но така и не чух да се е чествала тази дата. Никъде нямаше разлепени бележки за събитието, после - хоп снимки във фейсбука. Гледам балони, детски оркестър, игри, забава, децата - само тук таме официално облечени. Значи наистина на по-големия процент деца не са знаели за организацията. Много недообмислено. Отделно, в нашата група, пак нищо не се случва, което ме дразни. А вече 20 дни са в групата си с титулярките. В групата на племенничката ми всеки ден госпожата им се отчита какво правят, имат и затворена фейсбук страница, където публикуват заниманията - сестра ми е много доволна от комуникацията с учителката. Не знам къде бъркам аз с комуникацията с нашите?!  newsm78

облаче, добре звучи йогата на смеха. Успех на каката в училище:) Борко на половин ден ли ще е по принцип или само в началото, дано да му мине заекването бързо.
Виж целия пост
# 215
На половин ден ще е, докато евентуално не се освободи място, нямало легла, по принцип групата е за 10 деца само. Нищо не е сигурно.
Виж целия пост
# 216
буболече нашата лична каза за инфлуцида,тъй като преди да го пусна вечерта беше с Т започнах да му давам горе долу през 2 часа до 5 таблетки,така 3 дни вече
от утре ще почна по 3 на ден .
и аз се замислям да го заведа на логопед,но сякаш ще изчакам 2-3 месеца!
за имена-аз много харесвах името Десислава,и от там Денислав ( първата буква на свеки,а майка ми е Слава-с 1 удар 2 заека  Joy,въпреки че майка ми и така не беше доволна,искаше да го кръстя Славен  ooooh!  #Cussing out )
Виж целия пост
# 217
Buboleche, на патерици честит Рожден ден на порасналото момче!
А само да знаеш колко е хубаво да правиш опашки на малка принцеса Wink
Днес съм в очакване на моите диванета. Най-после се прибират от Силистра. Алекс започва на градина, а Никол отива в Банско за малко. Все още не са обявили яслата в системата. Готова е, но чакали още някакъв документ. Това чакане ме побърква. Толкова ми е гадно, че се налага да ги разделим. А за болестите от детската градина не ми се говори. Миналата година беше кошмар.
Виж целия пост
# 218
Здравейте сладурки!
Честит рожден ден на Алек на мама Стелисима newsm59
С малко закъснение - честит рожден ден и на Дари, Алтай и Лъчи   party023  Gift  ura
Честити празници, момичета!

Помните ли преди 4 години по това време с какви големи пупи бяхме и как си чакахме малките съкровища? Много ми е мило от този спомен...

Аз се изгубих като старите пари, но не съм ви забравила  Hug
Смених педиатърката и сега с новата го караме на хомеопатия, много съм  newsm44 Запознавам се едва сега с шуслеровите соли и т.н.  hahaha

Ева е едно потенциално селянче - много активно се интересува от селата на хората и все ни моли да и разказваме за селото и бабите ни... Днес я водихме на гости на едно село и гонихме стадо кози  hahaha За пръв път разбра какво е двор. Да ви кажа честно, оглеждам се за оферти за продажба на селска къща около града...  newsm78
Виж целия пост
# 219
 Добро утро!  Hug

 Честито на всички празнували и празнуващи, много щастие още много весели празници!   bouquet

 Мирче, идеята за къща близо до града е добра, дано да успеете да я реализирате, ние нали сме в къща почти на село, та друго си е. Има и някои недостатъци, но пък малкото ни дворче отзад компенсира всичко.  Grinning

 Стоян също не говори, т.е. отказва да говори в градината, едната госпожа се дипломира сега за логопед и го занимава, има напредък, но май обелва по някоя дума само при нея. Но поне започна малко да пооправя речта. Иначе в градината май още нямат занимания, ще започнат сега от октомври.

Бубулече, измислихте ли име, а? То каквото и да изберете, все ще е една прекрасна госпожица! Не знам дали съм казвала, но на мен Алтай много ми харесва как звучи, хем не знам какво означава, та съм сигурна, че отново ще е нещо хубаво.  Party

Еми, толкова от мен, има още много, но трябва да изхвърчам, че съм на лекции. А вчера от лекции бях на опелото на баба ми  Sad , от там на РД на бащата на мъжа ми и се прибрахме към 11, та докато сложим децата, баня, ала-бала и си легна то стана 100 часа. Така, че ако ви звуча странно, пропуснала съм някой или нещо важно и интересно, да знаете, че не е само щото бързам.  Hug
Виж целия пост
# 220
  Алоха, как сте, помните ли ме  Grinning
  Честито на всички рожденници, да са много здрави и щастливи децата ни  Hug
  След 10 дена ще си идваме до БГ и много се вълнувам, дано всичко е наред и времето е хубаво. Днес запазих и за рождения ден на Мишел парти тук, но ще го правим с една седмица закъснение.
   Иначе сме добре, свекърите са тук, помагат с малката, ние работим. Малката ходи на предучилищна по два часа и половина на ден, но вече е в *голямото* училище с униформа и е много щастлива. На много добра госпожа попаднахме и Мишел ходи с огромно желание, дано да е все така пу пу.
   Станала е половин философ, всичко знае, може и прави  Crazy
   Буболече, леле то не останало, любимото ми турско име е Денис, незнам дали е със С или З, но знам че значи море, много ми харесва, но сигурно ще се бърка с мъжко, заради ударението  Crazy
   
Виж целия пост
# 221
Скоро не съм писала, та реших да видя как сте  Grinning
Честити рождени дни на всички пораснали дечица!   bouquet

Светлозар все повече оправя говора, но още има да доизглажда доста. Не се притеснявам засега - все повече деца виждам, които по-късно проговарят и изчистват думите. Той може и да не е усвоил тънкостите на езика, обаче вече взе да философства  Mr. Green Голям смях пада, като каже нещо от сорта: "Не искам при децата, защото искам мама си" /"при майка си" има предвид  Mr. Green/ или "Сънцето спи, луната спи, дачките /играчките/ спат - аз не искам спи. Защо не искам, мамо? Хайде вече да спинкам."  Laughing

Арим и аз искам да сменям нашата лична лекарка. Ти как я смени вашата по това време на годината. На мен ми казаха, че може декември най-рано, а сега можело само с молба, в която посочваш някакво оплакване от настоящата лична. Нашата не ни даваше направления по едно време и мислех това да пиша като оплакване, но тя пък взе да ни дава. Обаче като цяло не съм доволна от нея - изписва напоследък цял куп лекарства като ходим и не стига че са много и скъпи, но и не помагат. Но не знам как да го напиша това като причина.

По този повод да споделя много бързо и ефикасно средство при разтройство - малко брашно разтворено в студена вода. Личната беше изписала 3 вида прахчета и 1 седмица никакъв ефект, от брашното детето пи само 2 чаени лъжички /малко е гадно и не пожела повече/ - ефекта беше мигновен, пресече всичко  Simple Smile

Смених градината, на мен тази повече ми харесва, но Светлозар и тук плаче и не иска да ходи. Дано все пак свикне, че вече не знам какво да правя. Утре ни е родителската и нямам търпение да видя какви допълнителни занимания ще имат и дали ще имат изобщо.

облаче може и да ми се смееш на съвета за заекването, но аз ще си кажа  Mr. Green Имам племенница, която преди години започнала да заеква - уплашила се от нещо. Лекарите нищо не могли да направят. Завели я при поп да й чете нещо и заекването до дни спряло. Също и леене на куршум помага съм чувала.
Аз напоследък като говоря с хората много по-често чувам за решили проблемите си с такива методи и все по-рядко /да не кажа хич/ не срещам хора, които да се похвалят от добрите резултати от лечение при лекар  Rolling Eyes
Ще спирам, че прекалих  Crazy Пожелавам на всички повече здраве и щастливи моменти! Ще опитам да пиша по-често, липсва ми компанията ви  Hug
Виж целия пост
# 222
Здравейте,

Файнче, deniz означава море е по-скоро момчешко име. Харесва ми, но толкова много се използва, че всеки втори е Дениз/с вече, а аз не искам свръхпопулярно име. То и свръхрядко срещано не искам (като моето), че пада едно чудене маене какво е това име, откъде идвало, ама какво означавало. Абе угодия няма Joy А Мишето изглежда мого прилежна и лъчезарна ученичка. Страхотно детенце е тя - винаги е усмихната Heart Eyes
Не съм, ами спряхме на едно име в крайна сметка. И взех, че се сетих да питам баткото, кое най-много му харесва измежду тези, които си бях набелязала. Беше категоричен за същото име Simple Smile Ама ще си замълча засега Mr. Green
Арим, за къщите личното ми мнение е, че са голямо удобство и разкош особено за семейства с деца. Но... няма такива разходи по поддръжка просто! То не е едно или друго... хайде двора може да го оставиш да си буреняса, но самата къща си гълта добра доза парички, особено ако не е много нова. В апартаментите минава домоуправителката, "дай 20 лева" и след месец покривът е ремонтиран, а на село като прокапе и ходи и го мисли.
мириамс, как пък ще седна да се съобразявам кой колко е доволен от избраното от нас име за бебето! Аз се консултирам със съпружето само, редно е и той да го харесва, че двамата сме го правили все пак това бебе  Laughing

Аз днес си взех направленията за хоспитализация, анестезиолог, кардиолог, кръв. Бебчето е добре, с достатъчно околоплодни води, доста скъсена шийка - та да видим докъде ще я докараме.. Живи и здрави до три седмици трябва да ни замирише на бебенце. Имам си болезнени контракции въпреки хапчетата всяка вечер ей по това време.. Страх ме е да легна да заспя сега Laughing
Виж целия пост
# 223
Flores, смених педиатърката през юни (сменя се през юни и през декември), ама и се канех поне от година. Сега се чудя защо съм чакала толкова...
Буболече, не бях помислила за този минус на къщите и благодаря за коментара  Simple Smile Хайде, чакаме го малкото ти пухче вече, и на мен ми е любопитно как ще го кръстите  newsm78 И да ти призная, още е загадка за мен твоето име  hahaha
Не съм, леле колко си печена мацка - с деца и на лекции  ooooh!
Файнче, тук вече е студено, събирай зимни дрехи в багажа. Ако минете насам, обади се  Hug
Виж целия пост
# 224
 Hug
Флорес, да , минахме и през тези методи. Мисля, че облекчиха положението   bouquet. Обаче заекването си остана. Hug
От утре тръгваме в новата градина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия