С усмивка грее ОКТОМВРИйското лице, топлото лято вече дойде!

  • 54 902
  • 552
# 225
Аз пък не вярвам много много на леенето на куршум...  newsm78 Разни съмнителни лелки пари да ти взимат само... Аз и на баенето не вярвах.. Crazy
Да се оплача пак, в градината всички групи имаха родителска среща, само нашата група се чуди и мае... честно, вече не знам какво да си мисля за учителките.
И пак да се оплача - при нас валя два дни и моя започна да кашля сухо. Личната чу хрип и му изписа кларитин и вентолин (сиропите). За първи път пие вентолин, дали ще е ефективен?? newsm78 Искам да се изчисти този хрип! Каза, че сигурно е алергична кашлицата - от влагата вероятно. Иначе, да чукна на дърво, малкия е здрав като бик, дори хрема не е имал от миналата година, а тоя хрип , пфу! Sad
А личната като ме видя, приведена вървя, едвам си нося корема; направо вика "сигурно няма да рискуват нормално раждане, за секцио си нали, слаба си, бебето - едро.."  Crazy Брех, да го видим колко едро ще се пръкне.. Simple Smile
Виж целия пост
# 226
Здрасти и от мен,

buboleche нашата родителска е днес. Ще видим какво са намислили за новата учебна година. Доколкото разбрах ще включат и допълнително езиково обучение.  Peace
За вентолина мога да кажа,че при Нени много помага.  Peace Той го приема на разтвор като доза към инхалациите. От една седмица подкашля и правим инхалации. Доста намали кашлицата. Дано да се задържи здрав,че идват рожденни дни.
А, като казах рожденни дни, разбрах че и в нашата градина вече има забрана за торти, та сега събирам идеи и материали за картонена.

Аз от неделя съм със секнат кръст и е ''приказка''  Crazy Ей, така от нищото... ooooh! Малката не се спира на едно място и май искам не искам ще се оправя преждевременно. Mr. Green

buboleche а с какви мерки върви бебето,че толкова голямо го виждат? Ти как си накрая? Crazy Така както си разказала, се сещам за себе си...все едно вчера беше... Heart Eyes Даже вече имам подмятания и предложения за 3-то  Crazy hahaha Не стига това, ами и прогнози има,че щяло да е момче  hahaha Shocked Луда работа! Stop

Flores*как мина родителската? Посвикнахте ли с градината?

Виж целия пост
# 227
Мишанче, за мерки не съм я питала АГ-то ми, тя избягва да коментира мерки, но спомена че "е едро". Каквото е, такова. 3200 ако е - ще съм доволна. Качила съм с 2 кг по-малко отколкото с баткото... Аз съм добре, но не излизам изобщо вече, че ме боли като вървя. Коремът ми е виснал много и ме боли кожата под гърдите от опъна Crazy След два дни спирам магнерота и ...докъдето стигна  Laughing
За картонена торта си спомням, че марвина беше ме впечатлила страхотно с идеите си преди няколко години, дано следи темата и да се включи. Беше дала интересни линкове тогава.
И на мен сякаш ми се стори, че овлажня кашлицата след първата доза вентолин, но го отдадох на въображението си Laughing. Ще видим след още няколко дни...
Виж целия пост
# 228
buboleche, наравно се вълнувам с теб , Ше знаеш  Crazy  Hug
И аз последните дни гледах да лежа повече, хем тежко, хем болки. Не можех дори да седя на стол нормално, коремът ми опираше в краката и беше доста некомфортно. За изкачване на стълби няма да коментирам...направо си го повдигах hahaha  ooooh!..Обаче беше тооооколва хубаво,въпреки това! Heart Eyes
Хайде кураж, не остана!  Mr. Green
Иначе за идеите относно тортата...Нени ми е дал задание с тематика -Костенурки Нинджа.  Crazy Намерих шаблони, даже и за маски, предполагам,че ще стане готино, но все още се колебая за аранжировката на самата торта. Thinking
Оправяйте бързо кашлицата! Сигурна съм,че ще има ефект. Peace
Виж целия пост
# 229
buboleche те на тези лекри все им изглеждат големи бебетата, пък после 3-3,5 кг. се раждат  Laughing

Нашата родителска мина чудесно. Разгледах учебниците и са много интересни - основно лепене и рисуване. Бях се притеснила, че ще ги карат вярно да учат, пък моя не се очертава особено ученолюбив  Laughing Обаче пак имат само 1 допълнително занимание - народни танци. Можеше поне да разнообразят с различни видове танци. И другото, което ме притеснява е, че имат традиция да ходят веднъж в годината на еднодневна екскурзия извън града. Хич не мога да се пречупя и да го пусна - малък ми се струва още  Rolling Eyes
Обаче все повече ми харесва новата градина - подходът на учителките е много по-добър от на тези в предишната - по-добронамерен и гъвкав, с две думи - с хитрост и търпение успяват да се справят с трудни характери  Mr. Green На Светлозар му връчваха няколко дни един телефон /неработещ/ за да ни звъни когато иска и има привилегията да седи на стола на учителката  Laughing Като резултат - вече не плаче като ходи на градина, но без да забелязва привилегиите му намаляват за сметка на задълженията  Mr. Green

Добре че моя няма засега особени претенции за РД - важно е да има торта, балони и подаръци. Изобщо ме няма по творчеството и не знам как бих се оправила  Laughing
Виж целия пост
# 230
Здравейте момичета,

Мишанка, ще пробвам да пусна снимка на хартиената торта, която правих миналата година за градината (тогава "бяха малки" и не ни даваха да носим истинска торта). Оказа се, че всички рожденици са носили такива торти. Simple Smile Ако ти хареса нещо, давам да ползваш и съм на линия да помагам. Simple Smile Тази година на родителската среща родителите гласувахме да има истински торти.  Whistling Sunglasses Да видим дали ще ни мине номера. Нашите учебни материали са на издателство Изкуства - едни картони за оцветяване, съединяване, лепене, а отзад имат песнички, стихчета и други подобни...



Тази година не ми се занимава много с хартиени трти...  Rolling Eyes

Буболече, успешно доносване! Почивай си повечко и скоро да ни радваш със здравичко и прекрасно съкровище!  Hug

Ние днес пазим къщата, че Николайчо ми е нещо крив в повечко и след малко отиваме на доктор.
Виж целия пост
# 231
Привет момичета гледам за картонени торти говорите тази година и аз съм се захванала да правя пък да видим какво ще се получи ,кутийките вече са готови остава украсата и пълнежа като съм готова ще кача снимки
Успоредно с РД гласим и кръщенето много се вълнувам и все имам чувство че нещо пропускам ,то не е лъжа де още не сме купили обувките за кръщелника да видим къде ще търся че тук обувки в екрю за момче не намирам  newsm78
Виж целия пост
# 232
Добро утро,  Tired

Нещо тежка нощ изкарахме...малката започна да кашля и днес ще ходим на лекар.  Tired Явно тръгването на ясла ще започне с фалстарт. Crossing Arms

Мина родителската. Нени го записахме на английски от тази година, иначе продължава с плуването и футбола, както досега. Събраха ни пари за санитарни материали и сега остава само закупуването на учебници. Тази година комплектът е от 6 бр. Пак по ''Моливко''. Изглеждаха занимателни и интересни. Peace

Ани, много е хубава тортата! Парчетата изглеждат доста големи.  Mr. Green На нас снощи г-жата ни предупреди без никакви пакетирани неща- няма бонбони, пасти, сокове -нищо! Така,че сега обмислям освен свирки и балони какво да сложа за децата. newsm78
Ще съм благодарна, ако ми пуснеш шаблона или на скайп или на пощата. Мерсиии! Hug Hug Hug

А, какво му е на Ники? Дано не е нещо сериозно.Оправяйте се!

Flores*, това с пътуването е едно от най-емоционалните им преживявания. Аз го пуснах тази година на Белчин баня и не спря да разказва на всички, колко хубаво е било и как е плувал в големия басейн с децата. Mr. Green При нас организират поне 2 пъти годишно такива пътешествия, едното от които на Сандански.Според мен нямаш място за притеснение. Peace
Виж целия пост
# 233
Здравейте!  Hug

При нас нещата вървят спокойно, доволни сме всички от новата градина. Вчера говорих с логопеда на групата, ще си платим за преглед при психолог еднократно, а после логопеда ще работи с Борис индивидуално. Едната госпожа сподели, че нямал никакви знания върху материала от градината, просто празно поле. Другите деца вече работели по материала за втора група, а той нищо не знаел, даде ни някакви листове със задачки вкъщи да ги правим и друг път ще ни дава, докато той се изравни с останалите деца и навакса. Ние с баща му подозирахме, че така се получава в старата градина, но нищо, здраве да е.

Радвам се, че го преместихме, защото така много хора ще общуват с него през деня и няма да е последна дупка на кавала, както беше досега. Макар че съм с най-хубави чувства към персонала в старата градинка, явно проблема там е , че са много деца, а той е свит, послушен и не създава проблеми там и съответно не привлича внимание.

Само дето това взимане на обед ни идва малко трудно, дано да се отвори място и за нас да спи той там и да е по цял ден. Днес съм на родителска среща.

Бубулече
, малко е останало вече до бебчето, сигурно всички много се вълнувате.  Hug
Виж целия пост
# 234
Здравейте, и аз се заразих от тези хартиени торти  Hug Тъкмо децата са вече по-големички и ще им се радват повече  Simple Smile Ще питам в нашата градина още ли не разрешават истински и ако не - май ще правим картонена, да се радват дребчовците  Heart Eyes
Ани, твоята е била много хубава! Тъкмо се чудех как да се получат 34 парчета...  newsm78
Буболеченце, полежавай си и си почивай и успех на финала  Hug И аз съм в очакване вече...
Облаче, добре че сте сменили градината. Успех, дано Борко да се чувства добре там  Heart Eyes
Мишанка, от какво се сецна...  newsm78 Дано се оправиш бързичко  Praynig

Ние с Ева сме си у нас, тя лепна вирус и е с Т. Ани, ще си правим компания, май...
Виж целия пост
# 235
Мишанка, от какво се сецна...  newsm78 Дано се оправиш бързичко  Praynig
Ще се смееш като кажа,ама Нени искаше да ми каже нещо на ушенце  Heart Eyes и след като се изправих.. ooooh! получих ''бонуса''. Поне си заслужаваше... да чуя :hahaha думите му  Heart Eyes

Нещо пак се задава вирусно време.. Tired Много болни...
Плаша се какво ще каже доки днес за малката...Много кашля... Sad
Виж целия пост
# 236
Мише, и аз съм така, понякога от нищото се сецвам..  Tired

Като говорим за болести, Борис е със секрет в носа, от 3 (три  Shocked) дни на градината, до обед. Направо не знам какво е това чудо! Имам чувството, че му е вече някаква отработена психична реакция, за да си стои вкъщи.
Болничките да оздравяват!  Hug
Виж целия пост
# 237
Благодаря за съпричасността момичета, днес само лежах, даже и дремнах Blush
Флорес, нашите за първи път тази година имаха организирана екскурзийка до зоологическата градина в Айтос и аз бях решила да го пращам, но закъснях с подписването на документите. Тук много стрикнто се организират децата, куп разрешения и декларации се подписват. Това, което разбрах е, че страшно са се забавлявали децата, много били впечатлени и страховете, които имах не са се сбъднали. Ще му е интересно където и да идат:)
Мишанче, дано кашлицата не се окаже нещо сериозно. И аз съм чувала ужасна кашлица, но се е окавзало само от секрети от носа. Плуване, футбол, английски #Crazy, а нашите нищичко нямат, нищичко. Каква огромна разлика между отделните градини!
облаче, абсолютно съм съгласна с менението ти за вниманието върху детето. Учителките с кротките деца не се занимават и това е. Затова и моят син не напредва с материала. Ако не го занимавам вкъщи, нищо няма да научи - рязане, лепене... На градинка е колкото да не стои гладен и да е под надзор да не го набият. Будните и все мушкащите се в учителките деца са им по-скоро досадни, а агресивните деца печелят времето за занимавка и непрекъснат надзор, контрол, контакт... В детската градина на свекърва ми  в група не могат да съберат повече от 14-16 деца, понеже градчето е малко и затова им се падат две учителки и лелка (май на две смени като при нас). Там 99,9% от дечицата са турчета и за мен беше голяма изненада да разбера, че първогрупничетата за 2 месеца започват да плямпат книжовен български по-добре от българчета - за коледните тържества са страхотно подготвени. Там български не чуват освен в детската градина и въпреки това така добре ги занимават, че излизат напълно подготвени за училище. Имат програми за билингвистични деца, но не знам доколко се ползват. Просто всяко дете получава достатъчно внимание от учителката. Жалко че ми е на 300 кусур километра Crossing Arms
Виж целия пост
# 238
Не ми се оправдаха очакванията от лекаря.... Weary. Искат да ни оставят в болница. Малката е с бронхиолит. На антибиотик е.  Sad
Виж целия пост
# 239
ООО, Мишанка, много съжалявам. Дано бързо се оправи. Приеха ли ви в болница, или сте на домашно лечение?
 
 Облаче - а Борко какво казва за новата градина? Харесва ли му?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия