Чакаме АВГУСТ размечтани, че тогава ще сме горди мами!

  • 24 863
  • 741
# 570
Dandelionwine, честита двойна радост, мила! passifier passifier   

Да порастнат големи, здрави и умни момченца и ужасно много да ви радват!    bouquet
Виж целия пост
# 571
Dandelionwine честито! Да са живи и здрави бебетата, бързо да наддават, а  ти бързо да се възстановиш Simple Smile
Виж целия пост
# 572
но освен, че тапата ми падна след ден, друго не се получи.

Извинявам се за тъпия въпрос, но тази тапа какво трябва да е? Като падне ли изтичат водите?
Виж целия пост
# 573
но освен, че тапата ми падна след ден, друго не се получи.

Извинявам се за тъпия въпрос, но тази тапа какво трябва да е? Като падне ли изтичат водите?

Ако ми позволиш да ти отговоря ( аз също не знаех с първото ми дете, че имам тапа  newsm78):
 - това е една кръвениста слуз, все едно ти е дошло, но еднократно изтича. Аз така разбрах, че раждам предния път - отидох до тоалетната и това нещо се изсипа. Аз разбира се, се шашнах, звъннах на моята акушерка, жената ми каза да се успокоя, раждането е започнало, но могат да минат и дни! Но да тръгна към болницата, с багажчето. И така, след 2 часа бях родила. Води не са ми текли. Най-вероятно са ги спукали при самото раждане.Така, че тапата е един от признаците за започване на процеса. Нямаше нито болка, нито контракции при падането на тапата.
Виж целия пост
# 574
Dandelionwine честитооо!!! Да са живи и здрави малките юнаци, бързо да наддадат килограмчета и скоро да се гушкате в къщи!  smile3525 newsm05
 На теб бързо възстановяване! Много се развълнувах!!!  Hug


Да се отчета и тук, днес минах третата фетална морфология, 1700гр., 41см., пулса беше 167 удара, доплер  направи и всички замервания за този период, мозъка много обстойно огледа, сърцето, кръвопотока, бъбреци, стомахче и други неща, всичко било наред Simple Smile Щастлива съм!   Heart Eyes
Виж целия пост
# 575
Честити ти синове Dandelionwine  baloni mamma Да са ти живи и здрави и скоро да се гушкате в къщи  newsm07 newsm07
Виж целия пост
# 576
привет,момичета!  в 8.32 се родиха Никола и Борис по 1500г и двамата:-)
Dandelionwine, да са ти живи и здрави бебчетата newsm51 newsm05 ! Само радости с тях, щастие и любов ти пожелавам! Честито отново!  Hug
Виж целия пост
# 577
Dandelionwine Честито двойна радост  Hug  bouquet пожелавам да са живи и здрави и в най скоро време да се гушкате.  Hug Hug  bouquet
Виж целия пост
# 578
Dandelionwine, честити ти младежи! Да са живи и здрави!


Момичета от Варна, помагайте  Praynig

Следващата седмица планирам да съм в града, но нещо ме обхвана параноята. Кажете ако нещо се влошат нещата къде да тичам  - Майчин дом ли, какво що? Praynig Идея си нямам, а ще съм при приятелка, която също не е от Варна. Свекър ми и свекърва ми също живеят там, но едва ли мога да разчитам на адекватна информация и реакция от тяхна страна по този въпрос.
Дори и да е платено, но с по-добри условия е за предпочитане.
Виж целия пост
# 579
Ние също живеем на булевард и е адски прашно у нас, докато забърша и се обърна вече са нападали нови прашинки. Чувала съм, че прахосмукачка с воден филтър помага за това, ама ние си купихме нова хубава прахосмукачка преди 1 година (без воден филтър) и абсурд сега да взимаме пак. За прането - и аз пера всичко на 30 или 40 градуса по принцип, на пералнята имам обаче една програма за бебета, която пере на 90 градуса, някаква стерилизираща се води. Не знам дали да я пробвам, много ми се струват.
Аз вчера бях на преглед на частно, бебчо си отговаря на седмиците и всичко е нормално, чухме тоновете  Heart Eyes Днес лекарката по ЖК изненадващо реши да ме гледа и тя на ехограф, защото не можа да чуе сърчицето с дървената слушалка (аз не и казах, че съм ходила на частно). Ама освен, че сърцето бие и по размери е добре друго не ми каза и нищо не ме остави да видя. То на нейния стар портативен ехограф не се и вижда нищо де... За първи път обаче заговори за раждането, каза, че бебето е седалищно, а вече трябвало да е главично, и ако не се  обърне ще трябва секцио. Аз попитах, ако се обърне, нали няма други пречки за нормално раждане, а тя ме сюрпризира, че нещо си там (не можах да разбера термина) било 18, ама евентуално при започване на раждане можело да се отвори опашната кост и да стане 19, от страничните кости едната ми била добре, другата стеснена, но можело да опитам нормално. Няколко пъти попитах - отговорът все беше "може да опиташ". Аз сега това според вас как да го разбирам, че може да пробвам, ама е вероятно да не стане и да се наложи спешно секцио ли? И ако е така, не е ли по-добре да не рискувам някакви усложнения и директно да си планирам секцио? Хич не ги разбирам тия неща и сега много се обърках, досега изобщо не бях обмисляла такъв вариант...


мила за кога си определена... Аз съм за 29 август и вече сме се с главичката на долу каза ми много да не се радвам че както е може в последната минута да реши да се завърти както и обратното ако е седалищно да се завърти в последния момент... това за костите не го разбрах... според мене си набележи някой лекар който прави секцио и ако ти се наложи ще му се обадиш в последния момент.. аз за сега също нямам проблеми и мисля да раждам нормално но вече съм си набелязала лекар с който съм говорила ако има проблем ако му се обадя за секцио на момента дали ще се отзове и ми каза че това му е работата.. Интересно ми беше дали трябва да го планирам... И като по чудо останах доволна от отговора му защото ми каза да не си давам парите ако не се усложни нещо в последния момент но към момента всичко ми е нормално и с мене и с бебо
Виж целия пост
# 580
Момичета от Варна, помагайте  Praynig

Следващата седмица планирам да съм в града, но нещо ме обхвана параноята. Кажете ако нещо се влошат нещата къде да тичам  - Майчин дом ли, какво що? Praynig Идея си нямам, а ще съм при приятелка, която също не е от Варна. Свекър ми и свекърва ми също живеят там, но едва ли мога да разчитам на адекватна информация и реакция от тяхна страна по този въпрос.
Дори и да е платено, но с по-добри условия е за предпочитане.

Ако ти се наложи аз бих те посъветвала АГ-то, защото е най - добре оборудвана за преждевременни ситуации така да се каже Simple Smile
Виж целия пост
# 581
red shoe и аз препоръчвам АГ БОЛНИЦА.
Виж целия пост
# 582
Dandelionwine, честити ти младежи! Да са живи и здрави!


Момичета от Варна, помагайте  Praynig

Следващата седмица планирам да съм в града, но нещо ме обхвана параноята. Кажете ако нещо се влошат нещата къде да тичам  - Майчин дом ли, какво що? Praynig Идея си нямам, а ще съм при приятелка, която също не е от Варна. Свекър ми и свекърва ми също живеят там, но едва ли мога да разчитам на адекватна информация и реакция от тяхна страна по този въпрос.
Дори и да е платено, но с по-добри условия е за предпочитане.

Мила аз съм от Варна Simple Smile

Ако бебчо реши да се роди във Варна:
Препоръчвам:

Нормално или секцио без заплащане - Окръжна болница
с заплащане:
Д-р Димитрова - окръжна 400лв(нормално) и 450(секцио) по здравна каса
Д-р Уалид (Страшен специалист и за нормално и за секцио) - окръжна болница - 400лв и 450лв. пак по здравна каса..

Същите тези лекари работя там и държавно тоест може ако отидеш ей така да се паднеш при тях там отношението е много добро Simple Smile

-4бр.еднократни пелени
-чаршафи - пожелание
-1 пакет лиглин
-20 бр.памперси за бебето
-3 пакета.дамски превръзки за предпочитане с много капки
-1 пакет мокри кърпи(за бебе)
-тоалетни принадлежности
-чехли
-2бр. нощници може и три
-чаша и прибори за хранене
-дрешки за бебето
-направление за раждане
-лична карта
-личен картон
-и лист с мерки и теглилки по време на бременността ако не са въведени в личния ти картон

ако всичко е ок от 3 до 5 ден е изписването
-термометър
Виж целия пост
# 583
red shoe и аз препоръчвам АГ БОЛНИЦА.

относно аг ако ще плащаш си извикай Георгиев
Виж целия пост
# 584
И аз бих ти препоръчала Георгиев за АГ болница Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия