Чакаме АВГУСТ размечтани, че тогава ще сме горди мами!

  • 24 869
  • 741
# 585
То да не се налага само  Praynig
Но може ли без да съм се срещала с даден лекар да го извикат само защото искам да родя при него?

Извинете за глупавите въпроси, но тук в София и 2те бременности ги следя при един лекар и при него раждах, а и се надявам пак да родя при него и не знам как е на другите места.
Виж целия пост
# 586
Благодаря ви ,момичета! Simple Smile
Dandelionwine,честита ви двойна радост!!!!  bouquet Да са много здрави ,да пораснат много големи и много да ви радват бебоците!  Hug
За раждането във Варна - моят доктор ми е казал,че за раждане преди 36-та седмица - САМО АГ! Ако отидеш другаде-или ще те върнат или ще ти заведат детето в АГ,тъй като само там е хубава техниката на неонатологията и има много специалисти. Това се прави и от Окръжна и от Майчин дом.
За присъствието на мъжа - мм искал,но пък аз смятам,че за мен ще остане травма за цял живот  Laughing Смятам,че колкото и да сме си интимни с мъжете не е много добре,чак и срамните ми кости да види  LaughingВ смисъл,че аз не бих гледала какво се случва отдолу,пък какво да кажа той да ме гледа  Laughing
За хавлийките се сетих,че се слага пелена отдолу,но все пак съм силно възмутена как може да са по-груби и от моите  newsm78  newsm78
Виж целия пост
# 587
Момичета от Варна, помагайте  Praynig
Следващата седмица планирам да съм в града, но нещо ме обхвана параноята. Кажете ако нещо се влошат нещата къде да тичам  - Майчин дом ли, какво що? Praynig Идея си нямам, а ще съм при приятелка, която също не е от Варна. Свекър ми и свекърва ми също живеят там, но едва ли мога да разчитам на адекватна информация и реакция от тяхна страна по този въпрос.
Дори и да е платено, но с по-добри условия е за предпочитане.

И аз знам, че за раждане преди 36-та седмица, се препоръчва АГ. В МД условията са добри, но при проблем насочват към АГ или пък изпращат бебетата там. За ОБ - не съм сигурна как действат. Peace
Виж целия пост
# 588
Dandelionwine честити бебчета, да са живи и здрави и много да те радват  bouquet  И ти бързо да се възстановяваш и скоро да се гушкате  Hug
За тапата и аз нищо не знам. С първото дете се събудих, че ми се ходеше до 00, но като седнах усетих че нещо се излива, но не беше обичайното облекчение, т.е. водите ми започнаха да изтичат без контракции.(извинявам се за натуралистичния разказ, но може на някой да се случи, а мен се ме подготвяха че ще усетя болки  Confused) Количеството беше малко и така като излязох и започнах да се подмокрям и тръгнах ме към болницата, там казаха че раждането ще започне на сутринта и ми сложиха доплер да следят тоновете. Аз родих нормално по обяд, 12 часа след като започнаха водите. Така че не се панирайте, просто като усетите тръгнете спокойно към болницата.  Simple Smile
Виж целия пост
# 589
Здравейте момичета
Влизам и гледам вече си имаме бебчета
Dandelionwine-честита ти двойна радост с прекрасни имена.Дано растат бързо,скорошно прибиране у дома и да радват много мама и татко.Хиляди  Hug Hug Hug и бързо възтановяване
Леле колко малко ни остава-направо не мога да повярвам че момента наближава Hug Hug Hug
Аз да ви кажа колкото и смешно да звучи, не съм видяла да ми пада тапата с предното раждане.Незнам какво представлява.При мен последователността беше-контракции и в предродилно ми спукаха водите
И аз съм от Варна и бих те насочила към АГ-Варна-просто там е най-добрата техника за обгрижване на недоносени бебоци.Дори и да отидеш в друга болница- пак там ще те насочат- при преждевременно раждане.
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 590
Dandelionwine , честита двойна радост!   Hug Да са живи и здрави малките бързаци и бързо да наддават, че да се гушат с мама и тати.  На теб бързо възстановяване! Чакаме с нетърпение да разкажеш как мина всичко и да ни държиш в течение как сте Simple Smile
red shoe, аз съм твърдо за Майчин Дом! Ако търсиш и отношение и условия, освен професионализъм, което мисля, че няма нужда от споменаване. Отвратена съм от тези неща от държавните болници, а и от все още изоставането и  в развитието на всичко(като например секцио само с пълна упойка). Там много зависи на кого ще попаднеш. Ако недай Боже тръгне по-рано раждане ще е нужна наистина АГ заради неонатологията, но иначе не бих отишла там, а зависи и за колко по-ранно раждане говорим. Няма да навлизам в подробности и не споря, но това е моя избор. Правилно са те посъветвали, че за държавна болница е хубаво да си осигуриш екип, защото не се знае на коя смяна ще попаднеш. Ако ти трябва нещо за МД(каквото и да е) пиши на ЛС.
Мами, днес изследвах ТСХ-1,10  Simple Smile Супер стойност, НО естествено винаги има за какво да се притеснявам. На 04.03(18г.с.) беше 1,77, на 15.04(24г.с.)- 1,67 и днес 11.06(32г.с.)-1,10. Знам, че с напредването на бременността намаля, но не е ли много, въпреки, че още е между 1-2. Чудя се да се притеснявам ли или другия месец пак да пусна и ако е >1, тогава, а и ще съм вече 9м. Само да уточня, че не съм на терапия. Следя го изобщо, защото още преди миналата бременност имаше проблем с него и пролактин, а след нея всичко си беше идеално и нямаше нужда от терапия за нищо. Ще се радвам на всяко мнение, а дано mama irina се появи, че тя винаги всява яснота и ме успокоява  Outta Joint
Да вметна и за за водите, докато сме подхванали пак раждането. Вярно ли е, че ако раждането започнело с изтичане на водите трябвало да се легне за 15-20мин, защото имало опасност да падне пъпната връв(каквото и да трябва да означава) и бебето да се задуши.  newsm78 Скоро го прочетох в юнската тема и се чудех, а забравих да питам АГ-то. Някой да има повече инфо?
mama hrisi, честит празник на патерици, но не си се появявала  Simple Smile Как мина партито?
Виж целия пост
# 591
Момичета, сега влизам да видя кога ще ми бъде изплатен болничния и пише изпратено писмо за отстраняване на нередности. Това означава ли , че ще ми го върнат от счетоводството или ... какво се случва  ooooh! . Пък аз така ги чаках тия парички  ooooh!
Виж целия пост
# 592
Някой може ли да ми разясни термина" реактивен плод" На вчерашния запис бебето беше заспало сигурно и доктора каза, че не е активно. Малко се постреснах и днес пак си направих. Доктора каза, че е ок и като си погледнах записа на него пишеше реактивен плод.
Виж целия пост
# 593
При мен двете раждания започнаха по различен начин - първия път - с контракции, като цяла нощ будувах (играх Diablo Crazy) и си легнах чак в 6 ч. сутринта. В 7.30 ч. се събудих с контракции на 5 минути, които доста бързо станаха на 3 минути. Докато се оправя и отида в болницата (справяйки се и с паниката на мъжа ми, който постоянно ме приканваше да бързам Mr. Green), контракциите ми станаха на 2 мин. Влязох в болницата с 5 см. разкритие и там една докторка ми спука мехура и ми изтекоха водите (май като станах със 7-8 см. разкритие). В болницата постъпих в 9.30 ч. някъде, дъщеря ми се роди в 13.10. Втория път бяхме с една приятелка на кръчма Mr. Green и по едно време чух вътрешно "пук", тоалетната беше на 1,5 м. от масата ни, бързо "скочих" там и под мен се лисна цяло море. Mr. Green Обадих се на мъжа ми, да дойде да ме вземе с колата, че да не ходя пеша с изтекли води, той ме принуди да звънна на доктора, който ме пита дали имам контракции - отговорих му с "не",  и той каза да му звънна пак след 1-2 часа, когато ми се появят контракции. Точно след 5 минути ми се появиха контракции, при това на 1,5 мин.  Crazy Пак му звъннах, той каза, че тръгва към болницата, а аз се прибрах вкъщи да се оправя. Влязох в болницата в 21.30 ч. с 8 см. разкритие и синът ми се роди в 22.20 ч. Party
Тапа не съм виждала до момента. Mr. Green
Виж целия пост
# 594
Здравейте момичета!

Да се разпиша и аз в темата пък макар и на 40та страница Simple Smile
Чета ви редовно, но нещо не ми се пишеше в последно време. Обаче като видях новината за първите появили се бебета не издържах Simple Smile
Dandelionwine честита радост и много здраве и щастие на цялото семейство!
Аз също съм нетърпелива да науча подробности за бебетата и раждането Simple Smile
При мен няма кой знае какви новини. Бебето вече се обърна с главата надолу и от тогава се случва да го усещам много неприятно, (не постоянно, само когато нещо мърда там долу Simple Smile) като че е чак във влагалището.
Имам ужасно засилено течение от няколко дни и през час влизам в банята да се мия. Ще изчакам още малко и тогава ще звъня на доки, че се надявам да се оправя сама. Само си варя смрадлика, друго за сега не правя. Иначе в понеделник съм на преглед, но се надявам до тогава да съм се оправила с тоя дискомфорт, че след седмица тръгвам на море.
Ужасно се уморявам и при ходене дори,а докато се кача до 5 етаж стълбищната ми лампа се гаси 2 пъти. На мъжа ми му е смешно Simple Smile
Минах и на ФМ преди няколко дни и всичко си е нормално - бебо очаквано върви с около 2 седмици напред (както беше и дъщеря ми).
Аз поне с болнични още не се занимавам, ще гледам да съм на работа и целия Юли за да мога да взема цяла заплата, че след това като знам,че поне в началото не може да се разчита много на болничните да идват, когато се надявам не ми се мисли...
След малко ще ходя да взема една бележка от лекаря на дъщеря ми и ще повдигна въпроса да запишем бебето при него, въпреки че той вече ме е виждал с корем. По принцип не би трябвало да ми откаже, ама аз да знам,че съм си опекла работата от сега.
Хайде вече нямам търпение да дойде времето , в което масово ще се раждат бебета. Малко ме е обзела еуфория. Даже започнах да надничам при Юлските мами за да видя там как вървят нещата - и те вече започнаха Simple Smile
Хайде за сега това от мен, че като не съм писала 40 страници и да не се оливам веднага.

Виж целия пост
# 595
Kremolin
"Реактивният NST означава, че плодът получава достатъчно кислород и има адекватен кръвоток. Нереактивният NST налага доуточняване на причината (да се установи дали се дължи на намалено снабдяване с кислород или има друга причина, напр. сънно състояние, лекарства които майката приема и др."
От това, което чета разбирам че реактивен плод означава че си е ок бебето.
Виж целия пост
# 596
На мен тапата ми падна 2 седмици преди да родя, беше като нещо слузесто, без кръв . Иначе раждането ми започна с контракции и червеникаво зацапване- явно остатък от тапата.
Виж целия пост
# 597
Dandelionwine, честита радост и честити ни първи бебета в темата. Да са живи и здрави и много бързо да наддават. Бързо възстановяване на теб и много усмивки.
Виж целия пост
# 598
poli93stoqn80, на 25 август ми е терминът, и аз мисля, че има още достатъчно време да се завърти бебето. Това с костите се отнасяше до таза, аз попрочетох малко и разбрах, че има няколко мерки, една от които е най-важна - conjugata externa, която трябва да е 20-21см, а при мен е 18. Не знам доколко е вярно обаче това, което прочетох, все пак в интернет в някакъв форум го намерих. Освен това е много важен и размерът на бебето, намерих и доста мнения на мами с таз 18, че и по тесни, които не са имали проблеми, така че явно пак е много относително. Но нали и в болницата преди самото раждане мерят пак таза, ако се налага секцио те ще кажат и ща не ща... Иначе смятам да пробвам нормално, стига бебо да се завърти и всичко друго да е наред.
Виж целия пост
# 599
Dandelionwine, честито и от мен. Да са живи и здрави, да растат много щастливи!  bouquet А на теб бързо възстановяване Simple Smile
Бебка е вече с главата надолу, не усетих кога се е преобърнала. Беше седалищно преди две седмици и правих всевъзможни пози и упражнения за обръщане на плода. И се е получило. За което съм много щастлива. От два дни съм много отмаляла следобеда, днес даже спах Rolling Eyes Вие как се чувствате? Дали е от топлото Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия