Изследване за мързеливо око на бебе

  • 3 214
  • 9
Здравейте,
мама съм на 7 месечно момченце, имам мързеливо око, далекогледство и астигматизъм и искам да изследвам сина си навреме.
Знаете ли къде има апаратура, с която да направя изследване главно за мързеливо око? 
Виж целия пост
# 1
Имам същият проблем, но детето ми беше със запушен слъзен канал, оправи се, но докторката ми каза, че за другото може да се изследва след 1,5г защото до тогава не стоят мирно, не разбират, и няма как да провери за останалото.
Виж целия пост
# 2
Аз водих дъщеря ми на 6 месеца в Токуда. Гледаха я с един апарат, който отчита за секунда и няма нужда детето да е неподвижно. Измериха й диоптрите (бяха добре като за бебе). Доколкото знам мързеливото око се дължи на разминаване във фокуса на окото, затова си мисля, че такъв преглед може да открие, ако има проблем. Докторката каза, че всичко наред, но да дойдем пак на една година. Миналата седмица бяхме. Прегледа я по същия начин и каза, че е добре. Можело да наследи късогледството ни, но това се проявява на около 10 години. Профилактично ни поръча да дойдем пак на 3 години.
Виж целия пост
# 3
В Александровска имат детско очно отделение ,имат и доста добра апаратура. Ние бяхме там на преглед  за ретинопатия
Виж целия пост
# 4
Аз водих дъщеря ми на 6 месеца в Токуда. Гледаха я с един апарат, който отчита за секунда и няма нужда детето да е неподвижно. Измериха й диоптрите (бяха добре като за бебе). Доколкото знам мързеливото око се дължи на разминаване във фокуса на окото, затова си мисля, че такъв преглед може да открие, ако има проблем. Докторката каза, че всичко наред, но да дойдем пак на една година. Миналата седмица бяхме. Прегледа я по същия начин и каза, че е добре. Можело да наследи късогледството ни, но това се проявява на около 10 години. Профилактично ни поръча да дойдем пак на 3 години.
Това, за което говориш е астигматизъм Simple Smile
Благодаря все пак за отговора  bouquet
Виж целия пост
# 5
В Александровска имат детско очно отделение ,имат и доста добра апаратура. Ние бяхме там на преглед  за ретинопатия
И аз само за там знам, а сме от шумен. Имаш ли впечатления от лекарите?
В смисъл, можеш ли да препоръчаш лекар в Александровска?
Виж целия пост
# 6
Добри са  ми впечатленията ,докторите и сестрите бяха много мили. Нас ни приеха в отделението за няколко часа докато трае изследването. Бише педи 6м и съм забравила името на лекаря ,беше млад и много отзивчив
Ако се интересуваш мога да ти дам телефон за връзка. Трябва да се обадиш ,най-дабре сутрин и да обясниш какъв преглед искаш, те ще ти кажат какво направление трябва и ще ти запазят час. Аз така направих ,защото и ние не сме от София
Виж целия пост
# 7
Това, за което говориш е астигматизъм Simple Smile
Благодаря все пак за отговора  bouquet

Не, нямам предвид астигматизъм. Сигурно не го обяснявам правилно. Братовчед ми е с мързеливо око, което не е лекувано и сега вижда само с едното си око. Понеже е наследствено, докторката го имаше предвид при прегледа на детето, но каза, че нищо й няма.
Може да ги питаш по телефона какво точно преглеждат и с каква апаратура http://www.tokudabolnica.bg/bg/ophthalmology/pediatric-ophthalmology
 Peace
Виж целия пост
# 8
Точно това е мързеливо око Ани Simple Smile
Благодаря ти, мисля другия месец да ходим да се изследваме.
Виж целия пост
# 9
Добри са  ми впечатленията ,докторите и сестрите бяха много мили. Нас ни приеха в отделението за няколко часа докато трае изследването. Бише педи 6м и съм забравила името на лекаря ,беше млад и много отзивчив
Ако се интересуваш мога да ти дам телефон за връзка. Трябва да се обадиш ,най-дабре сутрин и да обясниш какъв преглед искаш, те ще ти кажат какво направление трябва и ще ти запазят час. Аз така направих ,защото и ние не сме от София
Чак сега видях отговора  Simple Smile
Ще бъда благодарна за телефона за връзка. Много ли се чака за преглед, колко време преди трябва да се обадя?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия