Любимите ви детски книги

  • 8 209
  • 64
# 15
Освен споменатите дотук:
Приключенията на Незнайко - Николай Носов;
Моят прадядо и аз - Джеймс Крюс.
Приключенията на Лукчо - Джани Родари.
Виж целия пост
# 16
Пипи разбира се   Laughing  , Без дом , Робинзон Крузо .. четох ги скоро ( сега съм на 20 ) и все още много ми харесват. Патиланско царство като бях малка никак не ми харесваше, а сега ми харесва много. Алиса не съм я харесвала и сега не я харесвам, а е много обичана книга..
Виж целия пост
# 17
Здравейте1
Добавям към хубавите детски книги: "Смоговци" Хървие Хитрец, "Флорентина" Джеймс Крюз, .....
Виж целия пост
# 18
"Тайната градина"
"Малки жени"
Виж целия пост
# 19
Моите любими детски книги са:
Емил от Льонеберя
Пипи Дългото чорапче
Патиланско царство
Мери Попинз
През води и гори
Чернишка
Белият зъб
Дивото зове
Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада
Виж целия пост
# 20
Пипи, Карлсон, Роня, Лукчо, Емил от Льонеберя, много от нещата на Джани Родари, всякакви класически приказки.
Това са и моите любими. И сега не спирам да ги чета на децата.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 21
Бих ги групирала на:
- за до около 10г  - Пипи,  Антон и Точица, Фердо Мравката, Емил от Льонеберя, Карлсон - препочитала съм ги като дете редица пъти, сега ги препрочитам(или ги четем съвместно) с огромно удоволствие със сина ми  Simple Smile
- за малко по-големи : Чичо Томовата колиба, Без дом, Тайната градина, Белият зъб и Дивото зове, всички романи на Майн Рид, Винету, Тримата мускетари.
Уникални, страхотни, много любими  Laughing
Виж целия пост
# 22
Освен изброените:

Приключенията на Лиско - Борис Априлов.

"Страхът — това е нещо,
поставено във мен,
което аз си нося
в сърцето нощ и ден.

То спи дълбоко в мене
и става на крака,
когато неусетно
попадна във беда.

Без страх не може всяко
разумно същество…
Страхът, това е сякаш
предпазно вещество.

Не се страхува само
последният глупак.
Да, Всеки се страхува,
но важното е — как?"

Урок за цял живот - важното е не да не се страхуваш, а как да преодоляваш страха.
Виж целия пост
# 23
Приключенията на Лиско
Книга за джунглата
Виж целия пост
# 24
"Чичо Томовата колиба" и "Приключенията на Лукчо".
Виж целия пост
# 25
А, и "Книга за джунглата" естествено. А тази ми стана любима наскоро, като я четох със сина ми...

Виж целия пост
# 26
Като съвсем малка -  приказките на Ханс Кристиян Андерсен, книгите на Астрид Линдгрен и една книжка "Индийски приказки".
На по-късен етап - "Винету", "Тримата мускетари", "Човекът-амфибия" и книгите на Джералд Даръл и Петър Бобев.
И почти всички от вече изброените. Simple Smile
Виж целия пост
# 27
Много обичам "Малкият принц", "Островът на съкровищата", а наскоро открих "Истории за Пуши и Кити", която много харесах. Разбира се, да не пропусна и "Пипи Дългото чорапче".
Виж целия пост
# 28
Много обичам "Ян Бибиан ","Патиланско царство","Малката кибритопродавачка","Златното момиче","Чичо Томовата колиба" и куп други и сега обичам да си ги препрочитам и да им се радвам вече като възрастна.
#BGMammaЧете
Виж целия пост
# 29
Като малка бях прочела целия детски отдел в библиотеката. Любими книги ми бяха "Пипи дългото чорапче", " Емил от Льонеберя", "Приключенията на Том Сойер", " Малкият принц",
"Карлсон, който живее на покрива", " Пътешествията на Гъливер", " Алиса в страната на чудесата"  и още много други. Вече съм мама и чета детски книжки на своето дете #BGMammaЧете
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия