Орхидеи 13

  • 96 420
  • 852
# 720
Майка ми има мини орхидея от Кауфланд от няколко години. Цъфтя й много пъти, но се наложи да я пресадим, защото корените й направо се бяха сбили в тази прозрачна пластмасова опаковка, която е сложена в кашпа. Не знам дали, но ми се струва, че тази орхидея няма да е вече мини, тъй като изкара доста големи листа и започва да прилича на орхидея с нормална големина. Малките издънки (цели 2) засях обратно в това нещо, което наричате сфагнум (не знаех, че така се казва), а голямата сложихме в кори с прозрачна саксия. Дано всичките 3 оцелеят.
Виж целия пост
# 721
Имам някакъв бегъл спомен, че съм чела във форумите на Flowersnet за тези минита. Та доколкото си спомням там обясняваха, че мини се отнася за цветовете, а не за листата. Мини фаленопсисите цъфтят с дребни цветчета, не се наричат така заради листата. Та може и така да е, а то наистина преместиш ли растението в по-голям съд, а и стане ли то на повече години нормално е и листата да станат по-големи.
Виж целия пост
# 722
Ами логично да е така Embarassed Не помислих за цветовете...
Виж целия пост
# 723
Привет, момичета!Моля за съвет как да помогна на този цветонос, който упорито расте точно под листото и вече опира в него...?

http://ivanova222.snimka.bg/flowers/cvetya.811644.34442286
Виж целия пост
# 724
Привет, момичета!Моля за съвет как да помогна на този цветонос, който упорито расте точно под листото и вече опира в него...?

http://ivanova222.snimka.bg/flowers/cvetya.811644.34442286

никак! това е чудото наприродата -  той ще си го заобиколи.
ако искате обаче да е изправен цветоноса обаче като порасне още 5-6 см може да изправяте полека.
Виж целия пост
# 725
Той сам ще се извие и след като отрасне забиваш пръчка и със пеперудки го направляваш. Ще кажеш , че е твърдо клончето, но то ще по омекне  малко като отрасне. Без да напрягаш излищно така е на повечето .......
Виж целия пост
# 726
Привет, момичета!Моля за съвет как да помогна на този цветонос, който упорито расте точно под листото и вече опира в него...?

http://ivanova222.snimka.bg/flowers/cvetya.811644.34442286

никак! това е чудото наприродата -  той ще си го заобиколи.
ако искате обаче да е изправен цветоноса обаче като порасне още 5-6 см може да изправяте полека.

Благодаря за мигновения отговор, ще наблюдавам с интерес, да видим кой път ще избере Simple Smile
Виж целия пост
# 727
Искам да запитам тези от вас, които имат опит с мини фаленопсиси - по-капризни ли са? Имам една, която вече втора година отказва да цъфне, а се грижа за нея, както за останалите си орхидеи.
Виж целия пост
# 728
Искам да запитам тези от вас, които имат опит с мини фаленопсиси - по-капризни ли са? Имам една, която вече втора година отказва да цъфне, а се грижа за нея, както за останалите си орхидеи.


Много хора казват че не са .... но моите СА 100% капризни и откъм цъфтеж.
но рано или късно- обикновено след 2-3 години домашни грижи все пак започват да цъфтят. обаче имам една която не цъфти откакто я имам значи 4-5 години . за сметка на това пусна кейки което вече е в самостоятелна саксия.
Виж целия пост
# 729
Значи да не губя кураж. Благодаря ти,  _re_ge!
Виж целия пост
# 730
И аз цветоноси да покажа Simple Smile Това е орхидеята, за която мислех, че загива, а вие ме успокоихте, отрязах изсъхналото. Големият цветонос си тръгва нормално отдолу, доста е настрани, ще опитам да го прикрепя към птъчка. А дребосъчето излиза от стария цветонос, малко над щипчицата.

 А това е орхидея, която спасих преоценена от Практикер, цялата беше в онова гадното бялото, но пак с вашите съвети за обтриването със спирт я оправих и сега е изкарала (точно над долната щипка) Simple Smile


Така като ги гледате, добре ли се развиват, съвети?
Виж целия пост
# 731
И аз цветоноси да покажа Simple Smile Това е орхидеята, за която мислех, че загива, а вие ме успокоихте, отрязах изсъхналото. Големият цветонос си тръгва нормално отдолу, доста е настрани, ще опитам да го прикрепя към птъчка. А дребосъчето излиза от стария цветонос, малко над щипчицата.

 А това е орхидея, която спасих преоценена от Практикер, цялата беше в онова гадното бялото, но пак с вашите съвети за обтриването със спирт я оправих и сега е изкарала (точно над долната щипка) Simple Smile


Така като ги гледате, добре ли се развиват, съвети?

Щом пускат цветоноси,значи си им нацелила мястото и се чувстват добре при теб  Peace
Виж целия пост
# 732
Момичета, аз днес ударих бингото в Кауфланд и се сдобих с 5 минита  Mr. Green Нали съм ненаситно дупе, от всеки цвят по една  hahaha
Ама сега ... питанка, нещо по-различно и специфично при отглеждането на минитата има ли?
Виж целия пост
# 733
Мисля си - дано да не греша - че орхидеите стават все по-популярни. Продават се на много места, виждам ги в домовете, по офиси, заведения и т.н. А може би пък допреди няколко години не съм обръщала толкова внимание. Хващам се дори, че често като гледам филм или предаване оглеждам внимателно фона за някоя хубавица. Е, ако има, обикновено получавам комплекс за малоценност Grinning , но винаги се радвам и оценявам красотата.
Laughing и аз така!
Виж целия пост
# 734
Момичета, аз днес ударих бингото в Кауфланд и се сдобих с 5 минита  Mr. Green Нали съм ненаситно дупе, от всеки цвят по една  hahaha
Ама сега ... питанка, нещо по-различно и специфично при отглеждането на минитата има ли?

Да са ти честити! Ето, няколко поста по-назад съм питала и аз нещо подобно:

 
Искам да запитам тези от вас, които имат опит с мини фаленопсиси - по-капризни ли са? Имам една, която вече втора година отказва да цъфне, а се грижа за нея, както за останалите си орхидеи.


Много хора казват че не са .... но моите СА 100% капризни и откъм цъфтеж.
но рано или късно- обикновено след 2-3 години домашни грижи все пак започват да цъфтят. обаче имам една която не цъфти откакто я имам значи 4-5 години . за сметка на това пусна кейки което вече е в самостоятелна саксия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия