Не затова, че не правиш секс, а затова, че не търсиш любовта, която е по-голяма гаранция да ти донесе семейно щастие от това да дадеш „скъпоценния” си подарък. Не, че не уважавам подобно решение, просто смятам, че е трудно изпълнимо. Това, което пазиш, като „съкровище” имай предвид, че от повечето мъже в нашия век не би се оценило. Вярваш ли, че тя е гаранция за семейно щастие? Какво всъщност смяташ, че ще ти донесе? Искаш да си „чиста” пред Бог и да се радваш на вечен рай след смъртта? Да си чиста пред съвестта си понеже ти е втълпено нещо, като правилно? Или смяташ, че правейки този „подарък” на мъж, той ще ти е вечно благодарен и ще те носи на ръце? Всяко нещо има цел. Каква е твоята? Питам, защото не те разбирам напълно. Аз също съм вярваща и се стремя да живея, така че да имам чиста съвест, но писаното в Библията е неприложимо във времето в което живеем, колкото и да се стараем. Имам един партньор в живота ми, но това по стечение на обстоятелствата. На бракуването не бях девствена, но бях сигурна, че това е човека, когото ще обичам винаги. 
Ако си девствена на 20-22 някак е по вероятно да намериш партньор, но на 26… Никак не си престаряла, просто търсенето при теб ще е по-сложно. Първо – голям процент от мъжете ще се отдръпнат, като им кажеш условията си. Второ ако намериш такъв, който е готов да чака, ти дали ще се влюбиш в него и ще си сигурна, че искаш да имате семейство? От друга страна усещам голяма доза манипулация в тази девственост. Нещо, като „ ще ти дам това, което искаш, но ти трябва да се ожениш за мен”. Съмнително ми е да има мъже с твоите виждания, освен ако не са възпитавани в семейство, като твоето. Представи си, че има мъже, които имат някакъв анатомичен дефект/недъг и използват оправданието, че ще се оженят девствени. Защото аз имам такъв познат. Има и разни откачалки, за които девствеността е нещо, като фетиш. А ако попаднеш на такъв?
По-скоро се поинтересувай и потърси такава среда и хора с такива разбирания. Ако знаеш през колко неща минава една двойка, за да са сигурни, че не могат един без друг. Не знам, как точно си го представяш. От кафенето, в ритуалната зала и в леглото. Дали след 10 години няма да си задаваш въпроса „а сега накъде”, защото времето лети много бързо. А как успяваш да потиснеш желанието и нуждите?И друго си мисля. Щом си възпитавана в силно религиозно семейство едва ли нещата приключват с условието да се омъжиш девствена. Сигурно има и още, и още, и още правила и принципи, които ще следваш в семейството си, но едва ли ще са приемливи за един нерелигиозен мъж.
И последно. Моя състудентка беше с твоите виждания, но тя е помакиня, а в тяхната общност си е съвсем в реда на нещата и лесно може да си намери партньор. Намери си, омъжи се девствена, имат детенце, но мъжа й много често се обръща, към нея с „ку..во”. Много, много й тежи. Няма да го напусне, защото е „срамно”. Ще го пере и ще му готви докато е жив, защото „така трябва”. Мисълта ми е дали в подобна ситуация няма да се почувстваш омърсена?
В никакъв случай не те агитирам да правиш секс преди брака. Щом си взела това решение, следвай си го. Щом твоето семейство е с такива принципи, предполагам, че се движат в такава среда. Ориентирай се в тази посока.
Че и моята баба си е тествала стоката преди да я купи. Останалото няма какво да коментирам. Много ми е интересно да чета постовете по темата и чак аз се замислям. Авторката ако не се...
Освен цялата ѝ останала неправдоподобност.
Ти верно ли ще се омъжиш само за този, който хареса семейството ти