Струва ли си да чакам все още

  • 35 245
  • 557
Здравейте,
Преживях раздяла,която много ме нарани.Основната причина е,че аз искам да изчакам до брака с интимните отношения.Човекът първоначално беше съгласен с това.Обаче с времето си давам сметка ,че си е мислел ,че в един момент ще ''поддам''.
Бяхме заедно година и 2 месеца.
Преди две седмици той дойде в моята квартира и ми каза,че иска да поговорим.Усещах,че нещо не е наред от сигурно месец,но си мислех че е стрес от изпитите му.
Седнахме и той ми заяви,че не може да продължава така.Не било заради секса,а заради тежестта ,която аз му поставям с изискването ми за сватба.
Казах му,че нищо не изисквам на момента,за мен не е проблем да изчакаме колкото той прецени.Обаче не,определи мен като мандало и пак повтори ,че не можел да продължава така.
Той ми е първата сериозна връзка,преди съм излизала с мъже ,но те бързо се омитаха щом разберяха за убежденията ми.Вече..бившият ми не беше така.Мислех,че той  е Човекът и сега не мога все още да се събера.
Мисля си има ли смисъл да чакам до брака,ако мъжете го чувстват така - сякаш им вися като примка на врата.
Не съм някоя лигла,на 25 години съм,скоро 26,завърших образованието си и сега работя.Не искам да предавам личните ми убеждения,но и не искам да остана сама.Искам семейство и деца.
Ще съм благодарна на всякакви съвети.
Виж целия пост
# 1
Ти сериозно ли?

Нека ти е убеждение, но какво печелиш в днешно време от това. На 26 години си. Днес хората не се решават на брак така лесно. Искат да поживеят с партньора си известно време, дават доста дълъг тестов период на връзката си. А единият тест е и сексът - немалък фактор.

От друга страна, помисли си и на теб какво ще ти е да се окаже, че този, който си харесала, за нищо не става в леглото. Или пък той те не хареса. В днешно време с толкова много дразнители насам-натам, разбирателството в секса се явява ключов фактор в отношенията.

Не. Не го вярвам.
Виж целия пост
# 2
Искам съпругът ми да бъде единственият мъж в живота ми.Да дам най-скъпото ми само на него.Искам първата брачна нощ да е специална.
Не разбирам защо сексът трябва да е толкова важен.
Да,скоро ще съм на 26 и мисля ,че съм готова за семейство.Моето убеждение е,че трябва да си готов да имаш семейство,за да започнеш да мислиш за секс.А сексът трябва да е само в брака.
Виж целия пост
# 3
Еми чакай си тогава.
Виж целия пост
# 4
Съгласна съм с Coming 2 life ! Не само  "принципът" ми  е странен, но и че изобщо някой  се е съгласил да го спазва повече от година...Това ако е истина, явно човекът много те е обичал.
Виж целия пост
# 5
Срещам много неразбиране от другите хора.Защо трябва сексът да е издигнат на такъв пиедестал?
Участвам в няколко американски форума на хора,избрали да чакат единствения.Убеждават ме,че всичко ще се нареди и истинската любов ще ме намери.
Обаче не познават българската действителност.Не искам да се дам на някого,за когото не е сигурно че ще стане мой съпруг после.Не го чувствам редно.

От друга страна се ужасявам,че мога завинаги да остана сама.
Виж целия пост
# 6
Добре де. Чакай си.
Замини за Америка, примерно, щом там срещаш разбиране, и си чакай.
Виж целия пост
# 7
 unknownforeigner, малко хора издигат секса в култ. Физическото общуване  обаче е нужно за цялостта в любовните отношения - затова и се нарича "правене на любов". А причини за това, защо този вид "чистота" се е толерирала в средновековието има много, но едва ли  тук е мястото за подробното  им мъдрене. Все пак хубаво е  да си останат там, в онова време.
Виж целия пост
# 8
Срещам много неразбиране от другите хора.Защо трябва сексът да е издигнат на такъв пиедестал?
Участвам в няколко американски форума на хора,избрали да чакат единствения.Убеждават ме,че всичко ще се нареди и истинската любов ще ме намери.
Обаче не познават българската действителност.Не искам да се дам на някого,за когото не е сигурно че ще стане мой съпруг после.Не го чувствам редно.

От друга страна се ужасявам,че мога завинаги да остана сама.
А ти някакви желания имаш ли?Или на теб целта ти е брак и случайно да не се минеш?
Имаше една такава потребителка фанатичка.
Както каза Зандали сексът е част от живота във двойка.Без секс не можеш да кажеш,че си в истинска двойка.
Виж целия пост
# 9
Ако това е моят принцип и усещане, бих чакала. Има обаче няколко проблема: първият е, че малко мъже биха стояли толкова време без секс, та да се стигне до брак /освен, ако не се ожените за месец-два/, второ, вероятността да не срещнеш никога подходящият за брак изобщо, защото не искаш да правиш секс, а и защото вероятно си странна на фона на останалите, е повече от голяма. Прощавай.
Ако не изпитваш сексуално желание и влечение, ти казвам тривиалното и банално- обърни се към специалист.
Виж целия пост
# 10
Да дам най-скъпото ми само на него.

Какво му е толкова скъпото на една ципа не разбирам?

Изобщо, защо си мислиш, че първият ти мъж в живота ще остане единствен за цял живот? Мисля, че те чакат големи разочарования...
Виж целия пост
# 11
Искам съпругът ми да бъде единственият мъж в живота ми.Да дам най-скъпото ми само на него.Искам първата брачна нощ да е специална.
Не разбирам защо сексът трябва да е толкова важен.
Да,скоро ще съм на 26 и мисля ,че съм готова за семейство.Моето убеждение е,че трябва да си готов да имаш семейство,за да започнеш да мислиш за секс.А сексът трябва да е само в брака.

 Shocked

 А аз се имам за пуританка или по-скоро за жена на средна възраст с остарели схващания за секса!  Joy

А може и да е пързалка!?
Виж целия пост
# 12
Да дам най-скъпото ми само на него.

Какво му е толкова скъпото на една ципа не разбирам?

Изобщо, защо си мислиш, че първият ти мъж в живота ще остане единствен за цял живот? Мисля, че те чакат големи разочарования...
За мен е много скъпо.Сексът е нещо много лично и за мен трябва да се сведе до 1 партньор в живота.
Бих желала първият ми мъж да ми е единствен за цял живот.Не искам да се раздам на всеки с надеждата той да ми е съпруг един ден.
Бракът е свещено тайнство между двама души и в него поне жената трябва да влезе чиста.

Сигурно имам желание - харесват ми мъже. Обаче това си желание е само за съпруга,от когото ще имам и деца.
Виж целия пост
# 13
Момиче, ще ти отговоря на въпроса поставен в заглавието на темата- не не си струва да чакаш ,ама изобщо
Не си струва да подариш девствеността си на евентуалния съпруг ,който в последствие може да излезе голямо леке или пък изобщо да не се впечатли и да оцени това което му даваш
Виж целия пост
# 14
Аз разбирам мотивите ти, но ще е истинско чудо нещата да се развият по плана ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия