"Ето идва юли вече, чакаме да шавне Декемврийското човече." Тема 5

  • 23 687
  • 724
# 105
Здравейте! Днес прегледа мина много добре. Бебенцето се развива добре, отговаря на срока. Имам си две снимки, едната от които с мартеничките  Stuck Out Tongue Winking Eye

А феталната ще я запиша в края на 21 седмица. (20+6), тъй като следващата седмица живот и здраве се пада на моренце малко да отидем.
Виж целия пост
# 106
..
За количката аз съм се спряла на Грако. Или Симбио или Ево ще е  Peace

И аз като теб Simple Smile Hug И във фейса бях писала, дъщерята се вози в такава и съм супер доволна. Друга няма и да търся Wink Аз съм такъв тип, че като си харесам един продукт мога да си карам с него години без да го сменям Peace Сякаш залитам към Симбио-то, че е с по-големи гуми Thinking Ама не съм ходила още да ги гледам на живо, де... Wink

Хорааа, за мен това е количката на количките, но е доста скъпа. Ако и падне цената малко докато стане време за нея  Laughing

Леле, какво е това чудо, направо космически кораб Laughing Уникална е, ама много пари. Пресметливата ми половинка няма да се навие  Mr. Green

Стиснати палчета за Шоколадче! Praynig Hug

При мен нищо ново, освен че растем и хубавеем Crazy Flutter Бебчо се обажда почти всеки ден Heart Eyes
Виж целия пост
# 107
Whiteflower, аз съм със 105 и пия Феро Фолгамма, ама ми става много гадно от тях. Понякога ги пропускам, но уж гледам да ги пия редовно. Трябва да е чпоне 120 хемоглобина, а се вдига бавно. Миналата бременност така и не успях да го докарам в норма, но за сметка на това на дребния му е съвсем в норма, тъй че не е нещо твърде притеснително.
За количките - аз не мога и да си представя на тоя етап да дадем толкова пари за количка, та ще си караме със старата, макар и май да не ни се връзва синьото по нея:-) ще й добавя някой и друг розов елемент и ще стане:-) тя е сравнително обикновена комбинирана Чиполино, но дори на 13 кг мъж в нея му е широко, много е маневрена и много удобна за спане. Подариха ни я и до ден днешен съм супер благодарна за нея, защото съм откарвала по цели дни в преходи с нея и като цяло я чувствам като част от мен:-)  също съвет от мен - много е добре ако коша може да се използва и за кола, защото иначе е мъкнене и на столче, и на количка.
Единствено се замислям дали все пак да не взема количка за породени. Напоследък по софийските улици видях няколко прекрасни такива, но ме птитеснява, че горната граница за кг на по-голямото дете е 15 кг и не знам колко ще я ползваме...
Виж целия пост
# 108
Шоколадче стискам палци! Hug
Адичка за такъв обстоен преглед наистина ходи при Чучумишев, той е лицензиран специалист за ехографски прегледи. Твоя АГ не може да види бебето така обстойно. Вратлето е много важен показател и по добре да го види специалист. Той и на мен препоръчил да се върна при него за ехографски преглед в 16+ г.с. и аз даже не мисля да ходя на другаде. Прегледа ще е 50 лева, но мисля че тези пари ще вземат като за фетана морфология. 2Д, 3Д и 4Д. На 3Д и 4Д перфектно се вижда пишлето на бебето. Simple Smile  Аз в13 седмица видях много ясно че е момче. Така че не мисли даже.
Виж целия пост
# 109
Добро утро! Grinning
Честито на всички с хубави новини от прегледи! Hug
И ние за сега мисля да караме като начало със старата количка. Тя си е в пълна изправност и спокойно може да изкара още едно бебе. Но и аз като Драматеа се замислям за тези двойни колички(като за породени)...При нас сякаш и по-големи от 15 кг деца возят в такива, заедно с бебето в коша. newsm78 Но също така има едни приспособления като стъпенки отзад, съм виждала, слагат се на количката, и по-голямото дете като се умори може да стъпи там и да се вози. Hug
Виж целия пост
# 110
И аз да дам отчет, вчера бях на преглед, но за пореден път ми каза, че няма да гледа пола  Confused а тоооолкова се бях нагласила да разбера вече (в 14 седмица съм, а си ме гледа и на 4Д няма как да не се види ако пожелае да провери). След месец и точка. Иначе много по-важното е че всичко е наред с бебчето, расте, има едно такова малко сладко носленце Simple Smile пу пу (дано този път прилича малко повече на мен, защото от 2 години и половина слушам само "Малеее, целия е на баща си, нищо няма от теб"  Crossing Arms не е най-важното, ама като си се наслушал на такива коментари). Другото, което обсъдих с доктора е за нормално раждане след секцио...за съжаление той ме поряза, че изобщо нямало какво да се коментира. Единствената ми опция била отново секцио. (не го каза само заради плацентата превия, а като цяло). Чудно ми стана, защото в Селената принципно всички доктори подкрепят нормалното раждане....Мамите, които първия път са родили секцио, коментирали ли сте това с вашите доктори?
Мимченце, количката е върхът, само рекламата ме хипнотизира, но наистина си е доста скъпичка.
Виж целия пост
# 111
against, каква ще разликата между първото секцио и евентуалното второ?
Аз ще имам 8 години и си мисля, че при мен изобщо няма да подлежи на коментар второ такова.
Виж целия пост
# 112
against , защо не искат да ти кажат пола, това е твое право щом ти искаш  newsm78

Вчера моята АГ ме попита - искаш ли да ти казвам пола. Аз й казах, че на БХС вече са ми казали.  Crazy С тая разлика, че предния път се видя на 3д, а сега си се вижда и на нормален ехограф вече  Mr. Green

За раждането и аз не знам, много ме е страх от нормално. Ако е с нормално ще е с упойка, надявам се. Но не знам АГ какво ще препоръча... може да каже секцио.
Виж целия пост
# 113
Венче, за Бъз става въпрос наистина Flutter

Честито на всички с хубави новини от прегледи!  Hug

Драматеа, и аз съм се насочила към комбинирани колички 2 в 1 - лятната седалка се трансформира в кош за новородено, а отделно на рамата може да се монтира кошницата за кола, т.е. не се налага да го будиш и местиш от колата в количката  Heart Eyes Ей това модерните технологии са хубаво нещо Mr. Green

2мухи Hug Ще видя какво ще каже доктора. Иначе казваш да не го мисля, че си е момиче, щом не се е видяло пишле Flutter Ех как се надявам Hug

За раждането се моля за нормално Praynig Страх, не страх ме е, по-добре е за бебето до колкото знам, както и по-бързо се възстановява майката  Peace
Виж целия пост
# 114
Шоколадче, още веднъж успех!
Ади, много хубави емоции си изживяла ти Simple Smile Дано и този път да мога да усетя покупките както предния. Купихме повечето неща към 7ми месец и ги бях прибрала, но си спомням, че поне един път в седмицата ги вадех, за да ги разглеждам...толкова ми беше хубаво.
На мен ми се иска да ви питам още нещо. Има ли някоя от вас, която носи очила и не вижда надалече? С първата ми бременност имах диоптър 0,75 и не носех очила, раждах секцио (не по тази причина). От бременността ми се увеличи на 1,5 и сега нося очила...На някоя да и се е случило нещо подобно? Докторката каза уж, че след раждането вътрешните отоци ще спаднат и зрението ще се нормализира, но за 2 години и половина нищо. Та съм се притеснила дали няма да стане още по-зле сега. Ще ходя на консултации с очни ама знам ли, то си е божа работа май.
[/quote
Аз имам много висок диоптър късогледство -5.5, доктора ми каза че накрая на бременността ще ме прати на преглед за да ми измерят очното налягане и тогава ще коментираме дали ще бъде нормално раждането или секцио.
Виж целия пост
# 115
sisku, тръгнах да раждам нормално и се наложи секцио по спешност. Сега ми се искаше да си е нормално, но май няма. Затова питам вашите доктори какво казват по въпроса.
Кукумицина, ами за него било рано, не било сигурно и изобщо нямало смисъл да се коментира на този етап. Нищо, ще си изчакам още месец ама ако и тогава не кажеее  Twisted Evil
Нидара, може и наистина по големия проблем да е в очното налягане, а не в диоптъра, защото сега като се замисля имам една позната, която беше с диоптър 4 (но коригиран с лазер) и си роди нормално. Може и да не ти се наложи секцио Simple Smile
Виж целия пост
# 116
2Muhi,
наистина БХС е само комбинация от вероятности, опитай се по-малко да го мислиш и по-малко да се притесняваш. Знам, че е трудно, аз минах през това с дъщеря ми. Що рев изревах...
Резултатът беше 1:195, ако не се лъжа, реших да направя амниоцентеза. Много четох, риск има, но е  минимален, някои казват, че не се знае колко от прекъснатите бременности са наистина заради амниоцентезата и при колко има проблем след амниоцентеза, но причината е друга. Резултатът от амниото ми беше ок и родих здраво и хубаво бебе. Стискам палци и при теб да е фалшива тревога този БХС и всичко да мине много добре.
Наскоро една приятелка имаше лош резултат от БХС, от нея знам, че вече има ново изследване, с мн висока точност, напълно безрисково, но цената е около 1000 лева. Тя направи това изследване,  резултатът и е перфектен, БХС беше подвеждащ и в нейния случай...
Успех и бъди колкото можеш по-спокойна  Hug
Виж целия пост
# 117
Добро утро момичета, аз една седмица не съм имала време д авлизам и вие сте изписали ендат атема, че и втората вече на 9та тсраница! Ще ви изчета малко по малко, но то си е доста изписаното!

Само по някои теми, които видяж:

1. Някой се притесняваше от ниска плацента... Мноооооооооооого е рано за такива притеснения! Ама МНОГО. В 90% от случаите плацентата ще се вдигне, просто защото такава е технологията на нарастване на матката, расте нагоре а не на долу, т.е. плацнетата се дърпа с растенето нагоре. В Англия например ако се установи ниска плацента в 20та седмица препоръчват скан за проверка между мисля 32 и 36та беше. А през това време не смятат, че изобщо има нужда от притеснение. Не знам защо в БГ препоръчват да се лежи– Това с нищо няма да помогне в началото.... Лежането е чак накрая, за да не тръгне преждевременно непланирано раждане и то само ако в 9тия месец още не се е дигнала плацнтата... Hug

2. against напълно е възможно нормално раждане след секцио, има безброй примери за това! С нормална бременност без противопоказатели не би трябвало да е проблем! Познавам много майчета дори с раждане вкъщи след секцио, с водно раждане и т.н. Недей от сега да го отписваш, ако това е което искаш! Hug

3. Обсъждали сте носилките за бебета. Моля проучвайте преди да копувате, наистина, както може да се проучва за колички, така може и за носилки! Bjorn  и Ерго са два абсолютно различни видове носилки например. Ергото е ергономично, Bjorn-а и всички от този тип са противопоказателни за таза на децата и са безкрайно неудобни особено когато детето натежи. Мойта дъщеря съм я носила от раждане до 3, че и отгоре (20 кг!) в слингове, мей тай, и така наречената меко структурирана носилка и не съм имала порблеми нито с теглото, нито с кръста, нито някакъв друг проблем.

 Ако някой има специфични въпроси - моля питайте, информация мога да дам всякаква!

Моля, прочетете, информирайте се, нали всички искаме най-доброто за децата си!  Hug

http://www.megganmamma.com/2013/11/01/why-id-never-put-my-baby-i … by-bjorn-carrier/

 
Скрит текст:
Виж целия пост
# 118
но хемоглобина ми е 103 и тя каза,че е доста ниско.При вас колко е и какъв препарат вземате?
Хубаво е да се консултираш с хематолог,причините понякога са различни.Може да е ниско желязо,може да е дефицит на Б12 и т.н. Аз имах подобен проблем през втората бременност (хемоглобин 86) и пиех б12,желязото ми беше в норма,а хемоглобина нисък.Вдигнах го до раждането,но освен лекарствата всеки ден пиех водорасли,сок от моркови и червено цвекло и консумирах определени храни(вегетарианка съм от 20 години).По-принцип по време на бременност е нормално хемоглобина да е малко по-нисък,но при нормално раждане не може да е под 100 доколкото знам! Моят засега е над 120,което е в норма .Имаш достатъчно време да реагираш.  Wink
Виж целия пост
# 119
Хорааа, за мен това е количката на количките, но е доста скъпа. Ако и падне цената малко докато стане време за нея  Laughing С първото бях практична откъм такива покупки, а сега се хващам, че е точно обратното. Но все пак имам и доста по-малко работи за пазаруване от тогава...та май този път ще се спра на някоя по-скъпа  и то от лиготия Embarassed


Момичета,тази количка в момента я има на промоция 1200 лв за определени цветове

http://www.bebe-best.com/bebeshki-kolitchki-bebeshki-kolitchki-4 … s-c-181_1960.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия