"Ето идва юли вече, чакаме да шавне Декемврийското човече." Тема 5

  • 23 687
  • 724
# 45
 Joy Аз пък пия много и ми казаха да я намалявам Laughing В симисъл към 2-3 литра на ден, зимата 1,5-2. А вече 3 литра става вредно и се натоварва сърцето. Но съм лятно бебе аз и съм като жабка. Не мога, много ми е трудно, искам постоянно да пия..Бих ви препоръчала да пробвате например да изтисквате малко лимон във водата, може да ви стане по-вкусноо да пиете. Или да си правите чай, ако обичате, и да го изстудите и да си го пиете студен в жегите. Пак е течност. Ако обичате сладко, мъничко мед я разтворете във водата - към литър, и така го пийте.

Изчерпаха ми се идеите newsm78

Да кажа за мамите от София - започва училище за родители в болница Софиямед от 02.07 до 13.08. Ето инфо - http://www.hospitalsofiamed.bg/?in=53&lang=bg Аз мисля да ходя, всяка сряда от 15:00 ч. са. Темите са точно това, което ме вълнува мен Simple Smile
Виж целия пост
# 46
Ади, искаш да кажеш, че    PAPP-A   е в горна граница ли?  newsm78

Freesia, и на мене като се обади Искилиева ми каза нещо като 1:1250, казвам "нещо като", защото вече ми се размива чутото и сега чакам и аз Арабаджи да ми ги разчете като хората. Единствено си спомням ясно, че Искилиева каза, че били хубави хормоните. Само че на мене толкова информация не ми стига - искам да съм наясно по-подробно Simple Smile

Вода се научих да пия напоследък повече. Иначе да ви кажа мразя да пия вода, особено когато не съм жадна. Все си пия други течности. Но сега шишето с минерална вода е до мене и си пийвам като се сетя.  Peace
Виж целия пост
# 47
Кукумицина, пак казвам - не граници, а проценти (поне моите са като на дадения пример в линка). Над тези проценти се увеличава риска. Но да, може да се каже, че твоите са на границата, но не извън нея. Мисля, че са завишени, но не високи. Най-добре ще ти каже лекарката. Не мисля, че трябва да се притесняваш Hug Както е казал този д-р Кременски - "Тук не са критично важни отделните стойности, а съотношението във формулата и крайната оценка на риска."
Виж целия пост
# 48
Аз без да полагам кой знае какви усилия си пия по много вода, има няма 2 литра. И аз се сещам само за вода с лимонче, други идея не знам... Аз просто съм си жадна постоянно на работа и винаги имам чаша с вода до мен, както и после като се прибера вкъщи.

Да напомня на мамите от Варна, да не пият вода от чешмата тези дни, защото в момента не е годна за пиене, понеже не успяват добре да я хлорират и съответно може да съдържа бактерии!   Stop
Виж целия пост
# 49
Ясно, АдиHug Ами ще чакам и доктора да видим какво ще каже..
Виж целия пост
# 50
Ади, искаш да кажеш, че    PAPP-A   е в горна граница ли?  newsm78

Freesia, и на мене като се обади Искилиева ми каза нещо като 1:1250, казвам "нещо като", защото вече ми се размива чутото и сега чакам и аз Арабаджи да ми ги разчете като хората. Единствено си спомням ясно, че Искилиева каза, че били хубави хормоните. Само че на мене толкова информация не ми стига - искам да съм наясно по-подробно Simple Smile

Вода се научих да пия напоследък повече. Иначе да ви кажа мразя да пия вода, особено когато не съм жадна. Все си пия други течности. Но сега шишето с минерална вода е до мене и си пийвам като се сетя.  Peace
Пиия много вода и напоследак сутрин на гладно 500гр топла вода с 1 лъж мед и нямам запек Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 51
Ясно, АдиHug Ами ще чакам и доктора да видим какво ще каже..
Hug После кажи като говориш с лекарката, какво е казала.
Виж целия пост
# 52
Ох, и аз трудно пия много вода, просто не се виждам да изпивам по 3 л. на ден ooooh! Литър я изпия, я не... Особено пък вечер, като ми е станало тежко и надуто от храната, глътвам една глътка и имам чувството, че ще се пръсна Crazy Но пък наистина, ако не е чиста вода, сякаш по-лесно изпивам повече - лимонада например или чай с мед. За запека на мен ми помага единствено топло мляко с мед Embarassed
Виж целия пост
# 53
2 мухи Вярвам, че всичко е наред и тези резултати ще са далеч по-добри!  Praynig Hug

Аз пия много течности, поне 2 литра на ден. Не излизам никъде без вода  Peace
Все чакам да усетя бебчо, ама само ме боцка от време на време - я над пъпа, я под. Май ще почакам още доста  Crazy

За дрешките и покупките -  мисля да си ги оставя тези задачки за октомври, ноември. Относно казването на имената - ние си ги знаем, както и майка ми и някои наши близки. Не знае само бабата,на която ще кръщаваме бебчо(все още не се навивам на 1000% че е мома, но пък го усещам  Mr. Green ) чичовците също искат племеничка - направо луда работа  Mr. Green

Момичета аз най-накрая почивам утре  Crazy То да почиваш веднъж в седмицата не е работа...
Виж целия пост
# 54
Аз пия много течности, поне 2 литра на ден. Не излизам никъде без вода  Peace
Все чакам да усетя бебчо, ама само ме боцка от време на време - я над пъпа, я под. Май ще почакам още доста  Crazy
Нико, и аз съм така с боцкането..ма нищо не усещам по-конкретно и ще си почакаме с тебе май Peace
Виж целия пост
# 55
Не забравяйте, че плодовете и зеленчуците също съдържат вода (особено пък краставици и диня например), както и разните сокове, айряни и други напитки. Simple Smile Няма нужда всичките 2 литра да са чисто вода.
Виж целия пост
# 56
Сега като ви чета за водата да си кажа, честно малко се успокоявам,че не съм единствената. За деня изпивам най-мн 1-2 чаши вода. Хич не обичам, заради което се опитвам да пия повечко сокове,компот и айрян. Тях поне мн обичам и така се надявам, че си набавям течностите малко или много.
Виж целия пост
# 57
Аз също не съм от хората,които пият по 2 литра вода на ден с удоволствие.
През зимата пия много чай от лайка,а през лятото се тъпча с диня,като така намалявам водата и пия по около литър-литър и половина (макс) на ден.
В сряда заминаваме с деца на море,но ако трябва да съм честна,не съм толкова ентусиазирана,колкото други години.Не ми се ходи особено много.От няколко дни се чувствам доста по-уморена от обикновено,не знам защо.Нямам сили да се надигна от леглото,едно такова мързеливооо-ужас.Пък и явно нещо полудявам,защото ту плача,ту се смеяи и съм ужасно раздразнителна и нервна...децата се чудят какво ми има.Изкрейзвам,момичетаааа  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Метнала съм 0.5кг,ям по цял ден и общо съм качила 1кг-1,5 кг някъде.
Вие колко кг сте качили общо от началото на бременността?Някой чувства ли се отпаднал и гладен през цялото време като мен?  newsm78 Grinning
Гушкам ви всички  Hug Hug
Виж целия пост
# 58
Да се запиша и аз в новата тема. Напоследък нещо не ми се пише, но гледам поне да ви чета и да следя как сте и какво ви вълнува.  Simple Smile

Вчера на работа за първи път усетих бебчо да шава - слабичко, но съвсем ясно. Беше невероятно приятно и вълнуващо, нищо че ми е за втори път. Но пък днес цял ден не съм усетила нищо. Sad Сега лягам по гръб и ще чакам "включване", да видим...Simple Smile

Лека нощ и приятни сънища от нас (вече започвам да говоря в множествено число)! Simple Smile
Виж целия пост
# 59
Mухичке не се притеснявай - това все пак са само статистически изчисления -чувала съм за майки с къде по-лоши резултати и здрави бебенца  Hug
Иначе, от не май къде се зарових днес из приложенията за бременни и попаднах на календара за тегло. Според него за моят ръст и начални кг трябва вече да съм качила минимум 1кг (дори пробвах да сложа по малко начални кг) а пък аз не съм мръднала.  newsm78
След 2 дена минавам в 16 седмица. .... не ми изглежда нормално. А и не е като да не ям, напротив -нещо съм луднала по яйца със шунка,  тук не ни дават да ядем зелени салати та съм минала на пици и манджи...  а и спорта ми е напълно забранен единственото ми обяснение е че мускулите ми се превръщат в сланини, които са по-леки   Grinning
Коремаът поне расте... а и бебока май го усетих преди 2 дена -бях се сгънала на един стол и беше мн странно усещане -все едно някой те гъделичка или почесва от вътре в корема и бая дълго продължи... но нали ми е първа бременност не мога да съм 100% сигурна...
Лека нощ момичета и един прекрасен ден утре  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия