"Ето идва юли вече, чакаме да шавне Декемврийското човече." Тема 5

  • 23 687
  • 724
# 75
Здравейте мамчета !!!! Чета ви редовно,нищо че не пиша просто преглеждам темата вечер набързо  Crazy
2muhi Стискам палци,всичко ще бъде наред  Hug
 А сега рапорт :
В понеделник бях на първата фетална морфология (понеже първородният ми син се роди с вродена аномалия на пикочните пътища,сега всичко се гледа под лупа ) та вече се знае пак ще имаме момче  newsm62 мъжка мама  Hug Но на феталната засега всичко е наред и с нетърпение чакам втората фетална ! 
По отношение на килограмите не съм качила нищо засега,но с предишната бременност бях +20кг та ще видим дали ще се търкалям до Декември Laughing
Честито и на всички мами които знаят вече пола на бебока  Hug
А за БХС кой резултат се гледа, този където пише РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА или ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР  newsm78 ,понеже си теглих резултата от интернет  newsm78
Виж целия пост
# 76
Кога мислите да ходите на късна фетална морфология?

На последната консултация доки ми каза, че бебо е една седмица по-голям, аз сега съм 16 сед. и 3 дни и като сложа още една седмица значи трябва да се ориентирам да си запиша час, но се чудя за 19 или 20 седмица. И варненските мами да споделите вие при кого ще я правете?
Виж целия пост
# 77
Мимченце , 15 г.с. съм.
Аз и болки имам в червата и хем си знам че 99 % ме боли от тях все си мисля,че нещо става с бебето.Преди пиех Комфортекс за газове и раздразнени черва,сега док. ми забрани и вземам само Ношпа ако ми стане много зле. Confused

Ох, милата Tired Аз чак болки не съм имала, пила съм Комфортекс от време на време, незнаех че не може да се пие по време на бременност. Опитваш ли да ограничаваш газообразуващи храни, газирано и тем подобни? Може и от пържено да се получи дразнене Thinking При всички случаи на бебето нищо му няма, не се вкарвай във филми! Hug
Скрит текст:
Пък за газовете.. като на човек с такъв проблем са ми казвали да не ги стискам Embarassed всяко задържане надува още повече и влошава положението... Срам не срам, намирам си кога и къде да се отърва от тях Mr. Green
Navail, честити сини гащи и на теб! Simple Smile Страшна момчешка тумба се заформя в нашата темичка Mr. Green От БХС-то предполагам трябва да се гледа "резултат за бременната" - нали бременната това си ти? Simple Smile "Предполагам", защото моите си ги взимах на ръка и ми ги разясниха на място.
Виж целия пост
# 78
Добро утро. Следобедният сън ми изигра лоша шега и заспах чак в 2, но пък изгледах всички излязли епизоди на Crossbones.  hahaha hahaha hahaha
Стискайте палци за утрешния серклаж всичко да мине по вода.  Praynig Praynig Praynig  Аз потеглям към клиниката.  Flutter Flutter Flutter
Виж целия пост
# 79
Успех, Шоколадче!
2muhi, бъди спокойна,всичко ще е наред!! Моята АГ не ми препоръча ранен БХС именно заради чести стряскащи резултати, които освен стрес, друго не постигат. Всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 80
Shokoladche, стискам палци всичко да мине добре и бързо да се възстановиш!  Hug

eivalin, аз ще ходя в 18та, т.е. утре. Записала съм се при д-р Цонев в клиника Темелков. Исках при Балев, но до 30ти нямало да го има и затова. След това като казах на моята АГ, че съм се записала при него, тя много го похвали, че също бил много добър! Simple Smile
Виж целия пост
# 81
Успешна нова седмица,момичета   bouquet
Успех на всички, които имат нужда  Hug стискам палчета всичко да е наред Peace
Аз да питам..възможно ли да е се усеща вече мъничкото дяволче?  Embarassed Още в самото начало доки каза, че ми е много тънка кожата, особено на корема, та..вчера на 2 пъти вечерта, през 1-2 часа усетих от ляво - първо по-ниско,после по-нагоре, като мускулни спазми, когато ви е уморен някой мускул и по-бързо пулсиране на корема. Това с пеперудите, което го говорят преди 1-2 седмици го усещах от време на време..ММ си сложи ръката и каза,че определено усеща да шава нещо  Joy Та.. дали не съм си въобразила..макар, че няма как да го сбъркам, то такова нещо сефте ми се случва. Blush от тогава обаче си е мирно и кротко Mr. Green Та, знам, че уж дават чак 20 г.с. за първескинки,ама.....дали е бил бебо? newsm78
 preggo
Виж целия пост
# 82
Честити сини гащи на всичкиии  Hug
Шоколадче, успех днес, всичко ще е наред Hug

За ФМ аз мисля да ходя в 21 г.с.. лекаря препоръча за ФМ 20-21 г.с. като най-добри.

Аз да се похваля. Ходих вчера да гледам колички, много беше яко, харесaла съм няколко. Преживяването беше страхотно - бутах ги, гледах ги, почти си представих как има бебе в тях Flutter И кошарките гледах, пак направо си представих всичко, таткото и той беше развълнуван, сигурно ни е личало много че ни е за първи път Blush Ей така само за пазарно проучване, но си беше преживяване за нас Heart Eyes
Виж целия пост
# 83
Здравейте! Simple Smile
Честити сини гащи на мамите от последните дни! Hug
Шоколадче, стискам палци, всичко ще е наред! Hug
За количките аз бих препоръчала Мутси с 2 ръце. Peace Малко по-скъпички са, но си струват парите. Особено ако имате бебе, което в един по-късен етап, трудно заспива по равно, а заспива само по черно. Мутсито е много проходима, и "корава" количка. Бутала съм го и в снега с нея. Той от един период на обяд заспива само в количката, и даже и досега още си го бутам. Ще видим до кога. Simple Smile На гърда не ще, ако го оставя в леглото, също подскача и не ще да заспива. Някой път заспива и в колата, ако вече е много уморен. Но иначе все в количка иска-неговата, или някоя друга(в Бг ползвахме чужда количка на заем). Като ходихме до Бг, заспа в количката за багажа като влязохме в дютифри шопа. Laughing Преди това как ли не го слагахме да заспи, без ефект.
Отдолу има и багажник и си ходим някой път и до близкия м-н с нея, ако трябва да купувам повечко неща. Определено ми беше много необходима. Въпреки че откакто проходи я ползвам почти само за приспиването му(той много върви, и на дълги разстояния). Някои почти не си разхождат бебетата с колички, и ако ще се ползва количка за градско, може би не е необходимо да е толкова здрава. То и ние сме в град Laughing, но аз специално го водя по един черен участък, щото там заспива по-бързо. Също така според мен е хубаво ако количката е с цяла дръжка, щото така мога да го бутам с една ръка и да говоря по телефона примерно. Simple Smile Hug
Виж целия пост
# 84

Аз да се похваля. Ходих вчера да гледам колички, много беше яко, харесaла съм няколко. Преживяването беше страхотно - бутах ги, гледах ги, почти си представих как има бебе в тях Flutter И кошарките гледах, пак направо си представих всичко, таткото и той беше развълнуван, сигурно ни е личало много че ни е за първи път Blush Ей така само за пазарно проучване, но си беше преживяване за нас Heart Eyes


Ние също веднъж гледахме колички и креватчета, за да се ориентираме финансово и бях с мн смесени чувства честно казано, не знам защо  Thinking Колкото ми беше вълнуващо, толко и някакво сконфузно, защото бях без никакъв корем и все едно не съм бременна.. До нас имаше девойка с огромен корем и те гледаха и се почувствах все едно лъжа.. абе мн ми беше странно..


А за следваща консултация д-р Чучумишев ми каза да отида в 16-17та седмица. За да види вратлето на бебето и шийката на матката май беше моето нещо което трябваше да проследи.
Виж целия пост
# 85
Успех, Шоколадче  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

Адичке, напълно те разбирам, и аз умирам да бутам колички в магазините! Даже вече май сме харесали количката, почти е сигурно, че ще е Куини, а имам "поглед" и върху останалите неща, които ще трябва да купим. ММ чак шампоан му е избрал  Rolling Eyes

Записах се на ФМ на 24 юли в Марковс, тогава ще съм в последния ден на 21-ва г.с.  
Виж целия пост
# 86
Шоколадче, успех ти пожелавам!  Peace

Ади, аз си харесах една  1stroller от нета, не съм ходила все още наживо да гледам, ама и аз си мечтая  Crazy

Относно феталната - днес съм на лекар и това е едно от нещата, за които ще попитам. Предполагам ще си запиша час директно на излизане от клиниката. Нямам търпение вече - часът ми е по-късно следобяда.  smile3504

Хубав ден, момичета!   bouquet
Виж целия пост
# 87
Здравейте и от мен - едва смогвам да ви изчета.Миналата седмица се записах на ЖК в Тина Киркова.В 16 +г.с и от два дена усещам ниско долу в слабините едно човъркане ( прибоцкване ) от време на време и се чудя дали е нормално.Понеже първата ми бременност беше преди 7 години и имам смътни спомени от това чувство но сякаш беше по към края на бременността.Та дали това е от разтягане на матката , някои от вас с подобно усещане?
Виж целия пост
# 88
Шоколадче, още веднъж успех!
Ади, много хубави емоции си изживяла ти Simple Smile Дано и този път да мога да усетя покупките както предния. Купихме повечето неща към 7ми месец и ги бях прибрала, но си спомням, че поне един път в седмицата ги вадех, за да ги разглеждам...толкова ми беше хубаво.
На мен ми се иска да ви питам още нещо. Има ли някоя от вас, която носи очила и не вижда надалече? С първата ми бременност имах диоптър 0,75 и не носех очила, раждах секцио (не по тази причина). От бременността ми се увеличи на 1,5 и сега нося очила...На някоя да и се е случило нещо подобно? Докторката каза уж, че след раждането вътрешните отоци ще спаднат и зрението ще се нормализира, но за 2 години и половина нищо. Та съм се притеснила дали няма да стане още по-зле сега. Ще ходя на консултации с очни ама знам ли, то си е божа работа май.
Виж целия пост
# 89
Здравейте и от мен - едва смогвам да ви изчета.Миналата седмица се записах на ЖК в Тина Киркова.В 16 +г.с и от два дена усещам ниско долу в слабините едно човъркане ( прибоцкване ) от време на време и се чудя дали е нормално.Понеже първата ми бременност беше преди 7 години и имам смътни спомени от това чувство но сякаш беше по към края на бременността.Та дали това е от разтягане на матката , някои от вас с подобно усещане?

И аз чувствам такова нещо - боцкане долу в ляво. И аз си го обяснявам с разтягане..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия