С радост най-голяма , аз ще съм февруарска мама !

  • 27 951
  • 741
# 540
Здравейте и от мен!
Прегледа ми беше за 16 юли,понеже предния път се видя нещо много мъничко,аз не издържах до 16 и днес 10 дни след първия преглед отидох на частно и се видя плоден сак с размери 16,7 мм.Гледаха ме с коремен ехограф.Надявам се на 16-ти да чуем и сърчице.Определено се поуспокоих,няма повод за тревога.
Преди коментирахте за цигарите,аз съм много горда от себе си,в момента в който видях положителния тест ги спрях,а пушех по 12-14 цигари на ден.  Simple Smile
За кг,съм +2,3 (65),но аз и при предната бременност качих доста кг,дано този  път да са поне на половина. Joy
Лек ден на всички  bouquet

КРИСТИНА, много се радвам за това, че всичко е наред със сакчето, но и за това, че си спряла цигарите. Дано да си ги спряла и завинаги! Винаги ми е било мъчно като видя баба или мама, която пуши, макар и навън, до количката на бебето.
Първо, защото е мноого вредно за развиващото се малко човече, било то в корема или извън него.
Второ, смятам, че е допълнително перо в семейния бюджет, което може да се съкрати, за да има пари за по-важни неща.
 smile3501

Умерен спорт и много красива музика за правилното развитие на дребосъчето!
Виж целия пост
# 541
Благодаря ти!
По принцип аз съм човек с много силна воля,не бих си позволила да пуша по време на бременност.    Sad
Виж целия пост
# 542
Здравейте, милички, как сте днес?

Нежно, успех   Hug

Аз май няма да издържа до прегледа ми на 26-ти  Embarassed  като една препатила на няколко пъти  майка няма как да не ми минават лошите сценарии от предните пъти  ooooh!  Като цяло съм спокойна и уверена за този път, но 26 е мнооого далече  Blush 

Лек ден на всички, успех ако има и други прегледи днес  Hug

Отиди в средата на месеца, на 16.07., за да се успокоиш. И аз съм с един мисед в 10г.с. трябваше да видим вече ръчички и краченца с пръстенца, а то още в 7г.с. бе спряло да се развива.
Сега и аз така се вмъкнах при моята док и видях, че сакчето е пораснало, та се поуспокоих.
Но то и да го гледаме и да не го гледаме, ако има нещо да става, не можем да го предотвратим.
Всичко, което можем да направим е да почиваме колкото може повече и да не се преуморяваме.
Всичко друго си зависи от Бог.
 Hug
Виж целия пост
# 543
Здравейте Бъдещи мами аз съм една от многото Февруарки 2014 много съм щастлива...Сега гушкам 5 месечният си син,след много много тежка бременност...Исках само да ви пожелая късмет,успех,здраве и Февруари много радост,усмивки и щастие...
Нека тази група ви помага,нека намерите разбиране и приятелства каквито ние създадохме преди година когато направихме групата за ФЕВРУАРИ 2014.
Виж целия пост
# 544
Здравейте, милички, как сте днес?

Нежно, успех   Hug

Аз май няма да издържа до прегледа ми на 26-ти  Embarassed  като една препатила на няколко пъти  майка няма как да не ми минават лошите сценарии от предните пъти  ooooh!  Като цяло съм спокойна и уверена за този път, но 26 е мнооого далече  Blush 

Лек ден на всички, успех ако има и други прегледи днес  Hug

Отиди в средата на месеца, на 16.07., за да се успокоиш. И аз съм с един мисед в 10г.с. трябваше да видим вече ръчички и краченца с пръстенца, а то още в 7г.с. бе спряло да се развива.
Сега и аз така се вмъкнах при моята док и видях, че сакчето е пораснало, та се поуспокоих.
Но то и да го гледаме и да не го гледаме, ако има нещо да става, не можем да го предотвратим.
Всичко, което можем да направим е да почиваме колкото може повече и да не се преуморяваме.
Всичко друго си зависи от Бог.
 Hug

Така е да, наясно съм че няма какво да направим ако е писано, но и невидението ме побърква. Аз съм с един спонтанен (кошмарен) в 11 г.с. и един мисед в  13 г.с. И двата пъти си имаше и ръце и крака и сърчице и всичко беше перфектно.......но не ми било писано. Сега мисълта че наближавам именно тези седмици и че днес мога да го видя да мърда а утре просто да спре ме убива......но наистина - всичко е Божа работа.  Надяваме се, стискаме палци и каквото сабя покаже  Hug  Аз вярвам с цялото си сърце че този път всичко ще е оки, но ще отскоча до някой док другата седмица  Embarassed
Виж целия пост
# 545
днес 10 дни след първия преглед отидох на частно и се видя плоден сак с размери 16,7 мм.

Кои буквички от снимката от видеозона показват мм на плодния сак?
Виж целия пост
# 546
На моята снимка го пише отдолу 16,7 мм,а и доктора ми го каза.Буквички пред цифрите няма.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 547
Здравейте, дами,
Вече съм в края на 10 г.с. имаме биещо сърчице, което е страшно вълнуващо. Последен преглед ми направиха на 23.06, д-ра ми каза да отида за следващ ( и за БХС) чак на 21.07. Това не е ли малко дълъг период , без преглед ? Сестрами когато беше бременна, д-ра й я гледаше 2 пъти месечно и не е ставало въпрос за пари, защото прегледите й бяха безплатни. Определиха ми термина за 01.Февруари  Heart Eyes щеше ми се да е козирог малкия човек Simple Smile, сигурно ви звуча глупаво... но от както баща ми почина на 14 Фев, намразих самия месец,  асоциирам с нещастие и беди. Weary
Виж целия пост
# 548
Амаебг, сега февруари ще ти е любимият месец.

... дай Боже. Wink Peace

Виж целия пост
# 549
Аз пък днес бях на кардиолог, слава Богу! всичко е наред. През нощта ми изтръпна лявата ръка и ми се появиха силни болки в гърдите (бюста). Явно от Дуфастона, спираме го.
Това пък беше повод да кажа на личната за бременността, много се зарадваха със сестрата! Simple Smile Нали до скоро водехме Рали (приемната ни дъщеря) на консултации и тя съпреживяваше с нас раздялата.
Виж целия пост
# 550
Аз пък днес бях на кардиолог, слава Богу! всичко е наред. През нощта ми изтръпна лявата ръка и ми се появиха силни болки в гърдите (бюста). Явно от Дуфастона, спираме го.
Това пък беше повод да кажа на личната за бременността, много се зарадваха със сестрата! Simple Smile Нали до скоро водехме Рали (приемната ни дъщеря) на консултации и тя съпреживяваше с нас раздялата.


И аз имах ужасно силни болки в гърдите през нощта и също пия Дуфастон. Със сигурност ли тези болки са от него и задължително ли е неговото спиране?
Виж целия пост
# 551
Говори с лекаря си. Аз първо звъннах на гинеколога, той в първия момент 'нали знаеш, добре е за бебето', но като му обясних за изтръпването, също и нямам жлъчка (преди година и половина ме оперираха) и трябва да си щадя черния дроб. Също си слагам и Утрогестан вагинално, явно и тялото ми произвежда достатъчно хормони и усещам, че ми идва в повече. Той започна миналата седмица да ми ги намаля, но искаше по-плавно, изписа ми ги профилактично в 4та г.с., когато бяха спряли да ме болят гърдите. Сега са не двойни, а тройни направо и много болезнени. Снощи болката беше силна при всяко вдишване, мъжът ми се чудеше дали да не ме кара на лекар, защото не можех да преценя от бюста ли е или гръдния кош. Сложих си сутиена и така спах, но остана изтръпването в ръката и затова отидох на лекар. Според личната лекарка силите болки в гърдите и по-засиленото гадене е от хапчетата. И с момчетата като бях бременна ми се гадеше, но сега е сигурно 10 пъти по-силно.
Виж целия пост
# 552
Гледам си двете снимки от видезона / от 19 юни и от 1 юли/ и не мога да разбера кои са показателите за размера на плодния сак.... Има едни буквички GS, които първия път са бели  GS:0,43,  а втория път 7,1 мм. Това ли са размерите на плодния сак? При Вас каво пише на снимките за тези показатели /буквички/???
Виж целия пост
# 553
При мен пише FPS30D 6.0cm, CRL 0.42cm, има и други букви и цифри, но това са в сантиметри.

За тези като мен с гаденето, питах личната лекарка, можем да пием Вомитосхил (хомеопатични капки) 3 пъти по 10к.
Виж целия пост
# 554
Гледам си двете снимки от видезона / от 19 юни и от 1 юли/ и не мога да разбера кои са показателите за размера на плодния сак.... Има едни буквички GS, които първия път са бели  GS:0,43,  а втория път 7,1 мм. Това ли са размерите на плодния сак? При Вас каво пише на снимките за тези показатели /буквички/???

Здравейте. Аз преди малко си взех болничен по бременност и на него е описан размера на плодният ми сак и е отбеляан именно със GS. Taка че смятам, че именно това са размерите на сакчето! Но за съжаление на моите снимки не го пише! Но щом на болничният е описанао размер на плоден сак GS-26mm, значи това са размерите, отбелязано с GS! Simple Smile))
Надявам се да съм  полезна!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия