С радост най-голяма , аз ще съм февруарска мама !

  • 27 951
  • 741
# 525
Момичета, благодаря ви, че ме мислите Hug. Тръгнах си един час по-рано от работа. Полежах и болката отшумя. Надявам се да не се връща повече Praynig

На мен всичко ми е тясно и имам съвсем заформен корем. А вземам само по 1 хапче утрогестан дневно. Дори има дни, в които го забравям.

Desss, приятно изкарване на морето Simple Smile

slanchice, много добре си го решила да си почиваш. И аз май така ще направя. Парите са важни, но все пак не са най-важното. Искаше ми се да работя по-дълго преди да изляза болничен, защото имам период от 9 месеца на борсата, който много ще ми смъкне майчинството, но...пари се изкарват, другото да е наред Simple Smile
Виж целия пост
# 526
И аз си имам малко коремче, панталоните и дънките все по тясни стават, имам едни дънки по широчки та те сега са ми ок, лято мисля  да изкарам с рокли и поли, имам по свободни, а към есен ще видим към какво ще се ориентирам.
Виж целия пост
# 527
Desss! , виждам че явно четеш книгата Аз съм бременна на Мари Клод Дьолае... Аз искам да си купя някаква книга за бременни, но не знам каква, можеш ли да ме насочиш какво точно пише в нея, има ли обяснено за развитието на детето в гестационните седмици, състоянието на майката и начина на хранене - това ме интересува по-специално? Благодаря ти предварително Wink

Аз чета ръководството на д-р Спок от М.Грийнфийлд.Точно по седмици е описано какво се случва с бебето и майката,какво да очакваш, как да реагираш и храненето.Смятам да чета и Настолна книга за бъдещата майка от Мари-Клод Дьолас и 9 месеца ден след ден - календар на бременността
Лилия Савко.
Виж целия пост
# 528
И моето бебе е заченато на 4,5 или 6 юни и днес се видахо сърдечните пулсации , последния ми цикъл е на 16 май , а овурацията след 3юни, знам със сигурност , защото ходих на фоликулометрия

Е, добре...аз също съм с цикъл от 16 май последно, знам че овулацията ми беше на 26 май(защото бях на гениколог и на видеозона ми видя овулацията,инцидентно стана) действахме,а вчера ми каза доктора,че съм между 5 и 6 седмица и имам само плоден сак  newsm78
Виж целия пост
# 529
Зависи и от О.

Сема, радвам се че си добре.
И на мен вече ми е по-добре, чак не смея да се хваля.
Виж целия пост
# 530
На мен още не ми личи, но и не го очаквам скоро. Предни път чак в 16 седмица почнах да имам съвсем малко подуто там където трябва да е бебето и после рязко почна да ми расте корема. Сега нз как ще е.

Все по нервна ставам...днес сама себе си едвам търпя. Сега мисля да си взема книжка и да чета, че да се разсейвам.
Виж целия пост
# 531
И аз имам доста голям корем като за началото на 3 мес. Мисля си, че Утрогестана "помага" за това надуване, но да видим. Аз вземам 3х2 като доза. В събота съм на преглед и ще попитам за това дали няма да го намаляваме лека полека. newsm78
На мен Дуфастона ми го намали на 2×1, каза, че до 12-та седмица ще го пия (първите 10 дни го пих 3×1), а Утрогестана от 2×1 вагинално, чакам да минат 7 дни и го намалям на 1 вечер само, после вероятно след още 7 дни ще ми го спре. Мен Дуфастона повече ме притеснява, всяко лекарство през стомаха натоварва черния дроб, а аз съм без жлъчка и трябва да го щадя повече. Ако не забравя на следващия преглед ще говоря с доктора.
Виж целия пост
# 532
Здравейте,
На мен също ми предстои да стана мама през февруари.
Термина ми е на 24.02.2015 точно на рожденият ми ден и много се вълнувам,а таткото ни е роден на 02.03.Така че,бебчо ще е най-хубавия  подарък и на двама ни. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 533
dianastml, честито и лека и безпроблемна бременност до финал след 9 месеца  Hug

Момичета, аз съм много притеснена Sad. Имам силни болки, на моменти ги усещам като конвулсии в корема. Не мога да си тръгна от работа и само го мисля. Ходя през 20 минути в тоалетната да се проверявам, но засега, Слава Богу!, нямам зацапване. Пих 4 хапчета Но шпа от сутринта, но не минава. Ще се пръсна от притеснение, макар че се опитвам да се успокоявам, че каквото е писано, това ще стане и да го мисля или не, няма да променя съдбата Rolling Eyes

Спокойно Сема, аз третата бременност я изкарах с постоянни контракции от 2 месец. Бебето се роди 1 ден преди термина, а сега е толкова добричка и подредена, а е само на 2г. и 6м.
Взимах но-шпа и магнезии по-късно.
 Hug
Виж целия пост
# 534
Здравейте, вчера бях на преглед, но нямаме сърчице, а само сакче се видя ;-( , въпреки, че последен цикъл е 12 май, докторката написа термин 19 февруари. След това, обаче, като ме прегледа с коремен ехограф, се оказа, че отговарям на 4-5 гестационна седмица и попита в края на май ли е правено бебето, което си е така. иска да ме види отново след 10 дни, ние обаче отиваме на море и ще се видим по-късно. Стискайте ми палци Simple Smile всичко да е наред.
Виж целия пост
# 535
Дессс, в 7-ма със сигурност се чува, поне с вагинален ехограф.
Аз съм вече в 8-ма и няколко дни, утре съм на коремен ехограф и ще пиша дали ще се чуе и там. Peace

Слънчице, така е, права си! Hug

Момичета, в седма седмица не винаги се вижда сърчице, така че не се стряскайте, ако сте на преглед и още няма...аз така се уплаших...гледаха ме в 7г с и 6 дни и нямаше сърце, а навсякъде по форумите пише, че вече трябва да има...е да, ама не...като отидох пак в девета си имаше и сърце, и ръце и крака, така че не се връзвайте на всичко, което четете, защото после ще прекарате едни напрегнати мигове, като мен... Simple Smile При всеки си се развива по различен начин...
Виж целия пост
# 536
Здравейте момичета  Hug
След малко ще ходя да се запиша на жк и да сивзема болнични, незнам защо обаче преди всеки преглед ме обзема страх. Стискайте парци всичко да е наред.   Praynig
Хубав ден от мен
Виж целия пост
# 537
Успех, Нежно!

Като си вземеш болнични поне ще си почиваш у вас и ще се чувстваш по-добре.
Виж целия пост
# 538
Здравейте, милички, как сте днес?

Нежно, успех   Hug

Аз май няма да издържа до прегледа ми на 26-ти  Embarassed  като една препатила на няколко пъти  майка няма как да не ми минават лошите сценарии от предните пъти  ooooh!  Като цяло съм спокойна и уверена за този път, но 26 е мнооого далече  Blush 

Лек ден на всички, успех ако има и други прегледи днес  Hug
Виж целия пост
# 539
Здравейте и от мен!
Прегледа ми беше за 16 юли,понеже предния път се видя нещо много мъничко,аз не издържах до 16 и днес 10 дни след първия преглед отидох на частно и се видя плоден сак с размери 16,7 мм.Гледаха ме с коремен ехограф.Надявам се на 16-ти да чуем и сърчице.Определено се поуспокоих,няма повод за тревога.
Преди коментирахте за цигарите,аз съм много горда от себе си,в момента в който видях положителния тест ги спрях,а пушех по 12-14 цигари на ден.  Simple Smile
За кг,съм +2,3 (65),но аз и при предната бременност качих доста кг,дано този  път да са поне на половина. Joy
Лек ден на всички  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия