С радост най-голяма , аз ще съм февруарска мама !

  • 27 951
  • 741
# 465
Честито на сърчицата, все така да туптят и да ви радват Heart Eyes

Ако под сплескано имаш предвид издължено - мисля, че е нормално. И моята точка си беше издължена, но се оказах с по-напреднал стадий отколкото очаквахме с лекарката ми. А в предната бременност първо видяхме точка, и понеже имах придърпвания, ходих на преглед около 6 дни след първия преглед и сакчето вече беше силно издължено. Но щом е казала да пиеш пий за общо спокойствие Hug

Аз вече съм нервна. Нямам почти никакви симптоми. Спи ми се, замаяно ми е и ме гони зверски глад. До сега не съм качила, но ако не се кротна няма да ми избяга. Гледам да ям салати и таратор, но пусто много ме влекат месата и разни сандвичоподобни Blush. Но за сега удържам фронта. Прегледа за сърчице е в понеделник и вече ме гони параноя Sad
Виж целия пост
# 466
Здравейте мацки, хайде и аз да се запиша в групичката. Термин 08.02.2015г. гр. София, втора бременност, 32г. Моля да ме добавите на първа станица  Simple Smile

Пожелавам на всички само позитивни мисли и леко бременеене  Laughing

Добре дошла  Hug.Лека и безпроблемна и на теб!

Момичета,от неделя имам една такава тъпа болка ниско долу. Не мога точно да го обясня,усещам като напрежение,тежест+лееека болка,ама много тъпа.Изместих си прегледа за утре сутрин,та да видим.Нямам зацапване или кървене,но това нещо продължавам да го усещам-между болка и напрежение е,много тъпо го обясних ама това е.
Имала ли е някоя от вас нещо подобно? В 7 г.с съм,дано утре всичко е о.к  Praynig.

Лек ден на всички мамчета,и щастливо и спокойно бременеене Hug.

Аз понякога имам такова неразположение, сякаш ще ми идва цикъл, но след време ми минава. Понякога подутото ми корече спада след като се изходя по голяма и почвам да се чудя дали все още съм бременна.  newsm78  #Crazy
Виж целия пост
# 467
Браво на сърчицата    bouquet
Аз днес имах гаден ден, имах зацапване и болки като при миседа и вече бях отписала и тази Б. Но имаме две сърчица и са разделени. Не очакваах и двете да са се хванали. Но не съм по-спокойна. Ще лежа малко вкъщи.
За болките пийте но шпа до 6 хапчета на ден може.
Аз трябва да избутам до края на ноември, ако искам майчинство. Много тъпо. Но и стоенето вкъщи не е работа да знаете. Почваш да мислиш какво те боли  Laughing

Как 6 хапчета на ден? Какви са тия глупости, позволената доза е 2 и нито хапче отгоре... Naughty
И честито, много се радвам за теб! Hug
Виж целия пост
# 468
lilss как позволената доза да е две, недей да говориш глупости, 3 по 2 можеш да взимаш и няма никакъв проблем- едно че на листовката го пише, друго - че и лекарите го потвърждават... аз съм на 3 по 1 но така е преценил АГ ... има много момичета които си пият и 3 по 2  Wink
Виж целия пост
# 469
lilss как позволената доза да е две, недей да говориш глупости, 3 по 2 можеш да взимаш и няма никакъв проблем- едно че на листовката го пише, друго - че и лекарите го потвърждават... аз съм на 3 по 1 но така е преценил АГ ... има много момичета които си пият и 3 по 2  Wink

Моята лекарка каза, че повече от 2 могат да повлиаят както на растежа, така и на развитието на плода, но вие си знаете, товара си е ваш и вие ще си носите последствията... Wink Без лоши мисли... Peace
Виж целия пост
# 470
Честито на сърчицата, все така да туптят и да ви радват Heart Eyes

Ако под сплескано имаш предвид издължено - мисля, че е нормално. И моята точка си беше издължена, но се оказах с по-напреднал стадий отколкото очаквахме с лекарката ми. А в предната бременност първо видяхме точка, и понеже имах придърпвания, ходих на преглед около 6 дни след първия преглед и сакчето вече беше силно издължено. Но щом е казала да пиеш пий за общо спокойствие Hug

Аз вече съм нервна. Нямам почти никакви симптоми. Спи ми се, замаяно ми е и ме гони зверски глад. До сега не съм качила, но ако не се кротна няма да ми избяга. Гледам да ям салати и таратор, но пусто много ме влекат месата и разни сандвичоподобни Blush. Но за сега удържам
 фронта. Прегледа за сърчице е в понеделник и вече ме гони параноя Sad


Охх, Пухченце и аз съм притеснена.
На 27.06. бях на преглед и се видя малко плодно сакче. Терминът ми е на 20.02.
Други мами с термин 19.02. и 21.02. вече са видяли сърдечните пулсации.
Знам, че сега съм в началото на 5 г.с. и днес отново отидох на преглед.
Е, видях вече пораснало сакче, но за пулсации все още и дума не може да става.

На теб кога ти е термина?
Виж целия пост
# 471
И на мен са ми изписвали да пия но шпа 3х2 Peace, както и на мои приятелки. При това АГ ги е изписвал, който едва ли е имал за цел да навреди Peace

viol84 , браво, честито сърчице! Hug

Ранната ФМ ще я правя, но не и БХС. Въпрос на личен избор, съгласуван с мнението на лекарят ми Peace С предната бременност процедирахме по същия начин, но ходих и на трите ФМ, сега пак смятам така да направя.

Аз имам невзет отпуск и мисля съвсем скоро да си го използвам, защото наистина много ме натоварва моята работа и просто съм сигурна, че няма да издържа дълго. Имам 2 месеца натрупан платен отпуск, след което ще си взема и болничен и ще си откарам вкъщи май до края.

dafidjel , нямаш повод за притеснения. В 5 г.с. не може да се види сърчицето. Това може да стане чак към 7 г.с. Peace, така че спокойно. Simple Smile
Виж целия пост
# 472

На 27.06. бях на преглед и се видя малко плодно сакче. Терминът ми е на 20.02.
Други мами с термин 19.02. и 21.02. вече са видяли сърдечните пулсации.
Знам, че сега съм в началото на 5 г.с. и днес отново отидох на преглед.
Е, видях вече пораснало сакче, но за пулсации все още и дума не може да става.

На теб кога ти е термина?

Миличка, как така термина ти е на 20.02, а пък си в 5 г.с. Моя е на 22 и се водя 6 г.с. и три дни. Аз ли някъде греша при сметките?
Виж целия пост
# 473

Аз БХС и ранна ФМ морфология няма да правя. Предвид годините ми, вероятността за недобър резултат е висока. А не искам да се вкарвам във филми, да правя амниоцентеза и тн. Така или иначе, не бих махнала бебето, каквото и да покажат резултатите. Затова не виждам защо да се вкарвам във филми. Ще отида на ФМ към 20-та седмица, когато са оформени всички органи, за да знам в случай че има проблем и да го лекуваме след раждането.


На твоята смелост, мога да кажа само едно голямо БРАВО!!!
Ако имах и една трета от твоето мислене, щях да бъде много хепи.... много ти се радвам  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 474

Охх, Пухченце и аз съм притеснена.
На 27.06. бях на преглед и се видя малко плодно сакче. Терминът ми е на 20.02.
Други мами с термин 19.02. и 21.02. вече са видяли сърдечните пулсации.
Знам, че сега съм в началото на 5 г.с. и днес отново отидох на преглед.
Е, видях вече пораснало сакче, но за пулсации все още и дума не може да става.

На теб кога ти е термина?

Ами аз съм на 22.02, но ако си на 20 трябва да си по-напред или си била с късна овулация. Моят термин е на 18.02- ако гледам датата на последен цикъл, но понеже имах доста късна овулация е на 22, така ми каза лекарката. Но в 5 седмица няма как да се види повече, важното е, че е там и расте Hug
Виж целия пост
# 475
И на мен са ми изписвали да пия но шпа 3х2 Peace, както и на мои приятелки. При това АГ ги е изписвал, който едва ли е имал за цел да навреди Peace

Ами и на мен АГ ми го е изписвала, считай, че ако си попаднала на лекар като Мазнейкова - точно това е имала за цел. И с това изказване не се заяждам. Явно всяко АГ си има политика на работа, така че кой, какво и колко изписал - няма значение. Аз просто казах моята АГ какво ми каза за предозирането с но-шпа при бременни и какви са вероятностите плода да се роди недоразвит и недъгав.
Виж целия пост
# 476
Май аз съм единствената с качени килограми и почвам яко да се депресирам  Cry , 3 кг съм качила за месец и половина  ,забелязват се и на външен вид Cry. Аг ми каза повече от 1.5  да не наддавам на месец...
Виж целия пост
# 477
Май аз съм единствената с качени килограми и почвам яко да се депресирам  Cry , 3 кг съм качила за месец и половина  ,забелязват се и на външен вид Cry. Аг ми каза повече от 1.5  да не наддавам на месец...

Ох... искрено ти завиждам, аз завидно свалих килограми, кантара ми показва с 4 надолу... стартирах с 64 кг., при 172 см., а сега съм 59 кг. Sad Confused
Виж целия пост
# 478
svetleto85 - Честито за двете сърчица! Почивай си сега и си пий хапчетата 3х2 и всичко ще си дойде на мястото Simple Smile Колкото повече го мислиш, толкова повече се натоварваш и ти, и те  Naughty  Накрая ще си имаш две малки пухкави бебчета!!!  Hug

Пухче, бъди спокойна - не винаги е точка, просто е малко по-издължено ембриончето Simple Smile И при мен беше така миналия път Simple Smile

 dafidjel, кога ти е била овулацията, че  си в 5+ седмица? Понеже аз съм 5+1 (по един калкулатор) и 5+5 по друг, а термините съответно са 28.02 и 03.03. Със сигурност има някаква грешка в изчислението, нормално е другите с термин 19-20.03 да са видели пулсации, понеже са влезли в 7-ма(6+)седмица. Сигурна съм, че ако отидеш след две седмици ще видите сърчицето на малкото съкровище Simple Smile


Аз БХС и ранна ФМ морфология няма да правя. Предвид годините ми, вероятността за недобър резултат е висока. А не искам да се вкарвам във филми, да правя амниоцентеза и тн. Така или иначе, не бих махнала бебето, каквото и да покажат резултатите. Затова не виждам защо да се вкарвам във филми. Ще отида на ФМ към 20-та седмица, когато са оформени всички органи, за да знам в случай че има проблем и да го лекуваме след раждането.

Сема, възхищавам ти се, наистина. Но има неща за който няма лечение за съжаление.
Скрит текст:
Не искам да се натрапвам с мнение, просто споделям. Аз бях на същото мнение като теб преди няколко месеца. Нямам доверие на БХС, понеже не отразява пълната истина, а "гадае" до голяма степен. Но за феталната не съм съгласна, че е излишна. Точно при ранната в 11-13 г.с. с предната ми бременност се установи аномалия, наречена акрания и аненцефалия, която е много рядко срещана, но е нелечима и за жалост изхода е с фатален край. И тук е момента да кажа, че годините не играят роля, понеже аз бях на 23...Извини ме за мнението ми, не искам да ти опонирам, най-малко да те упреквам за решението ти. Просто споделям горчив опит, които много дълго ще тежи на сърцето ми, но по-добре, че се откри тогава, отколкото след 9 месеца изпълнени с надежда, а душичката дори да не успее да погледне света...
Виж целия пост
# 479
Лис, не се заяждам, нищо лично, да знаеш Hug, но дъщеря ми се роди жива и здрава въпреки това. Просто понякога е по- наложително да пиеш лекарства, колкото и да не ти се иска. Има такива ситуации, в които за бебето е по- добре да ги пиеш и да си стои вътре, отколкото... друг вариант. Аз лично съм против всякакво приемане на медикаменти, но ето, налагало ми се е, за мое добре е било, пила съм. Старая се да избягвам да пия каквото и да било, но..
Иначе АГ ми е страхотен човек, щом съм му се доверила за живота и здравето на детето ми, значи е имало причина.
Мисълта ми е, че такива изказвания понякога са малко крайни, защото стресираме бъдещи майки излишно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия