С радост най-голяма , аз ще съм февруарска мама !

  • 27 951
  • 741
# 495
Здравейте на всички във темичката!
С огромна радост искам да се впиша и аз със термин 19 февруари Simple Smile
След спонтанен аборт преди година и половина, сега за мен нещата се развиват добре и съм много положително настроена. Онзи ден си чух сърчицето на малкото нещо в мен, неописуемо е!
Желая на всички ни, здраве и безпроблемно бременеене Simple Smile И дано всички сме много щастливи през Февруари Simple Smile))
Виж целия пост
# 496
Момичета здравейте , сега се връщам от преглед , засега всичко е наред има и сърдечни пулсации, много, много съм щастлива след 5години стерилитет и един спонтанен аборт , дото сега всичко се нареди
Виж целия пост
# 497
Честито сърчице, Даяна!

Ще стискаме палци/молим - каквото помага, само всичко да е наред! Wink
Виж целия пост
# 498
Ivelinka благодаря много Peace
Виж целия пост
# 499
Мами,чета какво пишете и да ви кажа, за да не се бъркате : официално се броят седмиците от първия ден на последната менструация тоест ако са минали 7 седмици и един ден се брои, че сте в осма седмица. Ако сте в 8 седмица от последната менструация горе долу бебето е минус 14 дни (всичко е относително заради дължината на цикъла и датата на овулацията). При мен са 7 седмици и 2 дни, с термин от лекарката 21-ви, от калкулатори много най различни дати ми излизат Simple Smile . Много хубаво е обяснено в книгата Аз съм бременна на Мари Клод Дьолае (там е описано и за термина как се смята )

Добре, това го знам, въпреки всичко - как е възможно при две мами с един и същ термин, и бебе заченато около 4.06. на една и съща дата да са на преглед на едната мама да видят сърдечен пулс на бебе, а на другата само сакче. Едва ли 1-2 дена разлика /ако има такава/ са от значение, за да има такава голяма разлика.
Няма да го мисля много, много. Пуснах си ЧХГ, пък ще видим. Следващия ми преглед е на 16.07. тогава със сигурност трябва да се види сърчице.
А ти Дессс, кога беше на преглед и видя ли вече пулсациите на бебето?

Виж целия пост
# 500
И аз да се включа по темата за морфологиите и БХС. Мисля да направя първите две фетални морфологии със сигурност, последната трета - ако лекарят прецени.
БХС със сигурност няма да правя, първо, защото дори детето ми да е примерно с даун (недай си Боже) - пак ще го задържа и отгледам. И, второ, защото доколкото съм информирана, включително и от сайта на Майчин дом - този скрининг не е абсолютно точен, доста често показва наличие на аномалии, без да съществуват. Така, че...

Добре дошли на новите бъдещи мами! Честити сърчица на тези от вас, които вече сте ги чули и силно стиснати палци за тези от вас, на които им предстои този така емоционален момент! Hug
Виж целия пост
# 501
Добре, това го знам, въпреки всичко - как е възможно при две мами с един и същ термин, и бебе заченато около 4.06. на една и съща дата да са на преглед на едната мама да видят сърдечен пулс на бебе, а на другата само сакче. Едва ли 1-2 дена разлика /ако има такава/ са от значение, за да има такава голяма разлика.
Няма да го мисля много, много. Пуснах си ЧХГ, пък ще видим. Следващия ми преглед е на 16.07. тогава със сигурност трябва да се види сърчице.
Според мен разликата идва от ехографа на съответния лекар. Peace
Виж целия пост
# 502
dianastml, честито и лека и безпроблемна бременност до финал след 9 месеца  Hug

Момичета, аз съм много притеснена Sad. Имам силни болки, на моменти ги усещам като конвулсии в корема. Не мога да си тръгна от работа и само го мисля. Ходя през 20 минути в тоалетната да се проверявам, но засега, Слава Богу!, нямам зацапване. Пих 4 хапчета Но шпа от сутринта, но не минава. Ще се пръсна от притеснение, макар че се опитвам да се успокоявам, че каквото е писано, това ще стане и да го мисля или не, няма да променя съдбата Rolling Eyes
Виж целия пост
# 503
Desss! , виждам че явно четеш книгата Аз съм бременна на Мари Клод Дьолае... Аз искам да си купя някаква книга за бременни, но не знам каква, можеш ли да ме насочиш какво точно пише в нея, има ли обяснено за развитието на детето в гестационните седмици, състоянието на майката и начина на хранене - това ме интересува по-специално? Благодаря ти предварително Wink
Виж целия пост
# 504
И моето бебе е заченато на 4,5 или 6 юни и днес се видахо сърдечните пулсации , последния ми цикъл е на 16 май , а овурацията след 3юни, знам със сигурност , защото ходих на фоликулометрия
Виж целия пост
# 505
Ох, извинявам се за грешките , но съм в автобуса
Виж целия пост
# 506
Добре, това го знам, въпреки всичко - как е възможно при две мами с един и същ термин, и бебе заченато около 4.06. на една и съща дата да са на преглед на едната мама да видят сърдечен пулс на бебе, а на другата само сакче. Едва ли 1-2 дена разлика /ако има такава/ са от значение, за да има такава голяма разлика.
Няма да го мисля много, много. Пуснах си ЧХГ, пък ще видим. Следващия ми преглед е на 16.07. тогава със сигурност трябва да се види сърчице.
Според мен разликата идва от ехографа на съответния лекар. Peace

Едва ли. Гледали са ме на много стар ехограф и отделно на частно на добър ехограф - и двата показаха една и съща седмица и дни на сака. Лекарите са независими един от друг. Дори терминът, който си сметнах сама, знаейки датата на Овулацията се различава с два дни от техния. Rolling Eyes

Аз чета ето тази книга и я препоръчвам:

Скрит текст:
Виж целия пост
# 507
dianastml, честито и лека и безпроблемна бременност до финал след 9 месеца  Hug

Момичета, аз съм много притеснена Sad. Имам силни болки, на моменти ги усещам като конвулсии в корема. Не мога да си тръгна от работа и само го мисля. Ходя през 20 минути в тоалетната да се проверявам, но засега, Слава Богу!, нямам зацапване. Пих 4 хапчета Но шпа от сутринта, но не минава. Ще се пръсна от притеснение, макар че се опитвам да се успокоявам, че каквото е писано, това ще стане и да го мисля или не, няма да променя съдбата Rolling Eyes

Ей, миличка, успокой се, имам усещането, че всико е наред  Simple Smile
Виж целия пост
# 508
Сема благодаря Hug
И аз в началото имах болки като преди цикъл , но поотминаха и сега от време на време , но леки .Силните болки не са за пренебрегване, потърси лекар
Виж целия пост
# 509
Сема, ако болките са непрестанни, тоест не отшумяват и наистина са силни, потърси лекар. Сега си на работа, сигурно няма как, но е добре да полегнеш.

Стискам палци и се моля всичко да е наред! Praynig Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия