като и ако има резултати ще пиша

.Помогна, но за няколко месеца. Пак ми се появиха същите симптоми - зачервяване около носа и леко по косата. Започнах пак употребата на кортикостероидния крем и се влоших разбира се. Ходих при друг дерматолог, които ми изписа Сбомакс крем, който съдържа сяра, но ефекта лично при мен беше само негататвен. След още няколко години в опити на всякакви препоръки които съм чел или чул като студени компреси от лайка, някаква каша която успокоява кожата, които имаха минимален почти незабележим ефект пак тръгнах по "специалисти". Следващото което съм пробвал е Канестен. В началото ефект има, но горе - долу. В последствие ефектът изчезва, сякаш кожата привиква с канестена. Последно преди над година отидох при специалист дерматолог в Пловдив, които ми обясни следното. Това състояние на кожата няма пълно лечение, може само да се поддържа докато само не изчезне. Изписа ми коритокостероиден крем Певизон. Знам за всичките негативи от кортикостероидите и т.н. но моето лично мнение и опит е, че това е спасението. Ето метода по които аз го използвам, защото е важно. Може и да знаете, но прекаленото използване на коритокостероидите уврежда кожата за това аз някакси изградих перфектната за мен доза, така да го нарека, която от 1 година на сам използвам и нямам почти никакви проблеми. Мажа се точно първите 3 дена да речем Понеделник, Вторник и Сряда, след това спирам, кожата ми се изчиства следващите 2 седмици нямам никакви оплаквания.Препоръчани теми