Цялата ОКТОМВРИйска дружина се моли за малката Марина - TEMA 9

  • 32 344
  • 738
# 585
Аз също пиех желязо и сега пак трябва да го взимам. Вземах го 1 месец и след това хемоглобина ми беше 113,което много ме подразни. Хем се тъпча с лекарства,хем няма голям ефект. АГто беше казала да преценя сама,ако не се чувствам добре да взема още една опаковка,но не е задължително. Ами не го взех,адски неприятно ми беше,трябва да го пия на гладно, горчи ми после цял ден от него и ми е гадно на стомаха, на всичко отгоре и запича, въпреки че пия много течности. И резултата на последната консултация - хемоглобин 104. Тоя път каза,че трябва да го взимам  Sad Хич не ми се иска,но явно не мога само с храна да си го набавя.  Crossing Arms

Предполагам black_pearl_30 ще се включи по късно и ще каже как е Марина. Моля се от сърце за тях  Praynig
Виж целия пост
# 586
Здравейте момичета!

Аз пия желязо по едно на ден, но ме предупреди изрично да не е на гладно, а да е веднага след хранене. На мен ми каза, че трябва да го взимам до като родя, защото спре ли приема, така или иначе пада отново.

с предишните бременности съм пила гинипрал, което мисля е по-силно от магнезия, спря ми го към някъде 8-мия месец. сега пия магнезий, но и друг ми е наблюдаващия лекар. чувам обаче от познати, родили наскоро, че са пили магнезии до последно, така че явно и тук има разминавания по въпроса как да се пие.

black pearl 30, както и Ан е писала, чакаме добри новини от теб, мислено сме с вас Hug
Виж целия пост
# 587
6u6ulina, нямам представа дали е от магнезия, но е факт, че след като започнах да го пия започнаха и проблемите ми с кръвното. Може и да е от променливото време. За странични ефекти зная, че няма, но съм чувала, че магнезий се изписва при високо кръвно  Thinking
Виж целия пост
# 588
добро утро от мен....

до сега не съм пила желязо.. хемоглобина в началото ми беше 130, сега последно 127.. което много ме учудва... както ви казах нищо допълнително не пия... ядях много череши, те имат желязо.. чат пат суров сусам и таханов, може би от тях ми е така... сега мисля да си пусна пак кръвна картина ама в друга лаборатория... другото което ми препоръча една моя приятелка е билкова кръв, на билкова основа е и е по-полезно от колкото изкуствената химия, защото тя води до запек...
Виж целия пост
# 589
Вчера си сложих само 2 от тея свещички Индометацин.То ми стана лошо ,вие ми се свят,отмаляло ми е,карат ме да спа.Днес не съм ги взимала и имам леки болки по скоро като бодежи ,не са силни...Колкото да напомнят ,че ме боли.а доки каза,че ако не минат ще ме вкара в болница.едва ли тея болки са причина да ме вкара в болница при положение,че не са постоянни ,нито силни... #Cussing out
Виж целия пост
# 590
miminka_88
След този прием,който каза Др.ще го спра,той каза че това е МИНИМАЛНА доза.А когато му казах за втвърдяването го попитах-''Това подготвителни к-ции.ли са др.,защото знам,че към 8-ми месец трябва да ги има..'' и той каза:''АаАа рано е още за подготвителни к-ции.''Но много,много не ми се обясни,защо и какво..Принципно и аз съм против хапчетата,за това и докато повръщах до 5-ти месец не съм взимала нищо освен хомеопатичните свещички,до момента съм пила единствено към 3-ти месец БИЗОН МАМА,и сега пак + Магнезия,..но се доверявам изцяло на ДР.не мисля,че за 7 месеца тези хапчета са в повече,все пак са за бременни. Междодр.една приятелка от началото до последно си пиеше Магнерича..      Дай Боже малката бебка Марина да е по-добре,стискам палци и на крачетата! Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 591
Добро Утро Може би аз съм единствената където все още пие фолиева киселина по наредба на доктора пия и желязо 1х1 пия и калци 1х1
Виж целия пост
# 592
И ние ходихме на консултация , вече тежим 1,400 . Пия желязо 3 по 1 , и магнезии 2 по 1 , кръвното си ми е както винаги е било 100 ( или 90 ) на 60 , за това сутрин си пия по едно кафе , иначе съм като  в мъгла цял ден.  Simple Smile
Виж целия пост
# 593
Izgrqvashto Slance, аз също си пия фолиева киселина, понякога я забравям, но няма проблем..
Виж целия пост
# 594
и аз пия все още фолиева киселина от тази седмица по 1 на ден , но не ми е ясно защо  Thinking
Виж целия пост
# 595
и аз пия желязо-Ферофолгама 2 по 1,хемоглобина ми беше паднал на 102 Shockedно от това желязо започна гадене и запек Sadаз цяла бременност нямах запек,а сега е ужас smile3550
Виж целия пост
# 596
Първо,  black pearl, съжалявам,че пишачак днес, но не съм влизала от два дни и сега сидях, че си родила дъщеричка.От сърце желая да ти е живаи здрава и скоро да я вземеш в ръце.Знам, че ти е много трудно, но знай, че има много хора, които те подкрепят, макар и само онлайн и се молим за вас двете!Моя приятелка преди 5-6 месеца роди в 27 седмица момиченце, сега е еедно гукащо усмихнато създание.Имай вяра, Марина ще наддаде и ще си я вземеш у вас.

А аз да ви попитам, тъй като птеди две седмици имах леко отлепване на плацентата и прокървях и оттогава не ми гледат шийката, която беше скъсена, а не знам какво се случва с тапата.

От два дни имам леко като изтичане на рядка слуз по една супена лъжица като вървя на ден и ми става едно мазно между краката, може ли да са води.Лекарката при която ходя на ЖК, не е особено внимателна към мен и следяща, ходя и на частно, но не мога да я посещавам през три дни, а все изскача нещо ново-Контракции, скъсяване на шийката, кървене, отлепяне на плацентата, станах половин АГ.Вече от всичко ме е страх,като стана това с плацентата, първо ме убедиха, че е никакво кървене и правя едва ли не от мухата слон  и че е от раничка на шийката и ме изпратиха да си ходя по живо по здраво от спешния на Майчин дом, а после на следващия ден на преглед се оказа доста по-сериозно.Много ме е страх това, което изтича по малко да не са води и възможноли е от тпва да си чувствам мазни краката.Не ми се ходи в МД в спешния, а лекарката, на която ходя начастно ще ме прегледа другата седмица, чудя се дали това може да изчака или да не се притеснявам като е голямо количество.Моля ви, отговорете
Какво представлява изтичането на водите икак да го разпозная, също и за тапата?
Виж целия пост
# 597
и аз пия желязо-Ферофолгама 2 по 1,хемоглобина ми беше паднал на 102 Shockedно от това желязо започна гадене и запек Sadаз цяла бременност нямах запек,а сега е ужас smile3550

За запека лактофлор с фибри ми помага на мен, ако искаш опитай, хранителна добавка , или праскови с прясно мляко.
Виж целия пост
# 598
black pearl много съжалявам за случилото се, ние стискаме палци и сме сигурни, че малката ше се оправи. Имай предвид, че имам позната, която е родена 800 гр. и вече е на 41 години, жива и здрава с две прекрасни деца. А медицината е доста напреднала за тези 41 години, така че всичко ще е ок, ние  сме с теб newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 599
leksita,

Лично мое мнение, не бих чакала и ден. Аз днес бях на преглед при положение, че бях в понеделник и всичко беше наред. Но имам изтичане на секрет и поисках консултация. Доктора ми дойде по спешност в клиниката. Щом си плащаш мисля, че трябва да обръщаш внимание на всичко. (предвид това, че си имала проблем, аз също).
Много от нещата, да не кажа всички, завършват добре, при навременна намеса.
За тапата съм изчела стотици постове, от страх. Тя е лигава, слузеста. Може да е чисто бяла или прозрачна , с кървави жилки или ръждива при преносване.
Късмет и дано всичко е наред!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия