Бебешко говорене-до кога?

  • 4 638
  • 43
# 30
никога не съм говорила на детето си на бебешки език. Още от новороден му говоря като на голям човек. Без разните му там - "бу-бу", "това е бау-бау" /винаги съм казвала "това е куче"/, "ам-ам" или пък "хайде да папаш" и т.н. Държа и другите да не му говорят така. Правя забележки, ако някой започне да му говори с разни баукания, мяукания и т.н.
Виж целия пост
# 31
Бебешкото говорене и изразяване от сорта на "Ние се наспахме, а вие?" ме дразнят
newsm11...и мен много ме дразни това говорене в множествено число,но понякога се усещам,че го правя smile3505...
Иначе на бебешки не говоря,така като се замисля само Бау-Бау и Мяу-Мяу май употребявам newsm12
Виж целия пост
# 32
и според мен не е хубаво да се говори изчанчено по бебешки на децата, уж да ни разбирали Shocked. Ще имаме разправии с едната баба по този въпрос, сещате се с коя  Mr. Green
Виж целия пост
# 33
винаги съм смятала, че е ужасно лигаво да говориш на бебешки език. Досега. Направо не мога да се спра.
А иначе: смятам, че не е проблем стига да му се говори и нормално. Децата са уникални и безпроблемно научават и двата "езика". Просто правят разлика между тях. А колкото до говоренето в мн. ч. За мен е много по лесно да кажа "храним се", отколкото "аз в момента я кърмя" или "почти 6 кила сме", отколкото "моето бебе е почти 6 кила". И т.н.
Виж целия пост
# 34
Никога не съм му говорила така, макар че той така си говори сам  Grinning

 newsm10
Виж целия пост
# 35
Не говорим на бебешки език.

Не ми харесва, а и смятям, че не е необходимо Peace
Много ми е смешно да чуя някой да говори по този начин  Laughing
Виж целия пост
# 36
Впрочем, Мюриел, подписа ти също не е кой знае какъв пример за подражание  Wink Laughing ... И какво е това всъщност, разбрах само че някакви трущи са нападнали праза на Гризката  Shocked Mr. Green ...
Виж целия пост
# 37
никога  Mr. Green... ако е възможно....
не само думите, но и интонацията трябав да е възможно най-нормална... Иначе по-късно детето има чувство, че му се карат, когато някой му говори нормално и смята, че бебешкото говорене е специален знак на обич между бебето и майката. А после някои хора на улицата се сопкат на децата си, че се лиготели....  newsm78 Shocked... интересно откъде са сес научили...  Crossing Arms

детето ми говори правилно, за разлика от дядо си, който понякога се втелява и казва "дядо доди пак, дядо доди.... Rolling Eyes Mr. Green"... да му се чудиш..... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 38
Никога не съм говорила на сина си бебешки и може би затова той започва да си говори нормално като възрастен, е с изключение на някоя и друга дума. Според мен това е грешка, да се говори на бебешки, можеш да му го кажеш с по-мек тон.
Виж целия пост
# 39
Дъщеря ми е в 1 клас и сега разбирам колко погрешно е било бебешкото говорене.Много трудно се адаптира към правилното изписване на буквите .
Виж целия пост
# 40
Никога не сме му говорили на "бебешки" език. Изключения правят някои думички, но ... Много по-лесно е да го учиш на правилен изговор, отколкото после да го поправяш на всяка втора дума   bouquet
newsm10
Виж целия пост
# 41
Ако може си говори нормално,така по-лесно се научават да говорят правилно.Аз се старая,но на моменти пак се изпускам Crazy
хаххахаха и аз така  smile3521
Виж целия пост
# 42
Ако може си говори нормално,така по-лесно се научават да говорят правилно.Аз се старая,но на моменти пак се изпускам Crazy
хаххахаха и аз така  smile3521

 Peace
Виж целия пост
# 43
Не говоря по бебешки. От време на време се лигавя, но то си е в реда на нещата. Лого5ка го е обяснила изключително добре.
На дъщеря си говорех като на голям човек. Тя все още говори по бебешки, но се старае да изгоеаря правилно думите. Пробвала съм да й говоря с точно нейните думички-не бе съгласна и се ядосваше. Децата разбират и правят разлика. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия