Слънчеви лъчи озаряват ФЕВРУАРСКИТЕ очи

  • 24 183
  • 736
# 525
Ние на 25-ти правим 6 месеца, но точно тогава заминаваме за море и с педи се разбрахме тя да подготви документите и началото на септември да пуснем изследвания. До колкото разбрах са кръв, урина и коремен ехограф. Предполагам всички ще сте минали преди нас, та ще черпя инфо от извора, дето се вика Laughing

Копчелино, тая твойта свекърва е случила на снаха  Laughing някоя по-луда да я е ошамарила до сега с тия "умни"съвети дето дава. Педиатрите и от новата, и от старата школа признават предимствата на кърмата, само твойта свеки - не #2gunfire Абе да си е хранила нейните деца с каквото си иска, за твойто ти решаваш Naughty Докато има кърма -кърми си. Ако спре, бързо ще се научите на АМ Hug
Виж целия пост
# 526
Привет от нас
Тачи,аз съм давала млечна каша-моята бебка я хареса.В началото се притеснявах д а не предизвикам колики,но после поисках професионално мнение и разбрах,че бебета,които са кърмени от началото и майката е приемала млечни протеини ,рядко правят проблеми.Така и се оказа,явно с кърмата бебето усвоява хранителните вещества и така е по-устойчиво един вид/това ти го перефразирам на нормален език,че тия доктори като почнат с термини Rolling Eyes/ Доколкото се сещам сте на АМ и може би ще трябва да питаш някой друг,не знам
Копчелино,и аз честно казано не съм чувала човек/нормален,в трезво състояние,без значение дали е педиатър/да не препоръчва кърмене възможно най-дълго.
И сега да се похваля малко.гущерчето яде домашно пюре,е не е същото като при готовите,но може би и трябва време.Иначе каквото не харесва,мама дояжда.Лека от нас,ще ходим малко по работа
Виж целия пост
# 527
Здравейте мами, от доста време не съм писала Алекс на 28ми прави 6м Simple Smile аз имам малко проблеми с лявата гърда запушени канали и възпаление да чукна на дърво само 37.2 дигнах повее не 3ти ден днес е видимо и осезаемо по добре Simple Smile)) захранването върви страхотно , зъби много ни мъчат ие ужас давам Дентокинд да  го успокой от болката пак върна буденето в 2 и в 4 после чак 10 за хранене Simple Smile)
Много е кисел 5м не го чух да плаче това дете ни колики разбрах н идяволи ,.... но тези зъби ... вие какво давате ....?   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 528
Добро утро ,майчета.Как спзхте?Ние изобщо не успяхме.Тази нощ през 2 часа се събужда дребната.Като се има впредвид,че последните нощи чак към 4-5 се буди,пие водичка и после към 7-8 ставаме.Обаче тази нощ Mr. GreenКажете ми някой трик за приспиване-много е трудно,много плаче,-без  рев не заспива newsm78.Беше спряла ,но от скоро пак започнаха ревовете.А пък като ми види гърба-леле мале големи крясъци.Аз както ви бях я бях научила на възглавница на крака да я приспивам-спрях преди месец.Обаче искам сама да се приспива-с латерната на става,да и пея от разстояние не става,давам и кърпички да си ги търка в лицето пак не става(тя обича така-така заспива,но не се приспива така)И вече незнам #Crazy
Виж целия пост
# 529
Добро утро!

Стели В такъв рев само ми помага морската звездичка на Fisher Priece. Понеже свири успокояваща музика колко пъти ме е спасявала милата. Вече са спряни от производство, но в продавалник има много изгодни предложения. Реално са като нови.
Скрит текст:

После повече  Mr. Green
Виж целия пост
# 530
Добро утро, мами и бебчета!  Hug
Безобидна, предположих, че пак за това ще става дума с тия пюренца. Татковците понякога са по-големи паники от майките.  Crazy И все пак си мисля, че няма да пуснат на пазара потенциално опасна бебешка храна, не знам. Моя логика, но все пак, нали уж има някакви стандарти. Пък и честно казано, ако почна да му треперя за всичко, няма да му излезе края. (Не че храната е малковажен фактор, напротив) Май малко по-циганската се отансям напоследък към нещата аз. Ама нали и аз съм майка-калпазанка...  Rolling Eyes Aма паднал му бил биберона на земята, голяма работа, минава на стерилизация през устата на мама и е чисто нов Grinning Ама търкалял се по земята и ли лапал ръцете... ми че то бара навсякъде тва дете, и пак си лапа ръцете. Можеш ли да го спреш, ми кажи. В 100% от времето? Няма как. Simple Smile Пък и знае ли човек, от къде ще му дойдат витамините Grinning Но да, веднъж и аз реагирах по-остро, като започна да облизва дръжките на пейката в парка. Неприятна история, ама пък на него му харесваше, явно.  Thinking
Бубка за зъбките мажа с Калгел. Временно успокоение, но все е нещо. Успокоява се и заспива. Преди почти 3 седмици дадох Камилия - 3 дни х 3 пъти на ден. Доволна съм. Значително успоко нещата таз Камилия. Даже все още каточели има ефект, въпреки че отново започва да става раздразнителен. Дано не ви мъчат много тия зъбки, че и при нас е голям зор.  Hug
Стели, да не ви никне зъбче и на вас? Аз никога не съм приспивала. Само като имаше колики, пусках сешоара в стаята и от звука ли от какво ли, но заспиваше.  Напоследък обаче и ние ставаме капризни (отдавам го на раздразнителността от зъбоника) и заспива само като има човек при него в стаята. Лягам на спалнята, той си е в креватчето, което е до спалнята. Достатъчно му е да ме погледа през решетките 15-тина мин, и заспива. Веднъж заспа и докато му сресвах косичката с четката. Може би им действа успокоително на децата. Пробвай. Simple Smile Една мама ми каза, че много се приспивало бебето й, като го гали по коремчето. Кой знае колко в случая не мога да помогна, защото моя юнак си заспива самичък откакто се е родил. Та не ми се е налагало да търся пинизи за приспиване, но това е, което мога да споделя от опит и това, което съм чувала. Дано да е моментно и бързичко да мине. Simple Smile И всички да имаме едни щастливи и озъбени дечица много скоро. Simple Smile
Иначе ние пък спахме тая сутрин до 8. Невероятно, но факт Grinning Събуди се снощи към 2:30 да цокне 30мл мляко и пак заспа. Голям  Monkey е. Просължава да се буди нощем, и имам чувството, че вече не го прави толкова от глад, а сякаш по навик. И много скоро ще са ни изгризани решетките на креватчето. Ама с такъв апетит ги ближе, хапе и ръфа, че да ти се прииска и ти да опиташ  newsm78 Днес пак ще хапваме Пащърнак. Май ни се харесва, и тъкмо се зарадвах, че по половин пюре (Хип) изяждаме на хранене, и бързо слезнах на земята, като започнах да чистя лигавника и шезлонга след хранене. Ми то половината е размазано по лигавника, дрехите, шезлонга, мен... Grinning Ама карай, само дето с тоя темп, скоро няма да заместим хранене. Пък се чудя и дали да замествам изобщо хранене. Мойто педи, казва, че преди годинката, млякото трябва да си остане основна храна (дори и изкуствено да е хранено детето) а пюренцата са само за да се запознае с новите вкусове. "Кебапчета, кюфтета и пържоли може да яде цял живот, но кърмаче не може да е винаги", така казва тя. Като гледа, нямаме и особен интерес към "новите вкусове" и докато се храним с пюре, започва да плаче и да си иска млякото. И си изяжда цяла доза. Без значение колко пюре е ял. Вече и аз не знам какво да го правя, много злоядо май ще е, ама да видим. Та, това от нас сега.
Виж целия пост
# 531
Здравейте мамчета Simple Smile

Ние днес пак поспахме до 10 с малката и след малко тръгваме за погача на един малък мъж, но да се изкажа за млечните каши. Ние си ги хапваме от около месец вече, защото другите не ги иска и не съм имала проблем. Хапваме даже и с глутен ( млечна каша с бисквити ).

Това е от нас за сега. Хубав и спокоен ден!  Hug
Виж целия пост
# 532
Влизам на бързо само да кажа  Joy Ако някоя мама няма кенгуру ... и не се притеснява от ВУ Simple Smile Където е подлеза на бул. Гоце Делчев за входа на Южния парк - има една ВУ на 100-тина м. от там на самия булевард в един дълъг блок, та аз си взех Бейби Биорн за 4 лв., а не знам дали имате идея, че се водят едни от най-добрите и са доста скъпи ... имаше още 2 такива и още 3 на Чико Simple Smile
Виж целия пост
# 533
Безобидничке, направо ме разби. Да ги беше взела и другитр, да развъртиш бизнес по продавалник.  Simple Smile със здраве да си го ползвате Simple Smile
Аз много исках такова, ама май бяха около 200 лв новите и взехме на чико...
Виж целия пост
# 534
Добър вечер момичета Simple Smile да се явим малко и ние.Още сме си в Търново и от телефона малко трудно пиша.Гери вече прави опити да пълзи и да седи седнала.Започнахме да хапваме млечна каша банан и много и хареса.Обаче напоследък се събужда по няколко пъти през ноща и като и дам водичка заспива.....незнам жегата ли или още един зъб.Новото при нас е че незнам как се научи да свири и е много смешна:-D. ЛЕКА И СПОКОЙНА ВЕЧЕР ОТ НАС @-}--
Виж целия пост
# 535
здравейте,
ние днес си възвърнахме апетита и доста добре си хапнахме Simple Smile, че от тези зъби ни се беше позагубил.
Нещо се опъпчихме днес. Цялото му коремче и по гърба му избиха едни ситни червени пъпчици, точно като тези от топлото. Дали е от жегата ще видим.
Някоя от вас знае ли какви са обривите когато е от алергия към храна.

Стели 81 и ние сме много зле с това приспиване. Чак ми е мъка като дойде вечер и трябва да се приспиваме. Какво ли не пробвах, нищо не помага. А сега като го почнаха зъбите и доде изби зъбчето беше ад, не съм спала цяла седмица.

искам да питам майките от морските градове, а и другите също де- дайте идея къде да идем на море. Гледам оферти,но нещо не мога да харесам нищо. Иска ни се да е близо до Бургас, та да не пътуваме много след магистралата, че с тия деца не си е работа на дълъг път. Мисля че ще е по добре да сме на бунгала, но пък и да е в по оживено място,че нали не можем да седим цял ден на плажа та да се разхождаме. Дайте идея и предложения ако има доволни от някое място, хотел или друго.

Лека и спокойна нощ  Hug
Виж целия пост
# 536
Привет мами.
Ние пак сме с Т.  smile3511 Писна ми вече. Утре пак на лекар. Как (и защо) я вдига тая Т не мога да си обясня. Имам съмнение, че скоро ще ни избива (най-накрая) зъбчето. С първото пак беше така, само че с доста по-висока Т. Днес я поддържа все над 38, 38,5 до 38,8. Давах Нурофен, Панадол, Хексалгин, каквото ми каза педито. И ако трябва (дано не се налага  Praynig ) пак ще свалям цяла нощ с оцетни компреси  #Crazy само и само да падне гадната Т.  Вие какво давате за Т? На нас Панадола хич не ни я сваля... и свещичките Еферелган, и те не ни я свалят. Sad Иде ми да се гръмна вече. Все месец боледуваме, все нещо има...  newsm45
Виж целия пост
# 537
Днес много тихо тук newsm78

Гери, както вече съм казвала много пъти, ММ има алергии от какво ли не. По него съм виждала алергия към храна и бих казала, че почти не се различава от тази, която е от претопляне. Може и да има разлика, но аз не виждам. Само че Вики като я претопля излизат пъпчици по коремчето и гърба, а на ММ от храни (шоколад, яйца, сметана) му излизат на свивките на ръцете и краката и от вътрешната страна на ръцете между китките и лактите. Иначе не намирам разлика в самите пъпчици Thinking

Стели, аз приспивам като седна на спалнята, гушкам малката, друсам се на спалнята и викам шшшш. Баси как го обясних Joy

Мама на Митето, 38,8 не ще да е от зъб, мисля newsm78 Отива ми някакси на инфекция, дано да не е де. Утре педи ще каже най-добре.  Hug
Иначе не се притеснявай, една моя позната, неонатолог казва, че децата лесно изкарват всякакви вируси и настинки, нищо, че имунната им система е по-слаба от на възрастен.
А температура аз свалям само с хексалгин. Другите имам чувството, че не помагаха при нас.

Безобидничка, жива и здрава да си Hug  bouquet Това Бейби Тан много ми харесва Heart Eyes
А и нали е евтинджос, та освен малката, цял ден преследвам и баткото, и ММ да ги мацам дето видя пъпка, раничка и какво ли не Joy

Аз да ви кажа моята щерка как ми изкара акъла. Оставям я на шезлонга в хола, излизам за 2 мин, връщам се, нея я няма  ShockedСлиза си девойката сама от шезлонга, който е сложен до масата в хола, търкулнала си се и се навряла под масата. Стои си там по корем и си трае, ама звук не издава ooooh! Случка от преди малко - сложила съм я да спи, както обикновено на средата на спалнята. Аз си стоя в хола и я чувам, че промрънка нещо. Отивам да я видя, а тя се въртяла и премятала по спалнята и я заварвам в момент "аха" да падне от спалнята, на ръба беше а дупето половината извън спалнята, както и едното краче Whistling
Та както дълго време не искаше да се обърне, изведнъж започна много да се движи Tired
Виж целия пост
# 538
Mama_na_Dimitko и ние бяхме така 3 дена постоянно 38,2 и до 38,8. Нищо му нямаше - ни гърло, ни сополки, чисти гърдички и разбира се изби зъбчето и край с температурата. Нашата лекарка ни изписа разни за имунната система, защото каза че много им спадала имунната система като им заизлизат зъбите. А иначе давах панадол и на нас ни действаше. После една приятелка ми каза да сменям на 4 часа с друго лекарство за темп.  Дано ви мине по бързо. Виж си с лекарката ,но явно е зъбче и дано ви избие по дълго.

елефтериа явно е от топлото, че не ми се вярва да направи реакция от храна след толкова време, защото последно вчера към 10 яде каша която е ново, а той ми се изрина сутринта малко и после повече на другия ден. Все пак утре няма да давам каша и ще видим.
Внимавай вече с момата Simple Smile . Беше са толкова пъргави, че няма как да ги оставиш сами. Моя как се движи на кълбета  Joy падам. Грам не му идва на идея да лази, но за това пък по гръб,по корем и се върти като пумпал и се придвижва  Joy
Виж целия пост
# 539
Ох, изкарахме я тая нощ леко. Не е вдигал Т. Събуди се само да яде и пак си заспа спокойно. А аз цяла нощ, през 15 мин ставам да го пипам, дали не е вдигнал пак Т-та. Защото се напатих вече веднъж, та цяла нощ бях на тръни. Но за щастие тая нош я изкара спокойно. Сутринта пак 37,3, но това не е страшно, даже може да се каже, че няма Т. (за малките деца  37,5-37,8 се смята за нормална Т, тъй като топлообмена им е още несъвършен). В 11 сме на лекар, да видим какво ще каже. Въпреки, че го гледах вчера, слушах, нищо не чувам, нито в гърдичките да има хрипове... гърлото му не е зачервено, обриви няма, разстройство няма, не се е променил цвета на акото, не кашля, не киха... но си имаме побелял венец. Което ме навежда на мисълта, че пак ще е от зъбче. Явно при нас зъбите ще изникват по този начин, с Т.  Cry Като се върнем от педито, ще докладвам положението. Благодаря на всички мами за подкрепата  Hug  newsm51
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия