Неплатен и платен отпуск след майчинство? 2

  • 94 674
  • 313
# 75
И за двете деца общо ли са тези шест месеца или за всяко дете по 6 месеца мога да ползвам? имаш по 6 м за всяко дете или 12 м общо.
Мога ли да ползвам 5 месеца неплатен отпуск от таткото, ако е регистриран като земеделски производител? Не.От таткото може да ползваш 10 м общо за двете деца,но трябва да е на трудов договор
Виж целия пост
# 76
След изтичане на 6 м неплатена отпуска .Какво трябва да предоставя за да ползвам и от бащата -само заявление ,че той е съгласен или и молба пак ?И има ли срок от 10 дена ?
Виж целия пост
# 77
След изтичане на 6 м неплатена отпуска .Какво трябва да предоставя за да ползвам и от бащата -само заявление ,че той е съгласен или и молба пак ?И има ли срок от 10 дена ?

Молба за неплатен от теб отново.Декларация,че той е съгласен
Виж целия пост
# 78
Благодаря Елфита  Hug
Виж целия пост
# 79
Здравейте, използвах неплатения си отпуск за отглеждане на дете до 8 години, искам да ползвам и 5 месеца от отпуска на бащата. От прочетеното в темата разбрах, че трябва да подам заявление 10 дни предварително и писмено съгласие от бащата. Не ми стана ясно, обаче трябва ли служебна бележка или друг документ от работата на бащата и какъв точно?
И още нещо искам да попитам, в момента съм в платен отпуск (преди да ползвам неплатения на бащата). Дадоха ми всичките 20 дни, които ми се полагат за тази година. Ако реша да напусна след изтичането на неплатения отпуск (в края на октомври),проблем ли ще е, че съм ползвала целия платен отпуск за годината?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 80
Здравейте, използвах неплатения си отпуск за отглеждане на дете до 8 години, искам да ползвам и 5 месеца от отпуска на бащата. От прочетеното в темата разбрах, че трябва да подам заявление 10 дни предварително и писмено съгласие от бащата. Не ми стана ясно, обаче трябва ли служебна бележка или друг документ от работата на бащата и какъв точно? - Да, че не е ползвал такъв вид отпуск - сл. бележка
И още нещо искам да попитам, в момента съм в платен отпуск (преди да ползвам неплатения на бащата). Дадоха ми всичките 20 дни, които ми се полагат за тази година. Ако реша да напусна след изтичането на неплатения отпуск (в края на октомври),проблем ли ще е, че съм ползвала целия платен отпуск за годината - не?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 81
Lady Brinne, благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 82
Здравейте! Върнах се на работа след изтичане на първата година от майчинството, като прехвърлих втората година на бабата. Въпросът ми е-мога ли да ползвам неплатен отпуск ,без да съм ползвала още платения си? Това ще се отрази ли по някакъв начин на сумата, която бабата получава като майчинство?
Виж целия пост
# 83
Здравейте! Върнах се на работа след изтичане на първата година от майчинството, като прехвърлих втората година на бабата. Въпросът ми е-мога ли да ползвам неплатен отпуск ,без да съм ползвала още платения си? Това ще се отрази ли по някакъв начин на сумата, която бабата получава като майчинство?

Какъв неплатен? Ако е по чл. 167а от КТ - не може.

http://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=1670.0
Виж целия пост
# 84
Неплатен отпуск с трудов стаж до 30 дни. Става въпрос да ползвам такъв за 8 дни.
Виж целия пост
# 85
Неплатен отпуск с трудов стаж до 30 дни. Става въпрос да ползвам такъв за 8 дни.

Такъв неплатен отпуск може  Peace Няма да повлияе на прехвърленото майчинство.
Виж целия пост
# 86
Здравейте,искам да попитам следното:
Ползвах двете години майчинство,след това натрупания платен отпуск за 2011,2012,2013 и 3 дни от 2010-общо 63 дни
от 13,09,2013 г - 6 месеца за мен по чл167а,ал4 - неплатен
от 20,05,2014-5 месеца от бащата по чл167,ал1 и чл49,ал5 - неплатен
Като през това време съм ползвала и болнични, които прекъсваха неплатения отпуск и от 17,11,2014 се върнах на работа-въпросът ми е колко дни платен отпуск ми се полагат за 2014 години?
 newsm78 
Виж целия пост
# 87
въпросът ми е колко дни платен отпуск ми се полагат за 2014 години?

Най-малко 20 работни дни или колкото е посочено в трудовия ти договор
Виж целия пост
# 88
въпросът ми е колко дни платен отпуск ми се полагат за 2014 години?

Най-малко 20 работни дни или колкото е посочено в трудовия ти договор
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 89
Здравейте,

Моля да ми помогнете, като се извинявам предварително, ако вече е обсъждан същият казус!

В отпуск по майчинство съм до средата на м Юни. Имам насъбрани 55 дни. Искам да си позлвам по-голямата част и да се върна през м Август, но работодателят ме иска Юли.

Възможно ли е да ми откаже платен отпуск.
Възможно ли е да ми окаже неплатен отпуск изобщо и полага ли ми се такъв, след като детето ми е прието на ясли.

Кога трябва да подам отпуск за неплатен, ако ми откаже платен?

Има ли опасност да загубя платеният си отпуск и при какви обсоятелства?

Благодаря предварително!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия