Лято, плаж, море, а ФЕВРУАРЧЕТО расте ли, расте!

  • 25 823
  • 708
# 315
Предната бременност ми беше проблемна, та ходех вс сядмица средно. Към края не помня кога ходех. Сега ходя 1 път месечно. До сега съм имала 3 прегледа при моя АГ - първоначалния в 5та, после в 8 седмица май беше и сега в 12та седмица. По - натам май трябва по -често да се ходи.
Виж целия пост
# 316
Записалите се на ЖК, носили ли сте картон при избрания лекар? Ние ли трябва да си го осигурим или е задължение на лекаря? И освен направлението от личния лекар какво друго трябва да носим при първия преглед?
Виж целия пост
# 317
anichkaaa83 само направление носиш, картона си е при доктора и като го попълни пак при него  си остава. Ако искаш болничен носиш амбулаторна карта. Ти къде мислиш да те следят  baby_neutral
Виж целия пост
# 318
anichkaaa83 само направление носиш, картона си е при доктора и като го попълни пак при него  си остава. Ако искаш болничен носиш амбулаторна карта. Ти къде мислиш да те следят  baby_neutral

Благодаря за отговора, Таничка! За проследяването си избрах новата клиника Софиямед или по-точно д-р Иван Димитров. Удобна ми е като място, имат добра техника и добри специалисти. Обмислям и раждането ми да е там, но ще реша по-нататък Simple Smile
Виж целия пост
# 319
AMAEBG, абсолютно си права да си мислиш че от сега чак за втората ФМ е адски много времето. И предните пъти и сега все съм по ЗК - при нормално протичаща Б се ходи веднъж месечно, на 4-5 седмици по веднъж. Последния месец според състоянието ти може да те викат и на две седмици или всяка седмица, записа на тонове не се прави на всякъде, а само при нужда и задължително при преносване. Ехографските прегледи по ЗК са само 3, но честно казано май са малко докторите които го спазват, до сега винаги са ме гледали всеки път без да плащам за това. Имаш и три пъти задължителни изследвания на кръв, урина и МБ - при записване, в средата и преди термин. Длъжен е всеки месец да отбелязва колко кг си качила, колко ти е обиколката на тумбака, кръвното и т.н. Хич да не се прави на луд този твоя док, ами да си върши работата  Peace

anichkaaa83, абсолютно нищо не се носи при записване на ЖК освен направление от личния номер 9 - за първоначален избор на майчино здравеопазване. Картон ще ти направят там, а в повечето случаи не е картон ами е амболаторен лист и ще ти го дадат при местене от този док или направо като тръгнеш да раждаш  Peace
Виж целия пост
# 320
Хич да не се прави на луд този твоя док, ами да си върши работата  Peace

Трудна работа е да накараш нашите д-ри да свършат нещо newsm17. ударили са го на печалбарство , забелязах , че когато отидеш и плащаш за прегледите са много отзивчиви ( и не само акушер-гинеколозите), ама ако решеш да си ползваш правата през ЗК... не си долюбван и гледат да те попретупат. Записах си час за края на Август, не беше ентусиазиран д-ра. Може ли да се смени един д-р след като си се записал при него за женска консултация и ако да как ?
Виж целия пост
# 321
AMAEBG можеш да си смениш доктора, щом не си доволна, отиваш при личния лекар и той ти дава  направление за смяна на АГ. След това трябва да отидеш при стария си доктор за да си вземеш картона и с всички документи и изследвания се записваш при новия  Simple Smile
Виж целия пост
# 322
AMAEBG можеш да си смениш доктора, щом не си доволна, отиваш при личния лекар и той ти дава  направление за смяна на АГ. След това трябва да отидеш при стария си доктор за да си вземеш картона и с всички документи и изследвания се записваш при новия  Simple Smile

AMAEBG, точно така е - само че имаш право само веднъж да смениш АГ-то си, така че хубаво трябва да избереш при кой да отидеш, макар че като те слушам май при който и да е друг ще е по-добре. А за лекарите си абсолютно права - платиш ли си, си най-ценния пациент, нищо че пак нищо не правят,но поне мед им капе от устите, а като си без пари....грам внимание. еЕ, винаги има и изключения разбира се и съм супер доволна че моя док е точно токова изключение, дано намериш и ти своя док  Praynig
Виж целия пост
# 323
Абе някой път плащаш и пак нищо. Приказват ти мили думички, ама работа не вършат.
Виж целия пост
# 324
Съгласна съм с br . Предишната бременност бях до 4тия месец някъде при частна докторка. 2ри месец - зацапване, изписа ми утрогестан (да но той се приемал до 14та седмица, а тя като се оправя да го спирам ми каза, секса не ми го забрани - можело). 3ти месец пак зацапване - пак същата работа. в 12та седмица положението стана мн зле - в подробности няма да изпадна, наложи се приемане в болница, там никакви шансове и идеи нямаха кво става с мене. Тъй , оправих се след седмица лежане в болниц аи после месец вардене. Е аджеба тукашния доктор си ми казва всичко. Каза ми, че по принцип това е от плацентата, ако е ниско оформена и че по принцип плацентата в началото и висока да е се изместв ана долу понякога. Ама оная кифла ми взимаше по 20 лв вс седмица, през седмица...говореше ми мили думички , пълна душичка.. на вс отгоре още 2рия месец констатира, че съм с тесен таз и трябва да родя секцио - тяя мисля взимаше 500 лв за секцио - само така изражда. Е да ама родих нормално...добре че ми писна да и давам пари за нехайството.
Виж целия пост
# 325
И аз това писах де  Mr. Green 
платиш ли си, си най-ценния пациент, нищо че пак нищо не правят,но поне мед им капе от устите

Виж целия пост
# 326
Много хвалят доц. Балев за фетална морфология. Някой ходил ли е при него и знае ли колко струва Simple Smile
Виж целия пост
# 327
Абе на мен ми се е случвало да платиш и никой да не ти обърне внимание. Някой ражда, моя доктор го няма и заради това, че съм платила на него другите ми казват не ми пука, нали на него си платил, чакай го. Бях толкова бясна, че за пръв път си позволих да кресна на някой. Но историята беше грозна и тежка и не е за тук. Просто и да платиш и да не платиш, трябва да си попаднал на хора.
Виж целия пост
# 328
Много хвалят доц. Балев за фетална морфология. Някой ходил ли е при него и знае ли колко струва Simple Smile
Много е хвален като цяло, в темелков идва мисля понеделник и сряда, като часовете ги дават в петък и ставали някакви невероятни опашки. Хората се редили от ранни зори за 15-20 часа общо май за двата дена, аз бях днес при Славчев, за 15-20 мин. ме прегледа, слава богу всичко си е 6+. Пол каза че е рано след 17-та седмица и ФМ беше 50 лева. + снимки и видео на флашка. Ако ще ходиш при Балев трябва да се подготвиш и да не е последния момент за да влезеш в периода. А и по телефона не давали часове, на място само.
Виж целия пост
# 329
Пу-пу да не урочасам моя мъж, но толкова много се грижи за мен, че даже и вратата на асансьора не ми дава да отворя, за да не се напрягам. Той готви и чисти, придружава ме на прегледите, но все още не е влизал /то няма и какво да види - на ранна ФМ съм чак към 20 август/. Още преди да забременея заглеждаше количките и бебешките неща по магазините, всъщност инициативата да имаме второ дете беше негова. Преди 12 години с първата ми бременност определено беше голям сухар в първите месеци, към 5-тия взе да влиза в час, а като разбра, че ще е момче - стана мъж-мечта.

Ееейц, суперрр! Много се радвам за теб! Браво и за страхотния ти мъж! Рядко се срещат от този вид.  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия