Дъждовно лято вън царува, Декемврийско бебе не кротува!

  • 25 258
  • 739
# 15
Мерси на мимченце за новата тема!   bouquet


 Hug и ние да се запишем  Grinning
Виж целия пост
# 16
Здравейте и от нас едно записче и за нас . Ние сме на 28ми на преглед и вече нямам търпение да видим госпожицата и дано и сега да си остане госпожица.
Виж целия пост
# 17
Запис и от мен. Благодаря за новата тема!  bouquet
Виж целия пост
# 18
Момичета с какви кремове си мажете коремчета и започнали ли сте да се мажете?
Виж целия пост
# 19
Аз се мажа с натурално какаово масло.
На буци е и като се хване се затопля от ръцете и си го плъзгам по кожата.
Но аз още не съм напълняла и нямам стрии, не знам дали ще помогне.Уж го хвалят тук и там.
Имам и едно лосионче на Севънтийн, нормално не за бременни...с него също си се мажа понякога, почти няма аромат и не ме дразни.
Виж целия пост
# 20
Аз започнах да се мажа към 3-тия месец, сега съм по-редовна - всяка вечер. Мажа се с Матернеа против стрии и с този за ходила, просто ми харесва как охлажда. Засега съм доволна, но и не очаквам много Simple Smile Аз стрии си направих още в пубертета Simple Smile
Виж целия пост
# 21
Запис,страхотна темичка отново.Мимченце   bouquet


На 26.02 ли ти беше последния цикъл? И аз мисля,че днес влизам в 6 месец (ако се водим по датата 26),но гледам,че термините ни са различни? newsm78
Виж целия пост
# 22
Мажа се с бебешко олио след къпане на мокра кожа. Става много мека и приятна. Не знам дали помага за стрии, но поне овлажнява и я прави приятна. В началото на бременността имах много суха кожа, която постоянно се лющеше и бебешкото олио реши проблема.
Виж целия пост
# 23
И аз започнах да се мажа от третия месец някъде, но само веднъж на ден - предимно вечер след душ. Мажа се с на Мустела крем 9 месеца или  с един друг лосион за тяло с колаген . (зависи на какъв кеф съм).Някакъв български, но ми харесва, бързо попива и кожата става мекичка и еластична. С олио е най-добре по принцип.

От това, което изчетох във връзка със стриите, установих ,че просто трябва да се мажеш с нещо овлажняващо. Колкото по-отрано, толкова по-добре. За да може кожата да стане по-еластична и да не се накъса после. И е важно колко бързо ти расте корема и колко рязко напълняваш, респ. отслабваш. И не на последно място - зависи каква ти е генетиката. Бях чела някъде ,че ако майката е имала стрии , вероятността дъщерята да има е по-голяма. Разбира се това не е гаранция.
Общо взето, ако кожата ти е предразположена към образуване на стрии и не е толкова еластична, с каквото и да се мажеш няма гаранция,че ще те предпази.

Виж целия пост
# 24
Запис,страхотна темичка отново.Мимченце   bouquet


На 26.02 ли ти беше последния цикъл? И аз мисля,че днес влизам в 6 месец (ако се водим по датата 26),но гледам,че термините ни са различни? newsm78

На 28 февруари Simple Smile Цикълът ми е около 30 дни.
Виж целия пост
# 25
Запис,страхотна темичка отново.Мимченце   bouquet


На 26.02 ли ти беше последния цикъл? И аз мисля,че днес влизам в 6 месец (ако се водим по датата 26),но гледам,че термините ни са различни? newsm78

На 28 февруари Simple Smile Цикълът ми е около 30 дни.

Не трябва ли тогава да влизаш на 28 във всеки следващ месец? Rolling Eyes Ако говорим за календарни месеци,разбира се
Виж целия пост
# 26
Супер темичка,дано успявам по често да се включвам този път  Hug
Виж целия пост
# 27
Много съм щастлива!!! Ще си имаме момиченце Simple Smile! Само моля ви недейте да ми честитите розовите ГАЩИ, че много грозно ми звучи.  След всички обсъждания тук на ФМ,  реших и аз да отида. Всичко е наред. Развива се добре, само коремчето отговаряло за 2-3 дена по-малко, но не е проблем, каза да увелича белтъчините в храната. И не знам защо каза, че термина ми е 18.12, а моя каза 20.12 и двата са по календар,  не по У.З.И
Виж целия пост
# 28
Хайде и аз в новата темичка, браво за добрата работа!
Аз също с мажа с бебешко олио, моята кожа е суха, но това помага. Миналата бременност се мазах със същото, корема ми беше огромен и нямах никакви стрии. Но след раждането покрай грижите за бебо позабравих да се мажа и ми се появиха една-две отстрани на корема, но не е кой знае какво. В крайна сметка... Както казва една приятелка - войнишки белези са това:-)
Иначе ние сме добре, бебчо ритка предимно като легна, но е по-кротък от баткото. А може би с него повече се залежавах и затова.
Виж целия пост
# 29


Не трябва ли тогава да влизаш на 28 във всеки следващ месец? Rolling Eyes Ако говорим за календарни месеци,разбира се

Ами то нали всели месец е различен - не са всички с по 30 Simple Smile Аз си следя по календара на Зачатие. Всяка събота ми почва новата седмица. В случая - 22. Е, сигурно реално има разминавка с 1-2 дена все пак. Въпросът е поне някаква ориентировъчна представа да имам Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия