Бъдете силни, наши две късметчета - първите ни ОКТОМВРИйски бебчета - TEMA 10

  • 35 399
  • 761
# 75
Момичета, днес бях на Отворените врати в Окръжна болница -София. Очарована съм и от обстановката и отношението към нас и тези, които са приети там и вече съм решила, че там ще раждам.

Аз преди около месец, не съм сигурна точно колко, писах и на шантал и на някое друго момиче, не знам на коя, но така и не съм добавена в групата във фейсбук. Да чакам ли или ?
Виж целия пост
# 76
valen_tina_171, прати на мен или на някое друго момиче от тук на лични линка към фейсбук профила ти, за да те добавим. Вече добавянето става от всеки член на групата.
Виж целия пост
# 77
Успех и на двете малки борбени момиченца. Много искрено и силно им стискам палци да се борят и да нямат никакви проблеми!
Виж целия пост
# 78
 Присъединявам се към останалите бъдещи мами - с молитви и стиснати палчета, малките девойки бързо да се възстановяват, да наддават на кг и с всеки изминал ден да са все по-добре. А на двете майчета - много кураж, само положителни мисли.   bouquet
 На всички останали - да остискаме още 2 месеца (+ - ).
Виж целия пост
# 79
И аз се присъединявам към пожеланията на всички мами и стискам палци за двете Маринки! Разстроих се и аз като прочетох, много сили  и кураж на двете майки и дано се включват само с добри новини  Hug Hug Hug

Виж целия пост
# 80
Искам само да кажа на двете майчици, които вече родиха своите рожби, да са силни заради бебчетата си и да не губят никога надежда и вяра. Искам да споделя една истинска история, която когато прочетох ме просълзи, и вярвам, че ще ги накара да са още по-силни.

Една удивителна история за силата на контакта кожа-до-кожа. Той е особено важен за недоносените бебчета, но е от голямо значение и за всички бебета.

Може би сте чували за тази невероятна история – ето я написана цялата!

Когато Каролин Исбистър сложила своето 560-грамово бебе на гърдите си, за да го гушне, мислела, че това е единственият й шанс някога да я прегърне. Докторите казали на родителите, че бебето Рейчъл ще живее само броени минути, защото сърцето й бие веднъж на десет секунди и не диша.

„Не исках да й е студено, като умре“, казва Каролин, „затова я взех от одеалото и я сложих до кожата си, за да я сгрея. Крачетата й бяха толкова студени. Това беше единствената прегръдка, в която щях да я държа, затова исках да запомня мига.“

Тогава се случило нещо забележително: топлината на кожата на майка й накарала сърцето на Рейчъл да бие както трябва, което й позволило да си поеме няколко малки глътки въздух сама.

„Не можехме да повярваме – а също и докторите. Тя изплака с мъничко гласче. Докторите дойдоха и казаха, че все пак няма надежда – но не исках да я оставя. Болничният свещеник я благослови и зачакахме да си отиде. Но тя се държеше.“

И тогава за наше изумление, розовината започна да се връща на бузите й. Тя буквално ставаше от сива – розова пред очите ни, и започна да се затопля, също така.

Тъжната част е, че когато бебето се роди, лекарите я погледнаха и казаха „не“. Те дори не опитаха да й помогнат да диша, защото казаха, че само ще удължи умирането й.

"Всички просто се отказаха от нея,” казва Каролин.

В 24-та седмица вътреутробна инфекция довела до преждевременно раждане. Каролин, която има две други деца, Самуел на 10 и Кирстен на 8, казва: „Бяхме ужасени, че ще я изгубим. Преживях три спонтанни аборта преди това, затова не мислехме, че има много надежда.“

Когато Рейчъл се родила, била сива и безжизнена. Иън Леинг, консултант неонатолог в болницата, казва: „Налице бяха всички знаци, че мъничката няма да успее да се справи и взехме решение да оставим майка й да я гушка, тъй като това бе всичко, което можехме да направим.
Два часа по-късно мъничкото човече плачеше.“

„Това наистина е бебе-чудо“, добавя докторът, „и не съм виждал нищо подобно през 27-те си години практика. Не се съмнявам ни най-малко, че любовта на майката спаси дъщеря й.“

Рейчъл е поставена на командно дишане и продължила стабилно да се поправя, като била хранена със сонда и спринцовка с изцедена майчина кърма.

„Докторите казаха, че тя е доказала, че е боец и заслужава интензивни грижи, тъй като има някаква надежда“, казва Каролин. „Рейчъл се справи съвсем сама – без никакви медицински интервенции или лекарства. Тя се бе вкопчила в живота – и това беше изцяло заради тази прегръдка.“

Прегръдката е загряла тялото й и е регулирала сърдечният ритъм и дишането й достатъчно, за да започне да се бори. На 5 седмици е спряна от командно дишане и започнала да суче сама. На четиримесечна възраст Рейчъл се прибрала у дома с родителите си, тежаща 3,600кг – колкото всяко друго здраво новородено.

Тъй като Рейчъл е страдала от липса на кислород, лекарите казват, че има висок риск от увреждане на мозъка й. Но скенер показва, че няма доказателства за каквито и да е проблеми и днес Рейчъл се развива наравно със своите връстници.

„Тя се справя толкова добре“, казва усмихнато Каролин. „Когато я доведохме у дома, лекарите ни казаха, че тя е забележително малко момиченце. И преди всичко, обича да се гушка. Може да спи с часове, сгушена на гърдите ми. Първата прегръдка спаси живота й – и съм толкова доволна, че се доверих на инстинкта си и я гушнах тогава. В противен случай, тя нямаше да е тук днес.“
Виж целия пост
# 81
Искам само да кажа на двете майчици, които вече родиха своите рожби, да са силни заради бебчетата си и да не губят никога надежда и вяра. Искам да споделя една истинска история, която когато прочетох ме просълзи, и вярвам, че ще ги накара да са още по-силни.

Една удивителна история за силата на контакта кожа-до-кожа. Той е особено важен за недоносените бебчета, но е от голямо значение и за всички бебета.

Може би сте чували за тази невероятна история – ето я написана цялата!

Когато Каролин Исбистър сложила своето 560-грамово бебе на гърдите си, за да го гушне, мислела, че това е единственият й шанс някога да я прегърне. Докторите казали на родителите, че бебето Рейчъл ще живее само броени минути, защото сърцето й бие веднъж на десет секунди и не диша.

„Не исках да й е студено, като умре“, казва Каролин, „затова я взех от одеалото и я сложих до кожата си, за да я сгрея. Крачетата й бяха толкова студени. Това беше единствената прегръдка, в която щях да я държа, затова исках да запомня мига.“

Тогава се случило нещо забележително: топлината на кожата на майка й накарала сърцето на Рейчъл да бие както трябва, което й позволило да си поеме няколко малки глътки въздух сама.

„Не можехме да повярваме – а също и докторите. Тя изплака с мъничко гласче. Докторите дойдоха и казаха, че все пак няма надежда – но не исках да я оставя. Болничният свещеник я благослови и зачакахме да си отиде. Но тя се държеше.“

И тогава за наше изумление, розовината започна да се връща на бузите й. Тя буквално ставаше от сива – розова пред очите ни, и започна да се затопля, също така.

Тъжната част е, че когато бебето се роди, лекарите я погледнаха и казаха „не“. Те дори не опитаха да й помогнат да диша, защото казаха, че само ще удължи умирането й.

"Всички просто се отказаха от нея,” казва Каролин.

В 24-та седмица вътреутробна инфекция довела до преждевременно раждане. Каролин, която има две други деца, Самуел на 10 и Кирстен на 8, казва: „Бяхме ужасени, че ще я изгубим. Преживях три спонтанни аборта преди това, затова не мислехме, че има много надежда.“

Когато Рейчъл се родила, била сива и безжизнена. Иън Леинг, консултант неонатолог в болницата, казва: „Налице бяха всички знаци, че мъничката няма да успее да се справи и взехме решение да оставим майка й да я гушка, тъй като това бе всичко, което можехме да направим.
Два часа по-късно мъничкото човече плачеше.“

„Това наистина е бебе-чудо“, добавя докторът, „и не съм виждал нищо подобно през 27-те си години практика. Не се съмнявам ни най-малко, че любовта на майката спаси дъщеря й.“

Рейчъл е поставена на командно дишане и продължила стабилно да се поправя, като била хранена със сонда и спринцовка с изцедена майчина кърма.

„Докторите казаха, че тя е доказала, че е боец и заслужава интензивни грижи, тъй като има някаква надежда“, казва Каролин. „Рейчъл се справи съвсем сама – без никакви медицински интервенции или лекарства. Тя се бе вкопчила в живота – и това беше изцяло заради тази прегръдка.“

Прегръдката е загряла тялото й и е регулирала сърдечният ритъм и дишането й достатъчно, за да започне да се бори. На 5 седмици е спряна от командно дишане и започнала да суче сама. На четиримесечна възраст Рейчъл се прибрала у дома с родителите си, тежаща 3,600кг – колкото всяко друго здраво новородено.

Тъй като Рейчъл е страдала от липса на кислород, лекарите казват, че има висок риск от увреждане на мозъка й. Но скенер показва, че няма доказателства за каквито и да е проблеми и днес Рейчъл се развива наравно със своите връстници.

„Тя се справя толкова добре“, казва усмихнато Каролин. „Когато я доведохме у дома, лекарите ни казаха, че тя е забележително малко момиченце. И преди всичко, обича да се гушка. Може да спи с часове, сгушена на гърдите ми. Първата прегръдка спаси живота й – и съм толкова доволна, че се доверих на инстинкта си и я гушнах тогава. В противен случай, тя нямаше да е тук днес.“

Ето затова най-много ме боли понеже не мога да виждам и докосвам детето си достатъчно често. Сигурна съм че това ще й помогне, понеже виждам как реагира на гласът ми. Хем си е мое, хем ми налагат ограничения, които според мен са прекалено строги. Знам, че си вършат добре работата, но не разбирам причината за тези ограничения. Така или иначе влизаме вътре с маски с престилки и калцуни и се дезинфекцираме. Няма как ще трябва да се търпи,ама мисълта за детето, че е самичко в нея кутия просто ме побърква!
Виж целия пост
# 82
Съжалявам, ако съм те разстроила с историята. Исках само да покажа, че дори и още по - мънички родени, щом са се хванали за живота и не го пускат, тези мъничета са истински борци и всичко е възможно щом има вяра и надежда.Силно стискам палци на твоето и другото преждевременно родено бебче.
Виж целия пост
# 83
Много хубава история. За голямо съжаление незнам защо, но нашите доктори са големи борсуци. Няма и за минута да ти дадат да го гушнеш бебчето. Вярно, че те си знаят работата и се опитват да го предпазят от инфекции, но ....
black_pearl_30, на кувиоза няма ли два ръкава, където да си мушкаш ръцете, поне малко от малко да си я галиш. Всъщност незнам и дали ти позволяват де.
Ох, момичета толкова ми стана криво. Ама и тия бебчета, къде са се разбързали? А тия доктори какво правят, за да предотвратят такива случки. Вярно, че има моменти, в които просто нещата така се случват, но все пак ...
Както и да е. Дано всичко се оправи и наистина скоро да ни радвате с хубави новини покрай девойките.
Виж целия пост
# 84
Здравейте момичета!
Аз съм майка родила през октомри 2013.
Исках да влезна и да видя трепетите през 2014 в очакването на вашите бебенца, но доста се разстройх от историите за двете бебчета родени преждевременно. Искам да кажа на майките им да са силни и да не губят надежда. Също мога да ви посъветвам да си привиквате Архангел Михаил да пази рожбичките ви и да им дава сила за да се борят за живота си.  Нека ги закриля и помага както на тях така и на вас и семействата ви. Аз ви пращам много позитивна енергия и моля всички Ангели и Архангели да бдят над вас. Знайте, че със силата на намерението всички чудеса се случват. Вярвайте, молете се, викайте си помощници! Аз съм сигурна, че всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 85
Мили майчици, още вчера прочетох за бебенцето, което също се е родило по-рано, но нямах сили да пиша. Иска ми се да знам повече, дано майка му има сили и добри новини да ни ги съобщи съвсем скоро!
И аз не знам до кога ще задържа Алек. От два дни ми пада тапата, въпреки серклажа. Вчера бях на лекар, с контракции, но слава Богу не се е вклинил като преди. Шийката се е скъсила пак на 1,5см. Увеличиха ми двойно лекарствата, режима ми е вече възглавница под дупето и започнах биенето на Кортизона за дробчетата. Бебчо е 1,100кг. Силно се надявам и моля да не е третото бебче в темата и да удържа нещата.

Прегръдки на всички!
На двете майки героини много кураж, късмет и вяра, ние сме с Вас!
Хубав ден!  bouquet
Виж целия пост
# 86
Мили майчици, още вчера прочетох за бебенцето, което също се е родило по-рано, но нямах сили да пиша. Иска ми се да знам повече, дано майка му има сили и добри новини да ни ги съобщи съвсем скоро!
И аз не знам до кога ще задържа Алек. От два дни ми пада тапата, въпреки серклажа. Вчера бях на лекар, с контракции, но слава Богу не се е вклинил като преди. Шийката се е скъсила пак на 1,5см. Увеличиха ми двойно лекарствата, режима ми е вече възглавница под дупето и започнах биенето на Кортизона за дробчетата. Бебчо е 1,100кг. Силно се надявам и моля да не е третото бебче в темата и да удържа нещата.

Прегръдки на всички!
На двете майки героини много кураж, късмет и вяра, ние сме с Вас!
Хубав ден!  bouquet

С теб сме  Praynig  Hug
Виж целия пост
# 87
Мили майчици, още вчера прочетох за бебенцето, което също се е родило по-рано, но нямах сили да пиша. Иска ми се да знам повече, дано майка му има сили и добри новини да ни ги съобщи съвсем скоро!
И аз не знам до кога ще задържа Алек. От два дни ми пада тапата, въпреки серклажа. Вчера бях на лекар, с контракции, но слава Богу не се е вклинил като преди. Шийката се е скъсила пак на 1,5см. Увеличиха ми двойно лекарствата, режима ми е вече възглавница под дупето и започнах биенето на Кортизона за дробчетата. Бебчо е 1,100кг. Силно се надявам и моля да не е третото бебче в темата и да удържа нещата.

Прегръдки на всички!
На двете майки героини много кураж, късмет и вяра, ние сме с Вас!

Хубав ден!  bouquet



Мила, стискаме палци и за теб, дано Алек да изчака поне до началото на 9-ят месец, както и другите бебоци  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Силно се моля, да има само хубави новини отсега нататък   bouquet
Виж целия пост
# 88
Ckharisma дано и при теб всичко се оправи и бебенцето си изчака още вътре на топличко  Praynig Praynig Praynig  За двете мъничета всички се молим да се оправят бързо и да гушкат в мамите си  Praynig 
Ох, ама толкова ми е тъжно, че се случват такива неща и бебенцата не си изчакаха до края  Tired
Виж целия пост
# 89
Добро утро мамчета,Ckharisma,както и другите две мами,стискаме ви палци всичко да е наред и бебчетата да се стабилизират,а Алекчо да си поседи,да не бърза толкова,ако обича!!Моя приятелка роди онзи ден в Тина Киркова и днес ще отида на посещение да ги видя с бебка и много се вълнувам,ще се заредя с положителна енергия! txtloves newsm32 txtloves
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия