Любители на Котки Тема 87

  • 47 498
  • 744
# 120
Аделинда, валерианът освен че ги успокоява, друго прави ли? Че тя моята си е спокойна по принцип.  Mr. Green Аз взимам от тези и Киарка само като чуе пакетчето, че се отваря и пощурява: http://www.iherb.com/Pet-Naturals-of-Vermont-Daily-Best-for-Cats … -oz-56-25-g/24164
Виж целия пост
# 121
Не. Витамини не давам, защото при моята е малко противопоказано, ама майка ми дава на нейната котка от едни тубички. Котката й много ги обича. Hug
Виж целия пост
# 122
Кашмир , хората се успокояват от валериана , котките обратното .
Виж целия пост
# 123
Мая, заради туморите ли?
Аделинда, много интересно, не знаех. А котешката трева дето я продават по магазините засята, тя само за коремче ли е?
Виж целия пост
# 124
Мая, заради туморите ли?
Аделинда, много интересно, не знаех. А котешката трева дето я продават по магазините засята, тя само за коремче ли е?

Само за коремче  Wink
Виж целия пост
# 125
Мая, заради туморите ли?

Да. Заради тях нах-вече, макар че й давам вит. C понякога. То, ако седнеш да слушаш за всичко вет... hahaha
Виж целия пост
# 126
Витамини много рядко, купувам само калции, омега 3 и 6 . Засега нямат нужда от витамини, пък
и трудно ги поглъщат, голям зор докато ги убедя, че е полезно и вкусно...  Mr. Green

Виж целия пост
# 127
На Белла й даваме витаминки от скоро, много ги харесва. В кв. Х. Димитър има една борса за храни за домашни любимци и всякакви други неща за тях, къщички, наградки, каишки и т.н.т. От там са й, даваме й колкото се сетим, но могат да приемат до 4т. на килограм телесно тегло. Ако ви интересува ще проверя как се казва и ще покажа какви са. Хапченцата са едни жълти и розови сърчица Simple Smile И преди съм давала на моите котки такива, също ги харесваха  Peace

Писах в преден пост за котешката трева, засега Белла много я харесва и си я скубе порядъчно  Laughing Кутийката струва по-малко от левче и вътре има пръст и семена. Бяла е, като кутийка за сладолед със зелен етикет и пише "Трева за котки", сее се много лесно и пониква за 3-4 дни Simple Smile Само й трябва поливане  Peace

Ето и от нас малко данък (слагам в скрит текст, за да не става прекалено дълъг поста Simple Smile ):
Скрит текст:



- мъничко пух за наслаждаване  Heart Eyes
Виж целия пост
# 128
трудно ги поглъщат, голям зор докато ги убедя, че е полезно и вкусно...  Mr. Green

А как ги убеждаваш? Wink


 
Скрит текст:



- мъничко пух за наслаждаване  Heart Eyes
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 129
Здравейте момичета. Имам някакъв спомен, че някой преди време търсеше котенце за осиновяване? Ето - една млада госпожица, невероятно гальовна и мъркаща доста силно за това мъничко телце. https://www.facebook.com/delka.georgieva.5/media_set?set=a.32879 … 516579&type=1
Втория телефон е моят - обезпаразитена ще бъде доставена в околностите на Пловдив, и до София също ще се уреди транспорт. Котето е невероятно миличко, а и не заслужава да се натрови и то.
Виж целия пост
# 130
Ех, че бързо се изписала и тази тема  Party

Да се отбележим и ние: в момента дъщерята яде кроасан, и Пухи си навира наглата муцуна, за да й се даде и на нея  Whistling

Ето къде беше преди това:

Виж целия пост
# 131
MayyaI От ръка трудно отказват каквото и да е, първите 5 пъти само душат, накрая  си го
хапват , ама аз не съм търпелив човек и се чувствам тъпо да стоя на колене 15 минути докато се
наканят ... Mr. Green
Виж целия пост
# 132
Ето ги витаминките, които Белла получава : 

 Peace

mama mariana, съдържанието на линка не е достъпно Simple Smile

Смехулка, много красив Пухи  Heart Eyes
Виж целия пост
# 133
Отдавна не бях писала а и преди няколко месеца едва не загубихме Мими. Имаха съмнения за котешки спи или левкемия (ваксиниран е и за двете, но лекарката му каза, че може да ги носи още от майката). Беше близо 2 месеца на антибиотици и много силна храна ( дроб соте, сардини, риба тон). Беше спрял да яде и пие и беше с мн висока температура. Хранила съм хо съ спринцовка. На всеки час по милилитър. Наложи се да пътуваме и съсед идваше да го храни, чисти и дава лекарства. Оцеля, но сега е на нов режим. Вечер си е в къщи, че явно се бие с опусуми и заради тях минахме през това.

Да ви разкажа една случка. Има на гердан таг с името, тел номер и ключ за вратата ( вратичката му е с електронен ключ и само той може да влиза.). Та един ден се връща без него. Обиколих двора и улицата...няма го. Викам си е добре за тага, имаме др, а и той е с чип...но ключа. Слагам нов таг и мъжа ми мърмори ли мърмори за ключа ( търсим пак врата с ключ). На следващия ден се прибирам и Мими ме чака прад входната врата вперил поглед в мен. Викам си или гущер или птичка или мишка. Гледам оригиналната му гривна с тага и ключа. Влизаме в къщи. Той си грабва гривната и ми я слага в краката. Понякога се чудя котка или куче отглеждам. Следва ме принципно като куче навсякъде.
Виж целия пост
# 134
Горещо здравейте на всички котешки мами! Все съм си мислела, че няма друга толкова откачена като мен - и каква изненада, да открия цял форум със себеподобни! Та така, много се радвам да ви срещна. Аз съм горда майка на една Лолита, 4-годишна красавица с неописуемо мекичко телце и най-сладкия котешки характер, който може да се намери на света. Обещавам в най-скоро време да постна снимки, щом направя качествени такива, че телефона ми не може, а нямам достъп до нещо по-добро. Още веднъж, много се радвам, че виждам хора с такова прекрасно отношение към животни, при това интелигентно и с разбиране на нуждите на тези мили същества! И да ви призная, имате най-прекрасните дечица! Всички, без изключение! Направо ми се иска някак да можех да ви ги приватизирам, намачкам, нацелувам и наобичам здраво и дълго! Ако имах възножност, бих осиновила всички безпризорни душички, които срещна. Мечтая си за богатство от милиони, и да заформя едно обширно ранчо и там всички писета, кастрирани  и обезпаразитени да си живеят обичани и доволни от живота. За жалост, силите ми стигат за една Лолита само.  И като видя безпризорно коте, се чувствам лично виновна и отговорна, че не мога да го спася. За жалост живея на квартира, и няма как... Момичета, искам да ви попитам за мнения и евентуални идеи как да се справя с един предстоящ проблем. Есента ще се изселвам трайно в друга страна. Повече от ясно е, че Луцката идва с мен, и ето го проблема. Тя е живяла само с мен, не е свикнала с други хора и излизане навън, респективно е много страхлива. Косата ми се изправя от ужас, как ще я транспортирам... Отхвърлям идеята да я упоят, разбрала съм, че това скапва черния дроб и категорично не смея. Намирам тук-таме идеи за някакво средство, с което котката се замайвала и ставала апатична, и така щяла да прекара пътя по-сппокойна. Обаче пътуването ще трае поне 12 часа, с прехвърляне на самолетите, и накрая 4 часа път с кола. Моля ви, давайте идеи, че направо не мога да спя от тревога. Тя си е моята малка дъщеричка! Не искам да й се случи нощо опасно, и ще направя всичко, каквото мога, да я опазя.Заради нея промених датата на заминаване, да не е лятото, че тя е персийка (от улицата, просто се оказа персийче или поне натакова прилича с тази дълга козинка) и поне да й спестя пътуване в горещините. Изобщо кой каквото знае по въпроса, казвайте, ще съм ви безкрайно благодарна. Пари може и да нямам, но за нея няма да пожаля каквато и сума да е нужна. Виждам, че всички сте много добре информирани и се отнасяте с много загриженост към тези душички. Предварително благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия