Любители на Котки Тема 87

  • 47 498
  • 744
# 135
П.С. Момичета, моля подскажете как да вмъкна снимка, че съм много на ВИЕ с компа все още))))))))) Щях да покажа една снимка на Лолка, макар и с много лошо качество, да имате представа КОЛКО сме красиви;))))))) Гледам, че трябва да кликнеш на иконката, и го правя, но после как да пъхна изображението от моя архив? Опитах с влачене, не става. Предварително мерси за идеи и подсказване!
Виж целия пост
# 136
Здравей, добре дошла!  Hug Трябва да качиш снимката в сайт за споделяне - prikachi.com например. После копираш линка и него поставяш в иконката за снимка.  Peace
Виж целия пост
# 137
detelistna.4eterilinka - Като за начало вземи удобна транспортна чанта за животинката,
с съд за вода задължително, подходяща постеля , която може попие урината и може да се смени ,
вземи си таблетки за котки с успокояващ ефект на билкова основа или поне да са безвредни,
имай предвид , че трябва да е 100% обезпаразитена външно, вътрешно, ваксинирана, с паспорт .
Някои котки не им понася пътуването и повръщат ( като моя Томчо), не давай Деган в никакъв
случай . Ето линк за таблетките : http://bg-pet.com/Dogs/DogSupplement/relax.htm . Успех !   bouquet
Виж целия пост
# 138
detelistna.4eterilinka , добре дощли с Лолка!  Hug
Ама че готин никнейм си си избрала!

Днес ми доставиха фурминатора и сега трябва да намеря време да се прибера и да пообезкосмя мацките. Дано да дават!
А, Блякчо благоволи днес да се появи, черен дявол мамин. Laughing За три минути, ама се отчете поне-да не го мисля.
Виж целия пост
# 139
Усмихната Фрея Simple Smile



Или по-скоро все още усмихната, защото не знае, че скоро ще я къпя...
Виж целия пост
# 140
Здравей, добре дошла!  Hug Трябва да качиш снимката в сайт за споделяне - prikachi.com например. После копираш линка и него поставяш в иконката за снимка.  Peace

Kashmir, много благодаря за толкова бързия отзив! Ето резултата:



Надявам се да е сполучливо, и се извинявам за качеството на снимката, но така е, като ползваш сапунерката от банята вм. камера.

elichka_angelowa, чантата е приготвена, и постелката, и капкова поилка също, проблема ми беше как да я успокоя по време на пътуването. Много благодаря за съвета! Излишно е да питам, щом е за кучета, дали става за котки, със сигурност не бихте ми дала този съвет, ако не става. На билкова основа? Ама това е просто чудесно! Последното нещо, което бих искала, е да навредя на милото ми писе, то ми има толкова доверие, че ще го защитя. За повръщането, мисля да не я храня в деня на пътуването, няма да й стане нищо от един ден глад. А чували ли сте нещо за един препарат, феромони, които котките ги оставят като си търкат главичките, за да маркират мястото като свое? Казваха ми, че можело да се напръска клетката, за да се усеща по-спокойна вътре, а също и да се напръска новия дом, за да го възприеме по-лесно. Казва се Фелиуей. Казаха ми и че по време на пътуването може да се напръска една кърпа с този препарат и да се завива клетката. Успокоявало ги много. Иска ми се също да знам, може ли да взема клетката с котето в салона за пътници, че много ме е страх да не се загуби някъде при прехвърлянията, и ако има такъв начин, какво да направя. Благодаря и хубав ден!


Виж целия пост
# 141
detelistna.4etirilinka добре дошли с Лолка ментолка  Hug Heart Eyes

Не си справила много успешно със слагането на снимките, та се опитах да те поправя  Grinning Hug
http://prikachi.com/images.php?images/526/7531526P.jpg


За препарата Фелиуей сме имали добри отзиви тук в темите. Но е имало и котки, на които не е подействал чак толкова.
За пътуването провери какви изисквания имат авиокомпаниите. Всяка си има свои правила и определени габарити на клетката, която е позволено да се внася в салона за пътници. Освен това в един полет се разрешава само едно животно в салона, така че който пръв заяви освен билета и пътуващ с него любимец печели, а всички други с този полет могат да са само в багажното. Някое от момичетата пишещи тук скоро беше пътувало, дано се включи и ти даде инфо от първа ръка. Peace
Виж целия пост
# 142
Здравей Детелистна Simple Smile
Моята принцеса пътува в началото на лятото,за съжаление хванахме само за багажното.Не съм я упоявала - тя плаче щом ме вижда..Оставих я гладна,с водичка (задължително е да има окачена воднилка) и мина...горкото не знам как е минало за него.Пак плака като си я взех ,обаче после бързо се съвзе.
На връщане ще е в кабината,защото за моя полет нямаше места,а на неговия имаше за кабината.
Тя ще плаче пак,аз и забулвам клетката при път за да не вижда никого и се успокоява.
Ние имаме опит от пътувания с влак и с кола и бързо се окопитва после Simple Smile
Ако не е пътувала,трябва да се приготвиш за истерии и това да не те стряска...нормално е.Дори малките деца плачат при пътуване Simple Smile
Успех!
Виж целия пост
# 143
MayyaI От ръка трудно отказват каквото и да е, първите 5 пъти само душат, накрая  си го
хапват , ама аз не съм търпелив човек и се чувствам тъпо да стоя на колене 15 минути докато се
наканят ... Mr. Green
Моята не взима от ръка, ако не й харесва храната/витамините.
Затова обикновено не съм й давала витамини, че война водим. #2gunfire
Ако трябва да глътне някакво хапче например, първо я гушкам, после я поставям да сегне в мен с главата на горе, отварям устата, вмъквам си пръста да преглътне, тогава слагам таблетката на края на езика в средата, затварям устата и чакам да преглътне. Обикновено няма проблеми. Hug

Добре дошла, detelistna.4etirilinka!!!  bouquet

ред. profi_1, преди 2 г на "Шарл де Гол" една жена си държеше котката в нея. Чакаше си полета след митницата и пас. контрола. Тя как я е вкарала? newsm78
Виж целия пост
# 144
Много хубави писанчета пак, ама нали са си нашите!  Hug

Аз да се оплача - в двора на комшиите се вихри рожден ден и един келеш излезе да улицата да хвърля пиратки. Е познайте - едната се приземи под прозореца, където Бамбина си лежеше  #2gunfire  #Cussing out  Close само да разбера коя кола е неговата и отивам да дера боята и да режа гумите ...
Сори, ядосах се - трябваше някъде да изпусна парата  Laughing
Лека нощ от нас!
Виж целия пост
# 145
Ето госпожицата, на която търсим спешно дом. Остана сираче, тъй като някой трови котките по дворовете. Надявам се, че вече е видима снимката. Котето е в Пловдив, но ще се намери начин да стигне и до София.
Още снимки в скрития текст:
Скрит текст:


Виж целия пост
# 146
Детелистна, добре дошла  Hug Мисля, че малкото сладкишче ще бъде най-спокойно, ако бъде до теб по време на полета - аз лично не бих оставила моята в багажното Naughty Вървим в комплект! Grinning Опитай да уредиш мъничето да е до теб  Wink
Iangelova, кажи къде живееш и аз да идвам да търся колата на тоя  #2gunfire
Виж целия пост
# 147
Трябва ми помощ - оказа се, че имаме силно алергичен член на семейството... към котки конкретно...
Тъпо е да не можеш да влезеш в бащината си къща без да се притеснявяш от анафилактичен шок от най-романтичните - с подуване на езика и затваряне на гърлото...
Още по-тъпо ми е лично на мен и изпадам в депресия като си помисля, че с котето няма да сме заедно...
От друга страна е малко и мога да му намеря осиновители, защото е сладко слънце...
Чета някакви статии за котешки алергии и породи, които по-малко дразнят алергичните и се чудя от къде ми дойде на главата...
А котето е при леля до овладяване на ситуацията и измисляне на решение... Cry
Виж целия пост
# 148
Няма ли някакви ....хапчета ли, лекарства ли, които алергичният да може да пие докато е с котката? А членът на семейството у вас ли живее, т.е. постоянно е с котката или от време на време идва? Аз лично не бих оставила котето, ако члена на семейството идва от време на време - ще се виждаме с него някъде на ресторант или кафе и туй то Laughing
Виж целия пост
# 149
Ееее, момичета, страхотни сте! Много благодаря за ценните съвети, а най-вече за съпричастието. Да се приготвя за истерии, а? Не бях поглеждала на нещата по този начин! А като се замисли човек, си е много резонно!Ще ми помогне да приема събитието по-спокойно. Наистина винаги съм се ужасявала да й причиня и най-малкия дискомфорт. Ако видите само какви еквилибристики са, когато й давам противопаразитното хапче... стрива се на прах, смесва се с краве масълце и по малко се маже на лапичките отгоре, та като ги почиства, и хапчето минава незабелязано... Когато й слагам фронтлайна, аз взимам една пипета за голямо куче и с еднократни спринцовки я разделям на няколко дози по 4,5 кубика, което е еднократната доза за котка, но намазват и няколко дворни душички, които храня и обгрижвам. Та, слагайки го това чудо, аз го капвам по 1-2 капки, и като изсъхнат - тогава следващите, за да не я стресирам.  Когато я водих за кастрация, през цялото време докато чаках да станат готови, плаках като за умряло. Тя си е моята дъщеричка! Но пък, ако знаете, с каква любов ми отвръща! Та спи върху ръцете ми, сменяйки ги през нощта, обаче задължително главичката върху дланта ми! Като отивам в тоалетната, тя си се мъкне с мен, и започва един такъв любовен танц, крачетата в шпиц и пристъпва като балерина, едно тресене на опашка, едно галене... Няма такава либофф. Налагало ми се е да отсъствам от къщи за два-три дена, и да я оставям самичка. Не прави никакви пакости, много е умничка и кротичка, но като се върна, тоооолкова обвинително ми плаче, че ме вкарва в депресия! Ох, пооплаках се, та ми олекна. Да видим какви ще ги свършим с пътуването. Мисля да пробвам антистрес таблетките и Фелиуей преди пътуването,някой ден ще й ги приложа и ще я изведа навън, за да видя как ще й се отрази. И да знам все пак за какво да се готвя.Още веднъж благодаря, момичета, и ви желая прекрасен слънчев ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия