ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - Тема 17

  • 80 637
  • 766
# 165
И аз съм със страшна тревожност. Нощем се будя със страх, сутрин като си отворя очите страха пак започва. Четох за моята болест, че човек умира от изтощение, а аз вече се чувствам много изтощена, слабост в мускулите, болки в кръста, мускулите и ставите, навсякъде пише, че нещата се влошават и лягаш в инвалидната количка. Винаги ме е било страх от прогресиращи заболявания, а сега ми е ясно, че моето е прогресиращо и толкова ме е страх. Мъча се да забавя хода на болестта с рехабилитация, но тя само допълнително ме изтощава. В същото време съм наясно, че трябва да се успокоя и да почивам да се наспивам, за да си подпомогна организма. Радвайте се, че можете да работите, да излизате, макар и с неразположения.
Виж целия пост
# 166
Гала, това, което описваш, са също и симптоми при психическите ни проблеми, така че не си навивай на пръста, че е от болестта ти. Според мен са симтоми на отнемане. Така действат тези малки коварни хапченца. Гледаш го такова малко, някакви милиграми там, а като го спреш, се чувстваш толкова опустошен, все едно живота ти свършва. А учените фармацевти казват, че нямало симптоми на отнемане. Айде бе.

Алина, дръж се, може да е само временна криза при теб, която да отшуми. Все пак ако продължи много дълго, нали знаеш... Не се тормози излишно.
Виж целия пост
# 167
Здравейте някой пил ли е Ксанакса по-дълго време и как го спря после, аз го пия вече 2 месеца и от утре трябва да го спирам, пих го по-дълго, по лекарска схема защото смених АД Золофт с Есобел, пък ще видим по-добре ли ще съм, а ми се иска направо всичко да спра и да се справя сама , но незнам дали ще успея Sad
Виж целия пост
# 168
Гала, не разбирам, няма ли лечение болестта ти, която така и не разбрах каква е  newsm78 Имаш изобилие от симптоми, толкова много са......Поддържащо лечение ли само правиш?
 Hug
Виж целия пост
# 169
Ами болестта ми не е много ясна. Със сигурност имам атаксия /това е заболяване на макия мозък, от там и мускули, прогресиращо/ но не знам дали е основно или придружаващо. Освен атаксията ми казаха че имам и автоимунен хроничен менингит, та не е съвсем ясно какво е. Но за атаксията лечение няма, не мое да се каже, че има и поддържащо, пия разни против световъртеж, които ми дейсват известно време и айде пак отново. Като цяло общото ми състояние е вече много влошено.

Еньо, абсурд при мен да е от отнемането. Аз тия неща не ги получавам от днес. Просто се събуждам една сутрин и не мога да си стоя на краката и се олюлявам с адска замаяност и световъртеж.
Виж целия пост
# 170
имам и автоимунен хроничен менингит
#Crazy Не мисля, че това е възможно  Hug
Свеки имаше преди 4 години менингит. Та тя беше в кома тогава  Tired
Едва ли ако имаш М ще можеш така да си пишеш и да ходиш, изобщо живееш  Hug
Виж целия пост
# 171
Ееее, има разлика между автоимунен и бактериален менингит. Автоимунния протича хронично с периоди на обостряния и ремисии. Аз в тежките състояния също не съм съвсем в съзнание, на епикризата пише, че съм била неадекватна. Въпроса е, че бактериалния ако прескочиш трапа се излекуваш на 100%, а при мен това е хронично, даже като съм добре, пак не съм добре, абе все едно постоянно имам грип, то и аз не мога да обясня точно какво ми е.
Виж целия пост
# 172
Гала, това, което описваш, са също и симптоми при психическите ни проблеми, така че не си навивай на пръста, че е от болестта ти. Според мен са симтоми на отнемане. Така действат тези малки коварни хапченца. Гледаш го такова малко, някакви милиграми там, а като го спреш, се чувстваш толкова опустошен, все едно живота ти свършва. А учените фармацевти казват, че нямало симптоми на отнемане. Айде бе.

Алина, дръж се, може да е само временна криза при теб, която да отшуми. Все пак ако продължи много дълго, нали знаеш... Не се тормози излишно.
Ох, колко да е временно. От 15 август съм с почти ежедневни кризи-взимам по половинка лексотан-съвсем слаб ефект. Ще изчакам до края на септември-ако мога и хуквам в Бургас на психиатър, просто не мога да издържа, ако не бях на работа щях да търся други варианти.......от известно време започнах да се будя и през ноща със зверски изпотявания и задушавания.......не съм против АД, просто при мен се нацелва доста трудно и протича с ужасни лечебни кризи-именно заради това се страхувам да започна, но доста се намъчих вече.....
Виж целия пост
# 173
Гала, това, което описваш, са също и симптоми при психическите ни проблеми, така че не си навивай на пръста, че е от болестта ти. Според мен са симтоми на отнемане. Така действат тези малки коварни хапченца. Гледаш го такова малко, някакви милиграми там, а като го спреш, се чувстваш толкова опустошен, все едно живота ти свършва. А учените фармацевти казват, че нямало симптоми на отнемане. Айде бе.

Алина, дръж се, може да е само временна криза при теб, която да отшуми. Все пак ако продължи много дълго, нали знаеш... Не се тормози излишно.
Ох, колко да е временно. От 15 август съм с почти ежедневни кризи-взимам по половинка лексотан-съвсем слаб ефект. Ще изчакам до края на септември-ако мога и хуквам в Бургас на психиатър, просто не мога да издържа, ако не бях на работа щях да търся други варианти.......от известно време започнах да се будя и през ноща със зверски изпотявания и задушавания.......не съм против АД, просто при мен се нацелва доста трудно и протича с ужасни лечебни кризи-именно заради това се страхувам да започна, но доста се намъчих вече.....

По колко време трае кризата?

Чудя се дали да си взема Валидол. Аз съм с ниско кръвно (90/60) и се притеснявам ако го пия дали няма да ми смъкне още повече кръвното, което би било направо опасно.
Виж целия пост
# 174
Знам че моите проблеми са нищо в сравнение с тези на някои от вас. Аз май пак започвам с някакви кризи. Будя се страшно зле все едно съм с грип или настинка. Почва се едно гадене, давене, повдигане. Не мога да разбера на нервна почва ли е  на какво. От другата седмица най вероятно ще започвам да работя. Нещо, което ме устройва и се очертава да е интересно. Ако съм с тези прилошавания въобще нямам на идея как ще ставам сутрин. Детето пак не е добре. Почва се висенето по поликлиниките. За капак вчера се мерих при личната на детето - с към 2 кила съм качила. Явно от АД-то. То ми оставаше сега и дебела да стана . Поплаках си едно хубаво сутринта. Сега изтощена се чувствам. В понеделник толкова добре се чувствах. Толкова спокойна и позитивно мислеща. Сега пак се сринах.
Виж целия пост
# 175
Али, яяя по-оптимистично, ще издържиш,вярвам,че ще се справиш и с тази криза Hug Hug Hug. Никакви лекарства не ти трябват, колко време издържа и сега това ще мине.  На мен отвреме на време също ми се случва, тъкмо заспивам и се стряскам и сърцето ми все едно ще се пръсне,но това не ме плаши мен.

kimmy - гадене, давене,повдигане, нещо съвсем нормално при тези състояния, при мен това отмина преди 3 месеца, почти една година непрекъснато ми се гадеше и повдигаше, след ставане от леглото и почти през целия ден, като най-гадно ми беше сутрин, все едно съм бременна. Ами така тези състояния са на приливи и отливи, важното,е като дойде кризата, да не задълбаваме в нея и да не я мислим, оставяме я да премине и така- в момента, в който осъзнаеш,че това не е нещо страшно, кризите ще се разредят и накрая ще изчезнат.
Виж целия пост
# 176
И аз тия гадения ги отдавам на нервна или психична почва
Виж целия пост
# 177
kimmy , явно си притеснена заради новата работа и грижите за детето. Алина ми каза за една билка - страшниче. Защо не пробваш с нея. Доста хора са доволни така, като четох.
Виж целия пост
# 178
Аз пак да питам - може ли да ми препоръчате добър психотерапевт в София? Ходих в нашата поликлиника и там не ме посрещнаха много добре, трябвало направление, а и часове все нямали, да не говорим как злобно гледаше тамошната психиатърка.

Освен това, има ли някоя от вас да е пила антидепресанти и да е кърмила?

Имам вече усещането, че никой не иска да ми помогне, а се сривам все повече. В момента съм по-скоро в депресия с натрапливи мисли, но и симптоми на паника имам. Най-"добрият" отговор, който ми даде една психиатърка, е да спра да кърмя и да започне да ме тъпче с лекарства. Да не говорим, че и мъжът ми нищо не разбира...
Виж целия пост
# 179
petty, тук има тема за психиатри, психолози: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359775.0;topicrefid=20
Лично аз не мога да препоръчам за София...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия