Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ месец бързо наближава - ТЕМА 11

  • 29 589
  • 755
# 90
хайде да се отчета и тук, копирам от ФБ групата: Току що се прибираме от преглед! Новините са чудесни: главично сме си и шанса да обърне дупе вече е минимален - почвам 34та седмица, плацентата е незряла, каквато трябвало да е, водите достатъчни. Пусна ми кръв, урина и микробиология и ми прегледа ръчно шийката и каза, че всичко е наред. По размери и на глава и на бедро си отговаряме на седмиците - 34 гс. Тежим 2500 кг. и доктора каза, че се движим много добре, а аз съм + 9 кг. И всяка седмица вече сме на тонове и преглед!
а по темата с епидуралната упойка, преди бях много за, но като чета как забавя родилния процес и напъните стават неефективни, мисля да стискам до края  newsm78
Виж целия пост
# 91
rosicp аз питам за в Англия как седят нещата без никакви документи за раждането..или не знаеш...иначе ММ сега ще си записва час за интервю,че още не си е отворил банкова сметка,всеки път като ходим си сменяме първо адресите на шофьорските книжки,после сметки и така... Simple Smile надявам се тоя път да го вземе ама за какъв чеп му е не знам...
Виж целия пост
# 92
sa6eva имах в предвид че и без НИН ще можеш да родиш тук. Просто си избираш личен лекар, той те препраща към Мидлайф( те те мерят, теглят, взимат изледвания, а после като родиш наблюдават детето ти). А те от своя страна те пращат към болницата, където те преглеждат на ехограф и т.н. Единствено при теб не знам как ще стоят нещата с майчинските после. Дали ще можеш да взимаш такива!?
Ти ако решиш да идваш може веднага да запишеш час за интервю за НИН. И просто ако те попитат за него да кажеш, че е в процес на издаване.  Peace
Виж целия пост
# 93
Ама дали и колко се плаща като нямам документи...то че няма да вземам майчинство-няма...нито ММ има документи и осигуровки ,нито аз,кой ще ми дава пари от вятъра...Аз като бяхме първия ппът там и забременях и ми искаха доказателство за адрес или НИН за да отида на лекар и накрая след 3 пъти разкарване от едната болница в другата ме писаха спешен случай...
И въобще дали ще стане-аз сега карам 32 седмица хахах трябва да отида направо за раждането хихихи да кацна в болницата Simple Smile  Joy
Виж целия пост
# 94
Мога ли да помоля майките, които са против упойките да не повтарят за 100тен път, че можем да останем инвалиди, защото някои от нас са за задължително секцио, а то е със спинална упойка. Наистина е много ужасно да чета всеки ден едно и също зловещо мнение. Има риск във всичко, в раждането, в упойката, да не изброявам и аз ужасяващи факти. Всеки има право на избор и носи отговорност за него, затова се подписваме и преди операция.

Благодаря Ви!


Абсолютно те подкрепям в този пост! И на мен леко ми писна постоянно да се пише как щели сме да останем инвалиди, от хора, които представа си нямат в действителност от упойката, а просто така да кажат нещо.
Виж целия пост
# 95
 Добър вечер момичета,чета че на много от вас са им преглеждали шийката на матката и то не един път,а нa мен Др.нито един път до сега не я е гледал...даже днес ми беше ЖК.и нищо не спомена.Трябва ли да се притеснявам или може би той си е преценил от видеозона,че е Ок и не е наложително..??
Виж целия пост
# 96
Добър вечер момичета,чета че на много от вас са им преглеждали шийката на матката и то не един път,а нa мен Др.нито един път до сега не я е гледал...даже днес ми беше ЖК.и нищо не спомена.Трябва ли да се притеснявам или може би той си е преценил от видеозона,че е Ок и ме е наложително..??

По принцип е важно да се следи,защото ако има изменения е от изключително значение да се хване навреме.На ехографа се вижда горе долу ,но трябва и преглед с вагиналния за по-точно....
Виж целия пост
# 97
Добър вечер момичета,чета че на много от вас са им преглеждали шийката на матката и то не един път,а нa мен Др.нито един път до сега не я е гледал...даже днес ми беше ЖК.и нищо не спомена.Трябва ли да се притеснявам или може би той си е преценил от видеозона,че е Ок и ме е наложително..??

По принцип е важно да се следи,защото ако има изменения е от изключително значение да се хване навреме.На ехографа се вижда горе долу ,но трябва и преглед с вагиналния за по-точно....

И на мен не са ми правили такъв преглед,а съм в 32-ра седмица  newsm78 .Данес бях на преглед и единствено спомена за околоплодната течност,плацентата.Направи си измерванията на главичката,бедрото и стомахчето.Премериха ми кръвното,тоновете на бебето и дадох урина.
Да ви попитам кога се прави микробиология?
Виж целия пост
# 98
Шийката НЕ се гледа,Освен,ако нямате наистина основание да искате такъ преглед! Мен ми я гледаха като бях в 20 и някоя седмица,защото имах болезнени контракции,а и бях на частен гинекологичен преглед и ми откриха раничка на шийката...иначе доктора,който ме следи още в началото го попитах дали няма да ми прави цитонамазка или нещо тот сорта,защото с предната бременност ми вземаха в началото и края някакви секрети и май и цито,а той ми каза,че НЕ прави такива неща ( тогав ами взе секрет само,защото имах оплаквания) м защото има опасност от аборт в началото,а сега по това време- направо ви грози раждане! Бъркането за проверка на шийката  си прави и разкритие... та вие си знаете дали ще настоявате за проверка или ще им се доверите ,когато му дойде времето да ви проверят Wink
Виж целия пост
# 99
Шийката се проверява задължително между 18 и 20 седмица и в зависимост от преценката за риска след това, някой жени имат нужда от седмични проверки. Дори цитонамазка може да се прави без проблеми по време на бремеността и в някои специфични случаи е задължително. Цервикалната недостатъчност е сериозно състояние, докато рисковете от вагинален преглед на шийката са минимални.
Едиствено са спорни в края на бременността, след 34-36 седмица, защото тогава и да тръгне раждане, не е фатално. Но в по-ранни стадии на бремеността, проверката е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА част от грижата.
Моля, проверявайте достоверни източници.
Виж целия пост
# 100
Шийката се проверява задължително между 18 и 20 седмица и в зависимост от преценката за риска след това, някой жени имат нужда от седмични проверки. Дори цитонамазка може да се прави без проблеми по време на бремеността и в някои специфични случаи е задължително. Цервикалната недостатъчност е сериозно състояние, докато рисковете от вагинален преглед на шийката са минимални.
Едиствено са спорни в края на бременността, след 34-36 седмица, защото тогава и да тръгне раждане, не е фатално. Но в по-ранни стадии на бремеността, проверката е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА част от грижата.
Моля, проверявайте достоверни източници.
ЕХХ,сега вече наистина се притесних,ами не както казах не ми е проверявана... а вече съм в 31-ва седмица...ееее..да се нервирам ли,какво да правя...Да отида утре и да му кажа''Проверете ми шийката...'' (А пък уж съм с ''връзки'',смисъл че Др,който ме следи е колега с вуйчо..) ОфФфФФф,Какво да правя...... #2gunfire newsm45
Виж целия пост
# 101
http://www.moetodete.bg/bremennost/ehografskoto-izsledvane-pogled-otvutre.html
Това е относно проверката на шийката. Не се притеснявайте излишно. Ако нещо не ви е ясно не се притеснявайте да питате лекаря, вместо да четете и слушате мнения и то непрофесионални. Гинекологът няма да ви помисли за "луди", напротив това доказва, че се интересувате от вашето състояние и това на детето ви.
Хора то не остана. След близо 2 месеца ще гушкаме здрави и сладки бебчета. Наслаждавайте се на моментите от бременността, че после идват истинските въпроси и чуденки, защото бебчо не може да си каже какви са нуждите му, а трябва да се научим да ги разгадаваме.
 Hug
Виж целия пост
# 102
Това с 3та ехографа ми е много странно, моята АГ ме гледа абсолютно винаги като до сега не ми е взела и стотинка. А относно шийката - не ми я е проверявала специално. Предполагам, че на ехографа си я поглежда и щом не я притеснява, не притеснява и мен, а и съм много напреднала вече за такъв преглед и едва ли има значение.
Виж целия пост
# 103
аз "източници" не ползвам-казвам и слушам какво ми казва лекарят,а той е един от предпочитаните особено за раждане във Варна...аз няма да раждам с него,но той си ме следи Wink Сега в петък съм на преглед-може и да започне да ме проверява,ама..предната бременност бях при една бабичка по ЗК...Но и на частно като ходех успоредно с това,пак не са ми я проверявали редовно,а малко по-малко от месец преди да родя и месец преди термин...
Виж целия пост
# 104
rosicp, ти в кой град си? Питам, защото ми стана странно изказването, че в болниците в Англия дават само райски газ. За секциото съм съгласна - само и единствено по здравословни причини, дори по броя на секицио се определя колко добра е болницата - колкото по-малко, толкова по-добра е болницата. Има няколко вида обезболяващи, които са алтернатива за всяка родилка и тя може да си избере кое точно да ползва. Най-лекото е TENS - апарат, който ти пуска ток и се прикрепя с лепенки към кръста ти - натискаш копче когато започне контракцията. Следващото по степен на обезболяване е райският газ. Трето е инжекция pethidine, което е вид обезболяващо и не знам на български как му е преводът. Басейнът с вода, в който можеш да избереш да родиш, също може да се ползва за редуциране на болката, защото водата действа добре на контракциите. След това е епидуралната упойка и най-накрая спиналната. Ако ти прецениш, че за теб и твоето бебе е най-добре епидурал - ще ти я сложат. Ако твоята midwife не ти е обяснила тези опции, можеш да отиде на antenatal courses, където ще получиш много полезна информация за всичко, което те интересува.

Да вметна също и за майчинските - ако не си работил в Англия нямаш право на такива. Имаш право на майчински добавки - когато се роди бебето. NIN няма нищо общо с личния лекар. Безплатно лечение получава всеки гражданин на ЕС, който живее постоянно в УК. /За целта, разбира се, трябва да се запишеш на личен лекар./

Аз не съм сигурна дали ще искам упойка, по принцип не търпя много много на болка, но и знам за рисковете. Май ще изчакам още някоя друга консултация и ще преценя. Лошото тук е, че не ти казват колко кг. е бебето.... То полът по принцип не ти казват,  че килограмите ли  Crazy

Едва преди няколко дни купих туй - онуй за бебко. Като гледам май само аз се помайвам. Мислех началото на септември да направя покупките...  Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия