На море в Гърция 2014 - X

  • 60 787
  • 778
# 135
Иос е купонджийски, младежки остров също.
Много е близо до Санторини, но ти пък там си била вече. До Иос са също Сикинос и Фолегандрос, доста по-некомерсиални острови. Или комбинация Милос-Кимолос, както ще ходят Мохарет тая есен Wink

Идеята на InaDot за Додеканезите със самолет е много добра - още повече, че вече имате добра идея от Цикладския архипелаг и няма лошо да пробвате малко по-различен ландшафт и традиция. Родос и Сими например. Или Лерос (има летище) и Патмос, но тая последната формула май няма да доведе до клубен живот, по-пенсионерска и съзерцателна е тя Simple Smile

Всъщност Миконос е добра съчетавка със Сирос - фантастичен, неокласически главен град, най-големият на Цикладите (и се различава много от това, което дотук си виждала от тях), почти никакви туристи, а Миконос е на час и половина по вода. Ние на тези два на едно пътуване сме били.

От всички комбинации, които съм ти пуснала, единият остров има летище и няма нужда да се търкаляте с ферибот от Атина, единствено изключение прави Иос. За него се лети до Санторини.

Може да помислиш и за Сароническите острови - Хидра, Порос, Спецес, Ангистри, те пък са съвсем близо по вода от Атина, пътува се с бърз ферибот (hydrofoil), тъй като бездруго на Хидра и Спецес не допускат автомобили. А освен това са миниатюрни.
Виж целия пост
# 136
Милос-Кимолос е друг нелеп вариант за 5 дни. Милос е фантастичен остров, точно като Наксос, ако не и повече, и си е грях човек да го изпрепуска ей така, че и да го раздели с още един остров и то за някакво смешно малко време.

Продължавам да не разбирам защо тези 5 дена не се посветят на едно място, без значение кое.
Но, разни хора, разни идеали  Tired
Виж целия пост
# 137
Таис, идеята им е супер яка  Peace Няколко мадами ще зарежат децата и ще ходят по островите да си правят кефа  Laughing Щом искат два острова - нека да са два. Не е казано, че на едно посещение трябва да се обиколи всичко на всяка цена. Ако някъде им хареса, ще се върнат друга година, островите няма да избягат  Peace
Виж целия пост
# 138
за каква застрахователна сума си правите медицинските застраховки?
Виж целия пост
# 139
....
Писах за Санторини в отделната тема, но ако някой има нужда от информация, ще се радвам да споделя впечатления Simple Smile
  може ли линк към отделната тема за Санторини? Интересуваме по- спокойно, евтино и по възможност в съчетание с гориста местност  Peace
Виж целия пост
# 140
Moharet, просто сме на различно мнение, нищо страшно  Wink

mini_79, ние обикновено за 15 000 евро (на човек), но ако искате може и за повече/по-малко.



Виж целия пост
# 141
може ли линк към отделната тема за Санторини? Интересуваме по- спокойно, евтино и по възможност в съчетание с гориста местност  Peace
Няма гори на Санторини Grinning спокойно и евтино също не са понятия там през лятото - извън сезона може... понякога и при добро планиране.

Иначе темата, заповядай.
Виж целия пост
# 142
Moharet, просто сме на различно мнение, нищо страшно  Wink

mini_79, ние обикновено за 15 000 евро (на човек), но ако искате може и за повече/по-малко.


мерси, пуснах онлайн през Дженерали Simple Smile
Виж целия пост
# 143
Здравейте, имам два въпроса.
 1.Още ли е отклонен пътят преди Кулата през Петрич и къде последно преди границата е добре да заредим? и
2. Каква е цената на дизела в Гърция?
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 144
Да, пътя все още минава през Петрич. Пусковия срок беше миналия месец, но....сега е за октомври.
Може да заредите на самата граница, бензиностанцията на ШЕЛ, малко назад, на стария път, работи...
Цената на дизела, като при нас, около 1,30 евро.
Виж целия пост
# 145
Благодаря на Параход за прекрасно оформената както винаги тема  Hug

Ще ви следя тук и ще ви се радвам,  тъй като нашите шансове за септемврийско море намаляват. Имах планове за Закинтос, даже получих добри предложения за настаняване, но уви май няма да е тази година. В момента приоритет ни е покупката на собствено жилище и то ще остане на преден план, и като финанси, и като планирана отпуска.
Върти ми се някакво ниско бюджетно септемврийско бягство до Ситония за 3-4 дни, но това за момента също е под въпрос. И все пак: идеи за настаняване на Ситония след 13.09 в нисък ценови диапазон за студио за двама от порядъка на 20-25 евро? За сега това ми е варианта, на Паралия Сикя:

http://www.feelgreece.com/bg/hotel-katia
Виж целия пост
# 146
Цитат
Ето тук да се ориентираш за цените - посочени са и за други платени паркинги във Волос.
Параход,
Благодаря!
Ще го измислим може би последния момент. Другото, което ми се върти в главата е дали да не пробваме без резервация  Thinking Да си набележим няколко места (аз вече съм го направила) и да се надяваме, че все някъде ще намерим свободно студио за двама. В този случай колата разбира се ще е с нас. Ако решим да не я качваме на ферито, ще трябва обаче да резервирам нещо...
Пролетта пращах запитване на две места в Агиа Параскеви, но ме отказаха цените през юли. Мислите ли, че през септември ще са различни?
Виж целия пост
# 147
eli_dzh, аз си ''пазя'' едно хотелче от години, което поне доскоро държеше по-разумни цени от масата на Ситония. По-високи са от тези за които си писала, но ако не стане на Сикя, пак е някакъв вариант  Peace

http://www.kortiri.gr/
Виж целия пост
# 148
Ели Дж,
за Паралия Сикия това не е уникална цена през септември - срещала съм поне още 3-4 такава.
За около 30 ще имаш по-голям избор и на други места по Ситония.
Виж целия пост
# 149
Благодаря за мненията, ще разгледам  внимателно...

Като организатор трябва да се съобразя с вкусовете на всички... За мен е по-важно да прекарам няколко дни с приятели, които ми липсват в ежедневието, дори ако за целта трябва да се хвърля в приключение и да ходя на бийч парти на Миконос..., което нормално не бих направила Simple Smile

Та Таис, хората освен идеали имат и битие, и явно моето е различно от твоето, въпреки, че идеалите може да са ми сходни, в смисъл нямам против да се отнеса на Наксос за 10 дни, както го описваш, и да го усетя, но нямам възможност Peace

Слънчогледите, гори на Санторини не видях, имаше малко дървета на
 плажа в Периса. Там беше и най-евтино като цени на хотели и храна. Всички интересни места обаче са отдалечени и трябва да се пътува, с автобус или кола...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия