На море в Гърция 2014 - X

  • 60 787
  • 778
# 435
Да, сериозно. И тя много добре знае за какво говоря, споко  Wink
Аз съм повече от споко.  Wink но ти се чудя какъв ти е проблема  Mr. Green

Предполагам кой пост визираш и в коя фейсбук група. И ако е това, там няма написано нищо за Наксос и Евия, а за Мани, Уринополи, Лесвос и любимата кръчма на Анабел на Самотраки. Виж Анабел може да предявява претенции, но ти.....  newsm78
Виж целия пост
# 436
Нямам. Твоят какъв е  Mr. Green
Виж целия пост
# 437
 Блед, благодаря ти! Аз нямам и много време за резерваций. От 15-ти ще сме в отпуска, поне да ме насочиш къде да гледам   bouquet
Виж целия пост
# 438
Нямам. Твоят какъв е  Mr. Green

Нямам. Гледам ти мача и продължавам да ти се чудя.  Mr. Green

П.С. Редактирах си горния пост. Погледни го!
Виж целия пост
# 439
Да, знам, Блис. Като бивш учител мога спокойно да заявя, че на това му се казва плагиатство. Очевидно за теб няма проблем и си е в реда на нещата. Опази Боже да се каже нещо нелицеприятно за Параход.

Затова и я предупредих ясно и високо, че не искам да вляза някой път във въпросната страница и отсреща ми да лъсне някое мое описание на любима моя наксоска кръчма.

За мен това е трупане на актив на гърба на други хора. Ти го наричай както ти хареса.

Иначе проблем нямам  Sunglasses
Виж целия пост
# 440
Да, знам, Блис. Като бивш учител мога спокойно да заявя, че на това му се казва плагиатство. Очевидно за теб няма проблем и си е в реда на нещата. Опази Боже да се каже нещо нелицеприятно за Параход.

Затова и я предупредих ясно и високо, че не искам да вляза някой път във въпросната страница и отсреща ми да лъсне някое мое описание на любима моя наксоска кръчма.

За мен това е трупане на актив на гърба на други хора. Ти го наричай както ти хареса.

Иначе проблем нямам  Sunglasses

Май забравяш, но ти не си правила описания на любима наксоска кръчма.  Mr. Green Иначе начина е един и се нарича "Патентно ведомство".  Mr. Green

Аз пък нямам против който и да е да ме "плагиатсва". Затова и споделям опит.  Grinning
Виж целия пост
# 441
Не се хващай за думата ''кръчма'', ако обичаш.

От поста ти разбирам, че относно плагиатството като морален проблем имаме различно схващане. Аз мисля, че когато някой от нас описва с много желание и страст нещо, което е посетил и изживял, в известен смисъл си оставя частица от душата в разказа и снимките.
Аз поне правя така, особено когато съм описвала Евия и Наксос.

И точно както Параход се вбеси на един сайт, че и бяха ползвали неправомерно снимките, тя също няма никакво право да взима чужди описания и да ги представя за свои. И в двата случая имаме неморален акт. Плагиатство, кражба, наречи го както искаш.

Само че, понеже е Параход, ти ще извъртиш всякак нещата, само и само за да не изкажеш критика. Аз лично не мога да уважавам човек, който си гради реномето по този начин. Ти дали си я уважаваш, си е лично твоя работа.

Виж целия пост
# 442
Не се хващай за думата ''кръчма'', ако обичаш.

От поста ти разбирам, че относно плагиатството като морален проблем имаме различно схващане. Аз мисля, че когато някой от нас описва с много желание и страст нещо, което е посетил и изживял, в известен смисъл си оставя частица от душата в разказа и снимките.
Аз поне правя така, особено когато съм описвала Евия и Наксос.

И точно както Параход се вбеси на един сайт, че и бяха ползвали неправомерно снимките, тя също няма никакво право да взима чужди описания и да ги представя за свои. И в двата случая имаме неморален акт. Плагиатство, кражба, наречи го както искаш.

Само че, понеже е Параход, ти ще извъртиш всякак нещата, само и само за да не изкажеш критика. Аз лично не мога да уважавам човек, който си гради реномето по този начин. Ти дали си я уважаваш, си е лично твоя работа.



Само едно ще ти кажа и приключвам темата:

Прекалено се вживяваш...
Там за където говориш няма и грам плагиатство. Говори се за препоръчани кръчми и Параход изброява. Там няма нещо, за което ти да си дала своя принос, че изобщо да имаш право да го споменаваш дори. Анабел може да има претенции, но е над това ниво със сигурност. А и го е споделила за да го разберат и опитат повече хора, това прави и Параход в случая. Ако твоя мироглед го разчита като плагиатство, толкова по-зле за теб.

Като не искаш някой да те "преписва", просто не пишеш във форум. Това е.

П.С. Цитирам Анабел:

 "След като съм писала публично за кръчмата, пуснала съм снимки, всичко е за обща консумация и може да се цитира. Цитиранията само да се броят за следващата ми дисертация  Grinning "
Виж целия пост
# 443
Изброяват се неща по начин, все едно тя ги е открила и опитала!
Пак ще повторя, не потретя, да цитираш нещо и после да сложиш източник е нормалната практика. Като преподавател съм проверявала десетки есета и много добре съм наясно кой цитат може да се приеме, и кой подлежи на санкциониране заради плагиатство.

Иначе спорът ни е безсмислен, това ми е ясно. До последно ще адвокатстваш, каквото и да ти струва.

Виж целия пост
# 444

Таис добър опит да се възползваш от ситуацията за собствените си цели.  Peace


Всички, които не сме съгласни с безсмислено нападателната ти и неаргументирана позиция адвокатстваме  hahaha
Виж целия пост
# 445
Ама, разбира се, чудех се кога ще ме обвиниш.
''Гурото'' нарушава морални принципи, но ако някой вземе, че се възмути, веднагически бива обвинен във възползване от ситуацията.

Да ти имам и моралните категории пък на теб, разсмя ме  Joy
Виж целия пост
# 446
Кои ли са тези всички/5 или 10 да преброим/, стотици са на другия полюс...???
Те са достатъчно умни да запазят мълчание.

Блед аз не искам да се заяждам с теб, още повече, че това което пишеш ми е било полезно. Но конкретно по въпроса за начина на резервация не си права. Миналата година резервирах на Тасос чрез имейл и ми дадоха по- добра цена от тази в букинга +една безплатна нощувка като подарък (резервирах за 10 дни).
Моя много скромен опит с резервациите е, че трябва да се проверят и двата варианта, да не кажа и трите- проверяваш сайтовете тип букинг, пишеш имейл и ако имаш възможност звъниш по телефона и се пазариш.

ani
Това вече е разговор и аз съм напълно съгласна с теб.
Разбира се, че ги има и двете възможности.
Мисълта ми беше най-вече за конкретния случай на момичето.
Проверих го изцяло, независимо колко ми струваше. Цената по телефона беше значително по-висока.
Преди време имахме същия спор, беше някъде до Корфу.
Писах писмо, едно от малкото, същата работа. Дадоха висока цена, в сайт ниска.
Аз дори тогава постнах сайта, това е.
А и трябва да призная, аз нямам опит в писане на писма и разговори.
Всичко правя на момента, така съм сигурна, не ми се занимава с друго.
Иначе си права, всичко е възможно, но нека си го кажем като хората.

Блед, благодаря ти! Аз нямам и много време за резерваций. От 15-ти ще сме в отпуска, поне да ме насочиш къде да гледам   bouquet

kroky
Разбрах, имаш ги.....

P.P. Смело мога да кажа, че голяма част от написаното от мен се използва многократно на мой гръб.
Като се представя по начин, сякаш не съм го казала аз.
Това не ме дразни, нали е полезно.
Дори засякох мои снимки в пространството, кой ли ги е пуснал.
Уж не ме обичат, а flickr ми се следи от тях, да не повярваш...нали снимките не са хубави.
А чуждите, които се пускат са прекрасни, но дали е правилно.
Но не е честно да се възползваш непрекъснато от нещо за което хабер си нямаш.
Аз вече дори сайтове не използвам.
Всички ме питат на лични, дори такива, които във форума се правят, че не ме познават.
Умни са, Не им се занимава, Страх ги е, чувстват се в чужди води.
И преди малко се каза"Така ли посрещате" ?
Но аз не помня лошото, не помня имена, отговарям на всеки с удоволствие.
Но все повече се радвам колко много хора оценяват това, което правя, БЛАГОДАРЯ ВИ.

Още едно Р.Р.
За по-малко от два часа, темата четяха повече от 300 човека, колко се включиха?
Колко защитиха изписаните глупости ?
Едни и същи, все по-малко.....

Благодаря, че те има bg-mamma......
Виж целия пост
# 447
Ама, разбира се, чудех се кога ще ме обвиниш.
''Гурото'' нарушава морални принципи, но ако някой вземе, че се възмути, веднагически бива обвинен във възползване от ситуацията.

Да ти имам и моралните категории пък на теб, разсмя ме  Joy

Май усещам завист? Над 40 човека на теб се смеят.  Laughing
Хайде да прекратим този безсмислен диалог, че мерудията БОТ пак се появи. Вие двете вече удивително се възползвате една от друга.   bouquet
  
Виж целия пост
# 448
40 или 400, знаеш ли точно през кое ми е  Wink

Прекратяваме, аз излизам да си разходя детето, ти си гледай мача.
И за да ти покажа, че нямам желание да се ''възползвам'' от ситуацията, тържествено обещавам да не припарвам повече до темата. И малкото желание, което имах вече се изпари. Все едно съм нагазила в тиня, гнус.

Със здраве, Блис   bouquet

Виж целия пост
# 449
40 или 400, знаеш ли точно през кое ми е  Wink

Прекратяваме, аз излизам да си разходя детето, ти си гледай мача.
И за да ти покажа, че нямам желание да се ''възползвам'' от ситуацията, тържествено обещавам да не припарвам повече до темата. И малкото желание, което имах вече се изпари. Все едно съм нагазила в тиня, гнус.

Със здраве, Блис   bouquet



Удивителен изказ и език. Приятна разходка Таис. Със здраве!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия