Електронни четци - XV

  • 121 189
  • 823
# 15
От пдф до пдф има голяма разлика. Обикновено скановете са изображения и с каквото и да се конвертират и обработват те пак си остават изображения. Трябва да се премине през програма, която да разпознае текста от изображението и тогава да се прехвърли в друг формат. Но това разпознаване е пипкаво, защото на практика се прочита книгата. Ако не беше толкова сложно, никой нямаше да си играе в читанка да форматира и разпознава скановете. още не са изобретили четец, който да прави това, затова се прави ръчно, чете се дума по дума разпознаването и се записва в подходящ за четци формат. Затова не тегля от никъде другаде, а само от Читанка, защото знам, че там са обработени файловете и ще си ги чета без проблеми.
Виж целия пост
# 16
Да се разпиша в новата тема с едно питане за Киндъл Пейпъруайт - защо при някои книги имам опция Word Wise, а при други не. Кои формати или сайтове дават такава опция?
Виж целия пост
# 17
http://www.amazon.com/Barnes-Noble-GlowLight-Includes-Adapter/dp/B00884BPUE#Ask
Не е толкова евтин, ама....
Не разбирам от пазаруване в чужбина обаче
Виж целия пост
# 18
Отзиви за някоя от лампите? http://www.aliexpress.com/item/Clip-On-eBook-Book-Reading-LED-Ni … k/1793781007.html
http://www.aliexpress.com/item/2-Modle-Clip-On-Mini-Single-LED-B … ry/700546326.html
http://www.aliexpress.com/item/EB0146-Flexible-LED-Light-Clip-On … p/2042278959.html
Виж целия пост
# 19
Имах първата , добре осветява четеца. 3-тата май е същата само, че бяла.
Виж целия пост
# 20

Мога само добри коментари да споделя. Котката ли не лежа на него, къде ли не бе влачен, а го имам от както излезе. Вече не го предлагат във физически магазини, защото имат нов модел, но ако е нов, това е нормална цена.

От Kindle Voyage се отказах засега. Следя внимателно дискусиите на Амазон от потребители и много се оплакват от неравномерно или двутоново осветление, от жълтеникави нюанси по екрана, и от freezing проблеми.  Пише, че проблемите се появявали няколко дни или дори седмица след ползване. Ако някой забележи такива проблеми, пишете. От Европа ли поръчвате? Питам се тук ли са толкова претенциозни или има проблем с определен batch.
Виж целия пост
# 21
@tanya_p, би ли споделила откъде е закупен калъфът с бухалите? Много ми хареса Grinning
Виж целия пост
# 22
Честито Рождество Христово!!

.Ели., tanya_p, честит ви Kindle Voyage!! Hug Hug Радвам се, че се увеличаваме притежателите на това ново бижу! Wink Аз в момента чета 11-тата си книга на него и може да се каже, че вече напълно свикнах, в началото по навик използвах пак тъч за прелистване, но вече основно бутоните. Калъфче още не съм си взела, имам си едно импровизирано плетено и засега го пъхам в него. Но трябва да си взема все пак, с другите четци, които имах съм свикнала с калъф..

.Ели., благодаря за новата тема! Heart Eyes
Виж целия пост
# 23
Здравейте, имам проблем с киндел. Не съм работила никога и сега се опитвам. Значи свалих си книги на компютъра и исках да ги кача на четеца. Свързах го, влезнах в удтройството през компютъра и сложих книгите. След това не ги намирам никъде в самия четец. Кажете, моля, как става точно.
Виж целия пост
# 24
o_fortuna, книгите трябва да са в тхт или моби формат. Когато влизаш в четеца през компютъра, слагай романите в папката Documents.
Виж целия пост
# 25
Записвам се в темата с едно въпросче - значи имам киндъл никакви проблеми, обаче като качвам книга не винаги ми излиза на киндъла. Дори и през кабел да съм я качвала - трябва да се свърже с wi-fi. При всички ли е така или?
Виж целия пост
# 26
Записвам се в темата с едно въпросче - значи имам киндъл никакви проблеми, обаче като качвам книга не винаги ми излиза на киндъла. Дори и през кабел да съм я качвала - трябва да се свърже с wi-fi. При всички ли е така или?
Как точно я качваш, когато си с кабел. Има толкова много начини, че ние тук трябва да гадаем за да разберем какъв е проблема.
Виж целия пост
# 27
@tanya_p, би ли споделила откъде е закупен калъфът с бухалите? Много ми хареса Grinning

От ибей: http://www.ebay.co.uk/itm/400814794264?_trksid=p2060778.m2749.l2 … TRK%3AMEBIDX%3AIT
Виж целия пост
# 28
Здравейте!

Искам да ви помоля за съвет какъв четец да си взема. Предполагам, че ако преровя всички теми, ще срещна някакви насоки, но нямам такова време - половинката бърза да си избера подарък. Коледа мина, ако се помоткам още малко ще мине и Нова година и ... ще стане време за 8-ми март. Laughing
А аз не мога и не мога да реша. Искам хем да ми върши работа, хем да не се хвърлят ненужно много пари ... ooooh!
Знам, че искам да има подсветка, защото сега като чета на нощна лампа, съпруга ми се крие под възглавницата. Embarassed
Знам, че не можем да отделим повече от 250-350 лв.
Знам, че ще чета на български и бих искала да си водя бележки на кирилица.
Бих била много доволна, ако за тази цена мога да чета и pdf-файлове, които са ми необходими служебно.

Благодаря предварително на отзовалите се!
Виж целия пост
# 29
Записвам се в темата с едно въпросче - значи имам киндъл никакви проблеми, обаче като качвам книга не винаги ми излиза на киндъла. Дори и през кабел да съм я качвала - трябва да се свърже с wi-fi. При всички ли е така или?
Как точно я качваш, когато си с кабел. Има толкова много начини, че ние тук трябва да гадаем за да разберем какъв е проблема.

С copy-paste - аз за друг начин не знам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия