Електронни четци - XV

  • 121 260
  • 823
# 180
То се контролира колко да свети, не е казано да го набичиш на мах, ако пречи на другарчето да спи Simple Smile пусни си 1-2 клипчета в ютуб да предобиеш представа.
Виж целия пост
# 181
Kindle Paperwhite има опция за Goodreads, обаче не се поддържа за нашата страна. Бутона е неактивен, и на мен ми липсва, че го ползвам.
На мен ми е активен и мога да го ползвам, но иска връзка. Аз го ползвам от компютъра или от телефона.  Mr. Green
Виж целия пост
# 182
Благодаря виии Simple Smile   bouquet
Виж целия пост
# 183
Въпрос: Имам Paperwite от 3 дни. Размятам го непрекъснато. Беше се закачил на лош wifi за доста време, преди да се усетя, освен това бях в тъмни помещения и през цялото време я карах на подсветка на мах. Колко трябва да му държи батерията в такъв случай? Друго, почвам да се съмнявам че съм го заредила читаво. Оставих го включен към лаптопа през нощта, но пък той вероятно е заспал по някое време - лаптопа имам предвид. Потърсих инфо, но на първо четене не открих.
Виж целия пост
# 184
Kindle Paperwhite има опция за Goodreads, обаче не се поддържа за нашата страна. Бутона е неактивен, и на мен ми липсва, че го ползвам.
На мен ми е активен и мога да го ползвам, но иска връзка. Аз го ползвам от компютъра или от телефона.  Mr. Green

Хм, дали има някаква настройка, уж четох че не се поддържал за БГ.
Виж целия пост
# 185
maskara, обърна ли внимание лампичката на киндъла в какъв цвят светеше като го разкачи от лаптопа? Моята свети в оранжево като е с разредена батерия, като се зареди - зелено, с киндъл 4ри съм.
Виж целия пост
# 186
Сега му обръщам внимание. След 4 часа вързан е зелено. Хич не го погледнах първия път, бързах да го грабна, за да си пия кафенцето сутринта и да чета  Mr. Green
Вече ще го засичам с подсветка и без, с wifi и без...
Виж целия пост
# 187
Хайде и аз тук с питане/проблем. Дано ми е тук мястото в случая.
Здравейте! Simple Smile
От скоро съм с Киндъл.
Та вчера установих, че не всички pdf файлове мога да конвертирам в удобните ми txt и mobi.
Тези, който мога, са като цял текст/документ, а проблемният е сканирана книгата. Той ми излиза в mobi на четеца, но е супер ситно и не мога да го увелича. Та съответно е неприложим.
Има ли някаква програма или изобщо начин да се реши проблема?
Благодаря за вниманието!
Виж целия пост
# 188
Няма как да се конвертира, тъй като на практика това е снимка/изображение  Peace мисията невъзможна  Simple Smile
Виж целия пост
# 189
Пфуу, кофти работа значи!  ooooh! 
Струва ми се топката е у сканиращия...  Thinking

Благодаря за отговора, MNML!
Виж целия пост
# 190
Хайде и аз тук с питане/проблем. Дано ми е тук мястото в случая.
Здравейте! Simple Smile
От скоро съм с Киндъл.
Та вчера установих, че не всички pdf файлове мога да конвертирам в удобните ми txt и mobi.
Тези, който мога, са като цял текст/документ, а проблемният е сканирана книгата. Той ми излиза в mobi на четеца, но е супер ситно и не мога да го увелича. Та съответно е неприложим.
Има ли някаква програма или изобщо начин да се реши проблема?
Благодаря за вниманието!

Трябва да го пуснеш през програма за разчитане като Fine Reader. Последните версии са доста добри, почти не правят грешки. Но ако има чертежи и таблици вероятно ще стане проблем. Ако е само текст тук-там ще има грешка. Програмата запишва в txt, doc, rtf и други формати. Отваря и разчита и pdf и изображения.
Виж целия пост
# 191
Пфуу, кофти работа значи!  ooooh! 
Струва ми се топката е у сканиращия...  Thinking

Благодаря за отговора, MNML!
За да стане една книга удобна за четене на четец е необходимо първо да се сканира (ти това сваляш), второ да се разпознае (пуска се на Fine Reader), трето да се редактира (търсят се редактори  Wink ) и четвърто да се форматира на Калибре (ти това правиш обаче изпускаш втора и трета стъпка). С други думи топката е у всеки желаещ да се включи някъде по веригата. Включваш се с разпознаване и/или редакция или четеш на компа.  Peace

Понякога всички стъпки са направени, а книгата е сейфана в пдф формат и само в този частен случай при форматиране в моби или тхт книгата става за четене на Киндел.
Виж целия пост
# 192
Вече ще го засичам с подсветка и без, с wifi и без...

Подсветката и wifi-ът изтощават много по-бързо батерията.  Peace
Виж целия пост
# 193
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 194
Здравейте и от мен Simple Smile

От доста време се каня да си взема четец, все чета, чета по темата и накрая забравям какво съм чела. Знам само, че искам да е с подсветка, че чета предимно вечер преди лягане. Колебая се между Kindle Paperwhite и PocketBook. Някакви насоки кое е по - добро? Доколкото знам при единия взимаш и четеш всичко без конверитране, при другия се конвертират форматите от читанка, което сигурно не е кой знае какво усложнение? Кой е най - евтиният вариант с подсветка на Pocketbook?

На Kindle - a пише, че книгите не са Refurbished. Какво означава това?  
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия